Şansımız Haziran ayı olsun göbüşler bebişle dolsun !

bu ay ve bundan sonraki aylarda dahi olsa umudu kesmek yok arkadaşlar çünkü en çok üzülen biz oluyoruz...bence bu ay her anın her ilişkinin keyfini çıkaralım nasıl olsa olacak panik yapmayalım yüce rabbim en uygun zamanda bize anne demeyi bekleyen ruhları bedenle kavuşturacak bize can olarak gönderecek....olmuyor diye bişey yok bu platformda ne çok şeyler okuduk tanık olduk bu ay yumurtlama günlerimi hesapladım şimdi pişman oluyorum keşke bakmasaydım stres yapmıyorum ama ara ara aklım kayıyor bu ay tutmazsa hesaplamıcam bakmıcam yumurtlama günlerime günü zamanı geldiğinde elbette olacak hemde anlamadan...stres herşeyin baş düşmanı programlamak en beteri,program yaptıkça olmuyor zaten o bebekte programlı bebek oluyor,keşke dün yumurtlama günüme bakmasaydım

***bu arada sanmayın ki tuzum kuru panik yapanları umutsuzluğa düşenleri küçümsüyorum olursa olur biri değilim dış gebelik geçirdim şimdi hamile kalmaya çalışıyorum 3 ihtimalim var 1-dış gebelik tekrarlayabilir ki bu da diğer hamileliğimi 6 ay erteler 2-düşük yapabilirim dış gebelik sırasında yapılan iğnelerden 3-hiç birşey olmamış gibi sağlıkla hamile kalabilirim.aslında durumum sıkıntılı ama geçen ay çok umutlandım direk hamile psikolojisine girdim sonra 07/05 hüsran... bu sebeple bu ay umursamak istemiyorum rabbi eyler,neylerse güzel eyler,bende bu arada yapmak istediklerimi hamile kalınca ve bebek olunca yapamayacaklarımı yapmaya zamanımı iyi değerlendirmeye kendime ve eşime başbaşa vakit ayırmaya çalışıyorum sonrasında biraz zor imkanımız olacak istediğimizi yapmaya birde böyle düşünün (bu arada 2 yıllık evliyim)...

***bu arada sanmayın ki tuzum kuru panik yapanları umutsuzluğa düşenleri küçümsüyorum olursa olur biri değilim dış gebelik geçirdim şimdi hamile kalmaya çalışıyorum 3 ihtimalim var 1-dış gebelik tekrarlayabilir ki bu da diğer hamileliğimi 6 ay erteler 2-düşük yapabilirim dış gebelik sırasında yapılan iğnelerden 3-hiç birşey olmamış gibi sağlıkla hamile kalabilirim.aslında durumum sıkıntılı ama geçen ay çok umutlandım direk hamile psikolojisine girdim sonra 07/05 hüsran... bu sebeple bu ay umursamak istemiyorum rabbi eyler,neylerse güzel eyler,bende bu arada yapmak istediklerimi hamile kalınca ve bebek olunca yapamayacaklarımı yapmaya zamanımı iyi değerlendirmeye kendime ve eşime başbaşa vakit ayırmaya çalışıyorum sonrasında biraz zor imkanımız olacak istediğimizi yapmaya birde böyle düşünün (bu arada 2 yıllık evliyim)...

slm kızlarrr.... bende hazirana kaldım büyük ihtimalle adet günüm 18 mayıs olmadım daha ama olcam kesinçünkü hiiç gebelik belirtim yok üstelik bu ay rahim filmi çekmiştim ama olmadı yine...beni de aranıza alırsanız sevinirim.. bir de kızlar eşimin son yaptırdığı tahlili yazıyorum bilen varsa yorumlarsa sevinirim dr lar normal dedi sadece ileri hızı azmış ... ama bana morfolojisi bozuk geldi bi tanıdık sağlık ta staj yapana gösterdi oda normal dedi morfolojiyi sordum oda kişiden kişiye tahlil sayıları farklı olur ondada bişey yok dedi bide siz bakın...

Eklentiler

• $MDİNE.jpg
    32,5 KB · Görüntüleme: 67
Son düzenleme:
Arkadaşlar bazı arkadaşlarım biliyordur ben ocakta hamile kaldım
ne yazıkki martta kürtaj oldum bebeğimin kalbi durmuştu ama
ben o ay ne yumurta takibi yaptım ne de sürekli bebek düşündüm
ama kandil gecesiydi namaz kılıp rabbime dua etmiştim 1 gün sonra
hastaneye gittik 8.80 çıktı hamileydim arkadaşlarım kafaya takmayın
hamile kalmak için ilişkiye girmeyin stres en önemli engelleyici
ne zaman kafaya takmadım o ay hamile kaldım Rabbim en kısa
zamanda yüzümüzü güldürsün

