Sevdiğiniz insanın size ısınması için Ya Cami Vedud esmasını tecrübe edip sonuç alan var mı ?

Anlayışınız için teşekkür ediyorum evet herkes okumak zorunda değil kafam basmıyor değil sayısaldan bir bölüm istiyorum ama bunu bu yaşa kadar ertelemek benim tercihimdi benim meslek edinmem üni okumam benim hayalim beni mutlu edecek bir durum değildi bunu biliyordum bende bir zamanlar lise de bu kafalardaydım üniye gidicem hayatım değişecek statüm olacak vs vs ama artık bunlardan haz alan biri değilim 6 yıl boyunca okula girme ,hazırlık ve okulun bitmesini beklersem evlenmek için zaten 30 uma merdiven dayıyorum ayrıca o çocukta beni isterse şuan 27 olmak üzere 33 yaşına kadar beni mi beklicek beklemek istemez ki zaten inancımız gereği buluşacak samimi olacak vakit geçirecek insanlar değiliz bu süreç sevgili gibi de geçmeyecek yani evet ona keşke onu sevdiğimi söylemeseydim pişmanım en son Temmuz da burdaydı gitti göreve kışın ya da ilkbahar da gelecek İnşaAllah o zaman görüşücez dualarınızı eksik etmeyin
Kafa basmıyor diye size söylemedim. Genel olarak örnek verdim. Sizin yazılarınızdan aklı başında inançlı olduğunuz belli. Eğer bu kişiyle olmazsa da üzülmezsiniz Allah'ın takdiri buymuş dersiniz diye düşünüyorum.
Hiç görüşmediniz. Görüştüğünüzde olumlu olumsuz sonucu bize de yazar mısın
Sevdiginizi dile getirmezsin artık biraz kendinizi çekerseniz onun da kafası karışabilir ilgisini çekebilirsin. :)
Bir de gözünde onu o kadar büyütme. Sevdiğin için tam fark edemiyor olabilirsin. belki göründüğü gibi değildir. İmanın kimde olduğu belli olmaz. Dışardan çok iyi durup da dm dolup taşanlar var. Ya da yemediği halt kalmayan Sosyal medyasına falan bakın

Kafa basmıyor diye size söylemedim. Genel olarak örnek verdim. Sizin yazılarınızdan aklı başında inançlı olduğunuz belli. Eğer bu kişiyle olmazsa da üzülmezsiniz Allah'ın takdiri buymuş dersiniz diye düşünüyorum.
Hiç görüşmediniz. Görüştüğünüzde olumlu olumsuz sonucu bize de yazar mısın
Sevdiginizi dile getirmezsin artık biraz kendinizi çekerseniz onun da kafası karışabilir ilgisini çekebilirsin. :)
Bir de gözünde onu o kadar büyütme. Sevdiğin için tam fark edemiyor olabilirsin. belki göründüğü gibi değildir. İmanın kimde olduğu belli olmaz. Dışardan çok iyi durup da dm dolup taşanlar var. Ya da yemediği halt kalmayan Sosyal medyasına falan bakın
Allahın izniyle bir gelsin de size neticeyi bildiririm İnşaAllah dediğiniz gibi yapıcam umurumda değilmiş gibi soğuk ve ilgisiz davranıcam olmasa da olur triplerine giricem 😂

Ay ben uğraşamayacam daha senle, evlen de gör.
Hayır gerçekten merak ettiğim için soruyorum böyle konuştuğunuza göre Ya kendi tecrübeniz var ya da çevreden duyduklarınıza göre tecrübe sahibisiniz ama ben şunu soruyorum hani siz sanki bu çocuğu tanıyorsunuz ve hakkında çok menfi şeyler duymuşsunuz kötü biri olduğunu biliyorsunuz ve beni uyarıyor gibi konuşuyorsunuz e bu ihtimal söz konusu olmadığına göre siz ve biz birbirimizi reel de tanımıyoruz ben gerçekten merak ediyorum neden onun için dua etme diyorsunuz bana neden ondan uzaklaşmamı istiyorsunuz eğer meslek sahibi olmadan evlenirsem beni aldatırsa ve şiddet eğilimi olursa resti çekecek gücü kendimde bulamam diye mi?

Hayır gerçekten merak ettiğim için soruyorum böyle konuştuğunuza göre Ya kendi tecrübeniz var ya da çevreden duyduklarınıza göre tecrübe sahibisiniz ama ben şunu soruyorum hani siz sanki bu çocuğu tanıyorsunuz ve hakkında çok menfi şeyler duymuşsunuz kötü biri olduğunu biliyorsunuz ve beni uyarıyor gibi konuşuyorsunuz e bu ihtimal söz konusu olmadığına göre siz ve biz birbirimizi reel de tanımıyoruz ben gerçekten merak ediyorum neden onun için dua etme diyorsunuz bana neden ondan uzaklaşmamı istiyorsunuz eğer meslek sahibi olmadan evlenirsem beni aldatırsa ve şiddet eğilimi olursa resti çekecek gücü kendimde bulamam diye mi?
Evet, aynen ondan. Kaderimmiş imtihanımmış der oturur çekersin sen, o seni başından atana kadar. Çok zayıfsın, çok safsın, niyetin temiz, çok kolay bir avsın. Bunu da iyi birşey sanıyorsun, en kötüsü de bu. İnsan tanırsan zinaya düşerim sanıyorsun. Bir de zor hastalıkların var, asker eşi olmak çok zor, herşeyin altından tek başına kalkman gerekecek, çok yalnız kalacaksın, sende bu gücü göremiyorum. Evleneceksen bile polis ve asker düşünme.

millet ne kadar sacma sapan dalga gecmis ya yazık kız sevmis akıl istiyor burada kime ne? allahım yaa. elestirenler bir de donup kendi hayatlarına baksın bence. bir derdim var daki konuları göruyoruz.
Çoğu kızdan yana aslında üzülüyoruz ... Bir erkeğe bu denilip egosu neden 1500 yapılır ki?

