Seçim bitti gitti şimdi sonuçlarını konuşuyoruz....

28 Mayıs 2. turda oyumu

• Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 425 31,6%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 17 1,3%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 37 2,8%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 802 59,7%
  • Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 10 0,7%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 52 3,9%

• Ankete Katılan
    1.343
Cumhur ittifakı hayırlı uğurlu olsunajdjfjfjckkvkvkv sinirim bozuldu.

Cumhur ittifakı hayırlı uğurlu olsunajdjfjfjckkvkvkv sinirim bozuldu.
Yok ya astrolojiye varana kadar her şey değişeceğini söylüyor. Dünya 20 senelik bir degisimden çıkıp 20 senelik yepyeni bir döneme giriyor. Türk cadılar bağ kesme ritüellerine başlamış. Bir de tarot falı gördüm. Mansur Yavaş adaylığı, Muharrem İnce adaylığı için yapılmış. Muharrem İnce bir kadının desteğini alırsa seçilecek. (Meral Akşener) Mansur Yavaş aday olursa da direkt seçilecek şeklinde çıkmış. Bunlar işin eğlencesi diyemeyeceğim. Astrolog danışmanları var hepsinin. Seçim tarihini, adayları, önemli kararları bile buna göre belirliyorlar.

Bayılıyoruz havaya bakmaya jeologlar totomuzun altını gösteriyor, yok bakmıyoruz inatla ama havaya bakmaktan bıkmıyoruz. Her dolunayda bir haller oluyor bize. Zeus varsa Hades de var. Tanrı varsa Şeytan da var. Gök varsa Yer de var.

İki sabah maruz kaldım astrolojiye, seçime İstanbul giremeyecek, felaket geliyormuş Nisan Mayıs gibi. Tuba Ekinci'nin altıncı hissine güveniyorum, İst'da deprem olmayacakmış. Seç beğen al

İki sabah maruz kaldım astrolojiye, seçime İstanbul giremeyecek, felaket geliyormuş Nisan Mayıs gibi. Tuba Ekinci'nin altıncı hissine güveniyorum, İst'da deprem olmayacakmış. Seç beğen al
Herkesi dinlemiyorum, felaket senaryolarıyla gündeme gelmeye çalışanlar var. Benim dinlediklerim mayista halk hareketlerinden bahsediyor. Şaşılmayacak bir konu aslında, malum seçim. Sonrasi için ülkemiz için güzel şeylerden bahsediyorlar. Yakin zamanda kimseyi uzun uzadiya dinlemedim doğrusu. Çünkü geleceği bilmek istemedim, daha kötüsünü duymak istemedim. Deprem oncesinde severek izlediklerim Can Aydoğmuş, Duygu Demir, Şebnem Ekşib, Dinçer Güner idi. Deprem konusundaki öngörülerini bilmem ama geçen yaz olan yangınları tahmin etmişti Can.

Baksınlar, bakmaları vatandaşın inisiyatifinde değil. Bunları düşünen biz olmamalıyız. Bilim insanları uyarıyor, devlet uygulamalı. Ben bir vatandaş olarak astrolojiye inanıyorum, öngörülerle içimi rahatlatıyorum diye suçlu olmam.

Yoruyor beni böyle şeyler. Tefekkür, zikir, dua, meditasyon, yıldız yorumları... bana hepsi aynı geliyor. Sırf olumlu şeyler düşünmek için her şeye inanabilmek isterdim. Camide depreme yakalanan cemaat gibi, cennete ve Tanrı'ya inanıp ölümden kaçmak benlik değil. Tahminler ve inançlar benim yaşamımda işleri yoluna koymuyor.

Asla, suçlu niye olunsun. Hepimiz umutla yaşıyoruz. Suç neresinde olabilir ki bunun?

Yapıyoruz bakıyoruz deyince ben ve benim gibi düşünenler suçlanıyor zannettim.
Hayatı anlamlandırmaya çalışmak, yol aramak, umut aramak suç olamaz. Ben de arıyorum kendimce, benim yolum farklıdır ama amacım aynıdır. Manevi yönüm yoktur, ölüm ve sonrasına odaklanmam ama hayatı anlamlı ve yaşanır kılmak benim de sorularım ve sorunlarım arasındadır. Daha somut şeylerde ararım umudu. Eleştiririm, karşı çıkarım ama suçlamam. Gök bilimi asla anlamsız değil, tahmin ve yorumlar benim için tatmin edici değil sadece.

Kemal Kılıçdaroğlu seçilmiş 5 partninin kararıyla
Meral Akşener açtı ağzını yumdu gözünü
İstemiyoruz diyor.
Artık sinirden yazacak şey bulamıyorum.
Onca olay yaşandı ne muhalefet ne iktidar ders almamış belli ki

Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu aday olmadığını açıkladıktan sonra Akşener’in kendisi aday olacak.... Büyük ihtimalle

Kemal Kılıçdaroğlu koltuk sevdasına düşmeseydi halkı dinleyip kazanma ihtimali yüksek bir aday gösterseydi onun hakkındaki düşüncelerimi değiştirecekti. Daha da gözden düştü böylece. İktidara yakın isimler bile KK adaylığını desteklerken oturup düşünüp biz ne yapiyoruz kime hizmet ediyor bu kararlar dememişler.

Bence asıl şuan yapılan şey iktidara hizmet...

Orta da bir gariplik yok mu dün yapılan ortak bildiri de bizzat Meral Akşener in imzası var. Eee madem kabul etmiyordu niye imza atmış ki

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…