Rahim duvarı (endometrium) kalınlığı tedavisi hakkında yardım??

sizinde mi pıhtılı parçalı geliyordu adetiniz? Anlamadım?
Bende pıhtılı kanama ilk 3 ay oldu sonra olmadı. Düzenli rahim ağzım ölçüldü sıkıntı yoktu 20. Haftada.
Detaylı ult için perinatolojiye gittim 21. Hafta tama yakın açılma var acil serklaj denildi , oldum.dikişi ikiz gebelik diye çok dipten atamadılar. Zaten ikizlerde yapılması çoğu zaman önerilmiyormus bile.
Ama serklaj olmama rağmen açılma ve kasılma devam ediyor, her hafta kontolüm oluyor , bu hafta , 4 cm açıklık vardı.
Magnezyum sülfat serum verildi 2 gün hastanede yattım 2 cm olunca eve çıktım ama anlık değişiyor açılmanın boyutu.

Bende pıhtılı kanama ilk 3 ay oldu sonra olmadı. Düzenli rahim ağzım ölçüldü sıkıntı yoktu 20. Haftada.
Detaylı ult için perinatolojiye gittim 21. Hafta tama yakın açılma var acil serklaj denildi , oldum.dikişi ikiz gebelik diye çok dipten atamadılar. Zaten ikizlerde yapılması çoğu zaman önerilmiyormus bile.
Ama serklaj olmama rağmen açılma ve kasılma devam ediyor, her hafta kontolüm oluyor , bu hafta , 4 cm açıklık vardı.
Magnezyum sülfat serum verildi 2 gün hastanede yattım 2 cm olunca eve çıktım ama anlık değişiyor açılmanın boyutu.
Allah hayırlısıyla kolaylıkla kucağınıza almayı nasip eylesin. İnşaAllah durur ve zamanında gelir minikler.
Ben hiç gebe kalamadım 3. tüp bebek tedavisindeyim. Bana dua edersen sevinirim.

Bilakis yapısal ilaçla bile artmaması demek. Neler yedim neler içtim. zarar görenlerin düzeltme tedavisi daha kolay eğer çok incelmediyse ve ciddi sorunlar yoksa. Bir başarız transfer denemem var. tutunmada malesef önemli. sağolun yine de
Adet süreniz kısamıydı peki sizin. İncelik derken ne kadarmış rahim duvarı

Adet süreniz kısamıydı peki sizin. İncelik derken ne kadarmış rahim duvarı
Kısa değildi 7 gündü yaş ilerledikçe 5 e düştü. Son 1 yıldır biraz miktarı azalmıştı. 6.5 mm 7 sınırının altı. Ama tutunma ihitimalini arttırmak için daha yüksek isteniyor.
Gerçi makalelerde 4mm ile bile canlı doğum var. önemli olan üç çizgi görünümü. O da var şükür.

Kısa değildi 7 gündü yaş ilerledikçe 5 e düştü. Son 1 yıldır biraz miktarı azalmıştı. 6.5 mm 7 sınırının altı. Ama tutunma ihitimalini arttırmak için daha yüksek isteniyor.
Gerçi makalelerde 4mm ile bile canlı doğum var. önemli olan üç çizgi görünümü. O da var şükür.
Kanama azlığı duvar inceliği ile mi alakalı peki

Allah hayırlısıyla kolaylıkla kucağınıza almayı nasip eylesin. İnşaAllah durur ve zamanında gelir minikler.
Ben hiç gebe kalamadım 3. tüp bebek tedavisindeyim. Bana dua edersen sevinirim.
Allah yardımcınız olsun. En kısa sürede , kolaylıkla hanile kalır , sağlıkla kucağınıza alırsınız insallah. Bende bir dönem çok kafama takmıştım hamile kalmayı sadece hamile kalmak yetmiyormus. Allah isteyen herkese kolaylıkla nasip etsin diyorum artık.