Canım ben seni inan çok iyi anlıyorum
söylediklerinde çok çok haklısın çok temiz kalplisin
sözlerinden de belli oluyor zaten Rabbim yüzünü güldürür
tez zaman da

benimde öyle oldu nesemcim,hatta doğum kontrol hapını bırakalı 1 ay olmuştu ne bacak kaldırdım ne gün hesapladım ne pozisyon düşündüm adetimin geciktiğini farkettiğim için hamile olduğumu öğrendim,keşke çok araştırma yapmasaydım ben daha geçen ay yumurtlama günü öğrendim,ilk hamileliğimi öğrenmem çok heyecan vericiydi tuhaf bir mutluluktu,şimdi geldi gelmedi hesabı yaparken tadamayacağım mutluluğa heyecana üzülüyorum

kafaya takmamak okadar kolay deilki çok imreniyorum aklımdan çıkardım attım diyenlere bakalım bize ne zaman kısmet olacakkk

Biri Veren Rabbim Bini de verir canım benim
sen gönlünü ferah tut rabbim kullarının duasını
geri çevirmez

kafaya takmamak okadar kolay deilki çok imreniyorum aklımdan çıkardım attım diyenlere bakalım bize ne zaman kısmet olacakkk

Canım bi çocuğunu kaybetmiş biri ve tüm
umutları tükenmiş biri olarak daha kolay oluyor
kafaya takmamak hamile kalmadan önce bana da
öyle oluyordu sanki hiç çocuğum olmayacakmış gibiydi
ama ne zaman artık ben bittim dedim tükendim dedim
Rabbim yettim dedi ama ben sadece çocuk istemişim SAĞLIKLI ve
HAYIRLI değil şimdi Rabbim den tek dileğim hayırlı sağlıklı uzun ömürlü
bir evlat

aminn canımmmm başınsaolsun suan bende hiç çocugum olmayacak gibi hissediyorum ama bana 3 yıl oldu rabbim vericekse sağlıklısından eli ayagı düzgün aklı fikri yerinde evlatlar nasip etsin vermeyeceksede sabrımızı artırsın dicek vede yapacak bişe yok

bende yumurtlama gerceklesemiyo ve adet olmadim pko nedir bilgim yok dogruyu söylemek gerekirse

Polikistik over sendromu yumurtlama olmaması ve buna bağlı olarak ortaya çıkan genellikle gecikmeler şeklinde adet düzensizliği, tüylenme, kilo alma, gebe kalamama veya “zor” gebe kalma ve çok çeşitli başka belirtilerle seyredebilen bir durumdur.

Normalde adet döngüsünün ilk gününden itibaren olgunlaşmaya başlayan yumurta hücresini barındıran içi sıvı dolu kesecik, yani folikül, çeşitli nedenlerle gelişememekte ve gelişimin yarıda kalması, her defasında yumurtalıklardan birinde milimetrik boyutlarda bir kistin oluşmasıyla sonuçlanmaktadır.

canım yukarıda yazdım demekki sen pko su ama tedavisi var çok şükürrrr :) ben sadece hamile kalma şansımı arttırmak için kullandım

dış gebeliğim sebebiyle hamile kalabileceğimi hatta dediğim gibi doğum kontrol hapını bıraktıktan sonraki ay hamile kalmamdan dolayı sorunum olmadığını,eşimin ilk evliliğinden çocuğu olmasından dolayı sorunu olmadığını biliyorum ama şuan olmuyor,geçen gün üzüldüğümü amirim gördü yanına çağırdı o da bayan tahmin ettim kafana taktığını dedi şöyle düşün belki vücudun hormonların hamile olmayı kabul etmiyor,istemiyor niye düşünüp kendini üzüyorsun ki dedi.haklı dış gebeliğimin 1 ay öncesinde sol göğüsümde elime kitle geldi sancı yapıyordu doktora gittim ultrason çekildi neyseki birşey çıkmadı doktor vücudun hamile kalmaya hazılanıyor dedi ve ben 1 ay sonra hamile kaldım.sanırım bir zaman sonra vücut sinyal veriyor hazırım diye bu yüzden kafaya takmamaya çalışıyorum üzülmemek ve eşimi üzmemek için....

Canım Rabbim sevdiği kullarının bu dünya da
sabrını ölçermiş sen hiç merak etme bir gün hepimiz
hamileyiz haberlerini vereceğiz ve o zaman çok yakın
emin ol tatlım benim

Canım Rabbim sevdiği kullarının bu dünya da
sabrını ölçermiş sen hiç merak etme bir gün hepimiz
hamileyiz haberlerini vereceğiz ve o zaman çok yakın
emin ol tatlım benim

inş...................... rabbim kimseyi sınamasın evlatsızlıklaaa

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…