Sevdiğiniz insanın size ısınması için Ya Cami Vedud esmasını tecrübe edip sonuç alan var mı ?

Yok canım! Okumakla değişeceğini sanmiyormuş.
Senin kalip düşüncelerin var. Bunlar degismedigi icin sen de degismiyorsun.

Hayatimin en guzel donemi üniversitede gecti. Lisede ben de siniktim.

Yasadigimiz yer küçüktü. Cok fazla okumaya giden genc yoktu.

Okuldan eve donerken tekerlekli bavulun yere sürtünmesi sesi bile benim omuzlarimi göğe çıkarırdı.

Başarıya hep açtım. Başarı takdir getirirdi. Takdir de ozguven.

Ah ah boşa konustugumu bile bile konusuyorum.

Sen vizyonsuz birisin. Okumaktansa kocan abdest alirken onun sakalindan akan suyu şalınla silmeyi tercih edersin. Daha romantik çünkü. Onemli olan da bu oyle degil mi? 😉

Okuyup da napacaksin? Kim napmış okuyunca? Mutlu hayatın anahtarı evlilikte.

Sen allaha sığın, zayi olma.
Evet İnşaAllah kocam abdest alırken bende sakalındaki suyu silebilirim evde abdest alan bir eşim varsa ne mutlu bana sizin daha Müslüman olup olmadığınızı bile çözemedim ama siz şimdi okudunuz ettiniz şudur budur Dünya hayatını ahiret hayatına tercih ettiniz diye vizyon sahibi mi oldunuz İnşaAllah sizinle ahirette tekrar karşılaşırız o zaman görürüz haklıyı haksızı vizyon sahibini ve vizyonsuzu
Ya imanla Yaşar Ya İnkarla çürürsün ,gittiğin yer mezarda bitmiyor gittiğinde görürsün
Necip Fazıl Kısakürek

Daha fazla detayli yazmak banlanmama sebep olacak susuyorum.
Son şunu diyecegim, dünyada gun yüzü görmeyeyim, bilmedigim hiç gitmedigim bir var oluş şeklinde yükseleceksin desinler ben de inanayim aynen.

Uzun uzun arapça kelimelerle dolu bir cevap vereceksen lutfen zahmet etme.
Uzun uzun yazmıcam Allah’a havale ediyorum havale edebilecek en iyi merci Allah’tır Allah size selamet versin İnşaAllah

Daha yaşın ne başın ne? 5 yılda ne adamlar görürsün. Tek başına dışarıda bir gün geçiremeyecek haldesin, evlilik sorumluluğu altına girmeyi planlıyorsun. Koca evi özgürlük değil, bir kafesten diğer kafese geçeceksin.
Senle ben %70 batan gemiden su atmaya çalışan miçolar gibiyiz.
Batacağını biliyoruz ama çabalıyoruz. :KK14:

Senle ben %70 batan gemiden su atmaya çalışan miçolar gibiyiz.
Batacağını biliyoruz ama çabalıyoruz. :KK14:
Psikiyatrik hastalığı varmış, elin oğlu hasta demez, kaynana hizmet hürmet bekler, ben gibi deli de değil başlarım sizin krallığınıza da diyemez. Üzerler bu kızı.

Eklentiler

• images (6).jpeg
    images (6).jpeg
    51,6 KB · Görüntüleme: 44
Psikiyatrik hastalığı varmış, elin oğlu hasta demez, kaynana hizmet hürmet bekler, ben gibi deli de değil başlarım sizin krallığınıza da diyemez. Üzerler bu kızı.
Kendisi Asker ve 1.5 yılda sadece 2 kere memlekete geliyor diyorum kaynana yılda iki kere gördüğü gelininden neyin hizmetini beklicek ayrıca yapılması gereken ne varsa yaparım yani buna gocunmam

Üzülecek, dert sıkıntı çekecek. Sonra da diyecek ki dünyada bunlari çekiyorum ahiretim yukseliyor. Sabir diyecek oturacak. Hastaliklar nüksedecek. Çoluk çocuk hasta mutsuz anneyle büyüyecek. Yazık gerçekten.

