Saldırgan kedi ve yenidoğan

kedicik bende bes altı aydır 🩷
Kızım 20 aylık oldu
Kedi kızımdan sonra geldı

Her birinin karakteri o kadar farklı ki. Ben doğduğumdan beri kedilerle yaşayan biriyim. Annemin kedisi vardı mesela ben çok küçüktüm hayal meyal hatırlıyorum (ben doğmadan önce varmış) beni hiç benimsemedi, hep tenhada kıstırır patilerdi şrfsz =) Kedisiz geçen bi dönem olmadı hayatımda. Ve asla genelleyemiyorum. Her biri başka bi dünya. Sizin şansınıza ponçik bi kedi gelmiş, umarım konu sahibinin kedisi de bebeği benimser ve çok güzel geçinirler.

Bunu da çok duydum ama su sıkmak bence onu daha hırçın yapar. Sinirlendirir veya. Hiç sevmez zaten suyu.

Bir de bu olay 4 senede 1 kere oldu ya. Belki anlık bir şeydi. Belki tam o anda bir böcek soktu o da ona sinirlendi saldırdı. Tekrar yapmaz diye ümit ediyorum. Ve kayınvalideme yapmış olmasını da acaba kadının enerjisini mi sevmedi diye yorumluyorum. Olabilir yani.
Enerjisini sevmediyse kaçar. Saldırgan davranması normal mi? Kv yi parçalayınca mest olmuşsunuz belli ki. Siz de normal değilsiniz

Bunu da çok duydum ama su sıkmak bence onu daha hırçın yapar. Sinirlendirir veya. Hiç sevmez zaten suyu.

Bir de bu olay 4 senede 1 kere oldu ya. Belki anlık bir şeydi. Belki tam o anda bir böcek soktu o da ona sinirlendi saldırdı. Tekrar yapmaz diye ümit ediyorum. Ve kayınvalideme yapmış olmasını da acaba kadının enerjisini mi sevmedi diye yorumluyorum. Olabilir yani.
Çocuğunuzun enerjisini sevmezse ne olacak peki?
Kayınvalidenize karşı pozitif duygular beslemek zorunda değilsiniz. Ama son cümleniz olmamış hiç.
Kadında derin çizikler oluşmuş diyorsunuz. Koca kadın dayanamamış hastanelik olmuş, bebek hiç dayanamaz.
Birçoğumuz yazmış, kulaklarınızı tıkamayın derim. Bebeğe bir şey olursa bununla yaşayamazdım ben olsam, eminim siz de yaşayamazsınız. Ona göre düşünün hareket edin.

Eşinize de böyle mi savundunuz ‘annenin enerjisini sevmedi ondan saldırdı bence’ mi dediniz? Tam tersi sizin annenize saldırmış olsaydı eşiniz böyle düşünse ne düşünürdünüz? Kediniz saldırgan ve sizi çok zorlu bir süreç bekliyor ben atın veya atmayın diyemem o sorumluluk da tamamen size ait ama kayınvalidenize saldırdıktan sonra kediyi ödüllendirir gibi başını okşayıp gitmişsiniz. Allah yaşatmasın çocuğunuza saldırdığında da kediyi mi sakinleştireceksiniz? Veterinerleri dolaşıp çözüm bulmalısınız bence aynı evin içinde köşe kapmaca oynayacak enerjiniz olmayacak çocuk doğduğunda

Enerjisini sevmediyse kaçar. Saldırgan davranması normal mi? Kv yi parçalayınca mest olmuşsunuz belli ki. Siz de normal değilsiniz

Üç farklı veterinere gittim. Bir tanesinin kendi yorumuydu enerjisini sevmemiştir demişti. Bu laf benden çıkmadı yani veteriner söyledi.
Bir diğeri de böbreklerinde kristalleşme var dedi antibiyotik verdi. Belki bu yüzden agresiftir dedi. O da bir ihtimal.

