SAXENDA YA BENDE BAŞLIYORUM...

Olumlu etkileri çok fazla. Ama bana olumsuz etkileri de oluyor. Dün pikniğe gittik ailemle gazoz içtim orda bugün işyerinden izin alıp acile gittim bulantı ve kusmayla. Göğüs kısmımda öyle bir yanıyorki kalple ilgili sıkıntım yok acaba reflü mü var böyle iç sıkıntısı gibi oluyor. Sizde de oldu mu hiç.
mide hareketini yavaşlattığı için gazlı içecek içince sıkıştırmıştır. gazlı içecek pek içmiyorum ama sarımsaklı yoğurt yiyince benide sıkıştırıyor bulantı hissi geliyor. sindiremezsem yürüyorum biraz. bu arada mide baya küçüldüğü için gaz yapacak şişkinlik yapacak şeyler rahatsızlık veriyor.
sabah dayanamadm tartıldım 65 kiloyum. ama görünümüm daha fazla vermişim gibi. haftaya 10 günlük detoksum vardı onu yapmayı düşünüyorum iğnem bitmeden.

Bir yerde depresyona neden olduğunu okumuştum iğnenin. Acaba bende de yaptı mı
bende bu yönde bi etkisi olmadı aksine daha iyiyim. az yememe rağmen gergin değilim.

dün öğlen 1 yumurta 2 dilim peynir 3 zeytin 1 er domates salatalık ve 1 marul yedim.
akşam biraz salata ve 5 yemek kaşığı dolusu yoğurtlu makarna ve 3 hurma yedim. 2 litre su içtim. 1 günlük yediklerim ortalama bu kadar.

çaya dayanamazdım asla çaysız yapamazdım evde bile demler içerdim artık çay içmiyorum. günde 1 yada 2 bardak onu da tam bitiremiyorum.

herhangi bir sağlık sorunum yok kilo verme konusunda çok zorlanıyorum spor diyet zayıflama makinası tarzı şeyleri denedim ve sonuç alamadım. araştırmam üzerine ve 2 tanıdık eczacı önerisi ile eczaneden kendim temin ettim. 3900 tl fiyatı. içinde 3 iğne çıkıyor 1 tanesini videolu anlatım üzerine her gün aynı saatte göbek bölgesinden kendime uyguluyorum. 600 -800- 1200 gibi haftalık yada 10 günde bir dozu artırarak iğneye devam ediyorsunuz. ortalama 35-45 gün arası gidiyor sanırım iğne, dozu artırma zamanınıza göre değişiyor bu süre. ben kısa süre önce endokrinde tahlillerimi yaptırdım herhangi bir aksilik görülmedi ve buna istinaden kendim alıp kullanmaya başladım.
bende 2 güne yakın bulantı hissi oluştur. halsizlik ve başım ağrıyacakmış gibi bir his oluştu. bulantım geçti ama başım ağrıyacakmış gibi oluyor arada oda yeme isteğim olmadığı için az yediğim için ve yediklerime dikkat ettiğim için diye düşüyorum. iğne genel olarak insülini dengeleyip yeme ataklarını önlüyor bence ve midenin boşaltım süresini uzattığını düşünüyorum. ilk doz 600 ile başlanıyor. ben 10 gün kullanıp bir üst doza geçmeyi düşünüyorum...
1 iğne kaç gün kullanılıyor 600 mg da acaba ?

Ben bir hafta 0.6 sonra 1.2 dozda kullanarak bir kalemi 20 günde bitirip kontrole gitmiştim. En düşük dozda bir ayı bulabilir belki.

1 iğne kaç gün kullanılıyor 600 mg da acaba ?
BENCE BU SİZİN İŞTAHINIZIN AÇILMASIYLA DOĞRU ORANTILI. BEN 9 GÜN KADAR 0.6 KULLANDIM DİYE HATILIYORUM İŞTAHIMIN AÇILDIĞINI HİSSETTİĞİMDE BİR ÜST DOZA GEÇTİM. VÜCUT NE KADAR SÜREDE ALIŞIR VE ETKİ ETMEZSE ÖYLE Bİ ÜST DOZA GEÇMEK MANTIKLI ZATEN AÇIKTIĞINIZI HİSSEDİYORSUNUZ NORMALDE İĞNE VURUNUNCA ACIKMIYORSUNUZ :))

