Sevdiğim ve annem ne yapacağımı bilmiyorum

Mexselina145

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Ocak 2016
31
8
28
Herkese merhaba öncelikle biraz uzun bi konu olucak rica ediyorum okumanızı. şimdiden okuyan ve yorumlayanlara teşekkür ederim.

8 aylık bi birlikteliğim var ben 19 o 22 yaşında, ben atama bekleyen hemşireyim o ise tarım mühendisi fazlasıyla tarlaları var kendi işini yapıyor iyi de para kazanıyor çok şükür. 8 aydan öncesi de 2 yıl beni sevgili olmaya ikna etme günleri var. Köylerimiz aynı ailelerimiz bilindik kültür farkımız yok tahsil farkımız yok herhangi bi pütürümüz olmadığını düşünüyorum. Biz sülalemizle görüşmüyoruz birtek annemle ikimiz varız başka bir tane görüştüğümüz akrabamız yok. Sevgilimin ailesini çok seviyorum bana karşı en azından şu an için bi sorunları olmadı çok şeker insanlar ailem olarak görmem gereken birileri olsaydı erkek arkadaşımın ailesini seçerdim ki erkek arkadaşım ne annecidir ne babacı nede akrabacı ailesine düşkün değildir ortaortaokuldan beri şehirdışında olmasından dolayı sanırım bu konuda da iyiyiz karışanımız girişenimiz olmucak pek seviniyorum burdaki KV KP görümceleri okuyunca ayrıcalık olarak düşünüyorum bunu.

Konumuza gelirsek annem bana bağımlılık derecesinde düşkün aşırı düşkün seni kimse sevemez ben severim kimse seni öpemezben öperim senin annen benim falan vs sık sık buna benzer düşünceleri var. Babam olmadığı için tek ikimiz olduğumuz için bütün hayatını benim üzerime kurmuş durumda benim atanıp onunla yaşamamın hayalini kuruyor evlensem bile bende seninle yaşarım benim kimim kimsem yok diyor annemin emekliliği de yok bu arada maddi manevi bana dayalı. Erkek arkadaşım olmadan önce atanıp şehirdışına gideriz az gezer tozarım sonra annemi emekli eder nasipse evlenirim diyodum fakat allah erkek arkadaşımı çıkardı karşıma. Geceleri nöbete gidip onu evde yanlız bırakmamı istemeyen biri babası annesini emekli etmiş çalışmadan bende yaparım evimde otur hiçbieşy istemiyorum diyor ama ben çalışmak istiyorum geçiltiriyorum şimdilik bu konuyu. Erkek arkadaşım Nasipse bu yaz nişan 2 yıl sonra da evlenmek istiyor. Evlenmek isteyeceğim tek insan erkek arkadaşım olabilir onu çok seviyorum hiçbir hatası yanlışı olmayan biri eminim ki çok mutlu edebilcek biri beni. Fakat benim en az 6 yıl evlenmem im kan sız. Annem beni hala çocuk olarak görüyo evliliği bırakkın sevgilimi benden kıskanıyor. Benim ilk hedefim atanmak sonra kredi çekip annemi emekli etmek veya ona bir ev almak evlatlık borcum olaral, sonra evliliğim için para biriktirmek. Kendi düğünümü kendim yapıcam mecbur. Ama erkek arkadaşım ataman olur olmaz nikah kıyarım alırım aynı şehre seni diyor ayrı şehirde yapamayoz diyor. Evlenmek bana şuan uzak diyorum annem var ona mecburum diyorum ben anneni emekli ederim yada evlerden birine anneni oturutturuz ne anneni ne seni ortada bırakmam bana sadece ceketinle gel herşeyini ben yapıcam senden hiçbirşey istemiyorum diyor senden birşey istemiyoruz kendin gel yeter diye ailesi de söylenişti fakat tabiki insan oğlu güvenemem ki sora nolur ailesi kabul eder mi bunları ben annemi arkamda düzgünce bırakıp evlenmek istiyorum daha bizim hayatımız düzenli değil ki ben evleniyim diyorum bu sefer alınıyor istemediğimi düşünüyor inanın ne yapacağımı nasıl davranmam gerektiğini şaşırdım evlilikten sonrasını hayal edebiliyorum ama nasıl evlenceğimi düşününce kafayı yicek hale geliyorum ya annemden ya sevdiğimden vazgeçmek zorunda kalmaktan korkuyorum ne olur bir akıl verin içimi rahatlatın bişeyler diyin teşekkürler şimdiden