Sizi çok umursamaz buldum belki zarar verilen kv olduğu için durumun ciddiyetini idrak edenemişsiniz.Bacakda derin yaralar 20 dikiş ne demek ??? Siz ne yaşanıldığını idrak edemiyorsunuz.Anneniz aynı durumda olsa gidip hâlâ kediyi sevip sakinlestirme derdine dusermiydiniz.Bir anlık dikkatsizlikle bebeğin gözünü çıkarıp yüzünü mahvettiginde yine gider kediyi teselli edersiniz.Keske hamile kalmayıp bir kedi daha sahiplenseydiniz

Üç farklı veterinere gittim. Bir tanesinin kendi yorumuydu enerjisini sevmemiştir demişti. Bu laf benden çıkmadı yani veteriner söyledi.
Bir diğeri de böbreklerinde kristalleşme var dedi antibiyotik verdi. Belki bu yüzden agresiftir dedi. O da bir ihtimal.
Aaa bende agresif biriyim.
Benımde bobregımde kristallesme var
Demek ondanmıııış😅😅😅

Benim kedim yok ama köpeğim var. Bir ay önce doğum yaptım ve köpeğimle bebeğim henüz dün tanıştılar. Benim köpeğim de aile dışındaki yabancıları tehdit olarak görür ve saldırmaya kalkar havlar insanlara. Bebeği sadece kokladı ve geri çekildi. Ben de nasıl ikisine aynı evde bakacağımı düşünüyorum dünden beri. Buradaki bazı yorumlar beni umitlendirdi açıkçası. Kediyi vermemenizi anlıyorum çünkü bunların da evlattan bir farkları yok. Bana da çevremden gönder o köpeği diyenler çok. Moralimi bozuyorlar ama göndermek mümkün değil vicdanen de rahat edemez insan. Umarım kolay olur hem sizin hem benim için. Tabi önerisi olanlardan akıl almak isterim.

Sizi çok umursamaz buldum belki zarar verilen kv olduğu için durumun ciddiyetini idrak edenemişsiniz.Bacakda derin yaralar 20 dikiş ne demek ??? Siz ne yaşanıldığını idrak edemiyorsunuz.Anneniz aynı durumda olsa gidip hâlâ kediyi sevip sakinlestirme derdine dusermiydiniz.Bir anlık dikkatsizlikle bebeğin gözünü çıkarıp yüzünü mahvettiginde yine gider kediyi teselli edersiniz.Keske hamile kalmayıp bir kedi daha sahiplenseydiniz
Ön yargılı konuşuyorsunuz. Kayınvalidemi çok severim ve olay olduğunda kadına sarılıp ağlayan da bendim. Tabi ki çok üzüldüm günlerce kafama taktım bunları anlatmıyorum çünkü şu anki konu ile alakasız. Kayınvalidemle aramda geçen şey sonuçta.

Ön yargılı konuşuyorsunuz. Kayınvalidemi çok severim ve olay olduğunda kadına sarılıp ağlayan da bendim. Tabi ki çok üzüldüm günlerce kafama taktım bunları anlatmıyorum çünkü şu anki konu ile alakasız. Kayınvalidemle aramda geçen şey sonuçta.
Tamam....... Aynı şey (asla istemem) bebeginizin başına gelse ,oturup bir düşünün sonrası neler olur,neler yaparsınız ?????

Size neden tepki gösteriliyor, biliyor musunuz?
Bebek üzerine riske giriyorsunuz. Bebekle ilgili konularda riske girilmez gkulata. En iyisi, en emniyetlisi neyse o yapılır.
Bir zarar geleceği çok aşikarsa o engellenmeye çalışılır. Sizse bekleyeyim bakalım zarar verecek mi modundasınız.
Bunun düşüncesine bile katlanamıyor olmanız gerekirdi. Ama siz maalesef oluruna bırakıyorsunuz. Buna kızıyorlar işte.
Ya olmazsa deyip riske girdiğiniz şey bebeğiniz.

Tamam....... Aynı şey (asla istemem) bebeginizin başına gelse ,oturup bir düşünün sonrası neler olur,neler yaparsınız ?????
Sizce bebeğime vereceğim tepki aynı mı olur mantıklı düşünün ya.

Size neden tepki gösteriliyor, biliyor musunuz?
Bebek üzerine riske giriyorsunuz. Bebekle ilgili konularda riske girilmez gkulata. En iyisi, en emniyetlisi neyse o yapılır.
Bir zarar geleceği çok aşikarsa o engellenmeye çalışılır. Sizse bekleyeyim bakalım zarar verecek mi modundasınız.
Bunun düşüncesine bile katlanamıyor olmanız gerekirdi. Ama siz maalesef oluruna bırakıyorsunuz. Buna kızıyorlar işte.
Ya olmazsa deyip riske girdiğiniz şey bebeğiniz.
Çünkü inanmıyorum kedimin bebeğe zarar vereceğine. İhtimal bile vermiyorum hatta. Ben o saldırma olayında da kedimi anlayabiliyorum çünkü yabancı sevmiyordu ve tehdit olarak algılıyordu. Şimdi bebek gelince düzgünce ilgilenip birbirine alıştırırım, kokusunu duyar filan. Alışır.

