"Şansımız KASIM Olsun Göbüşlerimiz Bebişler Dolsun!! 2012 ...

:))Selam canım inşallah Allah en doğru zamanda sağlıkla verir inşallah kucağımıza bilgileri için çok sağol bir de gün aşırımı öneriyor doktorun galiba çok denemekte spermin kalitesini düşürüyormuş

O zaman döngüne göre 14 veya 15. gün gidersin muayeneni olursun. Cidden bunu atlatırsan daha da rahatlayacaksın. Ben istanbulda değilim ama forumda tavsiye edenler vardır. İnsan en azından bi sorun yok diye rahatlıyor psikolojik olarak. Ve ilk defa muayene olacağını ve tedirgin olduğunu döylemek önemli. Benim ilk gidişimde doktor çok hassas davrandı. Rahim ağzında yara varmış. 2-3 kere fitil verdi falan. sonra tekrar kontrol ederken ilkinde olduğu kadar hassas değildi. Ama ben de ilkinde olduğu kadar tedirgin değildim. rahattım. Ondan doktora ilk defa muayene olucam diye söyle diyorum. Bak 16. gün falan da gitsen olur bakarsın doktor yumurtayı çatlamış görür hadi koşun çalışın bakıyım diye gönderir İnşallah her şey iyi olur tatlım. Kafana takma bu sefer. 10. ve 20. günleri arası gün aşırı çalışın. arada kontrolüne de git. Yastık koyup popoyu yükseltmeyi yarım saat o halde kalmayı unutma. Gerisi artık Allah'a kalmış. Hepimiz için hayırlısını göstersin inşallah.

moral bozmak ağlamak yok denemeye devam eğlenceli. güzel haberler bekliyorum senden moralini bozma :)

Son düzenleme:

canım benim bu ay 30 unda geldi ondan önce 27. gün geldi ama genel olarak 28 günde bir gelirdi işte bi gün önce veya sonra ben kaçıncı gün gitmeliyim ki doktora dediğin gibi doktora gidip bi sorun yok demesini ve içimi rahatlatmak istiyorum sorun olmadıgını bileyim içim zaten rahat olur takmam kafaya çümkü rabbime çok güveniyorum sorun yokkken olmuyorsa elbet vardır bi bildiği

Son düzenleme:

tam canım saol söylıycemmmm doktoraa ben bankada calısyorum haftaiçi birazz sıkıntı oluyo izin almak cumartesi giderimm 16. gündee tam cumartesine geliyoo gicemmm ozmnnn inşş hersey dedgın gıbı olurr tavsıylerınede dıkkat edıcem cnmmm saol tekrar

Canım 28 günden hesaplayınca 14 veya 15 . günde gitmek en mantıklısı. Yumurta ne kadar büyümüş duvar ne kadar kalınlaşmış onu görmek için. İnsan cidden rahatlıyor. Folik asit de kullanmaya başlarsın. Doktoruna söyle. Günde 1 tane alıyorsun. Ben başladım 2 aydır içiyorum. Biliyorsun folik asit spina bifida denilen bi hastalığı önlüyor. Omuriliğin kapanması ile ilgili bi hastalık. Normalde 3 ay kullanmak gerekiyormuş. Ben gittiğimde folik asit yazdığında ama ben şimdi başlarsam ve hamile kalırsam 3 ay kullanmamış olucam dedim. olsun bu da yeterli gelir dedi. Sen de folik asit yazdır mutlaka.

