Sevdiğiniz insanın size ısınması için Ya Cami Vedud esmasını tecrübe edip sonuç alan var mı ?

Bu kadar insanin icinde ne konuşacaksınız? Seni seviyorum mu diyeceksiniz? O nasil cevap verecek?
Seni seviyorum demem elbette bu konuda YouTube den çok fazla video izledim ihlasına samimiyetine güvendiğim ehli sünnet insanların evlilik görüşmelerinde ne sorduklarını vs öğrendim bende benzer sorular sorarım hislerimden zaten haberdar ben benim evlilik hayatından eşimden neler beklediğimi söylerim ona da beklentilerini sorarım

Iyi de sizi sevmediğini soylemis. Ne evliligi ne beklentisi? Çok saçma değil mi sizi sevmedigini soyleyen birine evlilikten beklentilerinizi söylemeniz?

Çok aşık değilim ama seviyorum ilk bana karşı hissiz olduğunu söylediğinde çok canım yanmıştı ve dua edip tevekkül etmeye başladım izne geldikten sonra görüştüğümde ben istemiyorum ısınamadım derse bende canım yansa bile Allah’ın benim için dilediği bir hayr vardır diyerek dua etmeyi bırakırım onun için birde bu kader de evlilik konusunu çok araştırdım evlilik konusu insanın cüzzi iradesine bırakılmış yani Allah bu tercihi bize bırakmış ve dua kader değiştirir kabul olunmuş bir dua herşeyi değiştirebilir sonuçta Allah’ın kudreti buna yetiyor Elhamdulillah

Iyi de sizi sevmediğini soylemis. Ne evliligi ne beklentisi? Çok saçma değil mi sizi sevmedigini için
Iyi de sizi sevmediğini soylemis. Ne evliligi ne beklentisi? Çok saçma değil mi sizi sevmedigini soyleyen birine evlilikten beklentilerinizi söylemeniz?
Ben ona hislerim olduğunu arkadaşım vasıtasıyla bildirdim oda bana karşı hissiz olduğunu söylemiş bende hep onun karakterinde biriyle evlenmek istediğim için ikinci adımı attım ve hislerin hemen oluşmayacağını biraz tanıyıp gördükten sonra hislerin oluşabileceğini söyledim benim yüzümü hiç yakından görmedi karşılıklı görüşmemiz olmadı hiç akabinde beni tanımak için bir şans vereceğini söyledi ama şuan hissiz olduğunun altını çizerek söyledi zaten bizim çevremizde ve yaşayış tarzımız da sizinle görüşmek isteyen kişi daha önce sizi tanımıyor oluyor aile dostlarınızın çevrenizin vs tavsiyesi ile sizi tanımak için evinize geliyor aile üyelerinden abla kardeş yenge anne vs her kim olursa şahitler eşliğinde görüşüyorsunuz ve şartlarınızı beklentilerinizi vs konuşuyorsunuz akabinde karşılıklı olarak hem dış görünüşünüzün birbirinize uyup uymadığı hem de fikirlerinizin uyup uymadığı konusunda ortak payda da buluşuyorsunuz yani görüşmeyi kabul ettiği için bir şans vererek geliyor

Ben senin için dua ediyorum falan demeseydiniz keşke , hayırlısını isteyin. Kaderindeyse döner dolaşır seni bulur.
Onun için dua etmemden rahatsızlık duyup duymayacağını merak ettim ama o hayırlısı ise Allah kalbime düşürür zaten dedi yani duaya inanıyorum sonuçta diyerek Allah’a teslimiyetini ifade etti

Yanlış anlaşılmak istemem size has demiyorum bunu
Ama ben bu tarz şeyleri sakıncalı buluyorum.
Hanı evli olursun, eşinle aradanda bı takım sıkıntılar olur tamam okursun ona bırsey dıyemem.
Ama birisinin benı sevmesi için veya ayrıldıysak dönmesi ıcın dua etmek bana dogru gelmiyor.
Zaten sen doğru duayı ettıkten sonra kaderinde varsa seni istesende istemesende bulur.
Yanı bırısı gercekten benı sevdigi ıcın kendı iradesiyle istesin, bana gelsın ısterım sahsen
Ben zorladıktan çeşitli dualar ettıkten sonra bilmiyorum sankı yanımda zorla duruyormus gıbı hissederim herhalde. Samimi gelmez.

Dedıgım gibi bu benım şahsı fikrim herkes aynı dusunmek zorunda degıl.
Hakkınızda en guzeli neyse o olsun

Kader kavramina göre yasayacaksak okudugunuz duayla çok sevip evleneceğini filan sanmiyorum

O halde niye evlenmek, evlilik için dua edilir? Nasıl olsa kaderimizde gelip bulacak put gibi dursak da?

O halde niye evlenmek, evlilik için dua edilir? Nasıl olsa kaderimizde gelip bulacak put gibi dursak da?
Muhalefet olmaya gerek yok gorusumu belirttim.
Fıkıh bilgim olsa nakavt ederdim sizi ancak sdece görüşümü belli ettim görüşümde kesinlikle doğru ama ben vaaz verecek düzeyde değilim diye susuyorum şuan .

