Serklaj olanlar

Nasil oldun canım
Salı günü kontrolüm olduğu halde dün karnımda ağrı hissettiğim için yeniden gittim Dr a. Baktı alttan. 17 mm kalmış. Rahmi aad çe ip tutuyo dikkatli şekilde yaşamaya devam dedi. Tekerlekli sandalye kullan yanıma gelirken dedi. Moralini bozma dedi. Ben inanıyorum dedi. Dedi de dedi. Ama tedirginim ister istemez... Bebek iyi keyifli. İçimde hep harket halinde. Süt ictigimde, yemek yediğimde çok keyifle kimildiyo. 24. Haftamdayım. İnşallah bu milimle 37. Haftayı görebilirim.

Merhaba şu an yaşadığımı yaşayan insanlarla konuşmaya cidden ihtiyacım var. 24. Haftamdayim. Ve serklaj olmama rağmen rahimde kısalma oldu. 17 mm e düştü. Serklajdan sonra 28 mm di. 1 ay sonra yani su an 17 mm. :/ Çok dikkat ediyorum. Ayağa kalkmıyorum WC dışında. Oturarak yiyorum içiyorum yatağımın içinde. Artık duşa girmemeyi düşünüyorum. Başka napabilirim?
Ben 36. Haftayi görmek çok çok istiyorum ama nasıl olcak bilmiyorum. Hastaneye yatırabilirim seni dedi doktorum. Süreç ne olacak bilmiyorum ama akışına bıraktım.

Çok çok geçmiş olsun. Önceikle sakin kalmaya çalışın benim serklaj yapıldığında 19 mm idi. Serklajdan sonra bir ara kalınlaştı 24e kadar çıktı ama daha sonra tekrar 19mmye inmişti. Muhtemelen sizin yaptıklarınızla ilgili değildir çok dikkat ediyormuşsunuz çünkü. kasılmalarınız oluyor mu? Benim kasılmalarım hep oluyordu, nidicard başlanmıştı kasılmalar arttığı için yan etkileri olan bir ilaç ama anladığım kadarıyla etkili de. Ben 2-3 günde 1 kısa duşlar alıyordum sadece hiç eğilmemeye çalışıyordum. Sanırım görüş farklılıkları var benim doktorum bana sürekli yatmamı önermemişti pıhtı riski olabilir diye ama uzun süre oturmamamı söylemişti, ev işi vs de yapmamamı söylemişti. Ben de özellikle ilk haftalarda sürekli yatıyordum ayaklarımı da yukarıda tutmaya çalışıyordum. Çok kısa 5 dk gibi evin içinde yavaş yavaş yürüdüğüm oluyordu bazen onun dışında wc ve duş için kalkıyordum sadece.
Akışına bırakmak ve doktora güvenmek en iyisi bence. Elinizden gelen her şeyi en iyi şekilde yapıyorsunuz, zihninizi başka şeylerle meşgul etmeye çalışın bence çok zor biliyorum ama geçecek

Doğru söylemiş doktor bozma moralini nolur. Bak bebek iyi ve sana tutunmaya devam ediyor. Ben de inanıyorum sağ salim alcaksın kucağına inşallah 37 ye de odaklanma. 30 dan sonrası bebeğin in sağlıkla doğma ihtimali çok fazla. Yeterki sağlıkla doğsun kaçıncı hafta olursa olsun. Uzun gibi geliyor ama sürecin çoğunu atlattın inşallah geçicek gerisi de. Film falan izle başka şeylerle oyala kafanı

Çok teşekkür ederim inşallah dediğin gibi sağlıcakla alırım bebeğimi kucağıma. Şu an için sağlıklı olmamız tek temennim. Elimden geleni yapıyorum.

