Sevdiğim ve annem ne yapacağımı bilmiyorum

Benim de istediğim uzaklara gitmek hep beraber buralarda kalmamak. Özele girilebilir evet ama garanti gibisi yok bilirsiniz :) bende kendim yapmak istiyorum başka bir mesajda denk geldiyseniz eğer miras dolayısıyla evler tarlalar traktör araba şuan geçici olarak benim üzerime. Tamam desem kabul etsem kalır benim üzerime bir ev annemi oturturum ama annem de gurur yapabilir diye düşünütorum bu konuyu açmıştum kendisine şaşırıp sevinmişti mantıklı gelmişti ama emin olamıyırum. Sevgilim bana gelecek konusunda bu kadar güvenirken ben ayağımı denk atma derdindeyim. Dedesi elden ayaktan düşene kadar tarlalara tek baktı erkek arkadaşım aklı erdiğinden beri orda babasının ellerinde sakatlık olduğundan dolayı çalışamadı hiç tarlada şimdi dedemiz yoğun bakımda bi bakıma bu günlere erkek arkadaşım getirdi kendilerini karıştırmasa karıştırmaz ama onun da anası babası fikirlerine saygu duyması yapması gereken en doğru şey değilmi ?

Butun erkekler evlenmeden once melek kesilip evlendikten sonra bu yaptiklarino basa kakar. Artı esiniz 22 ve yas kucuk her nkadar is sahibi olsada henuz olgunlasmamis. Ben bunu kendi eski iliskimden biliyorum benimde sevdigim vardi aynen hersey kusursuz ben ne dersem yok demez ikiletmez yapardi. Ben ne dersem o oluyordu. Sora sorunalr oldu buyun bu yaptiklarini saydi dokdu bana sen para icin ayrildin vs dedi. Yani sana tavsiyem sevdiinii biraz sına. Anneni de birakma.

Sen 19 isen annen de 40 civarıdır

Neden çalışmıyor şimdi nasıl geçiniyorsunuz

Babanızdan kalan bir şey yok mu
Kusura bakmayın görmedim yorumunuzu.
Öz abim var 28 yaşında görüşmüyoruz. Annem tam olarak 50 yaşında. Ama yaşıyla ilgili değil iş bulamıyor bakınıyor da uymuyor bi türlü annemin kriterlerine birde gğncellememi okuduysanız beyfendi çalışmasına izin vermedi bunca yıl annem arada bakındı yok erkek var çalışmam dedi yok şu yok bu
Babamla annem ayrı babam vefat etmedi, babamdan bana kalacak olan emekli maaşı ve bir yığın borç reddi miras yapsam daha karlı çıkarım ki onun birşeyini para diyip cebime koymam nafaka da evlatlık hakkım diye düşünüyorum ama mecbur olmasak onu da ellemem istemem boğazınızdan geçen o paranın lokması haram olsun demişti zamanında ama allah görüyor haklıyı haksızı haram olarak sayılmıyordur inşallah

Sevgilin senin yakın akrabanmı? Nasıl oluyorda aslında onun gibi gördüğün mal mülk senin üstünde miras yüzünden?
Senin inisiyatifinle sende kalaBilecek miras icin yanında ve iyi görünmesinler karşı taraf?
Walla anlamadım bende hatlar karıştı:)

S
Kusursuz değiliz çok fazla kusurumuz var ama hallolur ben kabul ediyorum yani. Ben hiçbirşey istemedim ondan o hep kendi yaptı yapmayaa devam ediyor babam bile yaptıklarını başıma kaktıysa haramladıysa ben altından kalktıysam elin çocuğunun öyle demesine üzülmem allaha havale ederim. Ben illa ki onla evlencem diye diretmiyorum da nasip kısme bu işler uymazsa olmazsa ne yapalım ayrılınır ama şuan beraber olduğumuz ve öyle birşey olmadığı için gelecek planlarımız da ona göre

kuzucuğun senin yaşının tam iki katı yaştayım
hayat bazen planladığımız zamanda, saatle işlemiyor . bize nasipten ötesinin boş olduğunu gösteriyor
önce işini eline ...gerisi gelir düşünme

Yok yok yahu yanlış anlamışsınız babası 2 kardeş fakat dedesi kanser olup yatalak olduğunda erkek arkadaşımın annesi altına kadar temizleyip baktı diğer evlat mirasına göz koydu yıllardır görüşmüyorlar zaten o aralıkta da dedesi erkek arkadaşıma bırakmak istedi malı mülkü ama direk sevgilime devretse hepsini mahkemede alabilirler dedenin vefatından sonra akraba yerine güvenebilecek birine devrrdin dedi avukat erkek arkadaşım da dedesinin üstüne dedesinin üstünden kendi üzerine aldığı neyi var neyi yoksa hepsini benim üzerime verdi şimdi dedemiz yoğun bakımda allah çektirmesin diye duacıyız benim mirasım değil bana büyüklerden miras kalabilecek şeyler borçları :)

