Sevdiğim ve annem ne yapacağımı bilmiyorum

Haklısınız takıntılı sorunlu birey değil de özgüveni yok ben onu bırakırım zannediyor yaşımdan fazlasıyla olgun olduğumu söylerler hayatın zilvesini fazlasıyla yedim evin anmesi bbabası benim aslında annem hep ben olmasam ayakta kalamıcanı söyler. Evlilik için erken henüz belki ama benim tek sıkıntım geleceğimle ilgili kafamın bulanık olması dediğim gibi hedefleri bariz olan oma göre yaşayan biriyim fakat yaş ilerledikçe herzaman öyle olmadığını zamana bırakmam gerektiğini öğrendim ama buna alışamadım açıkcası

Kötülemek gibi demiyorum yanlış anlaşılmasın ama annem biraz maddiyatçıdır biri ona bişey vermeden o bişey vermez hoşuna gidiyor sevgilim öyle yapınca sevgilime karşı daha nazik oluyor sevgilimse sadece benim için çabalıyor daha söylemediğim evimizde ufo yakıyoruz 8 yıldır onun dışında hiçbir ısınmamız yok erkek arkadaşım doğalgazımızı açtırdı kimi zaman geldi harçlığımı verdi döndü ev kiramıza destek çıktı vs vs. Tabiki var sorunlar biliyorum ama ben bunları hoş görüyorum çalışma dese ikna olmaya meyilliyim ama kadın olarak ayaklarımın üstünde durmak istiyorum

Bende biliyorum nikahla olmuyor. Ben istiyorum ki iki tarafta memnun olsun iki tarafı da kırmadan saygısızlık nankörlük etmeden geçerli bi çözüm bulmak istiyorum

Sahi annen calismiyorsa nasil geciniyorsunuz? Birde unv egitimini bitirmedin degil mi. Yas cok erken.evlilik toz pembe bir kurum degil.bir yigin sorumlulugu var.hayatina bak.yapacaklarini yap.ne acelen varki?
Nafakam var o ve eş dost yardım ediyor erkek arkadaşım destek oluyor. Toz pembe görmüyorum inanın çok zor olduğunu biliyorum canlı örneği annem ile babam hiç kolay değil. Şuan tek yapmak istediğim annemi memnun etmek evlatlık borcumu ödemek sonra sevdiğimle mutlu huzurla olmak allahın izniyle biraz sabır sanırım ve biraz zamana bırakmak gelişmeyi beklemek sanırım

Bekler beklemesine de beklemenin bi sonucunu alır mı bilmiyorum ya olmazsa planladığım gibi diye korkuyorum. Nasip kısmet zaten bu işler gelin ata binmiş ya nasip demiş kader plana projeye pek bakmıyor ama ben genede bir hedefim olsun istiyorum öncelikli bir hedef

Annen neden çalışmıyor

Erkek arkadaşına evinizi baktırıyor

Açıkçası bu durum çirkin

Ki ilişki 8 aylık yarın daha zengini var bununla sevgili ol derse ne olacak

Bir de bu anlattıkların ile annene pek evlat olma borcun yok gibi zira o senin için çırpınıyor gibi anlatmamışsın hiç

Canım bende hemşireyim bu sene mezun oluyorum yaşım 23. Hala da evlenmeyi düşünmüyorum 25ten önce. Ki senin yaşın evlilik için çook küçük. Şunu unutma seven insan ne olursa olsun sana saygı duyar ve yapmak istediklerine. Herşeyini ben yaparım demesi mükemmel olduğu anlamına gelmiyor. Bir de gece çalışmamı istemiyor falan demişsin pardon da bu adam senle tanışalı daha 8 ay olmuş ve senin hemşire olduğunu bilerek seninle devam etmiş. Çalışma şartlarımızın geceli gündüzlü olduğunun farkındaydı.Bunu da kabul etmemesi bana itici geldi açıkçası. Ne olursa olsun kendini ezdirme belki maddi olarak seni karşılayacak ama en ufak bir problemde bunu gözüne sokmayacağı ne malum ? Hele hele anneni onun aldığı veya ona ait bir evde asla oturtma. Kirada ol daha iyi. Atanır atanmaz seni alır nikah kıyarım demiş de evlenmek sadece erkek tarafıyla olmuyor. Kızın da kendine ait yapması gereken çeyiz vs var. Senin de onun da yaşınız çok küçük ve evlilik için hazır olmadığınızı düşünüyorum. Bir kez daha düşün ve net tavrını koy. Beklemek isterse bekler istemezse yol ver. Yoksa ilerde pişman olman çook çook olası.