Canim benim oncelikle hayirlisi diyorum..2 gun once bende senin durumunda oldugumdan.. Hos burdaki herkes her ay belkide ayni duruma giriyoruz..Agliyoruz sizliyoruz..Ama hayirlisi hepimiz icin..
Bende senin gibi hesap olaylarina girmiycem bu ay..Supriz yapsin bebislerimiz bize insallah :)
Beklenmedik misafir varmis diyelim :))))

yok canim..2 gunde bir iliski oneriyor..Sperm kaliteside var ama baska nedenleri de var....
soyle bir hesap vermisti bana :

9.gun - 11.gun-13.gun-15.gun.17.gun yada 10.gun - 12.gun-14.gun-16.gun.18.gun (18.gun zor bir ihtimal ama gec yumurtlamada olabilir diye)

Ama akintin daha koyu kivamda oldugunda da iliskiye girebilirsin..
Iliskiye girdikten sonraki 2 gun boyunca spermler icinde hala yasiyormus..O yuzden 2 gunde bir oneriliyor..O an yumurtlarsan (bu terim cok komik :)) ) zaten hazirda olan spermler once hucuma geciyor..Eger o an tekrar iliskiye girmissen yeni gelenlerde destek veriyor..:)

YA boyle anlatinca komik oluyor ama doktor gibi anlatamadim ..:))))
Hadi hayirlsi...

ayne belirtiler var kız söylemiştim burayada görmediler heralde eğer bir ayda olursa 22 kasım ama 27 günde olursa 19 unda olma lazım canım.seninki ne zaman

Kızlar;
Öğlen regl oldum yaaa Üzülmedim desem yalan olur. Bu ay ümitliydim açıkçaıs. Hesaba göre 1 gün erken geldi.En azından iyiki test yapmadım ya da gecikmedi diye seviniyorum. Ümitlenip de sonra hayal kırıklığına uğramak çok daha kötü. Napalım hayırlısı. Ama inanın. İnsan hissediyor. Hamile olmadığımı hissediyordum. Kimyasal geçirdiğimde de hamile olduğumu hissetmiştim. Çok garip.... Neyse.... Bat hesaplamadım. Allahım hayırlı zamanda versin inşallah.

ayne belirtiler var kız söylemiştim burayada görmediler heralde eğer bir ayda olursa 22 kasım ama 27 günde olursa 19 unda olma lazım canım.seninki ne zaman

canım benimde bat 22 Kasım olması gerekiyor ama bir keresinde 10 gün rötar bile yaşamıştım umarım günüm geçer geçmez çift çizgiyi görürüm sonra minikkelebeğin topiğine transfer oluruz bakarsın :) Keyfimbilirinde aynı belirtileri vardı ve şimdi hamile darısı başımıza inşallah :)

Çoookk güzel açıklamışsın canım çokk teşekkür ederim yok yok doktor gibi anlatmışsın:))gerçekden çok komik kavramlar bende burda duydukça alıştım:))deniycem aralıkta bu tavsiyelerini:)

ayy inşallah canım ya eğer yumurtlamayı doğru tahmin ettiysem 5 inde oldu canım.benim adetim yeni düzene girdide o yüzden pek emin olamıyorum.peki kasık ağrın nasıl oluyo canım.keskinmi oluyo.

kızlar meraba nasıl gidiyor?öncelikle hamiş olanları tebrik ediyorum regl olanlarada aralık şans getirir inşallah bende kasım ayında hayal kırıklığı yaşadım.galiba kimyasal gebelikti benim yaşadığım şey olsun ne yapalım aralıkta olur inşallah hamiş olurum bende

ayy inşallah canım ya eğer yumurtlamayı doğru tahmin ettiysem 5 inde oldu canım.benim adetim yeni düzene girdide o yüzden pek emin olamıyorum.peki kasık ağrın nasıl oluyo canım.keskinmi oluyo.

bende beşi diye tahmin ediyordum fakat ovulasyon testinde 1inde 2 sinde koyu çıktı ve bende akıntı ve ağrıyla yumurtlamanın 2sinde olduğunu düşünüyorum. Belki de tüm aylarda erken yumurtluyordum haberim yoktu :) kasık ağrım bazen keskin oluyor özellikle sol tarafımda ama o günden beride hep hafif bir sızım mevcut sürekli kasıklarım kendini bana hatırlatır durumda inşallah hayırlısı olur bakalım umutlanmak, kendimi dinlemek istemiyorum ama elimde değil ((

canım benımde hep sıvılcelerım cıkardı bu ay yıne cıktıı 2gunum gectıı hala olmadımm valla beklıyorumm bugunde hla bıseyyy yokkk neden olmasın belkıde olurrrr

insallah cnm benim bat günüm bugun ama hala olmadim az önce test yaptim ama negatif cikti oyüzden pek umudum yok sen tets yaptinmi senin iki gun olmus

