Sevdiğiniz insanın size ısınması için Ya Cami Vedud esmasını tecrübe edip sonuç alan var mı ?

Ama aileniz vururdu.baskalari o kadar ileri gidemezdi.guzellikle anlatılması gereken bir yasta ve konu da oldukça hassas.
Ben 22 yasindayken boyle dusunsem, boyle konussam (ki universiteden mezun olmus calismaya baslamistim) ailem agzimin ortasina kurekle vururdu. Yani yasla alakasi yok, bu arkadasin dusunceleri yanlis onu anlatmaya calisiyoruz. Hayatini karartmadan durmasi ve degismesi lazim
.

Peki size şunu söyleyim babam doğudaki insanların zihniyetinden daha dehşet bir zihniyete sahip kızlarla bile arkadaşlık yapmamı istemiyor mahalle de bir komşuyla (bayan)konuştuğumu görse hemen eve çağırıyor hatta diyor ki sana ne dedi yoksa birini mi sana ayarlamaya çalışıyor akşam dışarı çıkmak bir kenara gündüz bile çıkarmıyor hayatımda bi kız arkadaşımla bir kafeye gidip oturmuş insan değilim üniversiteye gidince peşimden geleceklerini söylüyor lise hayatım boyunca sabah babam bıraktı akşam servis aldı ve hep eğer sevgilin olursa seni öldürürüm diye beni tehdit etti şimdi tekrar soruyorum üniversiteyi sevdiğim insanla evliyken okumak mı dehşet verici babamın bu tutumu altında okumak mı
Biraz once bunlari anlatmadan, okurken evli olmak istiyorum goz zinası bla bla dedin. Simdi acitasyon yapma. Evet zor bir baban var. Baban icin bir onerim yok. Seni "saf" yapan kisi de o belli ki. Ne yap et terapiye git. Iyileş. Para biriktir, Aklını dogru kullanmayi öğren. Üniversiteyi kazan ve nereyi kazandigini soylemeden git. 22 yasindakiler Üniversiteden mezun olup atanip memleketten 1000 km uzakta köye gidip ogretmenlik yapiyorlar. Sen de bir basina üniversite okursun pekala. Oncelikle iyiles, aklini dogru kullan tabii.

Ama aileniz vururdu.baskalari o kadar ileri gidemezdi.guzellikle anlatılması gereken bir yasta ve konu da oldukça hassas.

.
Bana gore hassas degil, asiri sacma bir konu ve hassas oldugunu bile dusunsem ona gore cevap yazacak degilim, daha once de defalarca belirttim ben fikrimi istedigim sekilde belirtirim kimseyi pispislamak gibi bir derdim yok

Hemen hemen tüm mesajları okudum. Arkadaş biraz hassas birisi dalga geçmeden yazılsa daha iyi olurmuş.

Dua etmek yanlış bir şey değil, büyü falan yapmıyorsun sonuçta. Ama ben sevmediğim birinin benim için bu şekilde dua etmesini istemezdim açıkçası.

birçok mesajında ciddi bir bipolar ve anksiyete sıkıntın olduğunu söylemişsin. Adam sana hissi olmadığını söylediğinde sinir krizi geçirmişsin. Şu durumdayken evlilikten ziyade ruh sağlığına ağırlık vermen gerek bence. Çünkü evlilik ağır bir sorumluluk ve aile evi gibi değil. Karşılaştığın her sorunda bu şekilde sinir krizi mi geçireceksin? şu an sevdiğin için her şey tozpembe gözüküyor olabilir ama evlenince mucizevi bir şekilde psikolojik rahatsızlıkların iyileşmeyecek. iyileşmek için hem psikoterapi hem ibadetlerini bir arada yürütüp tedavi olman gerek diye düşünüyorum

Birini seviyorum ama o bana karşı hissiz Ya Cami Ya Vedud esmalarının bu konuda etkili olduğunu biliyorum ama belli sayıları var bilmeden okursam ters etkisi olur diye korkuyorum bu Esmaları okuyarak sevdiği kendisine ısınan var mı ve hangi sayılarla okudunuz paylaşırsanız sevinirim.
🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️