Daha fazla detayli yazmak banlanmama sebep olacak susuyorum.
Son şunu diyecegim, dünyada gun yüzü görmeyeyim, bilmedigim hiç gitmedigim bir var oluş şeklinde yükseleceksin desinler ben de inanayim aynen.

Uzun uzun arapça kelimelerle dolu bir cevap vereceksen lutfen zahmet etme.
Sen inanma sana inan da demiyolar. Ama saygıyla güzel bir üslupla kendi inancıni açıklamış.

Necip Fazıl sizin gibi düşüncelere sahip olan biriydi taaki birgün vapurda bir Allah dostu ile karşılaşana kadar kendisi neredeyse yaşlılık dönemlerinde hidayete ermiş ve şiir tarzını değiştirmiştir sizin attığınız olay 1951 de olmuş ki o zaman bile ben gazeteci araştırmacı ve yazarım kumar oynamadım sadece yeni eserim için kumar oynayan insanların ruh hallerini gözlemledim diye ifade vermiştir

Kendisi Asker ve 1.5 yılda sadece 2 kere memlekete geliyor diyorum kaynana yılda iki kere gördüğü gelininden neyin hizmetini beklicek ayrıca yapılması gereken ne varsa yaparım yani buna gocunmam
Bir es adayindan bahsederken niye seni sevmediğini soyleyen adamk anlatiyorsun? Herhangi bir erkekle okumadan meslegin olmadan evlenmenden bahsediyoruz biz. Bu kadar küçüksün iste. Daha anlayamıyorsun bile.

Sadece hizmetle kurtulacağımı bilsem en evvel ben koşardım. Burnunu dışa çıkarmamışsın, herkesi kendin gibi sanıyorsun. Sen gelince oğulları değerlenecek, yakasından düşmeyecekler. Yüzüne gülüp arkadan iş çevirecekler. Çok safsın çoook, kafes kuşu gibi, bizim bir kuşumuz vardı, bir gün kaçtı daha gelmedi. Artık hangi yırtıcıya yem oldu, bilemiyoruz, martı bol etrafta.

Sen inanma sana inan da demiyolar. Ama saygıyla güzel bir üslupla kendi inancıni açıklamış.
Din tartismak istemiyorum. Benim icin mantiksiz. Kimsenin inancina saygisizlik etmiyorum. Muslumanlar sadece kendi inancına saygi bekliyor, oyle görüyorum. Ben de varım, benim inandiklarim ve inanmadiklarim da var. Kimse tarafindan kabul gormese de ben kabul ediyorum. Bu yeter.

Bir es adayindan bahsederken niye seni sevmediğini soyleyen adamk anlatiyorsun? Herhangi bir erkekle okumadan meslegin olmadan evlenmenden bahsediyoruz biz. Bu kadar küçüksün iste. Daha anlayamıyorsun bile.
Zaten o beni istemezse niye şimdi birini sevmiyorken durup dururken evleneyim öyle bir düşüncem yok ki bu çocuk olmazsa hadi önümüzdeki maçlara bakalım diyecek değilim ayrıca küçük oluyum çocuk oluyum ne var bundan kötü birşey mi hayret birşey yaa siz büyümüşsünüzde ne olmuş sanıyorsunuz ki okudum falan çok iyi çok mutluyum ama ahiretinizi bedbaht ediyorsunuz şimdi aileniz sizinle gurur duyuyordur ama ahirette sizin statünüz ailenizin yüzünü ağartmayacak bilakis inançsızlığın onların yüzünü karartacak

Zaten o beni istemezse niye şimdi birini sevmiyorken durup dururken evleneyim öyle bir düşüncem yok ki bu çocuk olmazsa hadi önümüzdeki maçlara bakalım diyecek değilim ayrıca küçük oluyum çocuk oluyum ne var bundan kötü birşey mi hayret birşey yaa siz büyümüşsünüzde ne olmuş sanıyorsunuz ki okudum falan çok iyi çok mutluyum ama ahiretinizi bedbaht ediyorsunuz şimdi aileniz sizinle gurur duyuyordur ama ahirette sizin statünüz ailenizin yüzünü ağartmayacak bilakis inançsızlığın onların yüzünü karartacak
Büyüdük dünyayı gördük, insanları kendimiz gibi sanmıyoruz. İmtihan dediğini Allah hazırlar, kendi elinle yapmana gerek yok. '' Nefsinize zulmetmeyin.'' sözünden ne anlıyorsun?

