Şansımız Temmuz Olsun Göbüşlerimiz Bebişler Dolsun!! 2012 NGY

canım inşallah tutmuştur bebeğin.bazılarının ilk ay tutuyor olabilir yani olmaz diye birşey yok :) ama tutmazsa da üzülme çünkü 1 yıl içinde tutması normal.
o heyecan hiç gitmiyor maalesef , yumurtlamadan sonraki 2 hafta tam bir kaos :)
ben 4 aydır falan deniyorum ve yumurtlamamı testsiz anlıyorum çünkü vücudum yumurtluyorum diye bağıyor resmen.

canım işlerim çok yoğun ve kendi işim başında durmalıyım telefonum bir an susmuyor yeni işler de aldım çoook ama çook yoğunlaştım bir de ev alma taşınma durumu var.
bu yüzden aslında hamilelik, bebek vs zor benim için

nasıl anlıyorsun yumurtladığını anlatabilirmisin?

arkadaşlar adete 1 gün kala kanda negatif çıktı. şuan adeti 1 gün geçti hala olmadım 2 hamilelik yaşadım hiç böyle bir şey yaşamamıştım bilen varmı acaba neden olabilir

baska topıklerde okdugumn kadarıylaa kanda en basta negatif cıkıp daha sonrakı gunlerde tekrar yaptırdıklarında haıle oldugunu ogrenenler varr bıraz daha bekleyıp adet olmazsan tekrar yaptır derim ben cnm

nasıl anlıyorsun yumurtladığını anlatabilirmisin?

canım öncelikle yumurtlamadan 2 gün önce şeffaf akıntı başlıyor yumurtladığım gün çok fazla çoğalıyor
yumurtlamadan 1 gün önce dudaklarım dolgunlaşıyor cildim berraklaşıyor ( bunu hemen hemen her kadın yaşarmış yalnızca dikkat etmek lazım)
yumurtalıklarımda yumurtam çatlayana kadar inanılmaz sancı oluyor
en önemli belirtim ise ellerimde çıkan kabarcıklar :) saçma gelebilir ama ateşim çıkınca parmak içlerimde kabarcıklar oluşur benim( cildim hassastır). yumurtlama zamanı da vücut ısısı nedeniyle elimde o yaralardan çıkıyor ve 3-4 gün sürüyor. yumurtlama bitince yaralar da sönüyor :KK70: saçma gibi gelebilir ama diğer belirtilerle birlikte oluyor her zaman

alıntı
Proceedings of the Royal Society: Biology Letters" dergisinde yayımlanan makaleye göre, kadınların yüz hatları ve ifadeleri yumurtlamadan hemen önce daha çekici hale geliyor.
Bilim adamları, kadının yumurtlamadan hemen önce neden daha güzel göründüğünü bilmediklerini belirterek, değerlendirme yapanların, dudakların kalınlığı ve rengi, göz bebeğinin büyüklüğü ve cilt renginin kadını güzelleştirdiğini ifade ettiklerini kaydettiler.
Newcastle Üniversitesi'nde görevli bilim adamı Craif Roberts ve ekibi, 48 kadının, yumurtlamadan hemen önce ve yaklaşık bir hafta sonra doğurgan olmadıkları dönemde vesikalık fotoğrafını çekti. Bu fotoğrafları, 130 kadın ve 130 erkeğe gösteren bilim adamları, onlardan kadınları hangi fotoğraflarda daha çekici bulduklarını söylemelerini istediler. Kadın ve erkeklerin çoğu, yumurtlamadan hemen önce çekilen fotoğraflardaki kadınları daha güzel buldular.
Bilim adamları, kadının yumurtlamadan hemen önce neden daha güzel göründüğünü bilmediklerini belirterek, değerlendirme yapanların, dudakların kalınlığı ve rengi, göz bebeğinin büyüklüğü ve cilt renginin kadını güzelleştirdiğini ifade ettiklerini kaydettiler.
Hayvanlarda yumurtlamadan hemen önce belirgin işaretlerin varlığına dikkat çeken bilim adamları, kadınlarda bu işaretlerin bulunmamasının tekeşliliği kolaylaştırdığını ve babanın çocuklarıyla ilgilenmesini sağladığını tahmin ediyorlardı. Bilim adamları, bu deneyle, insanlarda da küçük de olsa değişikliklerin var olduğunu öğrendiklerini belirttiler..

