semen analizi sonucu yorumlarmısınız lütfen

sinem26

Aramızdasın Bebeğim:))))
Kayıtlı Üye
2 Mart 2009
297
0
merhabalar.ben 35 yaşındayım eşim 39 7 aylık evliyiz yaşlarımızdan dolayı bebek sahibi olmak için acele ediyoruz.benim sol yumurtalığımda pko olduğunu söyledi dr um ve yumurtam kendiliğinden oluştu şubat ayında ancak büyümeden çatladı.bu arada adet düzensizliğim veya buna benzer şikayetlerim hayatım boyunca hiç olmadı.normal yollardan hamile kalmam mümkün mü yorumlarsanız çok sevinirim.
eşimin semen analizi:

bazal değerlendirme ,hazırlık sonrası .
abstinans süresi 3 gün
likefaksiyon süresi 25 dk
viskozite: viskoz (normal)
volum 2.5 , 1
sperm sayısı (milyon/ml) 56.0 , 34.0
top sperm sayısı (milyon) 140.00 , 34.00
TOTAL MOTıLıTE(&#37 63 , %79
ileri hareketli (+4,%)(a) 6, 8
yav.i.hareketli (+3,%)(b) 25, 40
yerinde hareketli (+2,%)32, 31
hareketsiz (%) 37, 21
normal morfoloji %5
lokosit(milyon7ml) küçük 1
yuvarlak hücre(milyon7ml) küçük 5
TPMSS(*)MıLYON) 8.4, 2.72
MORFOLOJıK DEĞERLENDıRME:
Normal:%5
Amorf baş %72
Hafif %10
Şiddetli %62
Akrozomal %19
Akrozomal şekil bozukluğu %12
ırregüler akrozomal dağılım %2
Akrozomal kist %2
Akrozomal vakuol %3
Nüklear %19
Nüklear şekil bozukluğu %13
Diadem %4
Nüklear kist 0
Nüklear vakuol %2
Ridgeg 0
Round head 0
Pin head %1
Tapered %10
Abaksiyel implantasyon %3
Head –base vakuol 0
Parsiyel separasyon 0
Diğer %10
Büyük baş %3
Küçük baş 0
Uzun baş %20
Çoklu baş 0
Serbest baş %2
Normal %1
Anormal %1
Sitoplazmik droplet 0
Boyun -orta kısım %1
Kinked 0
Segm.mitokondriyel aplazi 0
Mitokondriyel kayıp 0
Kırık boyun %1
Kuyruk %19
Çift kuyruk %1
Tail stump %13
Dag defekti %5
Kıvrık kuyruk 0
Kısa kuyruk 0
Uzun kuyruk 0
Kalın kuyruk 0
çok teşekkür eder çalışmalarınızda başarılar dilerim.

Son düzenleme:
Merhaba sinem26,
Rahim filminiz çekildi ve buna göre tüplerinizin açıklığı ile rahminizde yer kaplayan herhangi bir kitle olmadığı belirlendi ise, yumurtalıklarınızda yumurta geliştirme yönünden de bir sıkıntınız yok ise, bize göndermiş olduğunuz sperm analizine bakarak doğal yollarla gebeliği sağlayabilir görünüyorsunuz. Size önerim, başta bahsettiklerimi de kapsayan bütüncül bir yaklaşımla eşinizle birlikte kabul görmüş bir tüp bebek merkezinde değerlendirilmenizdir. Sağlıklı günler geçirmenizi ve doğru-etkili tedavilerle buluşmanızı dilerim.
Op. Dr. Osman Denizhan Özgün
Maya Tüp Bebek ve Kadın Sağlığı Merkezi

rahim filmim çekilmedi.görev nedeniyle bulunduğumuz yer küçük bir ilçe.çok fazla imkanımız yok burada.2 ay yumurta takibim yapıldı ilk ay kendiliğinden oluşan yumurtam 17 mm iken çatlamış.2. ay ise 14 mm iken usg de tesbit edilen yumurta 1 gün sonra görülmedi erken çatlamış olma ihtimalini verdi dr um.bu ay dr kontrolünde klomen tedavisine başlıyorum ama dr umuz eşimin bu sonuca göre fazla umutsuz konuşunca benimde moralim başlamadan bozuldu.kötü bir sonuç olduğunu açıkladı.bu konudaki fikirleriniz benim için çok önemli.ilginiz için çok teşekkür eder çalışmalarınızda başarılar dilerim. sağlıklı kalın.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…