Seçim bitti gitti şimdi sonuçlarını konuşuyoruz....

28 Mayıs 2. turda oyumu

• Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 425 31,6%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 17 1,3%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 37 2,8%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 802 59,7%
  • Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 10 0,7%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 52 3,9%

• Ankete Katılan
    1.343
Ben hastane de yatıyorum 1,5 Aydır hastane işlerim oluyor sanirim kalevye ile ilgili sorun yaşıyorum inşallah çıkınca ilk isim teli tamiri olucak bu konu da haklısınız kusura bakmayın 😊
Yanlış yazsam da sanırım anlaşılıyor demek istediğim

Ben sizi anlamadim bana soru sordunuz gayet açıkça yazdım halen kelime oyunları ve yoruma bir şeyler ekleyip yorumu bambaşka hale getirip bambaşka anlamlar çıkarıyorsunuz ...🤣🤣🤣👍👍🧿🧿yazıyorum anlamıyorsunuz dalga geçici ifadeler falan filan tarzınız uslubunuz hoş değil

Istediğiniz cevabı alamadiniz yada tam aldınız cevabı üstüne bir sey yazamadiniz halen başkasından alıntı yapip bana laf atma telâşınız var bu nedendir anlamıyorum cidden garip

Herkes aynı fikirde olmaya bilir farklı düşüncede diye illede benim düşüncem doğru dayatmak nedir
Keşke benim.gibi haklı bir durum varsa haklisin demeyi yada iktidar yada değil doğrusunu yanlışını söyleyebilse herkes
Bir şeyi savunurken hatasını da görmek lazım yada birinin yanlışlarını zirveye çıkarırken digerinin de doğru yaptığı şeyleri de demek lazim
Hata si ve doğrusu nedir tartmak lazım
Ne akp ne chp mükemmel değil yanlışlarla dolular her iki de benim görüşüm de değil defalarca yazdım ama chp bana çok daha uzak bunu yazdım diye fikrimi dedim diye bu nasıl bir şey ki laf sokulup cevap alamadım zaten cevap veremezler bla bla bak bunu güzel yapıyorsunuz cidden övgüye değer laf sokmak dalga geçmek ille de benim doğrum digerleri tukaka
Sen chp li ol at oyunu destekle getir koltuğa
Zaten dertleri bu değil mi koltuk kimsenin derdi ülke değil
Burda destanlar yazılıyor onların umrunda mi burda birbirimizi yiyoruz kırıcı oluyoruz ne olucak 14 mayısta herkes yoluna ama burda edilen kavgalardan dolayı düşmanlık olucak
Gerek varmı
Ben video paylaştım camiler kapatılacak ezan okunmayacak diyen birinin Akp li biride başka bir şey demiş demiştir herkes herkesi diyor bak sen beni tanımadan etmeden bana bir şey diyorsun baska arkadaslardan alıntı yapip
Sen sana dokunan bir şeyi nasıl dedin se bende bana dokunan inancıma dokunan şeyi paylaştım daha da diyorsun ki cevap alamadım
Bosver alma zaten anlmadikttan sonra cevapa ne gerek var ve daha anlamıyorsan hiç gerek yok
Tartışma olur fikir ayrılığı olur bunu her zaman yazıyorum
Ama tartışmanın usulü olur karşılıklı altında göndermeler laf çarpmalar sözüm ona eziklemeler üstün görmeler olmaz o tartışma olmaz burası cennet mahallesi değil zaten
Konuyu polemiğe çevirmek başkasına arkadaşımız da niki de reiste selam de deyip yazdığınız şeyler aslında tarzınızı gösteriyor..

Iki kelime yazayım azıcık dalga azıcık ığneleme ohhh begenide gelir bide gülme emojileri de gelirse süper olur şimdi diyorsanız buyurun devam edin

Size başka sözüm yok .. başka düşünceye saygı duymak gerek duymak istemiyorsanız da burdan uzak durmak çok daha güzeli kendiniz dediniz bunu zaten ...iyi günler..
Düzelteyim, o videoda camiler ve imam hatipler kapanacak demiyor. Hatta imam hatiplerin adı bile geçmiyor. Başlığı okuduğunu kadar konuşmayı da dinletin lütfen, bu arada geçmiş olsun.

