Seçim bitti gitti şimdi sonuçlarını konuşuyoruz....

28 Mayıs 2. turda oyumu

• Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 425 31,6%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 17 1,3%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 37 2,8%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 802 59,7%
  • Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 10 0,7%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 52 3,9%

• Ankete Katılan
    1.343
Ne anlatmak istiyorsunuz?Hep emojilerle mi konuşursunuz böyle🤔?
Tabi ki hayır ben görüşümü bildirdim bütün arkadaşların da görüşüne saygı duyuyorum da emojiler size verilmiş bir cevap değildi sanırım siz neden bu kadar ilgilendiniz onu anlamadım hanımefendi

Chpye oy veren dinsizdır diyor çoğu akpli, benim çoğu akrabam chpye oy verecek onların dediğine göre ailemdeki herkes dinsiz
Çoğu akp li demiyor sadece, ülkemizin başındaki de diyor. Dinsiz bayraksız milletsiz her şeyi saydı o da bize.

Akranlarim ne alaka, ben yalnızca akranlarimla mi seçim konuşuyorum
Benim kurs hocamın paylaşımları bile ergenceydi, kadını severdim paylaştığı şeyler beni soğuttu kendisinden. Dün yine böyle paylaşım yapanlar gördüm. 1 2 hariç diğerleriyle akran değildim.
Akraba diyorum.ya klavyem bozuk diye

Bunun için bana okuman yok yazman yok ne mezunusun dendi hahhahha
🤣🤣🤣
Arkadaşlar da beğendi kahkaha attılar destek verdiler

Oysa benim.okudugumu onlar okudum acaba neyse

Insan kötüyü iyiyi bilmeli bunu idrak edebilmeli yanlışın olduğu yerde tepki doğrunun olduğu yerde alkış yapmalı sana karşı birine de saygı duymalı

Bunu yapmıyorsa kimse kusura bakmasın insanı değerlerini kaybetmiş oluyor
Çok güzel yazmışsınız ama maalesef yazdıklarınızla yaptıklarınız uyuşmuyor. Burada bir sürü iktidarın yaptığı yanlışlar paylaşıldı hangisine tepki gösterip iki kelime bir şey yazdınız ? Arada buraya gelip bir video paylaşıp ( ki bu video nedense hep muhalefetle alakalı oluyor ) sonrada ben iki tarafında yanlışlarını eleştiriyorum derseniz ve bu konuda samimi olmazsanız bu tarz tepkiler görürsünüz. Demek ki insanlar sizin samimi olduğunuzu düşünmüyor.

Akraba diyorum.ya klavyem bozuk diye

Bunun için bana okuman yok yazman yok ne mezunusun dendi hahhahha
🤣🤣🤣
Arkadaşlar da beğendi kahkaha attılar destek verdiler

Oysa benim.okudugumu onlar okudum acaba neyse
Anladim🤣
Akrabalarımın çoğu chpye verecek, onlar demiyor bunu tek tük hariç.

Ne anlatmak istiyorsunuz?Hep emojilerle mi konuşursunuz böyle🤔?
Makro ekonomi ağlıyor. Büyüyormuşuz, bazen resesyonda bazen ağır aksak durgun ekonomimiz var, cari denge denen bir şey kalmadı, ihraçtan çok, sürekli ithal eden dışa bağımlı bir ülkeyiz; bu insanlara ne anlatabilirsin ki?

Dün dışarıdaydim, namaz kılmak için arkadaşımla ulu camiye gittik, imam vaaz veriyordu hoparlörden, biraz dinledim
Arkadaşıma dedim farkettin mi seçime az kaldı diye camilerde bile alttan alttan bir şeyler aşılıyorlar, yani ustu kapalı akp-chp üzerine konuştuğu belliydi hocanın
Konuşurlar normal değilmi yani:))
Hanim ablam az çok biliyorsun kimsenin inancında değilim bana ne ben inacliyim
Dinimi yaşamaya çalışıyorum inancıma göre kabul görecek mi bilmiyorum tam yapıyormuyum mu hayır

Inancim dört duvarım da başkasının insanlığı insani duygusu beni ilgilendirir

Biri bana inancıma baş örtünme laf ederse elbette tepki veririm birisi açık birine laf ederse de tepki veririm ben kapalıyım kız kardeşim açık iki gelinimiz var açık ben eğitimli bir ailede büyüdüm Babam milli eğitim de müdür du ailemde askerler var hepsi okumus insanlar her meslek var gayet kimsenin hayatına yaşam şekline inancına karismayiz bize ne inancıma göre hesap yeri mahşer ve hüküm Allahındır ...
Ama seçimler de bunu akp chp diğer partiler kullanıyor baş örtüsünü inancı bırakın ya bırakın herkes nasıl yasamak isterse onu yapsın birak ben örtüneyim diğeri acik istiyorsa öyle olsun ...

Bak burda bile chp yi elestiriyorsun akp li deniyor akp yi elestiriyorsun chp li deniyor

Daha yetmiyor hakaretler ediyor ne mezunusun yazmayı bilmiyorsun diye beni tanımıyor etmiyor ama bunu demeyi hak görüyor diğerleri de kahkaha atıyor...

Konu açılmış fikren özgür dinen ozgursek bunuda yazabiliriz demi

Bir cumle kuruyorsun alıntı alıntı herkes farklı yorum yapmış benim dediğime bakıyorum bide en son yazılana bambaşka hale girmis konu ve komik
Birakın ya insanlar nerde okur nasıl okur basını acar kapar bez parçası yok sarı kafa yok etek boyu yok çarşaf herkesin hayati dini inancı yaşam şekli

Yazık yani cidden yazık ülkenin bir dünya sorunu var kullandıkları şey basimdaki ortu yada tirnaginda ki oje

din hassas konu ve insanları burdan vurmak yada burdan prim yapmak isteniyor

Medya da gördüğüm ve hoşuma gitmeyen şeyi paylaştım herkes gibi

Senin diyor bana arkadaş eleştirme haddin hüseyin yok diyor ama kendin de bu hakkı görüyor mesela buda fanatiklik bunuda sözde arkadaşlar destekliyor gulmeler beğeniler

Insan kötüyü iyiyi bilmeli bunu idrak edebilmeli yanlışın olduğu yerde tepki doğrunun olduğu yerde alkış yapmalı sana karşı birine de saygı duymalı

Bunu yapmıyorsa kimse kusura bakmasın insanı değerlerini kaybetmiş oluyor
Bak benm dünürlerimde kapalı modern insanlardır,öyle uç noktalarda asla değiller zaten öyle olsalardı rüyalarında görürlerdi beni kabusları olaraktan.
İnsanları tepkiside aslında uçlarda olan hayatlar birazda,ben bile tepki veririm ona haremlik selamlık konusu gibi.
Bazen bir yalanın peşinde koşmakta inanmakta insanı tetikler varya demek ki doğru söylüyor bende inanayım diye düşünüyor.
Oysaki okusa araştırsa doğrusunu öğrense ne kadar daha güzel olur demi,neymiş eski kuyruklar neden diye sorsan bilmiyor anam babam öyle anlattı diye üste çıkıyorlar bu bile çok basit bir örnek aslında.

X