Kişiye göre değişiyor başarı elde eden de var neden denemeyesiniz ki! Bu yolda herşey denenerek çözüm aranıyor.
ben tercih etmedim tercih edenlere saygı duyuyorum. Hamile kalmakla ilgili bir sıkıntım yok sadece tekrarlayan düşüklerim sebebi ile tüp bebek yapmaya karar verdim bu sebeple çok ihtiyaç duymadım yani bana uygun gelmedi diyelim! Başarı oranı elbet değişiyor kişiden kişiye ancak şuan kanıtlanmış başarı oranı %15 bunu bana doktorum söyledi ve kararı bana bırktı. Umarım deneyen herkes başarılı sonuçlar alır

ben tercih etmedim tercih edenlere saygı duyuyorum. Hamile kalmakla ilgili bir sıkıntım yok sadece tekrarlayan düşüklerim sebebi ile tüp bebek yapmaya karar verdim bu sebeple çok ihtiyaç duymadım yani bana uygun gelmedi diyelim! Başarı oranı elbet değişiyor kişiden kişiye ancak şuan kanıtlanmış başarı oranı %15 bunu bana doktorum söyledi ve kararı bana bırktı. Umarım deneyen herkes başarılı sonuçlar alır
sizin tercihiniz tabi. düşüklerin sebebi tutunamamak rahim inceliği olabilir. Tekrarlayan düşükler için tüp bebek yapılmaz yalnız. %15 dediğiniz o oran o kadar önemli ki 1 mm artış bile olsa bu başarı demek. Amin inşaAllah herkes hayırlı sonuç alsın.

sizin tercihiniz tabi. düşüklerin sebebi tutunamamak rahim inceliği olabilir. Tekrarlayan düşükler için tüp bebek yapılmaz yalnız. %15 dediğiniz o oran o kadar önemli ki 1 mm artış bile olsa bu başarı demek. Amin inşaAllah herkes hayırlı sonuç alsın.
belli ki postun başını okumamışsınız hanımefendi. bende rahim duvarı kalınlığı var bunun da kasılmalara sebep olacağı için düşüğe sebep olabileceğini söyledi doktorum sağlıklı embriyoyu bulduktan sonra inşallah bir iğne ile uygun incelik seviyesine gelmesi için tedavi edilecek. Tekrarlayan düşüklerim sebebi ile tüp bebek yapılır evet şöyle yapılır bir kadın düşüklerin sebebi olmadığı halde tekrarladığı için üzülür ve de kendini bir nebze olsa garantiye almak için tüp bebek YAPABİLİR! ayrıca doktorum da rahmin yorulabilir bu kadar sık düşük yaptığın için (1.5 yılda 4 düşüğüm var) riske atmaya gerek yok tüp bebekte başarı şansın yüksek deneyelim dedi bende uygun gördüm ve denedim. ayrıca düşüklerim sebebi tututanamak değildi hepsi tutunduktan sonra anlamsız sebeplerle düştü. Tutunma yada hamile kalma ile ilgili bir sorunum olmadı şükür. Prp yaptıracaksanız yada yaptırdıysanız eğer size başarılar diliyorum ama hem ücret olarak çok yüksek ve hem de ciddi bir başarı oranı olmadığı için tercih etmedim, genellikle yumurta sayısını arttırmak ve kaliteyi arttırmak için yapılıyor sanırım aslında tercih etmemein bir sebbei de bu yumurta elde edebiliyoruz. Sürecinizde başarılar diliyorum size.

Merhaba arkadaşlar. Bende de rahim duvarı inceliği sorunu vardı. Benim doktorum Leucostim diye bi ilaçla bu sorunu aştı. Rahim içinde embriyonun yerleşeceği yerde bir problem varsa düzeltmek için kullanılıyor. Ankara Gürgan klinikte yaptırdım ben. Aylarca kalınlaşması için uğraştık ama olmadı bu ilaçla bikaç gün içinde 10 mm ye kadar çıktı. İlk transferimde tuttu ama pıhtılaşma sorunu varmış bende düştüler. Şimdi tekrar transfer yaptırdım yine aynı ilaçla(leucostim). Araştırmanızı tavsiye ederim belki kalınlaşmaya bile etkisi olabilir..

X