sevgili ailesi

hiç öyle şey olur mu sizi yanlış yönlendiriyorlar. Bizler evlendiğimiz kişiyle değil o kişi+ailesi ile de evleniyoruz. Yanlış akıl vermişler size türkiye şartlarında durum bu malesef.

Başınız sağolsun, böyle insanlarla yola devam etmeyin. Baş sağlığı dilemeyecek kadar çiğ süt emmiş ama dedikoduya gelince fıldır fıldır gezen insanları anne diye sayamazsınız hayatı da size zehir ederler

Bu kadar yıl yaşanmışlık diye ayrılmak zor geliyorken. Evlenip mutlu olamazsan boşanmak daha zor gelmeyecek mi?
Ailesi geri kafalı insanlar olabilir ama senin hakkını savunması gereken kişi erkek arkadaşın. Bunun saygı ile falan alakası yok. Kalkıp annesine babasına bağırsın küfür etsin diyen yok sonuçta. Ancak sırf onların söylediği şeyleri sana taşıması ile (elbise olayı gibi..) hakkını savunmayıp sustuğunu gösteriyor.

Hic lafimi sakinmicam, direkt söylüyorum en bastan SEVGİLİ ANNESİ ile tanisma hevesi cok aptalca. Basbaya kadin kaynanaliga zemin hazırlasın sizi sindirsin diye firsat taniyosunuz. Kizlar aptal olmayın nolur.

Asıl meseleye gelecek olursak da, onlar it gibi havlasin dursun onemi yok. Sevgilin arkanda durdugu sürece problem olmaz. Ama sevgilin de bu konuda cok da saglam degil sanirim. Bilemedim. Sen ölçüp tartacaksin tabi. Sana tek soyleyebilecegim, aslaaaa ama asla es ailesinin sehrinde yasanmaz. Hayatini mahvetmek istiyorsan buyur git, gor dunya kac bucak. Esin senin sehrine gelmek istiyorsa , seni seviyorsa onlarin ne dediğinin bi onemi olmamalı. Basin sagolsun, artik annene bakmak gibi bir durumun olmadigina gore sen de is degistirip, ikinizin ailesinin sehrinden baska bir sehre de gidebilirsiniz. Ki bence en guzeli de boylesi.

Nereden baksan elinde kalıyor aile...Bu cümleyi nereye koymalı " karını servis mi edeceksin " kan beynime sıçradı.Bu kadar güzel okumuş mesleğin var ve kendine bu zihniyette bir aileyi mi layık gördün.Anneni üzme, yattığı yerde huzur içinde uyusun.Çünkü evlenirsen yarın bu manyak aile ile hep üzülürsün .Stajına karışan adam yarın neler yapar.Sana işine gücüne saygıları yok.Kp yobazın teki.Yapacağın en güzel şey yurt dışında iş bulup gitmek.Hollanda yazılım cenneti.Almanya öyle.İşini bul hadi bana by by diye çek git .Haberi de giderken ver. O anneye de okkalı bir mesaj at gidince.Sen kimsin siz bana layık aile değilsiniz diye...

Sana evli biri olarak şunu söyleyebilirim annesi ve babası daha evlenmeden ufak tefek şeyleri abartıyor zaten istemiyorlar bu doğru bir ilişki değil evlenirsen üzülürsün üzülmekle kalmaz perişan olursun başı böyleyse sonu gelmez sürekli tartışırsin ve hep suçlu sen olursun bazen sevmek yetmiyor bu ilişkiden iyi bir evlilik çıkmaz karar senin

Zamanında üniversite 2 yasa 3. Sınıftık babasına Ramazan bayramında iyi bayramlar mesajı atmıştım cevap vermemişti anneside hiç bi zaman benle iletişim kurmadı ben istekli hevesli davranıp değerimi düşürmüş olabilirim onlarda muhtemelen kesin olmadan gelip istemeden niye taşınalım belkide olmayacak ayrılacaksınız diye bakıyorlardı. Ama bu karın dışında son dönem bu kadar konuşulup nerede yaşayacağız nasıl olcak konusu geçip üstüne annemin durumunu öğrenip vefatında aramaması çok üzdü abisiyle yengesiyle tanışmıştım onlarda aramadılar yazmadılar hatta annesi muhtemelen annemin hastalığının onu bizim şehrimize getirmek için numara yaptığını düşünmüş bile olabilir kendisi de hastalanması mı istiyorsun şeklinde yakalamıştı ona. Bende arada bıraktım erkek arkadaşımı ailesiyle benim aramda