Bu sabah bende tartıldım 76.3 geldim. 1 ayda toplam 7 kilo vermiş oldum.
SİZİNKİ HARİKA BANA GÖRE GÜZEL VERMİŞSSİNİZ DEVAM ETMELİSİNİZ. HARET HİÇ YOKTU SANIRIM SİZDE BİRDE YÜRÜYÜŞ VS YAPSANZ 10 KİLOYU GÖRÜRDÜNÜZ SANIRIM. BEN NORMALDEDE ZOR VERİYORUM VE MAKSİMUM SUAN 7 KİLOM KALDI 65 VE 61 BENİM VUCUDUMUN DİRENDİĞİ KİLOLAR. BUNLARI KIRARSAM AŞAĞISINI GÖRMEK ZOR OLMUYOR. NE KADAR AZ VERECEK KİLONUZ VARSA O KADAR ZOR GİDİYOR MALESEF. AMA ŞUANKİ GÖRÜNÜMÜMDEN DE MEMNUNUM. YOLA DEVAM BAKALIM YAVAŞ YAVAŞ OLSUN AMA KALICI OLSUN İNŞALLAH.

Hararetim ilk günlerde vardı bugünlerde ne hararetle iştah hepsi gitti. Yürüyüş egzersiz vs.hiçbirini yapamıyorum halsizliğim çok fazla çünkü. Yalnız bugünlerde panik atak yaşıyorum kalp krizi geçirir gibi sürekli acildeyiz sakinleştirici yapıp gönderiyorlar. İğnemi akşamları yapıyorum ondan kaynaklı olabilir mi ya da gerçekten panik atak mı var bilemedim. Gündüze çekicem yinede. Sizinde iyi gidiyor bence. Benim yaşadıklarımı yaşamamanız çok güzel. Az bir kilonuz kalmış başaracaksınız sizde inşallah

sıcak havayla beraber panik atak değil de bende tansiyon düşme sorunu yaşıyorum. tansiyonum normalde de düşük ama sıcak havada iyice düşüp bayılacak gibi oluyorum ve bu yeni değil hamileyken de böyleydim. o yüzden ilaca bağlamıyorum geçmiş olsun sizede. belki bir kaç gün ara verebilirsiniz durumunuzu kontrol edersiniz. ben gündüz 11 de iğneyi yapıyorum akşam / gece hiç yapmadım

Bugün nöroloji ye gittim herşey temiz iğne tetiklemiş olabilir dedi. Panik atak dedi ve bir hap verdi. Bugün kullanmıycam iğneyi yarın endokrin doktorunu arayıp ona sorarım artık. Belki ilaçla birlikte düşük dozda kullanabileceğimi söyler. Güzelde kilo vermiştim ama sağlığımı etkilerse böyle bırakırım diyordum.

Doktora sormadan bıraktım arkadaşlar iğneyi. 74 ü gördüm bugün toplam 9 kilo verdim tabi son 4 kiloyu 5 günde verdim ishal kusma panik ataktan dolayı. 9 kilom kalmıştı onuda sporla dikkat ederek uzun süreye yayarak vermeye çalışıcam inşallah. İkinci kutuyu da almıştım dolabımda dursun bir süre belki ileride yine denerim.

23 haziranda igneye baslamistim ortalama 1 ayda 4.5 kilo vererek bugun 64 ü gordum tartida. Hala 1 tane ye yakin ignem var.6 gun kullanabilirim diye dusunuyorum

Sizde güzel veriyorsunuz umarım en kısa zamanda hedef kilonuzada ulaşırsınız. Elimde bir kutu var ama keşke ulaştırabilsem size...

Sizde güzel veriyorsunuz umarım en kısa zamanda hedef kilonuzada ulaşırsınız. Elimde bir kutu var ama keşke ulaştırabilsem size...
Soguk zincir urunu oldugu icin ayni ilde olsak olabilirdi... bende igne bitsin hapla devam edecegim eger ilerleme kaydedemezsem devamini alirim ignenin. Kadin dogum doktorumla iletisime gececegim

Merhaba arkadaslar ignenin son 6 ml kadari kaldi ama mide sikayetim vardi kullanmak istemedm ve en son sabah tok karnina 63.4 u gordum. Ac olsam 62 leri gorurdum. Igne gercekten ise yariyor ben rutinimdeki seyleri yedim diyet yapmadim ve 15 gun yurudum sonra havalar cok isindi yuruyemedim. Bunlarla desteklesem gercekten bi 3 4 kilo daha giderdi... her hangi bir saglik sorunum olmadi.

X