KONUYA EKLEME YAPMAK İSTİYORUM OKURSANIZ SEVİNİRIM.

Çoğu kişi annemi ortada bırakıp evliliği istediğimi düşünmüş yaşımın küçüklüğüne dem vurmuş annemin işe girmesinden bahsetmiş. Hepinize yorumlarınız için teşekkürler hepiniz ayrı ayrı haklısınız fakat biraz detay eklemek istiyorum. Babamla annem 8 yıl önce boşandılar ve annem 2 ay kadar öncesine evli biriyle beraberdi babamla boşanma arifesinde başlamıştı ilişkileri o eve elbetteki bakıyordu ama annem biraz ona karşı pasifti bana el kaldırdığı da oldu, küfür ettiği de namusuma laf söylediği de oldu, sözlerle hareketlerle tacizleri de oldu anneme hepsini anlatttım lisedeyken bir erkek arkadaşım vardı ona kaçmayı bile düşündüm, zor zamanlar atlattım annemin haberi olmasına rağmen adamı atamadı başından geçinemeyiz dedi göz yum dedi yeri geldi adam bana el kaldırınca ben ağlarken benim yanıma gelmedi onu yatıştırdı ya ben gidicem ya o dedim sinir krizleri geçirdi adam benden özür diledi affetmek zorunda kaldım annemi defalarca bıraktı namussuz muamelesi yaptı anmem hep affetti göz yumdu dövdüğü oldu bişry demediben okuu bırakırım bakarım bize çalışırım desem de sözümğ geçiremedim kendi anneme neden bilmiyorum o adam 8 yıldır hala boşanmadı bazen bizde bazen kendi evinde takılıyor hala aynı durumlar hala hayatımıza dahil aslında ama eskisi gibi gelip kalmalı değil daha az maddi ve manevi desteği var. Bunların hepsinden erkek arkadaşımın da haberi var ve biraz çekip almak istiyor ruh sağlığım açısından bende sanırım biraz kırgınım anneme tam sırtımı dayamaya çekiniyorum beni bırakabilme potansiyeli var çünkü düşkün aşırı düşkün bensiz tuvalete gitmez bitek bu adam problem oluyor aramızda. Bunları belirtmek isterim ki daha rahat düşünülebilsin. Annemi kimseye tercih etmem ortada bırakmam ama annemin yapmıcağından emin olamıyorum bi yandan diyorum hayatımı kuriyim ni yandan diyorum annem

Son düzenleme:
Nasil emekli edicen ya? Kac bin tl tutar o? Daha isin yok
60 milyar borcu var bağkura hayalim o yani onu yapmak istiyorum evlilikten önce ama erkek arkadaşım da öyle yaparsan bizim evliliğimiz olamaz nasıl olsun çok uzun bi süre bu deyip diğerlerini teklif ediyor kabul edilebilir ama annem gururludur o kabul eder mi dünür damat parasını orası ayrı konu

8 aycık ve yaşlar epey küçük.Hayırlısı neyse öyle olsun ama sanki çok erken gibi.
Annenin sana düşkünlüğü biraz fazla ama belki henüz küçüksün diyedir.

Öte yandan madem buradaki kv konularını biliyorsun...O konulardaki eşlerin bazıları,evlenmeden önce aynen senin erkek arkadaşın gibiymişler.Evlendikten sonra aileleri tarafından kıymete binmişler.Bunu da gözardı etme yani.
Bence biraz daha zamana ihtiyacınız var,bu işler aceleye gelmez.