Güzel kardeşim, adam çalışmayan kadınla evlenmek istemezse ne olacak?
Diyorum Ya
Konu sahibi arkadaşın iyi niyetlerine çok saygı duyarak yazıyorum ve yaşı henüz küçük olduğu için diğer arkadaşların dalga geçmeden yorum yapmaları gerekirdi,o sizin yaşıtıniz değil ki,normal hayatınizda da böyle birisi bu yaşında gelse derdini anlatsa dalga mı geçeceksiniz.sizi ciddiye almazdım ben olsam.
Senin ettigin dua kimseyi ilgilendirmez,beddua etmiyorsun ya sonuçta.Allah hayalini kurduruyor,diline düşürüyorsa bunu istemen normal.sanki büyü mü yapiyorsun da çocuk seni sevecek olsa zorla sevmiş olsun.bu saatten sonra dua edip te hala seni sevmiyor olursa,seninle ilgili birşey düşünmüyorsa ugrasmazsin.evliyken okuma kismina gelince;okumak zor, evlilik daha zor.Ama öyle bir eşin olur ki aynı ev arkadaşı gibi sorumluluklari paylaşırsınız o ayrı.Tabi hamile kalma olasılığı işin en büyük riski.O zaman direk ünv.dondurman dahi gerekebilir.İstihare namazı kılmalisin bence.aslinda bugüne kadar bu namazı kılmış olabileceğini düşünüyorum?
Bu anlaşıylı yorumunuz için çok teşekkür ediyorum Allah razı olsun İnşaAllah herşey kalbiniz kadar güzel olur hayatınızda iyi bir inşam görmek beni mutlu ediyor bazıları ben kimseyi pışpışlamak zorunda değilim dilediğimi yazarım tarzında şeyler yazmış iyi bir insan olmak için Müslüman olmaya ya da bir dine bağlı olmaya gerek yok toplum sağlığı için kendi değerlerimizi gözeterek iyi bir insan olma çabasına gireriz bi insan neden bile isteye kalp kırar anlamıyorum Allahım herkesin kalbine göre versin kim ne düşünüyorsa onu önüne çıkarsın İnşaAllah İstihare konusuna gelince evet düşündüm ama evlilik düşüncesinin karşılıklı olmasını gerekiyormuş rüyanın çıkması için

Ailene sordun mu, seni evlendirip bebene bakıcı tutmak istiyorlar mı diye? E seninki de ailesine güvenip evlenirse siz değil onlar evlenmiş olacak. Bu evlilikte aileler olacak, siz değil.
Ewet babam evlenmemi destekliyor eğer okula giderken çocuğum olursa babam da bakıcı için destek olur Ya da benim annem gelir bizle kalır tek sorun bu mu yani şimdi

Ben 22 yasindayken boyle dusunsem, boyle konussam (ki universiteden mezun olmus calismaya baslamistim) ailem agzimin ortasina kurekle vururdu. Yani yasla alakasi yok, bu arkadasin dusunceleri yanlis onu anlatmaya calisiyoruz. Hayatini karartmadan durmasi ve degismesi lazim
Bakın hanımefendi benim düşüncelerim neye göre kime göre yanlış az önce dediğim gibi burda hepimiz farklı dinlere farklı görüşlere sahip insanlarız sizin aileniz o yaşta evliliğe karşı çıkarmış ama benim ailem bu yaşın evlilik için ideal olduğunu düşünüyor hayatım neden kararsın siz diyorsunuz ki müslüman olduğum bile tartışılır ama ben müslümanım ve Allah’a son derece inancım var dualarıma da cevap vereceğini biliyorum zaten Allahım iyi bir insansa nasip et et iyi bir insan değilse ondan soğuyum ve üzülmeyim diye dua ediyorum ve Rabbim kendisine sığınan bir kulunu zayi etmez bu duamı kabul edecektir fazlı keremi ile Biiznillah.
Hadi diyelim sizin dediğiniz gibi oldu evlendim ama beklediğim gibi bir hayatım olmadı eşim tanıdığım gibi iyi niyetli değilmiş Ya da okulla evlilik yürümüyormuş eşim kötü biri çıkarsa ailemin maddi durumu iyi bunun için kendi işim olmasa bile sığınacağım bir ailem var ama okulla evlilik bir arada gitmezse ama eşim çok iyi bir insansa benim şuan onu öyle gördüğüm gibi o zaman eşimden boşanmak yerine okulu dondururum ne zaman hazır hissedersem o zaman okurum

Tek sorun bu değil. Bir de adam lazım. Ona sordun mu?
Sorun zaten oydu bütün mesajları okursanız iyi olur konuyu buraya ben getirmedim insanların görüşleri getirdi konu konuyu açtı bir hanımefendi çalışıyor musun dedi bende üniye hazırlanıyorum dedim sonrasında o zaman oku dediler bende evliyken okumak istiyorum dedim konu hamile kalırsın da okul hayatın biterden başladı buralara kadar geldi zaten asıl sorun adamın istememesi okulmuş bebekmiş bunlar teferruat

Bakın hanımefendi benim düşüncelerim neye göre kime göre yanlış az önce dediğim gibi burda hepimiz farklı dinlere farklı görüşlere sahip insanlarız sizin aileniz o yaşta evliliğe karşı çıkarmış ama benim ailem bu yaşın evlilik için ideal olduğunu düşünüyor hayatım neden kararsın siz diyorsunuz ki müslüman olduğum bile tartışılır ama ben müslümanım ve Allah’a son derece inancım var dualarıma da cevap vereceğini biliyorum zaten Allahım iyi bir insansa nasip et et iyi bir insan değilse ondan soğuyum ve üzülmeyim diye dua ediyorum ve Rabbim kendisine sığınan bir kulunu zayi etmez bu duamı kabul edecektir fazlı keremi ile Biiznillah.
Hadi diyelim sizin dediğiniz gibi oldu evlendim ama beklediğim gibi bir hayatım olmadı eşim tanıdığım gibi iyi niyetli değilmiş Ya da okulla evlilik yürümüyormuş eşim kötü biri çıkarsa ailemin maddi durumu iyi bunun için kendi işim olmasa bile sığınacağım bir ailem var ama okulla evlilik bir arada gitmezse ama eşim çok iyi bir insansa benim şuan onu öyle gördüğüm gibi o zaman eşimden boşanmak yerine okulu dondururum ne zaman hazır hissedersem o zaman okurum
Ay icim sisti, size hayatta basarilar (fakir ama gururlu oldugumdan artik konudan ayriliyorum; cunku ben sadece az biraz para kazanabileyim diye okul okudum 😂)