Muhalefet olmaya gerek yok gorusumu belirttim.
Fıkıh bilgim olsa nakavt ederdim sizi ancak sdece görüşümü belli ettim görüşümde kesinlikle doğru ama ben vaaz verecek düzeyde değilim diye susuyorum şuan .
Hayır merak ettigim icin soruyorum ben
Mesela ben evlenemedigimi dert ettim diyelim. Burada kendimi mi suclamaliyim kimseyle gorusmedim etmedim diye yoksa kaderimde yokmus mu demeliyim?

Konuşmayı bıraktığım biri için bende okudum sayısını hatırlamasamda gece gündüz ağlayarak kalbinin bana ısınması, bir adım atması için çok dua ettim. Duamın sonunda bazen hakkımda onu hayırlı kıl diye dua ederken, bazen de hayırlısı ise olsun hayırsızsa gönlümü soğut dedim. uzun bir aradan sonra birden adım attı ama anlaşamadık, bitirdik. Ben, benim için hayırlı olmayacağını bile bile istemiştim. Ettiğim dualar ile hiç umut yokken geliverdi ama hakkımda hayırlısını istediğim içinde olmadı ve esmalara da devam etmemiştim.
Duanın tesiri için sürekli okumanız gerekir, siz okudukça gönlü size ısınır ama ya bıraktığınızda ? Bunu bilen birisinden iyice araştırmanızı öneririm. En güzeli hakkınızda hayırlısı olanı istemeniz.

Bende benzer bir durumdayım. Ve duanin herşeyi degistirebilecegini inaniyorum. Allah büyük. Biz hayırlısı der isteriz. Olmazsa da olmaz. Kaderi kimse bilemiyor sonuçta. Biz dua edip,tevekkül edeceğiz. Ben tefruciyyeye başladım. Bakalım. Hayırlısı olsun ,birbirimizin hakkinda hayirsizsak
Hayra çevir diye ediyorum. Allahım hidayet versin ona diye ediyorum.Allah büyük ❤

Bende şöyle dua ediyorum Allahım onu hakkımda hayırlı eyle onun kalbini bana ısındır beni çok sevsin bana değer versin onun kalbini benim kalbime mukabil bir kalp eyle onun tarafından bir şer varsa onu hayra çevir benim tarafımdan bir şer varsa onu hayra çevir bizler senin mülkünüz sen dilediğini yapmaya kadirsin

Peki anlaşamayıp bitirdiğiniz de yine de üzüldünüz mü bitirmek sizin kararınız mı olmuştu

Peki anlaşamayıp bitirdiğiniz de yine de üzüldünüz mü bitirmek sizin kararınız mı olmuştı ğ
Ben tam ergenliğimin son dönemlerinde birinden hoşlanmıştım çok dua ediyodum ağlayarak Allahım lütfen beni sevsin evlenelim diye ama onun etrafında o kadar kız vardı ki ve normal arkadaşlarıyla bile zina yapıyordu artık onunla evlenmekten daha fazla onun hidayete ermesi için çok dualar ettim salaten tüncina okumuştum bende 1000 tane çokta ümitsizliğe kapılmıştım ama sadece 1 yıl sonra ne kadar çocukça birşeymiş Allahım şükürler olsun ki böyle Hidayet üzere olmayan birini bana nasip etmedin dedim o kadar soğudum ki ondan yaşımda küçüktü zaten yani Hidayet üzere olmayan birini sevip hem onun hakkında hayırlı olması hemde hidayete ermesi için dua ettiğin süreç yıpratıcı oluyor ha elbette Allah’ın herşeye gücü yeter bir Ol emri ile bu kişileri hidayete erdirebilir tabi ama bu onların cüzzi iradeleri ile seçtiği bir durum o yüzden bazı şeyler imtihan gereği olmayabilir en doğrusunu Allah bilir .

Bunları bende çok düşündüm ve araştırdım ehli sünnet hocaların fetvalarına baktım Nureddin Yıldız hoca gibi vs. Allahım felanca kişinin kalbini bana ısındır bana eş nasip eyle demek de bir sakınca olmadığı söyleniyor en doğrusunu Allah bilir elbette duam kabul olursa İnşaAllah gurur yapar mıyım acaba belki de bir başkasını sevdi çok beğendi peşinden koştu bütün bunları kendi iradesiyle yaptı ama beni Allah’ın yardımı ile sevdi diye düşünüp üzülür müyüm diye düşündüm ama bende bipolar bozukluk ve anksiyete var acımı en diplerde yaşıyorum ki lise döneminde o kadar kötü şeyler yaşamıştım ki klinikte bile tedavi görmüştüm o yüzden bunları düşünmeyip sıkıntıların imtihan olduğunu sürekli aklıma getirip sonsuz mutluluğun burada değil cennette olduğunu bilip bu duama devam ediyorum birini böyle sevmişken vazgeçip yıllarca acı çekmek istemiyorum elimden geleni yapıp tevekkül ve sabır kısmına geçmek istedim

Tabii ki cok haklısınız. Çok da yoruldum artık.Allah büyük. Olursa olur diye düşünüyorum artık. Sadece dua edebiliyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…