Seçim bitti gitti şimdi sonuçlarını konuşuyoruz....

28 Mayıs 2. turda oyumu

• Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 425 31,6%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 17 1,3%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 37 2,8%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 802 59,7%
  • Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 10 0,7%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 52 3,9%

• Ankete Katılan
    1.343
2 martta millet ittifakı adayı açıklanacakmış. Tahminleriniz kimler?
Kılıçdaroğlu olmasın da
Gençten, enerjik, ahlaklı bir adam getirsinler başa. Mümkünse hatta Karadeniz'in bağrından kopup da gelmesin, İmamoğlu gibi. Anası babası da diplomat olsun. Dedesi ninesi robertte faaln okusunlar. Kent soylu bir adam olsun.
Bıktım valla doblolu amcaların ülkeyi çevirdiği halden. Az elitleşek

*Ben de karadenizliyim. Ben de kent soylu değilim. Ama ulkeyi yöneten insanin görgülü, entelektüel, Vizyon sahibi ve paranın onu bozmayacagi kadar para-mevki sahibo olmasını, az vizyonu geniş olmasını istiyorum. Amcama benzeyen insanları görmekten sıkıldım

2 martta millet ittifakı adayı açıklanacakmış. Tahminleriniz kimler?
Toplantı sonrası parti genel merkezinde üç isim adına açıklamayı okuyan Özel “Arkadaşlarımızın tamamına yakını söz hakkını kullandı. Aday belirleme noktasında metin üzerinde ortaklaştılar. Aslında metinde bulmayacağınız bir isim üzerinde de ortaklaştılar” dedi.... Şu metni ve imza atanları görmek isterdim ipucu vermiş sanki

Monşer alerjisi var milletimizde. İlle bir bağırdan kopmalı ve eldivensiz dokunmalı insana. Tutup tutup kucaklamalı onu.

Japonya doğumlu Ümit Özdağ var elimizde. Ama kalan kriterlere uygun mu bilmiyorum. Üstelik aday olmak gibi bir niyeti de yok. Mansur Yavaş adaylığını destekleyeceğini, yoksa Muharrem İnce'yle ittifak kuracağını söylemiş.

Parlamenter sisteme dönünce Cumhurbaşkanının pek bir önemi kalmayacak aslında o yüzden Kılıçdaroğlunun olmasını isterim. Başbakan dediğiniz gibi daha genç, iyi eğitimli ve ülkesini çok seven biri olmalı.

Benim çok beğendiğim Koç ailesinden tamamen ayrı tuttuğum biri var. Ömer Koç

Yok ya, halkın çoğu onu sevmiyor, samaroglanina dönmüş, seçimlere girmiş gitmiş yenilmiş. imajı bozuk.
Bir sürü eski AKP'li o adamdan nefret ediyor. Şöyle bir sokağa baksalar bunu görürler. Gençler de onu sevmiyor. Kaldı ki 13 yıldır aynı koltukta, belli yani koltuk sevdalisi. ustelik yaşlı başlı adam. 74 yaşında. hayatının verimli döneminin sonu gelmiş - ki ülkemizde erkek ömür ortalamasi tüik'in son verilerine göre 75,5.
Yani emekli olsun, biraz torun torba sevsin. Mümkünse yerini de gençlere bıraksın .
Onu aday seçmezler umarım, seçerlerse ya oy vermem ya da kufrede kufrede mecburyetten veririm.
Ayy hiç sevmem ırkçi, faşist insan. Gerçi siyaset arenasında kimseyi sevmiyorum. Yılmaz Buyukersen'i çok sevdim sadece, o da çok yaşlı. Mansur yavasa da soğuk değilim bak.
Muharrem incedense nefret ediyorum. Ona destek veren milyonlari bir kere sattı, hatirlarsaniz seçimde,sandıkları terketmeyen,ondan haber gelmedi diye ortalığı ayaga kaldiran- korku dolu senaryolar yazan insanlarla dalga geçer gibi neler dediğini.
neden tekrar satmasin ki?
Valla en sonunda gidip tipe oy verecem, en azından 'g.t'e 'g.t' diyorlar, kimseden çekinceleri yok. Ama onların da kurduğu irtifaktakileri sevmiyorum

Bana da Anadolu edebiyatından fenalık geldi. Parayı sonradan görüp azıyorlar bir de, önlerini alamıyoruz. Para ve mevki varoşluğu görgüsüzlüğü örtemiyor ne yazık ki.

Ben de Karadenizliyim azıcık hemşehrilerim siyasetten çekilsin yahu!

Ben de Karadenizliyim azıcık hemşehrilerim siyasetten çekilsin yahu!
Valla ya, makam mevkii sahibi insanlar aynı benim amcamlar gibi ekoseli gömlekleriyle "alfabe değişti kuran okuyamiyoz" falan , cahil cahil konuşuyorlar, sanki alfabe degisemese arapça kuranı anlayacak gibi "dünyayı yöneten beş ülke var" falan, cahil edebiyati... Bıktım yeminle.
İmamoglunu da sevmiyorum, onda da var Karadeniz damarı, sinirli sinirli, ukala ukala tavırları var.
Yok ya, uzaklaşın biraz Karadeniz kıyılarından. Yeter daa, bırakın başka kesimler yönetsin halkı:) mümkünse ülkenin tezcanliligi- ani sinirleriyle ünlü olmayan bir kesiminin insanlari

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…