Son düzenleme:
canım öncelikle yumurtlamadan 2 gün önce şeffaf akıntı başlıyor yumurtladığım gün çok fazla çoğalıyor
yumurtlamadan 1 gün önce dudaklarım dolgunlaşıyor cildim berraklaşıyor ( bunu hemen hemen her kadın yaşarmış yalnızca dikkat etmek lazım)
yumurtalıklarımda yumurtam çatlayana kadar inanılmaz sancı oluyor
en önemli belirtim ise ellerimde çıkan kabarcıklar :) saçma gelebilir ama ateşim çıkınca parmak içlerimde kabarcıklar oluşur benim( cildim hassastır). yumurtlama zamanı da vücut ısısı nedeniyle elimde o yaralardan çıkıyor ve 3-4 gün sürüyor. yumurtlama bitince yaralar da sönüyor :KK70: saçma gibi gelebilir ama diğer belirtilerle birlikte oluyor her zaman

alıntı
Proceedings of the Royal Society: Biology Letters" dergisinde yayımlanan makaleye göre, kadınların yüz hatları ve ifadeleri yumurtlamadan hemen önce daha çekici hale geliyor.
Newcastle Üniversitesi'nde görevli bilim adamı Craif Roberts ve ekibi, 48 kadının, yumurtlamadan hemen önce ve yaklaşık bir hafta sonra doğurgan olmadıkları dönemde vesikalık fotoğrafını çekti. Bu fotoğrafları, 130 kadın ve 130 erkeğe gösteren bilim adamları, onlardan kadınları hangi fotoğraflarda daha çekici bulduklarını söylemelerini istediler. Kadın ve erkeklerin çoğu, yumurtlamadan hemen önce çekilen fotoğraflardaki kadınları daha güzel buldular.
Hayvanlarda yumurtlamadan hemen önce belirgin işaretlerin varlığına dikkat çeken bilim adamları, kadınlarda bu işaretlerin bulunmamasının tekeşliliği kolaylaştırdığını ve babanın çocuklarıyla ilgilenmesini sağladığını tahmin ediyorlardı. Bilim adamları, bu deneyle, insanlarda da küçük de olsa değişikliklerin var olduğunu öğrendiklerini belirttiler..

çok ilginçmiş yaa :KK52: teşekkür ederim canım cevapladığın için dudak konusunda benime bazı zamnlar çok dolgunlaşıyor bak demekki bir sebebi varmış bende bundan sonra dkkat edeyim çok sağol canım verdiğin bilgiler için

hatırlıyorsan daha cuma günü flime gidicem umudum yok demiştim.işin aslı adetin günüm cuma-c.tesi-pazar günlerinden biriydi.yazlığa gidicez huzursuz olmayayım diye c.tesi test aldım yaptı birden koyu çizgi çıktı çok şaşırdım....şuan ne hissediyorum bilmiyorum ama sigara ieçemediğim için çok gerginim saldırganlaştım ben :KK47::KK47::KK47:

evet canım hatırlıyorum çok şükür ki artık içinde meleğin var, rabbim daim eylesin. çok mutluyum ben sende öyle ol, sinir stres yapma bebişini etkileme, sigara gibi zararlı bi illetten yavrun sayesinde uzak kalıyorsun ii yanını düşün, patlıcan falan ye nikotinini öyle al vcuduna, kafanı dağıt temiz hava al miniğinle.

ben de dün sigarayı bıraktım, zaten biraz tiksinmeye başlamıştım. laf olsun diye içiyodum son zamanlarda. inşallah bu kez istikrarlı olabilirim ve bi daha almam ağzıma.
bu arada laylalila yumurtlama döneminde hissettiklerin çok ilginç geldi. ben öyle haybeye yumurtluyorum valla hiç bişey hissetmiyorum:21:

ben de dün sigarayı bıraktım, zaten biraz tiksinmeye başlamıştım. laf olsun diye içiyodum son zamanlarda. inşallah bu kez istikrarlı olabilirim ve bi daha almam ağzıma.
bu arada laylalila yumurtlama döneminde hissettiklerin çok ilginç geldi. ben öyle haybeye yumurtluyorum valla hiç bişey hissetmiyorum:21:

canım aslında bu kadar farkında olmak kötü oluyor. hesap yapma rahat ol diyorlar ama ben hesap yapmasam da günü biliyorum böylece rahat olamıyorum :KK70:

dudak dolgunlaşması ve cilt güzelliğini emin olun fark edersiniz kime söylediysem fark etti :KK70:

hayır ya bence daha kolay bizim gibi hesaplayıp durmazsın en azından, üstelik hesaplasakta evdeki hesap çarşıya uymuyo bazen. sonuçta bireysel farklılıklar var.
bu ay geçti önümüzdeki ay dikkat edeceğim bakalım...