Onu asla kendi şehirlerinden başka yere göndermezler abisini tek bıraktırmazlar abisini bırakıp kız peşine gitti derler yoksa ben tarafsız bir şehirde yaşamayı kabul ederim adam çocuklarını dibinde istiyor. Abisine aşırı düşkünler ben onları ayırdığım için kötü olurum iyice. Ben uzaktan iş bulayım sende zaten uzaktan çalışırsın kendi işin başka şehirde olur sahil kenarı falan dedim ama ailesi asla kabul etmez

Şimdi ki aklım olsaydı bende hiç ses etmez istwme günü tanışırdım. Ancak muhtemelen bu şeyleri nişanlılık dönemi görürdüm. Annesi abisinde otursun bi daha düşünsün demişti nişanlılık dönemimde kızın sesi çıkmıyordu ama annesi ayırma lafı etmişti. Bu süreçlere şahit oldukça soğudum korktum ben

Ben yurtdışında iş bulsam biz evlenip yurtdışına yerleşiyoruz desem asla kabul etmezler abiye aşırı düşkünler dediğim gibi erkek arkadaşım abisini orda yalnız bıraksın istemezler bal abisini yarı yolda bıraktı gitti orda keyfine bakıyor derlermiş

Öncelikle basınız sagolun.
Bazı konularda çok kasmamak lazım. Bu iş olmaz. Olsa da tat vermez. Israr etmeyin.

Kendine en büyük kötülük böyle insanlarla akraba olman olur
Ayrıca sevgilin hiç masum değil. Ne demek staj yapmana bile izin vermemek. Dağ ayısı! Boşuna mı okudun? Annen seni boşuna mı üniversiteye yolladı?
Hiç sevgilim iyi falan diye düşünme. İyi olsa annesinden her duyduğunu , kinlenecegini bile bile gelip sana yetiştirmezdi. Senden her duyduğu da naklen yayindir,buna emin olabilirsin.
Babasıda aynı şekilde çocuklarımı dizimin dibinde istiyorum dedi.
Senin baban seni yanında istemiyor mu? Ben kocamla Afrika'da bile yaşarim ama böyle düşünen insanlar için yan mahalleye tasinmam. Alt tarafı üniverisitede birkaç sene çıktın diye kendini mecbur görme.
Piyasada erkek mi yok ya yazık etme kendine

öncelikle basınız sagolsun Allah sabir versin.
koyu renkle isaretledigim yerlere nasil tahammül edebildiniz sasirdim. böyle bir aileyle mi muhatap olmak istiyorsunuz ömür boyu? sirf yaşanmışlık var diye ömrünuzü karartmayın

Benden bekliyorlar hep fedakarlıkları ben annemi hemen bırakamayacağım belirtmiştim evlenelim sen gel sonra annemlerle birlikte geliriz işten çıkıp onun tedavilerini aksatamam dedim. Bana işten çık gel bir süre iş bulma evlenince ev düzenine alıp üç beş ay sonra bakarsın demişti. Ben bunu kabul etmedim. Olmadı bizim şirkette sigorta yaparız demişti ki bunu dediğinde kendi sigortaları bile yoktu son bir senedir sigorta yatırmaya başladılar. Beni çalıştırmayacak korkusu oluşturduğu için bende güvenemedim. Sonrada annemi kaybettim işte hatta kendimi suçladım sen gitmedin yarı yolda bırakıyorsun bak bunlar oldu diye

Benim annem babam ayrı olduğu için babamla öyle bir bağım yok

Çok haklısınız insan sevince gözü görmüyor alttan alıyor çözüm arıyor

Off çok sorunlular. Siz de aklıniz yokmuş gibi her sorunu neyse ilerde bakarız diyip kapamissiniz. İlişkinin başında nerde calisacaginiza laf eden bir kekoyla yıllar boyunca ilişkiyi sürdürmussunuz. Sormak için soruyorsunuz bunlar sizi tekme tokat dovmedigi sürece ayrilmiycaksiniz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…