Seçim bitti gitti şimdi sonuçlarını konuşuyoruz....

28 Mayıs 2. turda oyumu

• Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 425 31,6%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 17 1,3%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 37 2,8%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 802 59,7%
  • Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 10 0,7%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 52 3,9%

• Ankete Katılan
    1.343
Anlat

Bence asıl şuan yapılan şey iktidara hizmet...
Hiç katılmıyorum. KK aday olmalı diye bas bas bağıran, aksi bir aday ihtimali varken ortalığı ayağa kaldıran yandaşlar gördük. Kim istemez 9 seçimdir karşısına çıkıp kaybeden kişiyle yeniden karşılaşmayı? KK çıksın kesin kazanırız gözüyle bakılıyor. Ben Mansurcu değilim aslında. Ama halk onu bu kadar severken, aday olduğu anda seçecekken birileri koltuk sevdasıyla hayır ben aday olacağım derse millete hizmet etmiyordur. Kişisel çıkarlarının peşine düşüyordur.

Bahsettiğim şey farklı. Meral Akşener in dün ortak bildiriye imza atıp, bugün böyle bir açıklama yapması ve 2 büyükşehir belediye başkanını göreve çağırması iktidara hizmettir. Kaldı ki Ekrem İmamoğlu nun adaylığını YSK tanımayabilir hakkında açılmış siyasi yasak kararı var. Böyle bir riski kimse almak istemez. Mansur Yavaş bir çok kez dile getirdi aday olmayacağını Ankara yı bırakmayacağını

Ve yine yanlış hatırlamıyorsam ortak verdikleri bir karar da şu: Cumhurbaşkanı 7 yılda bir seçilecek ve görev süresi bitiminde siyaseti bırakacak...

Birkaç gün önce, aday olmam istenirse olurum dedi Mansur Yavaş. Ama 70+ yaşında, yıllarca MHP'de seçim kazanamamış, şimdi CHP ile Ankara'nın başkanı olan biri tüm düzenini bozup Akşener'e olumlu yanıt vermeyecektir. İmamoğlu da benim adaylığım söz konusu değil, adayım KK dedi. Her ikisi de olumsuz yanıt verecek. Aday olma ihtimalleri olsa belki de ikinci tura bile kalmadan seçilecek adaylar bunlar.

Akşener, dünkü bildiriye niye imza attı onu ben de anlamadım açıkçası.

Her iki adayın da olumsuz cevap vermesi durumunda Muharrem İnce ve Ümit Özdağ ile kurulan Kurtuluş İttifakına girecek diye düşünüyorum.

Orta da bir gariplik yok mu dün yapılan ortak bildiri de bizzat Meral Akşener in imzası var. Eee madem kabul etmiyordu niye imza atmış ki
Ahmet Davutoğlu araya girmiş pazartesi tekrar oturup konuşuruz demişler.
Birde kemal Kılıçdaroğlu ve bir aday daha diye düşünülmüş ama öyle olmayacağı ortaya çıkmış.
Ben gariplik görmedim açıkçası
İyi parti Kılıçdaroğlu olmasın diye diretti baktı o oluyor ayrıldı masadan.

Her şey normal ilerleseydi bir sorun çıkmasaydı asıl o zaman şaşırırdım. Benim için bir şey değişmedi kime oy vermeyeceğimi biliyorum :)

Bende aynı fikirdeyim.
Asla yavaş yada İmamoğlu bu çağrıya yanıt vermez yanına gitmezler siyasi ihanet olarak görülür.
Bu durumda ya akşener alkendi aday olur onunda tek başına basarili olacağını düşünmüyorum.
İnce veya Özdağ ile ittifak kurulur.

Her şey normal ilerleseydi bir sorun çıkmasaydı asıl o zaman şaşırırdım. Benim için bir şey değişmedi kime oy vermeyeceğimi biliyorum :)
Ben normalde CHP'ye oy veririm.
Hiç değiştirmedim görüşümü ama Kılıçdaroğluna oy vermem.
En azından 6 li masadan bir başka aday çıksaydı kim olursa olsun du

Ben normalde CHP'ye oy veririm.
Hiç değiştirmedim görüşümü ama Kılıçdaroğluna oy vermem.
En azından 6 li masadan bir başka aday çıksaydı kim olursa olsun du
Masa ilk kurulduğunda Abdullah Gül adaylığı konuşuldu. Ben yine kim olursa olsun vermezdim. Oy vereceğim adamın her milli bayramda rapor alıp hastanede yatmasını kabul edemem.

Chp ile taban tabana zıt insanlar ne karşılığında genel başkanın adaylığını kabul ettiler merak içindeyim.

Abdullah Gül olmayacağına emindim
O zihniyetteki birisine oy vermezdim.
İmamoğlu ve yavaş da kk yüzünden kabul edilmezdi onlari da beklemiyordum ama göz göre göre kaybedecek birini de secmezler demiştim.
Zıt insanlar bir senedir aynı masada bunun pazarlığını illaki yapmıştır ya bakanlık ya bir koltuk derdiyle tamam demişlerdir ama zaten kazanilamayacak bir seçim boşuna zaman kaybettiler.

Kızlar ben çok üzüldüm ya, Mansur Yavaş aday olmayacak mı şimdi ?

Ama yazmadan edemiyorum
Merak akşener az bile konuştu biraz olsun içim hafifledi
İyi yaptı bu zamana kadar iktidar dışında böyle çıkış yapan olmamıştı.
O masada oturuyor diye kızıyordum ona. Ortak ne paydada buluşabilirsin saadet ile gelecek ile deva ile diye. Bugün çok rahatladım. Nereye baktıysam Akşener'in kararını destekleyenlerin çoğunlukta olduğunu görüyorum. Ben de doğru yaptığını düşünüyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…