Satın almak istediğiniz ya da kullandığınız ürünler ne kadar sağlıklı ve güvenilir?

lanolin zararlı değil mi? bitki sandığının broşüründe lanolin yoktur yazıyordu, demek ki zararlı diye bir sonuç çıkardım ben de :) eniştem bir krem almış eczaneden, tamamen lanolin anladığım kadarıyla :44:

Canım lanolin koyun yününden elde edilen bir yağ şimdi hatırladığım kadarıyla. Kremlerde pek tercih edilmiyor

Ayrıca canım bu lanolinin yüksek oranda su emme özelliği varmış. Yumuşatıcı ve yatıştırıcıymış. İstersen bitki sandığı'na sor, en iyi cevabı Nazım Bey verir bence

LAnolin koyun kılından elde edilmiş hayvansal bir katkidir...

LAnolin koyun kılından elde edilmiş hayvansal bir katkidir...

aa ama neden hamileler için üretilmiş o zaman acımaları yok bunların ya bir de bu çatlak kremleri süürldükten sonra bebeğe meme verileceği zaman silinmesi gerekir di mi? yoksa bebiş kremi emer di mi kafam çok karışık arkadaşlar. bir yerde doğal zeytinyağı iyi gelir diye okumuştum, ama bulamıyorum :44: nazım beye sorayım ben bugün yarın

Siyah cam şişelerde satılan organik soğuk pres sızma zeytinyağı iyi gelir.

Ben bı cok şey denemiştim anlatırım ama yeri burası değil nerde anlatayım? Diger konuya mı yazsam sizin açtığınız?

Evet, emzirmeden önce iyice temizlemek gerekiyor. Ama bebeğin sık sık emmek isteyeceğini düşünürsek, tam bir işkence olur. Annemlerden sanki zamanında karbonat duymuştum ben... Ayrıca Nazım Bey'e yazamayacaksan ben yazayım hemen

Sizdeki Ersag akne losyonunu ablanıza verin sursun göğsüne biseycigi kalmaz Allah'ın izniyle.
Ama ne olursa olsun sut vermeden once göğsünü yıkasın tabii.

Lanolinli kremlerde göğsü yıkamaya gerek yok derler

evet diğer konuda olabilir sevgili ve sayın günayder

siz yazarsanız daha güzel olur bir anne olarak, benim ablam üzerinden gitmem zor olur gibi, sonuçta deneyimlemedim hiç :44:

keşke giderken götürseydim, iki hafta dayansın bizimki de az kaldı zaten, bitirmek üzereyiz. belki o zamana kadar aynı sefayı alırım :44:

O nasil bir acıdır yaşamayan bilemez ama her emziren anne de yasamaz o duyguyu.
Biraz genetik biraz da yanlis emzirme..
Ablanizin durumu nedir acaba? Çatlak nedurumda kanama var mı?

en son ikinci gününde görmüştüm, sabah. bir memesinde pıhtılaşmış küçük bir kan birikimi vardı, yara gibi. silikon meme ucu aldılar ama bebiş ememiyor öyle, meme ucu tam içine sığmadığı için. ne zormuş anne olmak, bir de sürekli ağlıyor meme istiyor yaramaz

O nasil bir acıdır yaşamayan bilemez ama her emziren anne de yasamaz o duyguyu.
Biraz genetik biraz da yanlis emzirme..
Ablanizin durumu nedir acaba? Çatlak nedurumda kanama var mı?

Annem de çok beter yaşamış o olayı. Hatta annemin memesi iltihap bile yapmış. Annem, meme ucum çok yoktu, sen de emmek için uğraşıyordun, onun da etkisi oldu der. Şükür ben yaşamadım ve umarım yaşamam

Diger konuya yazdım burayı işgal etmeyelim diye :)

merhaba. bana bir el kremi tavsiye eder misiniz ya da nemlendirici yağ da olabilir eller için. mesela jojoba yağı uygun mudur? kreme çok gereksinim duyuyorum ama kullanmıyorum marketten almıcam diye :26:

merhaba. bana bir el kremi tavsiye eder misiniz ya da nemlendirici yağ da olabilir eller için. mesela jojoba yağı uygun mudur? kreme çok gereksinim duyuyorum ama kullanmıyorum marketten almıcam diye :26:

Bildiginiz markanın icinde sadece bir maddenin turuncu 4-5 aldığını yazmıştı BOREAS09, cok cok az kullanıldığını da düşünürsek kremin olumlu etkileri -icinde kullanılan bitki özleri- yanında bunu gozardi edebiliriz sanırım.

Bence bir deneyin...

aramıza tekrar hoşgeldin gunayder mesajını aldım :)

Canım eğer ellerin çok kuruyorsa ve çatlıyorsa gliserin ve limon suyunu karıştırıp sür. Bir kere sürdün mü seni iki üç gün idare edecek ve ellerine iyi gelecek bir karışımdır. Bu, annemin seneler önce öğrendiği bir karışımdı ve el kuruluğundan, çatlaklardan şikayetçi herkese önerir...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…