Halkın yaptığını doğru bulmuyorum o ayrı ama Hüda-Par a koruma sağlanacaksa bu tüm partiler için geçerli olmalı. Aksi halde koruma sağlayanlar devletin değil iktidarın korumaları olurlar ki bu çok fena
Haşk tarafındanda istenmiyor o belli zaten,koruma verilecekse dediğin gibi tüm partilere verilsin ayrımcılık yapılmasın orada.

Bir ateist olarak söylüyorum bu ülkede ezan susmaz bayrak inmez diyorum.
Asla, ne bayrağımızı indirmeye kimsenin gücü yeter ne ezanı susturmaya, ki sen ateistsin ben Müslüman, sana ahretlik diyorum, ahretliğimsin hep öyle oldun olacaksın, bir insanı sevmek için yüreğine bakmalı inancına dış görünüşüne değil😘😘😘

Samimiyetle bir şey yazmak istiyorum, inanan inanır inanmayana yapacak bir şeyim yok, hayatım boyunca bir partiye bağlı kalmadım, seçim zamanları kimin çalışacağına inandıysam ona oy verdim, CHP’li değilim mesela ama bazı söylemler yüzünden seçim sonrası endişelerim var, mesela ben hayvanları çok severim, sokak kedileri köpekleri börtü böcek yılan ayırmam hepsine elimden geleni yaparım, evde de bir köpeğim var ama bazılarına göre evde köpek beslenmez o yüzden inancım bile sorgulanabiliyor, oysa benim için tüm kediler Müezza tüm köpekler Kıtmir, CHP’lileri hedef alarak bunlar hayvanlarla evlenecekler denildi, giyimime hayvanlara olan sevgime bakılarak bir kanıya varılacak ve belki çok kötü muameleye maruz kalacağım, hepimiz bu ülkenin halkıyız oysa.

Taraf olmayan bertaraf olur denmişti yıllar önce, devletine milletine hep saygılı olmuş, bayrağını da inancını da seven, 51 yaşına kadar tek bir yasayı çiğnememiş taraf olmadığı için bertaraf olması gerektiğine inanılan bir vatandaşım.

ama bunlar da yazıp yazıp ,cevap veremeyince,kaçıp gidiyorlar.önce neva,sonra niloya,şimdi de pare.e biz kiminle seviyeli tartışmalar yapacağız.
Ben kaçmıyorum burdayım sadece klavye bozuk geç yazıyorum ve hastanede işlerim oluyor aynen tartışma olursa adabına uygun olursa karşılıklı sohbet şeklinde olursa güzel ama dalga yada hakaret olamaz ben kimseye yapmıyorum kimsenin de haddine değil yukarda arkadaş hakaretleri yağdırmış beğeniler olmuş

Yazık yani ayırt etmek lazım doğruyu yanlışı bu burda da öyle her yerde de oyle olmalı hakaret işitmek için yazmıyoruz ne ben ne siz

Hanim ablacığım seni severim bilirsin 💕

Herkesin fikrine saygım var asla uslubumu bozmadım herkese sakin sakin yazıyorum benim görüşüme ters diye milyon kez yazdım.akp ve chp hepsi bu
saygı duymak gerek ille de benim düşüncem demek yersiz
Chp elestriorum ama akpnlisin deniyor gülüyorum ama kimseye karşı kırıcı olmuyorum
Ben sadece bir videoyu beğenmedim paylaştım

Klavye de sorun yaşıyorum bunu yazdım zaten konu benim ne mezunu olduğuna geldi

O kişi şuan en yüksek mevki mezunu olsa tarzı tavrı nasıl kişiliği olduğunu gösterdi

Tartsimanin uslu adab-ı olur

Cidden yazık çok bilmiş cahillerle uğraşmak zor heleki üstten üstten kOnusanlarla
Bende seni severim konu siyaset olunca ayarlarımız bozuluyor burda nedense,herkes fikirlerini beyan ediyor.
Sıkıntı yaşanan durumlar burada nefret dili,camisi ezanına kadar konu oluyorsa bu ülkede vah halimize demek ki.
Benim yada arkadaşların tepkisi sadece bu kadar fanatik boyutta hükümeti savunmaları senin için söylemiyorum bunuo partye oy veren çok kişi bilmiyormu yaşananları elbette biliyor nedense laf bile söyletmiyorlar.
Çok geçmişler olsun sanada dikkat et kendine.

