Serklaj olanlar

sadiday

Üye
Kayıtlı Üye
10 Aralık 2022
10
0
32
Merhaba ilk düşüğüm 16 haftalık oldu ikinci gebeliğim kontrollü ilerliyordu 3aralıkta 20 haftalık gebeliğim suyum gelmesi sonucu sonlandı doktor serklaj önerdi bu durumu yaşayan serklaj yaptıran doğum yapan var mı serklaj yaptırınca yatarak bir gebelik mi geçirdiniz 20 haftalık kayıp sonrası 4 ay ara dedi doktor kaybımın yerine bir an önce hamile kalmak istiyorum ( inşallah) o kadar beklemek bile istemiyorum psikolojim iyi değil durumu yaşayanlar yardımcı olabilir mi

Hamile kaldıktan 14. Haftaya kadar serklaj yapıyorlar. Benimki doğumda alındı

Hamile kaldıktan 14. Haftaya kadar serklaj yapıyorlar. Benimki doğumda alındı
Gebeliğinizin süreci yatarak mı geçti ve ilk gebeliğiniz düşük mü oldu hafta da oldu kusura bakmayın bilgilenmek için soruyorum ikinci bir kayıp yaşayınca hayat durmuş gibi hissediyorum herşeyi öğrenip herşeyi yaptırmış olarak gebelik planlıyorum

Benim ikiz olduğu için doktor yapalım dedi. Çok yürümemek iyi olur

Ben pazartesi gunu 21 haftada acil serklaj oldum.
İlk gebeligim detaylı ultrasonda acıklık farkedildi ve dikiş atıldı. Tuvalet harici kalkmıyorum

Ben pazartesi gunu 21 haftada acil serklaj oldum.
İlk gebeligim detaylı ultrasonda acıklık farkedildi ve dikiş atıldı. Tuvalet harici kalkmıyorum
Merhaba, şimdi nasılsın? Benim de neredeyse aynı. İlk gebelik, hafif bir rahatsızlık sonucu pimpirikli olduğumu düşünerek gitmiştim doktore bugün. Ama ben de acil serklaj a alındım. Operasyon öncesi aç kalma süresini bile bekleyemedik çok acil oldu. Korkutucu oldu ama şimdi iyiyim. 20. Haftadayım nasıl önlemler aldın hareketlerin ne kadar kısıtlı? Umarım ileri haftalara kadar sağlıkla büyüyüp zamanını bekler bebeklerimiz

Merhaba, biraz geç oldu ama yeni gördum. İyiyim siz nasıl oldunuz?
Tuvalet harici kalkmıyorum. Haftada 2 kez duş alıyorum kısa süreli. Doktor yemegini oturarak ye dedi ama ben korktugum icin sadece kahvaltıyı oturarak yiyorum. Annemde kalıyorum o bakıyor bana. 24 haftalık oldu bugun birde diyetisyen ile devam ediyorum doktorum kilo almamı istemiyor. Zorlanıyorum baya ama mecburen dediklerini yapıyorum.
Bir yandan bebegi kaybetme korkusu bir yandan ilk gebelik ve tadını cıkaramamanın üzüntüsü karmakarışık oldum odası yarım kaldı, alınacaklar vardı, nasıl olacak hiç bilmiyorum insallah 37-38 haftaları görmek nasip olur

Maşallah ben de günlerin haftaların ilerlemesine çok seviniyorum bu durumdayken. 21'i devirmek üzereyim. İyiyim şu an aynı şekilde annemde kalıyorum. Detaylı ultrasonu bekliyorum. Alışveriş için de internette sepet oluşturuyorum, bol bol vaktim var çünkü buna:) yatak ve bebek arabası gibi pahalı şeyleri internette inceleyeceğim, eşim yalnız bakacak artık. Tam bulantılar halsizlik geçti yatmaya başladım, hamilelikten birşey anlamayacağım varmış. Neyse artık kalan aylarda da dursunlar sonra gözümüzün önünde olsunlar o daha güzel. Anneliğin tadını çıkarırız

evet artık bi sekilde halledecegiz gerçekten öyle bende bulantılardan cok cektim bu ayları çok beklemiştim ama nasip böyleymiş bazen cok uzuluyorum aglıyorum, siz kendinizi nasıl rahatlatıyorsunuz? Ah insallah o gunleri görmek nasip olur sağlıkla mutlulukla