slm kizlar,,malesef bende regl oldum :KK43:
haftasonu annemlerdeydim yazamadim buraya,yola gitmeden kahverenglileri gördüm hic bi belirtim olmadan geldi,annemlerdeykende bisey gelmedi,tam dün eve dönecekken fena karin agrisiyla duramadim ;(( ve kirmizilar geldi...bu ayda yapamicaz sanirim,oruc var...bundan sonra hesap kitap yok,gelirse gelir artik :KK66:

Cnm atesi nasil olcuyorsun,normalde olctuyumuz gibi mi

canim adet bitince basliyorum ölcmeye ates yükseldikce yumurtlama gününü anliyorsun eger hamis kalirsan isi düsmüyo,,benim son günlere dogru isim düstü ve benim umudumda gitti..

kızlar hamileyim....sabah test yaptım hiç ummuyordum....adetim 1 gün gecikmiti....

cok sevindim canim,Rabbim anali babali büyütmeye nasip etsin INSALLAH

Kizlar bu gun ruyamda nar agaci gormustum ama narlar yetismemisti,ogluma hamileykende yetismemis hurma agaci gormustum,arkadasim hamile kaldiginda daha kendisi bile bilmiyordu ruyamda limon agaci gormustum....agac gormek hamilelik mi bilen var mi? Acaba hamile miyim nar nedir ruyada acaba....

bende ilk hamileligimde erik agaci gördüydüm :KK66: erik yiyodum hep :KK66: sonuc hamileydim,,

benimde bugün 17. günüm ve hala yumurtlama akıntısını göremedim yalnızca 1 tane ovulasyon testim vardı onuda 14. gün yapmıştım negatifti ben bu ay yumurtlamayacakmıyım acaba :KK31:

Canim hesapladigimiz yumurtlama tarihleri bazen tutmaya biliyor.
ovulasyonun o tarihten once yada cok sonrada olabiliyor.

kafanda ve yaşamında ertele.....ama göreceksin ki hemen hamile kalacaksın tıpkı benim gibi...c.tesi sabahı test yaptım adetim 1 gün geçmişti ve hemen 2.koyu çizgi çıktı...darısı tüm isteyenlerin başına olsun dualarım sizlerle

Saglikli uzun ömürlü olur insallah. Allah kucagina almayi nasip etsin..
Dediklerine katiliyorum. nekadar az takilirsa kafan, okadar cabuk
hamile kalabiliyomussun onu anladim. Ama gel görki ne mümkün...

canım inşallah tutmuştur bebeğin.bazılarının ilk ay tutuyor olabilir yani olmaz diye birşey yok :) ama tutmazsa da üzülme çünkü 1 yıl içinde tutması normal.
o heyecan hiç gitmiyor maalesef , yumurtlamadan sonraki 2 hafta tam bir kaos :)
ben 4 aydır falan deniyorum ve yumurtlamamı testsiz anlıyorum çünkü vücudum yumurtluyorum diye bağıyor resmen.

canım işlerim çok yoğun ve kendi işim başında durmalıyım telefonum bir an susmuyor yeni işler de aldım çoook ama çook yoğunlaştım bir de ev alma taşınma durumu var.
bu yüzden aslında hamilelik, bebek vs zor benim için

Canim bende ovulasyonumu cok net ve rahatlikla hissedebiliyorum.
Ve bazen cok rahatsiz edici olabiliyor. Beraberlikte ve beraberlik sonrasi
cok fazla agrilarim oluyor..Sendede varmi böyle bi durum??:26:

slm kizlar,,malesef bende regl oldum :KK43:
haftasonu annemlerdeydim yazamadim buraya,yola gitmeden kahverenglileri gördüm hic bi belirtim olmadan geldi,annemlerdeykende bisey gelmedi,tam dün eve dönecekken fena karin agrisiyla duramadim ;(( ve kirmizilar geldi...bu ayda yapamicaz sanirim,oruc var...bundan sonra hesap kitap yok,gelirse gelir artik :KK66:

canım hayırlısı olsun hakkımızda, benm bebeğim geçen yıl ramazanda olmuştu niye olmasın? gündüz olmuyor ki zaten :KK1: hakkımızda ne zaman hayırlıysa o zaman olsun diyelim. ben de hesabı kitabı bıraktım

X