Kasim ayinda da hamis kalamayan degerli anne adaylari :)
Ben tum adet gunlerimi excelde tutuyorum..Yanlarina da yesil ve kirmizi kutucuklari isaretliyorum..Kirmizilar hamile kalabilecegim gunler,yesiller risk olmayan gunler..Bu gunlerin karsilarinda iliskiye girdigim gunlerde carpi atiyorum..Bunu gecen sene haziran ayindan beri tutuyorum..(Esimle tanistigim zamandan beri)
Neyse simdi kontrol ederken baktimda ,ilk hamileligimde 9.gun 10.gun.13.gun ve 16.gun ilisliye girmisim ve 10.gun ve 16.gunde kaza olmus :)))))
diger zamanlar korunuyorduk cunku..Ve ben o ay hamile kalmistim..Ama hic stres yapmamistim..Yani birsey olmaz diyordum..Hemen kalkmistim yataktan lavoboya ve pozisyonlar uygun degildi hamile kalmak icin...O yuzden cok rahattim..
Ama ne oldu ben o ay hamile oldugumu ogrendim..Hemde nikahim kiyildiktan 1 gun sonra..1 aylik hamileydim ve dugunume daha 6 ay vardi
Simdi bu kadar rahat anlatiyorum ama,demekki hic dusunmemek aklinin kosesinden bile gecirmemek gerekiyormus..
Defter bana bunu hatirlatti..14 kasimda yasadigim bunalimdan sonra iyice kopmustum cunku..Cok umitlenmistim ve silik cizgiyi gormemde cabasi olmustu..
Neyse ben artik her ay reglim yaklastiginda bir umut insallah gelmez demiycem..dusunmemeye caliscam..Tarih tutucam ama bilincli sekilde illa iliskiye girmem gerektigini dusunmiycem..Relax olcam..
Cunku esimi de etkiliyorum..Etkiliyoruz eslerimizi farkinda degiliz..Sonucta onlarda ''hadi yumurtluyorum seviselim '' dedigimizde gorev gibi yapiyorlar bunu :)))) yani ben oyle dusunuyorum.. O yuzden esimede artik birsey demiycem bu konuda..Reglim ne zaman bitmis? Ne zaman en verimli gunmus..Hiic soylemiycem..soylemeselerde onlarda geriliyo..icten ice belkide kendilerinde bi sorun ariyor? Bilemeyiz ki bunu ?
Bunu nerden cikardim,esim TR yr gittigimizde bende doktora gideyim istersen dedi.. (doktor bana yumurtaliklarimin iyi calistigini ve rahim durumumunda cok iyi oldugunu soylemisti ) Demek ki bu konuda onlarinda rahat olmasi cok etken..Oyle dusunuyorum.HEr iki tarafinda rahat olmasi lazim..Zaten gunun yorguluklari,stres yetiyor..Birde bunu koyuyoruz bunlarin ustune ki bu her iki taraf icinde en agir basani oluyor..

Neyse cok uzattim ,paylasmak istedim...Rahatliyalim,rahatlatalim...sonrasi Allah Kerim...Opuyorum hepinizi..Hersey gonlunuzce olsun..

canım bir kere hamile kalmışsın sende ve eşinde bir sorun yok demekki burda çoğumuz hiç hamile kalmadık sorun var mı yok mu bilmeyip bir yılın dolmasını bekliyoruz. Ben bir kere hamile kalmış olsam hiç bu kadar tedirgin olmazdım inan bana yukarıda paylaştığın gibi akışına bırakırdım, senin kendini rahatlatacak bir sürü sebebin var :) bu açıdan da bakıp rahatlayabilirsin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…