Sorun zaten oydu bütün mesajları okursanız iyi olur konuyu buraya ben getirmedim insanların görüşleri getirdi konu konuyu açtı bir hanımefendi çalışıyor musun dedi bende üniye hazırlanıyorum dedim sonrasında o zaman oku dediler bende evliyken okumak istiyorum dedim konu hamile kalırsın da okul hayatın biterden başladı buralara kadar geldi zaten asıl sorun adamın istememesi okulmuş bebekmiş bunlar teferruat
E daha adam istemiyor, sen hemen gelinlik bakmışsın, az sakin. 😵

Biraz once bunlari anlatmadan, okurken evli olmak istiyorum goz zinası bla bla dedin. Simdi acitasyon yapma. Evet zor bir baban var. Baban icin bir onerim yok. Seni "saf" yapan kisi de o belli ki. Ne yap et terapiye git. Iyileş. Para biriktir, Aklını dogru kullanmayi öğren. Üniversiteyi kazan ve nereyi kazandigini soylemeden git. 22 yasindakiler Üniversiteden mezun olup atanip memleketten 1000 km uzakta köye gidip ogretmenlik yapiyorlar. Sen de bir basina üniversite okursun pekala. Oncelikle iyiles, aklini dogru kullan tabii.
Neden acıtasyon yapıyım benim üniversiteye giderken evlenmemin tek sebebi göz zinası vs değil sevdiğim insanla aynı evi paylaşmak istiyorum 16 yaşımda olsam sizi anlarım da hani küçüksün dersiniz falan ama 22 yaşındayım ve diyelim duam kabul oldu önümde bir yıl hazırlık süreci var okul için diyelim onla anlaştık evlilik kararı aldık bir yılda evlilik için hazırlık süreci var zaten 24 yaşında oluyorum e sizde 26 yaşındaymışsınız 24 yaş küçük mü evlilik için Allah aşkına hadi diyelim dediğiniz gibi okulla evlilik hayatı zor gidiyor ki ben sayısaldan bir bölüm istiyorum Allah izin verirse o zaman eşimle mutluysam okulumdan vazgeçerim yani Ya da dondururum hazır hissettiğimde okurum ben zaten maddi olarak rahat büyüdüğüm için amacım elimde param olsun değil sadece statü ama hiç sahip olmadığım mutluluğu yakalarsam şayet okulumu mutluluğuma değişmem

Neden acıtasyon yapıyım benim üniversiteye giderken evlenmemin tek sebebi göz zinası vs değil sevdiğim insanla aynı evi paylaşmak istiyorum 16 yaşımda olsam sizi anlarım da hani küçüksün dersiniz falan ama 22 yaşındayım ve diyelim duam kabul oldu önümde bir yıl hazırlık süreci var okul için diyelim onla anlaştık evlilik kararı aldık bir yılda evlilik için hazırlık süreci var zaten 24 yaşında oluyorum e sizde 26 yaşındaymışsınız 24 yaş küçük mü evlilik için Allah aşkına hadi diyelim dediğiniz gibi okulla evlilik hayatı zor gidiyor ki ben sayısaldan bir bölüm istiyorum Allah izin verirse o zaman eşimle mutluysam okulumdan vazgeçerim yani Ya da dondururum hazır hissettiğimde okurum ben zaten maddi olarak rahat büyüdüğüm için amacım elimde param olsun değil sadece statü ama hiç sahip olmadığım mutluluğu yakalarsam şayet okulumu mutluluğuma değişmem
Çok aşağılara inemedim
Tamam ben mi getirdim konuyu buraya insanlar olmuş gibi diğer teferruatlara girdi napıyım yazılanlara cevap vermeyim mi varsayımlardan bahsediliyor bende varsayımlara cevap veriyorum
Son durum ne? Yani ilişkiniz ne durumda

Ayrıca nasıl nereyi kazandığımı söylemeden gidiyim evden mi kaçıyım yani bunu mu öneriyorsunuz babam beni dışarı bile çıkarmıyor üniversiteye gidersen bitene kadar o şehirde ev tutarız diyor babam diyorum siz söylemeden git diyorsunuz kardeşim de şuan liseye gidiyor ve sayısal öğrencisi ona da şimdiden beraber gideriz diyorlar ve tıp bile kazansam siz gelirseniz ben okumam diye yemin etti.Babam bu düşünce de

Son düzenleme:
X