SÜREKLİ “dinsiz” şeklinde insanları ayrıştırırken herkesi kucakladığını söylemesi çok ironik. İnsanlar şu gafa karşı savunma yaparken bile en çok ben Müslümanım yarışına giriyor, ibadetlerinden bahsediyorlar; arkadaşlar dinsiz olmak kötü müdür, dinsiz bireyleri şeytanlaştırmaktaki maksat nedir? Bu ülkede dinsiz bireyler de oy kullanıyorlar, bizler de vatandaşız, vergi veriyoruz ve Türkiye’nin neredeyse çeyreği dinsiz, bizleri bu şekilde ayrıştırarak betimleyemez; sürekli dinsiz bireylere hakaret ediliyor. Derdiniz özgürlük değil, istediğiniz ayrıcalık ve dayatma hakkını size vermemek için oy moy yok!

Konuşmasında camii kapatmak yok, Diyaneti revize var ki sonuna kadar katılıyorum. Atatürk ün kurduğu Diyanet ile şimdiki Diyanet arasında alaka yok. Aynı videoyu dinleyip siz ne anladınız anlayamadım. Diyanetin rekor bir bütçesi var ama yıllardır gelip evimin dibinde ki hoparlörü tamir edemiyor ya da yenisi ile değiştiremiyor. Her ezan okunduğunda en az bir saat bozuk hoparlörün sesini dinliyoruz. Defalarca aradım durumu bildirdim ama değişen bir şey olmadı. Ezanlar artık banttan yayınlanıyor. Eskisi gibi minareye çıkıp okunmuyor. Video da ki kişi bundan bahsetmiş.... Bu açıklamasına rağmen Chp ilçe başkanlığı bazılarının yanlış anlayabileceğini düşündüğünden açıklama yapmak zorunda kalmış. Bu kişi şuan milletvekili adayı değil.

Mevzular Açık Mikrofon Ali Babacan bölümünün hepsini izledim. Sakin, kendinden emin, kaçamak cevaplar vermeden herkesin sorusuna cevap verdi. Çok daha farklı bakıyorum artık kendisine.
sakin olmasi iyi cvplar vermesi yapilan bazi seylerin ustunu ortmuyor benim gozumde..tamamnini izlemedim firstim yoktu ama ..tanitimda babasi olen cocugun sordugu soru icimi kopardi gitti

ayni o cocuk gibi kac genc hayatindan oldu :KK43:

Asla, ne bayrağımızı indirmeye kimsenin gücü yeter ne ezanı susturmaya, ki sen ateistsin ben Müslüman, sana ahretlik diyorum, ahretliğimsin hep öyle oldun olacaksın, bir insanı sevmek için yüreğine bakmalı inancına dış görünüşüne değil😘😘😘

Samimiyetle bir şey yazmak istiyorum, inanan inanır inanmayana yapacak bir şeyim yok, hayatım boyunca bir partiye bağlı kalmadım, seçim zamanları kimin çalışacağına inandıysam ona oy verdim, CHP’li değilim mesela ama bazı söylemler yüzünden seçim sonrası endişelerim var, mesela ben hayvanları çok severim, sokak kedileri köpekleri börtü böcek yılan ayırmam hepsine elimden geleni yaparım, evde de bir köpeğim var ama bazılarına göre evde köpek beslenmez o yüzden inancım bile sorgulanabiliyor, oysa benim için tüm kediler Müezza tüm köpekler Kıtmir, CHP’lileri hedef alarak bunlar hayvanlarla evlenecekler denildi, giyimime hayvanlara olan sevgime bakılarak bir kanıya varılacak ve belki çok kötü muameleye maruz kalacağım, hepimiz bu ülkenin halkıyız oysa.