İş bulamıyor. Der kimi zaman birilerini görüp çok zengin bak falan dediği oluyor fakat annem onu da öyle kabul etmek zorundayım. Bu yaşıma kadar ele güne baktırmadan getirdi dünyaya getirdi evişeyler yapmak istiyorum

Çocukluk arkadaşım 8 aydır tanışmıyoruz fakat birinsanı tam tanımak zaten imkansız her dönem farklı ark. Sevgililik nişanlılık evlilik hepsinde değişiyor insan. Bekler bekleyeceğini biliyorum 2 yıl bekledi 6 yıl da bekler ama ben 25in geç olduğunu düşünüyorum 22 23 ideal siye düşünüyorum herkesin fikri ayrı tabi. Ona ait değil tarlalar evler traktör ve arabalar geçici olarak miras dolayısıyla benim üzerime şuan tamam desem gene benim üzerime kalır annemi oturturum fakat o değil ben yapmak istiyorum başkasına yaptırmak değil

Ama uzun zamandır maddi sıkıntı varmış hiç mi iş bulamıyor

Yani cidden durum buradan bakınca hoş görünmüyor

Gençsin toysun annen de garip bir ayrılamam tutturmuş gidiyor

Önce onun kendi ayağının üstünde durması lazım yaşı kaç

Hiçbir şey olamazsa çaycı olur yemekçi olur temizlikçi olur deneyimi ve eğitimi yoksa

Annem çaycı diyor kpss kursundan arkadaşım bak utanmıyor da zira kızı bir yere gelsin diye yırtınıyor kadıncağız

Sanırım lise mezunusun peki üniv okusaydın en erken 22 yaşında mezun olucaktın ee bunun ataması para biriktirmesi çeyiz yapması var 25 yaş anca olurdu zaten. Hadi 22 de evlendin diyelim bu 3 yıl içinde hem annene ev almak hem emekli etmek bunları yapabilecek gücün olmayacak ki.

Okuyorum bir sene anestezi okudum bu sene de geçiş yapıp paramediğe başladım üni okuyorum. Sevgilime kalsa hepsini o yapıcak ama gün gelip ben yaptım deme ihtimali var mı elbetteki var hepsinin farkındayım hangisine yetişceğimi şaşırdım işte bende atansam başlasam kredi çeksem annemi emekli etsem maaşımı kenara koyup nafakamla geçinsek para biriktirsem maaşımı rezil gibi borcun içinde olucam evlenirken maaşımdan çok az bi miktar elime geçicek ve ben gene koca eline kalıcam sarmaşlı dolaşlı alengirli durum

Şu an yapıcağın tek şey KPSS çalışmak evlenmeyi düşünmek, evlenince ne yaparım demek için erken. Bu seneki sınava yüklenip önceliğin kesinlikle atanmak olmalı. Sonrası yapmak istediklerini bir bir yaparsın merak etme...

Sana şunu söyleyim daha çok kucuksun. Fikirlerin degisebilir bunu aklindan çıkarma bi cok insan evlenmeden önce annesine babasina düşkün degil gibi görünür ama evlendikten sonra o işler cok degisir. Ayrica sen çalışma diyo ve sen bunu gecistiriyisun. Simdi net cevap vermedigin sürece o seni çalıştırmak istemicek ya sen evde oturcaksin ya da bu is büyük sorun olacak ama o asla kabullenmicek calismani. Ailesine gelince 8aydır tanıdığın bir aileye bu kadar guvenme. Su an 1yillik evliyim ve kv ile konusmuyorum. Nisanlanmadan önce ki iliskimizi görsen anne kız zannederdin o derece yani
Annen bence yanlız kalmaktan korkuyor ama o da senin yuva kurup mutlu olmani istiyordur

Niye olamazki ? Bal gibi olur. Kendi vermeyi teklif eden adam evlendikten sonra çalışarak senin ödemeni niye kabul

etmiyor ? Hem kendinden çıkmaz,bi tarafa dünür parası yiyo bi tarafa dünüre para harcıyor asla dedirtme, elin ayağın

Tutuyoken ki mesleğinde varmış kesınlıkle annene yapacağın şeyi kendi alın terinle yap,kendinde diyorsun insanoğlu

yarın öbür gün ne olacağı ne söyleneceği belli olmaz. Ve abla tavsiyesi senin heleki böyle bi durumun varken asla

Calıstırmıyo diye çalışmamazlık yapma,sana saygısı olan annenın bi maaşı bile yokken seni okutmasına saygı duyar

calışma demez,eminim okadar okuduktan sonra annende bu düşünceye bozulur,okadar gençsinki hayatın rengi

başka...ayrıca herkes devlette çalışacak diye bi kural yok atanıp uzaga gitmek yada özelde aynı şehirde kalmak sana

kalmış ha gönül isterki kendi şehrine atan:)

Çocukluk arkadaşıyız ne sevgilimi ne ailesini 8 aydır tanımıyorum aynı köydeniz biliyorum ama içlerine gireli 8 ay oldu sadece. KV KPle hiçbir zaman samimi olmam seviyorum sevimli insanlar ama evlenince nolucak hiç bilmiyorum tabiki insanlar değişir ben bunlara güvenmiyorum ama iyi olumlu yönler olarak bahsetmek istedim. Annesi çalışmamız devlet memuru olmamız konusunda oldukça ısrarlı ama erkek arkadaşım nedense gece evde olmamı istiyor 8 5 olsun çalış ama gece boyu nöbete kalmanı istemiyorum diyor. İnatçıdır tavrımı net koyarsam inada bindirir yapcağı varsa da yapmaz tatlı dille herşeyi yaptırılabilecek bi insan bide cahiliz daha dediğiniz gibi ilerde bu düşüncesini annesinin annemin benim baskısıyla yok edebiliriz diye düşünüyorum şuan daha sevgililiğimizin yeni dönemi olduğu için bu kadar baskıcı ileride alışıp güvendikçe mantıklı yanlarını gördükçe kabul edeceğini biliyorum, umuyorum

Bu yorumu görmemiştim gerçekten hoş değilmiş. Allah yardımcın olsun inş gönlüne göre olsun hersey

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…