Din tartismak istemiyorum. Benim icin mantiksiz. Kimsenin inancina saygisizlik etmiyorum. Muslumanlar sadece kendi inancına saygi bekliyor, oyle görüyorum. Ben de varım, benim inandiklarim ve inanmadiklarim da var. Kimse tarafindan kabul gormese de ben kabul ediyorum. Bu yeter.
Saygısızlık etmemiş haliniz bu mu bakın burası dualarımız sizinle bölümü siz Müslüman değilsiniz ne işiniz var burda siz ve sizin gibiler konuyu saptırıp polemik haline getirdiniz geçen başka bir konuda sizinle ve başka kişilerle tartışıp ban yemiştik Ya sabah 6 da uykum kaçıyordu nasıl üzülerek uyanıyordum onun için günlerce etkilendim ve etkisinden zor çıktım takıntılıyım hastayım diyorum siz yine burda da gelip benim hayata bakış açımı inancımı sorguluyorsunuz

Küçük olmak kotu bir sey degil. Yasinin gerektiği gibi davransan her yaş guzel. Sen okumadan evlenme derdindesin. Bu sebeple küçüksün.

Ayrica ahirette ailemin yüzünü agartmak gibi bir gayem yok.

Bu benim hayatim. Bastan sona bana ait. Sondan sonrasi varsa da bana ait. Tum sorumluluk benim.

Din tartısmak istemiyor değilsin. Istiyorsun. Bence de bütün konu sacma. Bak katiple senin beğendiğim mesajların da oldu burda. Ama sen inanç sistemini durup durup yermeye yer arıyor gibisin. Bu kadar tahammülün yoksa bu sisteme. Bakma görme bu konulara girme.

Kimse sana bi şey demiyor. Evet varsın o kadar yazışmışızdır ben senin inancını bilmiyorum mesela. Bilmeme gerek de yok. Necip fazıl örneğin de yobazların Atatürk içkiciydi demesi gibi olmuş. Adamın kişisel günahı/yanlışı söylediklerini geçersiz mi kılar?

Saygısızlık etmemiş haliniz bu mu bakın burası dualarımız sizinle bölümü siz Müslüman değilsiniz ne işiniz var burda siz ve sizin gibiler konuyu saptırıp polemik haline getirdiniz geçen başka bir konuda sizinle ve başka kişilerle tartışıp ban yemiştik Ya sabah 6 da uykum kaçıyordu nasıl üzülerek uyanıyordum onun için günlerce etkilendim ve etkisinden zor çıktım takıntılıyım hastayım diyorum siz yine burda da gelip benim hayata bakış açımı inancımı sorguluyorsunuz
Canım bak, önce tedavini ol, okulunu bitir mesleğini al. Bu halde evlilik düşünme, evlilik inan kurtuluş değil. Ağır sorumluluk. Ve iki kişi yapılıyor. Sen sana ait sorumlulukları kaldıramayacak haldesin, karşı taraf bunu mazur görmez haklı olarak.

Siz bi konu açmıştınız eşinizle sex oyuncakları almak için tecrübe edenleri falan sormuştunuz galiba konuyu gördüm ana sayfa da ama geçtim giripte yorum yapmadım çünkü benim ilgi alanıma girmiyor eğer girip kendi inancıma bakış açıma göre yorum yapsaydım yine tartışırdık demi şimdi sizde sizin ilgi alanınıza girmeyen konum hakkında bana üzüleceğim yorumlar yapıyorsunuz yapmayın lütfen

X