Taraf olmayan bertaraf olur denmişti yıllar önce, devletine milletine hep saygılı olmuş, bayrağını da inancını da seven, 51 yaşına kadar tek bir yasayı çiğnememiş taraf olmadığı için bertaraf olması gerektiğine inanılan bir vatandaşım.
Farklı olmamız insanlığımızı yitirmiyor ahretliğim,dünyaya bakışımız farklı bile olsa insanız sonuçta.
Yüreğimle konuşurum seninle biliyorsun zaten,diğer hususun ko nusu bile geçmemiştir aramızda.
Ben mesela aileden chp taraftarıyım her demişimdir yeri geldimi yerin dibine sokmasınıda bilirim her zaman asla fanatikliğim yoktur.
Sen ben şort giyenleriz kimse kalkıpta neden giyiyorsun deme lüksüne sahip değil bu ülkede bizlerin yaşam tarzı bu şekilde.
Hepsöylüyorum bunu bayrak inmez ezan susmaz diyorum,maalesef bunun tersini aşılama tarafına geçiyorlar akıl tutulması yaşatılıyor artık.

Dinledim bunu işte sen tekrar dinle altta yazan cümle veya benzeri videoda geçmiyor
Arkadaşım video da geçen şeyler diyanetin kapatılması bu adam ezandan rahatsız imam hatip durur mu sence evet burda adam demiyor ama genel anlam bu yine varsayım deyip gülme emojileri gelicek ha bu demiyorsa diyende çok

Benim bu zihniyetle oyum bir olamaz ya olmamalı 🤦‍♀️

Çok iyi halt etmiş
Doktor olmak için ömrünü veren adamı basite alıp,beğenmedigini dövmene fırsat verdiği için oy verdiğin adamla birlikte defolup gidersiniz su ülkeden inşallah

Farklı olmamız insanlığımızı yitirmiyor ahretliğim,dünyaya bakışımız farklı bile olsa insanız sonuçta.
Yüreğimle konuşurum seninle biliyorsun zaten,diğer hususun ko nusu bile geçmemiştir aramızda.
Ben mesela aileden chp taraftarıyım her demişimdir yeri geldimi yerin dibine sokmasınıda bilirim her zaman asla fanatikliğim yoktur.
Sen ben şort giyenleriz kimse kalkıpta neden giyiyorsun deme lüksüne sahip değil bu ülkede bizlerin yaşam tarzı bu şekilde.
Hepsöylüyorum bunu bayrak inmez ezan susmaz diyorum,maalesef bunun tersini aşılama tarafına geçiyorlar akıl tutulması yaşatılıyor artık.
Ablam benim ya cidden öyle 🤗

SÜREKLİ “dinsiz” şeklinde insanları ayrıştırırken herkesi kucakladığını söylemesi çok ironik. İnsanlar şu gafa karşı savunma yaparken bile en çok ben Müslümanım yarışına giriyor, ibadetlerinden bahsediyorlar; arkadaşlar dinsiz olmak kötü müdür, dinsiz bireyleri şeytanlaştırmaktaki maksat nedir? Bu ülkede dinsiz bireyler de oy kullanıyorlar, bizler de vatandaşız, vergi veriyoruz ve Türkiye’nin neredeyse çeyreği dinsiz, bizleri bu şekilde ayrıştırarak betimleyemez; sürekli dinsiz bireylere hakaret ediliyor. Derdiniz özgürlük değil, istediğiniz ayrıcalık ve dayatma hakkını size vermemek için oy moy yok!

Bu arada bende yazayım hiç bir dine inanmıyorum. Ama her türlü dini inanca başkalarının özgürlüğünü kısıtlamadığı sürece saygı duyarım. Kimseye de dini inançlarından dolayı kötü davranmam davranmadım da. Arada yazılanlara amin ifadesi bırakıyorum onun benim için anlamı " umarımdır " onu da belirteyim.

X