SAXENDA YA BENDE BAŞLIYORUM...

Ne güzel. Ben cumartesi kontrole gittim 5 kilo verince çok şaşırdı doktor. Biraz yükseltti dozu 1.5 yapıcam bundan sonra iğnede görünmüyor aslında bu doz ama 1.2 den sonra 5.çıt sesi 1.5 oluyormuş. Bu dozuda 10 gün kullan iştahın açık olursa en son 1.8 e çıkarırsın dedi. Sporda yapmak istiyorum ama işten ve çocuklardan vakit bulamadım bir türlü. 10 Ağustos'a kadar 70 e düşebilsem çok iyi olacak, düğünler var ☺

Ne güzel. Ben cumartesi kontrole gittim 5 kilo verince çok şaşırdı doktor. Biraz yükseltti dozu 1.5 yapıcam bundan sonra iğnede görünmüyor aslında bu doz ama 1.2 den sonra 5.çıt sesi 1.5 oluyormuş. Bu dozuda 10 gün kullan iştahın açık olursa en son 1.8 e çıkarırsın dedi. Sporda yapmak istiyorum ama işten ve çocuklardan vakit bulamadım bir türlü. 10 Ağustos'a kadar 70 e düşebilsem çok iyi olacak, düğünler var ☺
bende merak ediyordum sizi. neden dozu yükselti acaba? ilk hafta 5 kilo dışında 2. hafta hiç veremedinzmi? benim 2 gündür yine bulantım var hava sıcak çok terle soğu oldum üşüttüm mü iğneden mi bilemedim... şuan 1.2 kullanıyorum 7 gündür 1 hafta daha sanırım bu dozda gider. bu arada 1. iğnem yarıdan biraz azaldı. 9 gün 0.6 lık doz kullandım 7 gündür de 1.2 yapıyorum. kullanmamış 2 iğnem var. iğne bitinminde kadın doğum doktorum çocuk için şeker hapı verecek onunla devam edeceğim. 2. bebeği istiyoruz ve sıkıntı yaşadık sonuç alamadık doktor tavsiyesiyle onu kullanacağım.

İştahım arttı biraz dedim doktora o yüzden dozunu artıralım dedi o da fayda etmezse 1.8 kullanın dedi. 5 kiloda kaldım. Umarım ilk günlerdeki gibi yine iştahım azalırda vermeye devam ederim. Sizde şeker hapına geçecekmişsiniz hakkınızda hayırlısı olur inşallah.

İştahım arttı biraz dedim doktora o yüzden dozunu artıralım dedi o da fayda etmezse 1.8 kullanın dedi. 5 kiloda kaldım. Umarım ilk günlerdeki gibi yine iştahım azalırda vermeye devam ederim. Sizde şeker hapına geçecekmişsiniz hakkınızda hayırlısı olur inşallah
iğne bitince kadın doğum doktorunun önerisi ile başlayacağım. iğne bitsin kan bağışı yap dedi ve 1 hafta sonra kan tahlili ver değerlerine bakalım dedi ona göre iğne yerine hapla devam ederiz dedi. ben iğneyi almıştım kullanabilrisin boşa gitmesin dedi. 2 gündür üşüttümmü iğnedenmi bilmyrm baya baya bulantım var baş ağrısı halsizlik...doz hala hiç iştaşım yok hatta yemek düşününce vs de midem bulanıyor yemek istemiyorum,1,2 de iştahım açılana kadar bu dozda kullanırım sonra 1.5 geçerim sizin gibi.

Ssk karşılıyorum ilaç i acaba nekdra aldiniz
hayır karşılamıyor diye biliyorum direk eczanden aldım. genel olarak ara ara tahlil yaptırım ve 3 ay evvel endokrine görünmüştüm sağlık sorun olmadıgı için alıp kendim kullandım. en azından aile hekimine yada endokrine görünüp tahlil verip başlayacaksanz öyle başlamanızı öneririm

Ben ilk hafta 2.5 kg verdim 2. Hafta ne verdim ne de aldım 🥲 dozu yükseltecek sanırım doktor yarın göreceğiz ama kilo verememek üzdü 🫠

Ben ilk hafta 2.5 kg verdim 2. Hafta ne verdim ne de aldım 🥲 dozu yükseltecek sanırım doktor yarın göreceğiz ama kilo verememek üzdü 🫠
bende 3 kiloda kaldım sanırım hafta sonu 2 gün kullanamayacağım iğneyi şehir dışına çıkacağım. ama incelmem harika oldu gören zayıflamışsın diyor. tartıya çok takılmıyorum hatta bu hafta tartılmayacağım görünümüm baya iyileşti farkedilir derecede.
Geçen hafta salı 1.2 doza geçmiştim 10 gün oldu dün ve bugün iştahım açıldı gibi ve 1.5 luk doz uyguladım şimdi. bu hafta yürüyemedim halsiz hissettiğim için ama salı günü eve döneceğim yürüyüş süresini artırmayı düşünüyorum yada yürüyüp evde dambıl lastikle beden ağırlıgı üzerine videodan bir programa başlamayı düşünüyorum. kilo az olunca vücut direniyor bence sabretmek gerek.. belki de canlı ders gibi birşeye katılırım daha teşvik edici olur.
güzel haberlerinizi bekliyorum ayrıca

BUGÜN 2. GÜNÜM İŞE GELDİĞİM İÇİN İĞNEYİ EVDE UNUTMUŞUM VE ÖĞLEN 1 DE EŞİM GETİRDİ UYGULADIM. SABAH KALKTIĞIMDA HAFİF MİDE BULANTIM VARDI NORMALDE 2 ÖĞÜN YEDİĞİM İÇİN SAAT 1 E KADAR ZOR DAYANIRDIM AÇLIKTAN BUGÜN HİÇ AÇLIK HİSSETMEDİM. YEMESEMDE OLURDU DİYEBİLİRİM. AMA HALSİZ KALMAMAK ADINA BULANTIM YOKKEN YEDİM. HERGÜN 11 DE UYGULAMAYI DÜŞÜNÜYORUM İĞNEYİ.