Ha
Çok haklısınız kader plana projeye bakmıyor farkındayım heran herşey olabilir hayatta ama genede hayalerimiz var olmalı değilmi ? Şuan ilk hedef atanmak zaten sonrası hakkında bi fikrim yok ama bu akşam olmasa da olur diye karar aldım bazen zamana bırakmak gerekli sanırım

Bu konularda cok bilgili olduğumu söyleyemem ama bu yasal olmayan tavsiyeleri veren avukat, neden başka çözümler

bulmadıki, dede bunu akli dengesi yerindeyken ve yogun bakıma girmeden önce verdiğine yada vermek istediğine göre

istediğine verebilirdi malını yasal olarak bu işlere ne gerek varmıski

En önemlisi keşke bi insan sebep ne olursa olsun evladından mal kacırmasa yada insanlar bi yaşlıya bakıp altını

Temizlerken kendileri istemiyoken bile karşı taraf verdigindede almasa.... Ama dünyanın kuralı gibi bişey

Ben olsam böle işlerin arasına asla girmezdim, içine sokulduğun durum yanlış ve birilerinin Hakkına girmek.

Ha bi taraf hakediyor yada bi taraf haketmiyor bunu düşünmek bizim işimiz değil sonuçta Allah ın bileceği bişey

Bence bir ise girip hayatına yön vermeden bunların hiçbirini düşünme.
Şuanda hersey laylaylom, insan eti insana ağır gelirmiş. Annecigini ortalıkta heder etme meslek sahibi ol düzenini kur kendi maasin ile annenë ev aç ihtiyaçlarını karsila. Sevdiğin insan seni seviyorsa zaten bekler ve razı gelir .evlenirsenizde anneni ze yakınında biryer tutarsin hemde gözünün önünde olur.

Nişan attim rahatlıkla diyebilirim o vaadler ya yüzüğü takana kadar yada o imzayi atana kadar hic bir şey bu kadar kusursuz olamaz senden 4 yas buyuyugum abla tavsiyesi al.. Kimse kimsenin annesini emekli vs etmez imzami atarim o kadar eminim

adı üstünde hayeller .(hayeller güzeldir)
güzel düşünüp kara almışsın
güzel hayatlar diliyorum

Aileleri sevgiliyken cok tatli gorunuyor ayni benim esiminkilerde oyleydi.
Sana 20 yasinda evlenmis birisi olarak tavsiye vericem, kesinlikle karsindaki insani taniyabildigin kadar tani, Ben esimi 16 yasimdan beri taniyordum 4 sene sonra evlendik ona ragmen daha taniyamamisim dedigim zamanlar oldu. 8 ay nisanliliga adim atmak icin cok erken, evlilik her zaman oluyor ama aileyle gecirilen zaman geri gelmiyor. davulun sesi uzaktan kulaga hos gelirmis. zamani geri getirsem 24-25 yasindan once evlenmezdim. Evlendigime pisman oldugum icin degil, fakat genc yasta bu kadar sorumluluk altina girdigim icin. simdi bi tek annen var ama evlenince her agizdan bir ses cikiyor. anneciginle gecirebildigin kadar kaliteli zaman gecir sonra evlenince annem annem dersin.

öncelikli hedefin iş olmalı

bişey soracağım. 27 aylık bi sevgilim var 2 yılı aştık onunla her anımda yanımda olan iyisinde kötüsünde fakat benim ondan beklentilerim var ve sanki karsilanmadigini hissediyorum. Sürekli onu uyarıyorum şunu yapma bunu yapma diye çünkü sevmiyorum bazı hareketlerini ama huy mu diyelim başka bişe mi tam bilmiyorum genellikle aynı sorunlar devam ediyor. Ayrılmak istemiyorum ama beklentilerim karşılanmayinca bi o kadar da nefret ediyorum yardım edin ne yapmalıyım?

Buyuk konusmayim da annem babamdan bosanip evli bir adamla beraber olacak, beni ezdirecek ben de ay evladiyim sorumluluklarim var deyip onu emekli etmeye calisacagim.
Anne olamayacak karakterdeki insanlar anne olmasin lutfen ya. O bi'anne gerekirse tuvalet temizleyecek. Bir de sevgilin de biliyormus bu durumlari seni insanlarin gozunde ne duruma dusuruyor farkında misin. Baskasi olsa aile yapisi bozuk der senle evlenmek bile istemez. Bunu kirmak için soylemiyorum ama dogruya dogru annen once ustune duseni yapsin da sonra sen anacim diye kendini paralarsin.

Allah aşkına bu konuyu nerden buldun da yazdın yeni konu açsana

Sevdigin durumu biliyorsa bikac yil daha bekle yasin genc bu dusuncelerinin farklilastigini goreceksin anneni asla yalniz birakma evlensen bile esinle onu bir tutma

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…