Çünkü ben daha bekarken sahiplenmiştim sonra eşimle tanıştım ve evlenince eşimle aynı evde yaşamaya başladı ne bir saldırma ne bir agresiflik yaptı. Saldıracak olsa evde aniden beliren adama yapardı. Kayınvalidemin durumu farklı diye düşünüyorum o anlık bir şey oldu demek ki.
Şimdi bebeğe yapmayacak diye içim rahat yoksa kendi bebeğim yani annesinden daha çok kim düşünebilir, onu sevmiyor düşünmüyor olma ihtimalim var mı? Bir kediye bile bu kadar merhamet ederken 9 ay karnımda büyüttüğümüz merhametsiz nasıl olabilirim.

Çünkü inanmıyorum kedimin bebeğe zarar vereceğine. İhtimal bile vermiyorum hatta. Ben o saldırma olayında da kedimi anlayabiliyorum çünkü yabancı sevmiyordu ve tehdit olarak algılıyordu. Şimdi bebek gelince düzgünce ilgilenip birbirine alıştırırım, kokusunu duyar filan. Alışır.

Çünkü ben daha bekarken sahiplenmiştim sonra eşimle tanıştım ve evlenince eşimle aynı evde yaşamaya başladı ne bir saldırma ne bir agresiflik yaptı. Saldıracak olsa evde aniden beliren adama yapardı. Kayınvalidemin durumu farklı diye düşünüyorum o anlık bir şey oldu demek ki.
Şimdi bebeğe yapmayacak diye içim rahat yoksa kendi bebeğim yani annesinden daha çok kim düşünebilir, onu sevmiyor düşünmüyor olma ihtimalim var mı? Bir kediye bile bu kadar merhamet ederken 9 ay karnımda büyüttüğümüz merhametsiz nasıl olabilirim.
Eminseniz bence konu açmazdınız. İçten içe biliyorsunuz siz de, şüphe ediyorsunuz ya saldırırsa diye içeriden içeriden bir şeyler fısıldıyor da işte duymazlıktan geliyorsunuz.
O anlık şeyin bebeğinize de olmayacağının garantisi yok. Bir kere yapan kedi bir daha da yapabilir. Bunu siz de biliyorsunuz ama mantığa bürümeye çalışıyorsunuz.

İyi de kediniz bir seferlik saldırmamış ki genel olarak dışarıya saldırgan diyorsunuz. Bir defa hastanelik edecek boyuta gelmiş sadece. Onun binde biri bile bebeği ne hale getirir Allah korusun. İhtimallerle hislerle yola çıkamazsınız. Eşiniz bile çok sevdiği kedinizin bebeğinize saldırma ihtimalini düşünüyor ne kadar beklemeseniz de siz de bi düşünün bunu isterseniz.

Konu sahibi hiç birimiz vicdansız değiliz,kendimde olmasa bile ailemde,komsularimda kedilerle çok muhatap olmuş biriyim,dokunamam ama miriltilarini,afacan hareketlerini çok severim.Bu yaşıma kadar bu kadar şiddetli kedi saldırısına maruz kalmış birini görmedim.En fazla tıslarlar, ısırmaya çalışırlar, pati atarlar ya da bir yere saklanirlar.Siz önce ,sizin kedinizin normal olmadığını,iç güdüsel olarak fazlaca vahsilesebileceğini . Doğmamış bebek üzerinde kumar oynamanın geri dönülmez sonuçları olacağını iyi idrak edin.

Doğmamış bebek üzerinde kumar oynamanın geri dönülmez sonuçları olacağını iyi idrak edin.
Maalesef öyle, büyük bir risk alıyor. Ve sonuçları çok ağır olabilir.
Umarım olmaz tabi ama bazen olabileceklerin önüne geçme şansımız oluyor. Tam öyle bir noktada aslında konu sahibi.

Kedınızın bebegınıze zarar vermeyeceğine inanıyorsunuz?
Peki o zaman içinizi yiyen hangi rahatsızlıkla konu acma geregı duydunuz😞yazmayacaktım bak
Yıne duramadım.

X