Sanırım artık hazırım

Barta kulesi

Çok cahilsin, keşke ölsen
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
21 Aralık 2022
4.569
20.073
Kızlar ben psikolojik destek almak istiyorum ama psikolog mu, psikiyatr mı tercih etmeliyim yoksa devlette mi şansımı denemeliyim bilmiyorum. Destek alan arkadaşlarımdan yardım istiyorum bu yüzden, forumda psikolog ya psikiyatrist olduğunu bildiğim kimse de olmayınca konu açmak istedim.

Şimdi muhtemelen dikkat eksikliğim var, çocukluktan beri hatta ama bunun birkaç yıldır farkındayım.

-asla derli toplu olamıyorum, çok seviyorum. Evim, eşyalarım çok temizdir ama dağınığım çünkü toplayamıyorum. Mutfaktan banyoya gidecek bir şeyi götürürüm, banyodan çıkarken gözüm yatak odasına takılır oraya girer oradan çıkar salona geçerim herrrr şey yarım kalır. Bu konu eşimle de aramızda problem haliyle.

-biri bana bir şey anlattığında anlamıyorum. Zekamda sıkıntı yok, yani bence. Tek başıma okuma yazmayı 5 yaşında öğrenmiştim hatta ilk okuduğum cümleyi duyunca ailem baya baya bi şaşırmıştı. Şöyle anlatayım hayatım boyunca dersi derste öğrenemedim çünkü öğretmenin anlattıkları uçuyordu. Eve gidip kitaplardan defterden not çıkartıp öyle anlamaya çalışırdım ki haliyle onu yaparken de sıkılırdım bu yüzden okuma yazmayı öğrenmek dışında akademik hayatım pek başarılı olamadı.

-sözelde çok iyiyimdir, mesela paragraf içeren 30 soruluk bir sözel sınavını bitirmem 7-8 dakikamı alır, sallamam asla 85 falan alırım.

günlük yaşamdan bir örnek vereyim son olarak; eşim çocukları alıp gider mesela 6-7 saat gelmez. Ben oturup kahve içerim 1 saat. Oh mis, evi halledeceğim derim ama yarım yamalak olur her şey, sık sık işi bırakıp otururum ve öncesi/sonrası arasında bi fark olmaz.
ben nereye gideyim? Çocuklar da yoruyor bu ara, biraz fazla gerginim, üstüne bu halim gerçekten bitik hissediyorum.

Psikologlar reçete yazamaz ama psikiyatristler yazabilir. Arasındaki fark budur.

Bu arada ya ben size benziyorum ya da siz bana. Çok yakın arkadaş olsaydık dikkat dağınıklığımız sayesinde ne çılgınlıklar yapardık kim bilir 😂💕

X