Düşünceleriniz çok kolay kandırılmış bir kızın düşünceleri gibi
sizce her şey bu kadar kusursuz olabilir mi?
Altı üstü sevgilisiniz sana saldırcaklar mı napcaklar şimdiden zaten nolabilir ki.
Sevdiğim bi laf vardır: "bişey gerçek olamayacak kadar iyi görünüyosa muhtemelen gerçek değildir"
Bence çok acele ediyosunuz ayrıca da annenin kimi kimsesi yokmuş sizle oturuversin yani onu bu devirde bi kenara atmaya hiç üzülmeyecek misin?
Ayrıca da hiç sigortası olmuş muydu?sıfırdan nası emekli edeceksiniz?öyle kolay değil o işler.

D

Doğru söylüyorsun ama evlenme zamanımız gelince ben 22 o 25 yaşında olucak hesaplara göre ideal diye düşünüyorum. Biliyorum fakat ihtimal vermiyorum çocukluktan beri tanışıyoruz biz aynı köydeniz demiştim ya huyunu suyunu bilirim sanmıyorum sanmak istemiyorum da bide ben kendimi ezdirebileceğimi sanmıyorum biraz fevri ve dobrayımdır ama ne olursa olsun geleceğimle ilgili bu kadar bulanık olmamıştım hiç hedefleri olan bi insanımdır şuansa hangisi öncelikli hedefim olmalı karar veremiyorum

Bence de 2 yil sonra evlilik erken cunku yasin daha kucuk . Annenin kimsesi yok senden baska onceligin annen olsun. Seviyosa bekler zaten.kafandakileri yap koca herzamn bulunur ama anne aslaa

19 yaş için bu anlattiklarin cok fazla degil mi.
Hayır karşındaki de 22 yasinda.
Kendince konusuyor vaadlerde bulunuyor ama ailesi bakalım onun gibi mi düşünüyor.
Birliktelik desen 8 ay olmuş.

Bence sen ise başlayıp once ayaklarınin uzerinde dur.
Kendinle birlikte anneni de birilerine mecbur birakmamis olursun.

8 ay bir insanı tanımak için çok az... Tabiki annenizle bir ömür geçirmeyeceksiniz ama yaşınız çok küçük evlilik için bu konuda anneniz haklı ve onunla güzel günler geçirin derim. Ayrıca emeklilik konusunda çok doğru bir karar inşallah gerçekleştirirsiniz. Bence hayat uzun ve güzel. Kimseye eyvallahınız olmadan önce kendi ayaklarınız üzerinde durun, çalışın. Seviyorsa bekler zaten bu net.

Herşey güllük gülistanlık değil ki, olamaz da zaten elbet sorunlarımız var elbet problem var ama şimdiye kadar oturup konuşup çözemediğimiz bi konu yok karşılıklı anlayış sanırım. mesela sevgilim takıntılı biri devamlı onu aldatacağımı düşünür sevgime bir türlü inanmaz ben seni sevdiğim için senleyim sen sevmiyorum desen de ben sen gidene kadar gitmem falan fişman evden annem dışında kız arkadaşlarım dahil kimseyle çıkamam mesela bunlarla ilgili çol kavga ettik bunlar dışında ufak tefek çok lavgalarımız oldu ama dediğim gibi çoğunu konuşup hallettik. KV KP de üzerime saldırcak yapıda değiller sülalesini tanıyorum efendi insanlardır karışıp girişmezler ki zaten 2 tane oğulları var küçüğe daha düşkünler büyük olan şehirdışında olduğu için ne onlar ona ne o onlara düşkün deği
Dediiğim gibi çocukluk arkadaşıyız yapısını biliyorum ağzından çıkan söz altındır ama ben genede diyorum ki güvenemem. Annemi ortada bırakmak değil niyetim kimseye de bu yaşıma kadar el açtırmadım gittim okurken çaycının yanında çalıştım kar kış çay dağıttım genede annemi minnet bırakmadım bırakmam da fakat evlenmek istediğim kişiyi de kırmak istemiyorum ikisimi de çok seviyorum ne ona ne diğerine saygısızlık edemem erkek arkadaşım gün geldi bayramlığımı aldı gün geldi evimize yiyecek içecek alışverişini yapıp getirdi ekmeğini yemedim desem yalan olur şimdi onada saygısızlık etmek istemiyorum