İlk günler bebeğin kurtulacağından emin değilken çok üzülüyordum. Şimdilerde güven ve ferahlama geldi. Detaylıyı da merakla bekliyorum ordan da oh derim inşallah. Ama 1-2 ay yatarak geçince nasıl hissederim bilmiyorum. Şu an duş almak bile günün olayı oluyor bana Bu meseleden önce tesadüfen kendime yeni yıl hediyesi almıştım önümüzdeki yıl okunacak kitaplar seti yapıp. Ya çok sıkılırsam korkusuna karşı iyi geliyor elimin altında olmaları. Bir de şehrim çok soğuk oluyor ve kışı hiç sevmem. Kendimi avutuyorum sıcacık evde oturuyorum diye. Kat kat hamile kıyafeti ayarlamak zor gelecekti. Siz 25. Haftaya gelmişsiniz bundan sonra vakit yaklaştıkça kolaylaşır inşallah Kışı atlatalım çimenlerde bebek gıdıklıyor olacağız diyorum hep, içim rahatlıyor onu hayal edince.

Merhaba. Ben de 20 haftamda serklaj oldum. Doktor ayakta durmamam gerektiğini. Yürümemem gerektiğini. Çok sıkılır bunalırsan tekerlekli sandalye ile dışarı çıkmam gerektiğini söyledi. 3 haftadır yatıyorum sadece yemek yemek için ve tuvalet için ayağa kalkıyorum. Haftada bir duşa giriyorum. Enfeksiyondan korunmak için ayrı tuvalet kullanıyorum. Akşamları dut suyu demiyorum içiyorum enfeksiyona iyi geliyor. Günde 3 kez progesteron fitil kullanıyorum. Ve sürekli yatıyorum. Bunun dışında kabız olmamam gerekiyor zeytinyağlı yemeye çalışıyorum..
Demiş asla yapmıyorum yemek vesaire gibi...

Benim de aynı geçiyor günlerim. Dışarı doktora gidiyorum sadece. Progestan, magnezyum ve enfeksiyon önlemek için gynaflor diye başka bir fitil kullanıyorum. Aralıklı kullanılacakmış o. İlk Kutudan sonra ara verilecek sanırım. Size de kolayca geçirmenizi dilerim. Şimdi kaçıncı hafta oldu?

24. Haftamdayım. Zor bir süreç. İnsan başına gelince öğreniyor bilmediklerini inşallah bebislerimiz zamanında ve sağlıklı bir şekilde gelir dünyaya... Perşembe günü kontrolüm var....h

Çok geçmiş olsun. çok üzücü sizi çok iyi anlıyorum... Şunu merak ettim doktorunuz rahim uzunlugunu olcmemismiydi kontrollerde... Rutin kontrollerde yapılması gerekmiş ozelliklede rahim ağzı yetmezliği 18-19. Haftada ortaya çıkabiliyormus. Öncesinde tespit edilmesi daha iyi tabiki...

24. Haftamdayım. Zor bir süreç. İnsan başına gelince öğreniyor bilmediklerini inşallah bebislerimiz zamanında ve sağlıklı bir şekilde gelir dünyaya... Perşembe günü kontrolüm var....h
3 Aralık cumartesi serklaj oldum. 19+5 haftalıkken oluyor sanırım. Şu an 23. Haftamdayım. Dün 3 hafta doldu operasyonu olalı. Zamanın çabuk gecmesini beklerken önden tarih söyledim yanlış olmasın :)

Ah kızlar benim de rahmimde perde var ve doktor gerekirse serklaj yapılacağını söyledi. Düşük riskim de var ayrıca. Erken dogum da cabasi. Ilk gebeligim bi heyecan la doktora gidiyosun ve sonrası stresli bi süreç. Sizi çok iyi anlıyorum serklaj acılı bi şey mi yoksa anestezi mi yapılıyor napmam lazım sizce doktordan rahim ağzı ölçümü yaptırıp bi an önce yaptırmalı miyim

Muayenedeki duruma göre doktorun yönlendirmesi gerek. Size mi bıraktı kararı tavsiyesini söylemedi mi? Ben gittiğimde pek seçenek yoktu, tek kurtarma şansımız bu ama bu da çok acil yetişemeyebiliriz gibi konuştu. Yetiştik çok şükür. Ama spinalle yapıldı hiç hissetmedim. Anestezi geçince de birşey hissetmedim yok gibiydi. Sadece hamileyken ilaç antibiyotik kullanmak kötü oldu. Fiziksel sorun yaşamadım da psikolojik olarak etkilendim biraz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…