Serklaj sonrası akıntı

oznur6633

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
13 Ağustos 2023
21
2
27
Merhaba kızlar 22+3 haftalık gebeyim 3 gün önce rahmimde 1 cm açılma görüldü ve acil serklaj yapıldı.3 gündür hafif yeşile çalan sümüksü bi sıvı geliyor aynı zamanda da gün icerisinde berrak sıvı geliyor bunun yanında vajinamda kaşıntı ve şişlik var.Bu durum için dün doktora gittim herşey yolunda dedi bi torba antibiyotik fitil vs. verdi ama beni asıl korkutan akıntıya berrak sıvınında eşlik etmesi acaba azar azar suyummu gelmeye başladı yoksa serklaj sonrası bu durum normalmi.

Merhaba kızlar 22+3 haftalık gebeyim 3 gün önce rahmimde 1 cm açılma görüldü ve acil serklaj yapıldı.3 gündür hafif yeşile çalan sümüksü bi sıvı geliyor aynı zamanda da gün icerisinde berrak sıvı geliyor bunun yanında vajinamda kaşıntı ve şişlik var.Bu durum için dün doktora gittim herşey yolunda dedi bi torba antibiyotik fitil vs. verdi ama beni asıl korkutan akıntıya berrak sıvınında eşlik etmesi acaba azar azar suyummu gelmeye başladı yoksa serklaj sonrası bu durum normalmi.
Muhtemelen enfeksiyon kaynaklı kuzum sen ilaçlarını kullan içini ferah tut

O akıntılar bende uzun bi süre devam etti hala daha geliyor üç hafta oldu ben serklaj olalı enfeksiyon kaynaklı oluyor progestanı alttan yapıyorsan oda akıntı yapar

19 haftalıkken oldum şuan 22 haftadayım çoğunlukla yatıyorum arada yemek için falan kalkıyorum kendimi çok yormadan ama ağrılarım batma hissi falan var bunlar normal zaten
Rabbim kolaylığımızı versin inşallah bu günler bir an önce bitsin evlatlarımızı sağlıkla kucağımıza alalım 😪

Kesin mantar enfeksiyonu var çünkü bendede mantar enfeksiyonu var ayaga kalktıgımda seffaf su gibi akıntım oluyor mantarda senin dediğin gibi kızarıklık kaşıntı şişlik olur kremler ve fitil işe yarar en fazla 1 hafta sürer
Ama gebelikte bu çok oluyor bol suyla yıka hep

Kesin mantar enfeksiyonu var çünkü bendede mantar enfeksiyonu var ayaga kalktıgımda seffaf su gibi akıntım oluyor mantarda senin dediğin gibi kızarıklık kaşıntı şişlik olur kremler ve fitil işe yarar en fazla 1 hafta sürer
Ama gebelikte bu çok oluyor bol suyla yıka hep
Kuzumm çok dikkat ediyorum sirkeli suyla siliyorum tuvalet tek bana ait. Zaten enfeksiyon kaynaklı açılmam oldu benim çok fazlaydı kanda da idrar da hastanede 5 gün yattım serklaj sonrası sonra antibiyotik falan kullanıyorum şuan. Ama akıntım hala devam ediyor

Kuzumm çok dikkat ediyorum sirkeli suyla siliyorum tuvalet tek bana ait. Zaten enfeksiyon kaynaklı açılmam oldu benim çok fazlaydı kanda da idrar da hastanede 5 gün yattım serklaj sonrası sonra antibiyotik falan kullanıyorum şuan. Ama akıntım hala devam ediyor
Bende cuma serklaj olucam suan akıntım azaldı ama ben sunu farkettim sıcak su tutuyodum üstten çok akıntım oluyordu kuzenim ebe demiştiki öyle çok akıntın olunca parmagını hafif içeri sok o akıntılarını parmagınla temizle demiştim gerçekten öyle yaptım dolu dolu birsürü akıntı geldi parmagıma ve 3 gündür çok rahatım bi dene istersen

Bende cuma serklaj olucam suan akıntım azaldı ama ben sunu farkettim sıcak su tutuyodum üstten çok akıntım oluyordu kuzenim ebe demiştiki öyle çok akıntın olunca parmagını hafif içeri sok o akıntılarını parmagınla temizle demiştim gerçekten öyle yaptım dolu dolu birsürü akıntı geldi parmagıma ve 3 gündür çok rahatım bi dene istersendene
Deneyeyim kuzum bakalım doktor ne diyecek dikiş olunca insan tedirgin oluyor ama progestanla alakalı olabilir demişti en son

Mantar enfeksiyonunu aöyle anlatıyım sana progestan akıntısının 5-6 katı nerdeyse beyaz kokusuz kilodunu 2-3 kere su gibi ıslata bilir
Yok benim ki zaten rengi kırmızı geliyor bide mantar kaşıntı da yapıyor dimi bende çok şükür kaşıntı falan yok. Dut kurusu kürü var baya faydası oldu bi arkadaşa enfeksiyon kalmadı hiç kızda. Ama korkuyorum ben içmeye bi sıkıntı çıkarır diye. Aslında o arkadaşta gebeydi ama bişey olmadı kullandı o

19 haftalıkken oldum şuan 22 haftadayım çoğunlukla yatıyorum arada yemek için falan kalkıyorum kendimi çok yormadan ama ağrılarım batma hissi falan var bunlar normal zaten
Kızlar bende dün serklaj oldum dün islemden sonra minicik kanamam oldu ama simdi leke leke geliyor normalmi

X