Siz kendiniz de yazmışsınız burası dualarımız sizinle bölümü eğer Bdv ye girip orada benim dinimce şöyle benim dinim bunu emreder yazsaydım din karşıtı insanlar buna tepki gösterebilirdi ama bu topiği ziyaret eden insanlar zaten adı üstünde “İNANANLAR”.
Dinlere karşı olduğunuzu söylüyorsunuz demek ki İslam dini hakkında bir bilginiz yok yahut edindiğiniz bilgiler eksik veya yanlış benim göz zinası dediğim şey bir erkeğe bir kere bakmak değil bakıyorsun ikinci kez sırf beğendiğin için tekrar bakarsan bu göz zinası oluyo ayrıca göz zinası deyip durmadım sadece bir kere geçti bu konu. Ben Elhamdulillah Müslümanım elbette evliliğim konusunda dua edicem Allahtan isticem dua ederek evliliğimin iyi olacağı inancına sahibim o çocuktan vazgeçsem bile ben yine hayırlı bir evlilik iyi bir insan için dua etmeye devam edicem işimi şansa bırakmıcam işimi Allah’a ısmarlıcam.
Dua veya adakla onu kendime bağlamaya çalışmıyorum dua ederek hayırlı bir insansa eğer hakkımda hayırlı olmasını istiyorum bunun neresi abes birçok insan burda karşı çıktı anlamıyorum gerçekten ben büyü yapmıyorum Ya da Allahım onu bana bağla aşk yaşayalım demiyorum üstüne basa basa Allahım helal daire de onu bana eş nasip eyle diyorum ne sakıncası var ben herkese kolay kolay ısınabilen bir insan değilim ki şimdi ondan vazgeçsem yıllarca unutamayacağımı biliyorum neden kendime acı çektiriyim zaten yıllardır acı çekiyorum artık şu yaşlarımda biraz mutlu olmak istiyorum hakkım değil mi ?
Saçmalamayın rica ederim. Ne sanıyorsunuz beni özenti bir ergen mi?
Yeteri kadar bilgim yokturmuşşş.
Kabenin yerinin değiştirilmesi hakkında ne düşünüyorsun desem sitenin üçte biri inkar eder, üçte biri yer mi değiştirmiş der, bilgin eksik meksik gibi toplara girmeyin çıkamazsınız.
Siz kendi girdiğiniz durumdan kurtulmaya çalışın, ciddi anlamda sağlıklı bir yol değil sizinki.
İnanmak, dua etmek, ibadet etmek bunlar varken bunları aşıp bambaşka bir şeye düşmüşsünüz.

Saçmalamayın rica ederim. Ne sanıyorsunuz beni özenti bir ergen mi?
Yeteri kadar bilgim yokturmuşşş.
Kabenin yerinin değiştirilmesi hakkında ne düşünüyorsun desem sitenin üçte biri inkar eder, üçte biri yer mi değiştirmiş der, bilgin eksik meksik gibi toplara girmeyin çıkamazsınız.
Siz kendi girdiğiniz durumdan kurtulmaya çalışın, ciddi anlamda sağlıklı bir yol değil sizinki.
İnanmak, dua etmek, ibadet etmek bunlar varken bunları aşıp bambaşka bir şeye düşmüşsünüz.
Kabe’nin yerinin değişmiş olması fıkıh bilgisi değil ki dini bir bilgi de sayılmaz yani ama siz bana dediniz ki sen bir erkeğe bi kere bakmayı göz zinası sanıyorsun dediniz bende buna binaen buna izahat getirdim ben inanıyorum ibadet ediyorum dua da ediyorum peki burda yaptığım sağlıksız olan şey nedir ?
Allahım ben senin x kulunu seviyorum sende o hayırlı ise onu sevgisini bana nasip eyle onu bana eş nasip eyle diye dua etmem sağlıksız mı ?

burada ne zaman biri bir konu açsa ellerini ovuşturarak konu sahibine gömmeyi bekleyen ve burayı deşarj olma yeri olarak kullanan insanlar var. Belli ki siz de onlardan birisiniz
Yok cidden öyle olmadı.
Herkes yerınde yorum yaptı, yanlıs olana yanlıs denildi herkes tepki gösterilmesi gereken asıl şeye tepkisini gosterdi.
Konu sahıbıne uyarı nıtelıgınde nasihatler verildi.
Herkesten Allah razı olsun 🌺

Ama gercekten uzatmak bırseye yaramaz. Bölüm bdv ye döndü bu topıkte hos durmuyor bu tarz seyler. Bence artık konuyu kapatalım.
Konu sahıbı de alması gereken mesajları almıstır umarım.
Zaten hastaymış, çok konuşarak hastalığını tetiklemeyelim.
Yanlıs anlamayın, mesajınızı alıntıladım ama lafım sadece size değil.
Sadece kımse polemik ıcın gelip yazmadı buraya. Kımsenın hosuna gitmeyen ve dogru olmayan bırsey oldu konu buraya kdr geldi 😕
Demek istediğim herkes gercekten tartısılan konuda tepkisini koydu tesekkur ediyorum kendı adıma 💜
merve merve banlandı olan ona oldu 🤣

X