Merhaba arkadaşım. Hemen hemen durumumuz benziyor. Ama 24 mm e nasıl çıkıyor onu hiç anlamıyorum. Burada bir kaç arkadaş da yine aynı şekilde milimlerin ara ara yükseldiğini yazmış, doktoruma sordum yok öyle bir şey olmaz dedi. Ben de kasılma olmuyor. Günde 6 tane progesteron kullanıyorum. Duşa giriyorum demişsin.. ben en son ki muayeneden sonra milimlerin uzunluğunun kisaldiginin duyunca galiba duş gevşetti rahmimi düşüncesiyle duştan vazgeçtim. Kendi teorim tabiki kendimi suclamamak adına :/ Doktorum sürekli yat bacaklarının altına yastık koy dedi haliyle hareketsiz kalacaksın kan sulandırıcı iğne veriyorum dedi. oksapar diye bı iğne kullanıyorum dedi altından yapiliyorum kendim her sabah. Zaman da akıyor stres de yapsan rahat da olsan zaman geçiyor aslında. Ama 6 yıldır istediğim şeye kavuşma yolunda bazı zorluklar kaygilandiriyo işte elimde değil

Çok haklısın kaygılanmamak mümkün değil tabii. Ben de bazı günler daha kötü bazı günler daha iyi oluyordum. Umarım sağlıkla kavuşursunuz

Hanımlar bende de perde var maddi durumlardan sonra ameliyat olacağım 1yıldır hiç hamile kalmadım. Düşük bile yok. Dr perdeden olmuyor diyor. Kafam çok karışık sizlerin olmuş, çevremde olanlar var. Ne kadar yorulduğumu anlatmam mümkün değil.
Sizde zor hamile kalma durumu oldu mu

Maddi durumla hiç alakası yok canım devlet Hastanesi'nde yapılabiliyor. Ben ilk perde ameliyatimi özel hastanede yaptırdım fakat yapamadılar. Sonra üniversite hastanesinde yaptırdım. Ücret de ödemedim. Sadece ameliyatta benim kullanacagim bir aparat almıştık medikalden. Başka da bişi yoktu.
Perde evey engel. Çok sansliysan perde varken de hamile kalıp doğuranlar var. Ama perdenin kalınlığı yapısı önemli. Ben de bayağı vardı mesela. Ameliyattan sonra da hemen gebe kaldım. Şu an başka bı sıkıntı var: rahim ağzı yetmezliği! Doktor geçirdiğin perde operasyonlarindan olabilir dedi ama olmayabilir de dedi. Her operasyon geçiren de bu şekilde olmuyor. Ya da hiç operasyon geçirmem işlerde de bu sıkıntı yaşanabiliyor dedi. Bence üniversite hastanesine gidip, rahim filmi çektirip perdenin boyutunu öğrenmelisin. Zaten hekimin o perdeyi almak isteyecektir.rahip filmsiz tespiti zor.

Rahim filmi oldum canım epeyce riskli bir durumda benimki. Ameliyatta rahme zarar verme riski de varmış çok büyük
bir parmak boğumu kadar boşluk anca var rahminde diyor. Bu yüzden kendi doktoruma yaptırmak istiyorum güven açısndan. İşinin ehli bir kişi. Bu yüzden de maddi olarak mecburen bekliyorum
Gaziantep'te yaşıyorum burada devlet de üniversite de iyi bir doktor, steril bir ortam bulmak imkansızlaştı.

Ben hamileyim ve perde olduğunu gebe kaldigimda öğrendim. Perdenin derinliğiyle ilgili bi şey bilmiyoruz sadece dua ediyorum bekleyip görücez dedi doktor. Bir buçuk yıllık evliyim bu arada

Nasıl oldun canım benimiyice misin. gittin mi kontrole

İyiyim canım gittim. Doktor bu şekilde devam et dikkat etmeye ilaçlarını kullanmaya dedi. Ben inanıyorum güzel olcak dedi. Umutluyuz :)
Umut her zaman var Oghh ne güzel bu sefer iyi gördüm seni inşallah sağ salim alırız kucagimiza. Ben 12 oldum hemen hemen. Ama son iki gündür kasık ve karın ağrılarım artti. niye bilmiyorum sence normal mi. Batma ve adet sanciai gibi. Persembe doktor kontrolüm ama yarın bi gitsem mi bilemedim. Korktum biraz

Canım geçen gece bende de aynısı oldu hemen gittim. Gaz sancısı çıktı. En azından doktoru arayıp söylesen ik gündür bu şekilde bir şey hissediyorum diye.. evden çıkmamız da bir sorun cunku :/ ayaklarını sıcak tut mutlaka. Bacak altına yastık koy çok rahatlatıyor

Bu arada benim 12. Haftamda böyle bir agriyal hafif bı kahve lekelenmeai olmuştum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…