İĞNEYİ UYGULARKEN 600 MG A GETİRİP İĞNEYİ SAPLAYIP DOZ KISMINA BASINCA 0 A KADAR GELENE KADAR BEKLİYORMUYUZ ARKADAŞLAR BİLEN VARMI ACABA? BASIP ÇEKTİĞİMDE DOZ SIFIRLANMADI TEKRAR BASIP BEKLEDİĞİMDE SIFIRI GÖRDÜM İĞNEDE SANIRIM 0 I GÖRENE KADAR BASILI TUTUCAZ DEĞİLMİ
Merhaba gobekten vuruluyorsunuz dimi birde ilk dozunuz nasildi bende kullanmayı düşünüyorum

Ilk igneyi vurundugumda midede doluluk kusma hissi geğirme hissi ve basim agriyacakmis hissi oldu hep. 3 gune hafifledi gecti. Ama surekli doygun hissi ve hazmedeme hali hep oldu. Birde 10 gunden sonra doza alisinca vucut dozu artirmak gerek ozaman biraz etkiliyor.

23 haziranda ilk dozumu 0.6 ile 10 gun vurundum

1.2 dozumu 11 gun vurundum

1.5 dozumu 1 gun vurundm ve ilk ignem bitti.
Bu dozlarla 1 igne yaklasik 22 gun gitti. Doz artikca sure kisalacaktir. Ve 2. Igne 1.5 dozla ve 1.8 dozla 2 hafta kadar gider diye dusunuyorum onuda yazarim buraya.

BU ARADA İĞNE BİTERKEN İÇİNDE NE KADAR DOZ VARSA ONU AYARLAYIP VURMANIZA İZİN VERİYOR İĞNE ŞANSIMA 1.5 KALMIŞTI ONU VURDUM.

Merhabalar. Ben hala 5 kiloda kaldım sanırım. Bir haftadır köydeyiz yarın döücez tartılıcam bakalım. 1,8 e başladım dün. Bu hafta bitecek iğneler. Bir kutu daha alıcam böyle sabit devam ederse bırakmak zorunda kalabilirim.

Yemem az olmasına rağmen kiloda pek fark olmadı. 77.8 ı gördüm. Haftaya kontrol var. Bir kutu daha aldım. Bunuda bitiririm bir değişiklik olmazsa doktora söyleyip hapa geçmek istiyorum. Hapı SSK karşılıyormuş. İğneye Onca para verip aynı kiloda kalmak çok üzüyor beni.

Bende gecen hafta 3 gun tatile gittin evde vurunup ciktim 2 gun vurunmadim ama yememde artis olmadi sadece yeme istegim artti. Midem kuculdugu icin yiyemedm diye dusunuyorum ve dondugunde 1.5 doz yeterli gelmedi oyalanmakta istemedm 1.8 e gectim. Gorunus olarak cok inceldm ve herkes baya farkettigini soluyor. 10gundur havacok sicak yuruyemiyorum ama tek igne az yeme ile yolun uzayacagini dusunuyorum. Benim daha 1.5 ignem var 10 gun daha goturur sanrm ve duruma gore karar verecegim ignemi haplami devam edecegime.
Bu arada igne ile beraber 2. Kez adet oldum 1 gun once geldi adetim ve duzenimle alakali hic bir degisiklik olmadi. Adetim bitince tartilmak istiyorum ama sayilarada cok takili kalmak etkiler diye onemsemiyorum. Gercekten kilo vermem ve hizlanmasi benim 2 ayi buluyor bi anda gidiyor sabretmem gerek.

Benim adet düzenimde de bir değişiklik olmadı çok şükür. Hatta iki aydır her adet öncesi yaşadığım gerginlik ve öfke krizlerim olmuyor onu farkettim. Kardiyolojiye gitmiştim geçen hafta saxenda kullandığımı söyledim. Çok iyi bir iğne kullanmaya devam et dedi. Doktorların tavsiyesi önemlidir benim için. Normalde böyle ilaçları pek onaylamaz doktorlar ama kalp krizi riskini bile önlediğini söyledi. Baştan korkarak başlamıştım ama çok şükür alıştı bünyem, belirtilerde kalmadı. Umarım tartıda görünmese de yağdan gidiyordur kilolarım :)

Evet benimde gerginliğim olurdu adet öncesi bu ay bunu yaşamadım. Göbeğim doğumdan dolayı aşırı olmasa da vardı şuan dümdüz gibi oldu ve doğumdan önce göbeğim hiç yağlanmazken aldığım kilo şuan göbek bel çevresi basenime yayılıyor. sırt göbek bel çevrem baya inceldi bol pantolonum vardı bugün giydim neredeyse düşecek ipiyle sıktım :)) çarşamba adetim biter perşembe tartılırım inş. detok suyu falan yapıp içerim ödemim gitsin diye. adetliyken ödem tutuyorum. birde adet önü ben genelde kabızlık sorunu yaşardım hormona değişiklikten dolayı iğnenin etkisinden sanırım bu sorun olmadı bu sefer...

Olumlu etkileri çok fazla. Ama bana olumsuz etkileri de oluyor. Dün pikniğe gittik ailemle gazoz içtim orda bugün işyerinden izin alıp acile gittim bulantı ve kusmayla. Göğüs kısmımda öyle bir yanıyorki kalple ilgili sıkıntım yok acaba reflü mü var böyle iç sıkıntısı gibi oluyor. Sizde de oldu mu hiç.

X