Sen 19 isen annen de 40 civarıdır

Neden çalışmıyor şimdi nasıl geçiniyorsunuz

Babanızdan kalan bir şey yok mu

İnşallah olur ben daha fazlasını da yapmak isterim ama nereye yetişirim bilmiyorum annem bana aşırısıyla düşkün onun benden bi isteği yok benim borcum olduğunu düşünüyorum fakat nasıl desem bensiz tuvalete bile gitmez takıntı derecesinde düşkün etrafımıZdaki insanlar bu konuda uyarıda bulundu defalarca fakat annem dinlemedi kızdı

yaşınız küçük olduğu için sorununuzun büyüklüğünün farkında değilsiniz belli
sizin evden dışarı arkadaslarinizla bile çıkmanızi istemeyen adam ileride çalışmanıza izin verir mi sanıyorsunuz anneniz le birlikte o aileye mecbur olursunuz
şimdiden bu kadar evliliğe odaklanmayin

Canim benden cok burcu ya yazdigin cevaba takildim.
Sevgine inanmayan, takintili. Senin onu aldatacagindan korkan 22 yasinda karakteri oturmamis bir cocuk bu.
Muhtemelen sende cocuk sayilabilecek bir yaşta oldugun icin gördüğünü yorumlayamiyorsun.
Calismani da istemiyor. Ben seni emekli ederim. Bu cümlede ve anlattiklarinda problemli bir birey goruyorum ben..

19 yasindayken olan ben ile suan 30 yasinda olan ben arasinda ömürluk fark var diyebilirim.
Lutfen soylediklerimizi iyi düşün.
Senin iyi bir evlilik yapmani cani gonulden isterim ama suan degil.
Zamani degil.
Sen calisip hayatını kazandiginda. Annen ile ilgili mecburiyetlerin kalmadigin da.

Son düzenleme:
Senin önceliğin atanman olsun başka şeyi de düşünme eğer olur da atanırsan tayin çıkarmak için sakın nikah kıyma arkadaşlarımdan biliyorum o işin ucu b.ka sarıyor benden demesi. Birde ne evliliği ya daha yaşın 19 annenle gez toz biraz o kadına da hayatı yaşat.

Sahi annen calismiyorsa nasil geciniyorsunuz? Birde unv egitimini bitirmedin degil mi. Yas cok erken.evlilik toz pembe bir kurum degil.bir yigin sorumlulugu var.hayatina bak.yapacaklarini yap.ne acelen varki?

19 yaş evlilik planları yapmak için çok küçük bir yaş. sizin yaşınızdaki gençlerin ilk hedefi güzel bir iş bulup kariyerine odaklanmak, para kazanmak bu esnada kendini geliştirmek olmalı. birlikte gezip tozup gençliğinizi yaşamanız gerekiyor.

niye vazgeçesinki sen kaçmıyorsun beklesin sevdiğin anneni yalnız bırakma hem bi sevgili bulunur anne bulunmaz herşeyin bir zamanı var dediğin sen eline işini al kafan rahat rahat istediğni yaparsın sonra de sevdiğine ciddi ciddi

Başta herşeyi dört dörtlük gibi anlatmışsınızda yazdıkça sorunlar çıkıyor.Bu kadar kıskançlık fazla.Birde ne münasebetle şimdiden evinize erzak alıyor,bayramlık alıyor.Anneniz nasıl müsade ediyor?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…