Saldırgan kedi ve yenidoğan

4 yaşında erkek kısır bir kedim var. Bebekliğinden beri bakıyorum. Ben ve eşim dışında herkese çok saldırgan. Bize de saldırgan ama ben onun dilinden anladığım için sinirlenince filan tek başına bırakıyorum üstüne gitmiyorum o sakinleşiyor. Şimdiye kadar eşime ve bana fiziksel zarar vermedi ufak tefek cırmıklar haricinde.

Ama eve gelen misafirlere özellikle yatıya kaldılarsa inanılmaz saldırıyor. Kayınvalidem iki kez hastanelik oldu. Kadın travma geçirdi kediyle yalnız kalınca titremeye başlıyor. Haberlere çıkan kedi saldırmalarından daha beter köpek saldırmış gibi zarar veriyor insanlara.
Kendi anneme de saldırdı ama benim annem kedilerden korkmadığı için o saldırınca eline sopa filan alıp korkutmuş anneme bir şey yapamadı.
Bu saldırmalar durduk yere oluyor bu arada. Hiç bir sebep yokken misafiri odada yalnız bulduğu anda koşarak gelip ısırıyor yüzüne saldırıyor.

Neyse kedimi verme niyetim yok. Ona çok düşkünüm ve aşırı seviyorum zaten vicdanen de başkasına veremem bensiz yapamaz. Şimdi inşallah 1.5 aya kadar bir bebeğimiz olacak.
Eşim de kedimi çok sevmesine rağmen oğluma saldırırsa direk atarım evden diyor. Annemi hastanelik etti yenidoğanı ne hale getirir atarım saldırmaya kalkarsa diyor.

Aşırı stres oluyorum kedim saldıracak bebeğe de eşim onu atacak diye. Saldırmasını engellemenin bir yolu yok mu acaba? Sırf içimizi rahatlatsın diye veterine götürdük hem eşimi ikna etsin istemiştim ama veteriner kalktı eşimin yanında “bebek doğunca da kıskanır saldırır bir araya getirmeyin” dedi. Ona da bir ayrı üzüldüm.
Kedilerden anlayan birileri varsa lütfen bir fikir verebilir mi?

Kedimiz var hepimiz onu çok seviyoruz
Ama 4 senedir bizimle, yani çocuklar büyüdükten sonra sahiplendik. Hırçın değil ama tanımadığı biri onu sevmek isterse cart diye yırtıyor mesela, bazen oynarken benide tırmalıyor yada ısırıyor, ama öyle zarar verecek kadar değil
Kızların arkadaşları gelince kaçacak delik ariyor, ona dokunmadıkları sürece oda onlara yaklaşmiyor
Yeğenlerim var onlarıda sever ve zarar vermiyor ama sizin kediniz gibi eve gelen insanlara zarar verse hele annemi yada başka birini hastanelik etse asla evde tutmazdım
Nekadar çok sevsemde çocuklarımdan kıymetli değil, evet evin bir bireyi ama asla doğurduklarım kadar değerli değil. Bebeğe zarar verebilirmi düşüncesi bile beni deli ederdi, sürekli gözetleyemezsiniz. En basiti tuvalet ihtiyacınız olacak bebeği yeri gelecek 5 dk yalnız bırakacaksınız, bu durumda güvenebilecekmisiniz?
Sakinleştiriye vs de güvenmem ben
Ben eşinizi gayet haklı buldum
Kendi halinde takılan tontiş kedi değil sizinki, üzgünüm

Kediler genelde sakin ve uyumlu canlılar çok fazla kedi baktım büyüttüm çok iyi tanırım.
Bence kediniz eşinizin onu sizin kadar sevmediğinin farkında olabilir yada rakip gibi görüyor olabilir.
Çok kolay kapıya atarım dediği için bunu söyledim bu yüzden agresif tavırları olabilir.

Kedim hic saldirgan degildi. Yinede ilk 1 yil kedim ve kizimi yalniz birakmadim. Kediye guvenmedigimden degil kizima guvenmedigimden.
Bazi yanlis davranislariniz var. Kediler sahiplerinin davranislarina gore sekillenir. Siz birini hastanelik edecek derecede saldirgan davranan kediyi sever oksarsaniz doğru davrandigini sanar. Bu davranisi pekistirirsiniz.

Kedi egitiminin en naif yolu su tabancasidir. Saldirgan bir davranisra 1 pıst su sıkın. Yanlis oldugunu anlayacak zamanla birakacaktir.

Kediler genelde sakin ve uyumlu canlılar çok fazla kedi baktım büyüttüm çok iyi tanırım.
Bence kediniz eşinizin onu sizin kadar sevmediğinin farkında olabilir yada rakip gibi görüyor olabilir.
Çok kolay kapıya atarım dediği için bunu söyledim bu yüzden agresif tavırları olabilir.
Aksine eşim benden daha çok seviyor ve daha düşkündür kedime.

Kedim hic saldirgan degildi. Yinede ilk 1 yil kedim ve kizimi yalniz birakmadim. Kediye guvenmedigimden degil kizima guvenmedigimden.
Bazi yanlis davranislariniz var. Kediler sahiplerinin davranislarina gore sekillenir. Siz birini hastanelik edecek derecede saldirgan davranan kediyi sever oksarsaniz doğru davrandigini sanar. Bu davranisi pekistirirsiniz.

Kedi egitiminin en naif yolu su tabancasidir. Saldirgan bir davranisra 1 pıst su sıkın. Yanlis oldugunu anlayacak zamanla birakacaktir.
Bunu da çok duydum ama su sıkmak bence onu daha hırçın yapar. Sinirlendirir veya. Hiç sevmez zaten suyu.

Bir de bu olay 4 senede 1 kere oldu ya. Belki anlık bir şeydi. Belki tam o anda bir böcek soktu o da ona sinirlendi saldırdı. Tekrar yapmaz diye ümit ediyorum. Ve kayınvalideme yapmış olmasını da acaba kadının enerjisini mi sevmedi diye yorumluyorum. Olabilir yani.

Eşiniz son derece haklı.
Kimse kusura bakmasın ama doğurduğumuz çocuklar gibi olamaz sahiplendiğimiz hayvanlar.
Bunun kıyas edilmesi bile sağlıklı gelmiyor bana.
Sürekli diken üstünde mi olacaksınız? Hayır birde bu bebek, kayinvalideye o denli zarar vermiş kedi, savunmasız bir bebeğe ne derece zarar verebilir düşünmek bile stemiyorum. İnşallah olumsuz şeyler yaşamazsınız.

Son düzenleme:

Merhaba konudan bağımsız ama size danışmak istiyorum mesela kedinin çocuğun veya başka bir insandan rahatsız olduğunu nasıl anlarız ? kedinin evde oğluma ne hissettiğini sürekli kafama takıyorum

Bacaklarına kollarına ve sırtına tırnaklarıyla saldırmış derin yırtıklar oluşmuş baya kan oldu her yer. Yüzüne de yapmış pansuman yapıldı.
Bir de maalesef bacaklarında 20den fazla dişiyle yaptığı derin oyuk vardı onlar da pansuman yapıldı. Ben de çok üzüldüm ama yapacak bir şey yok kedi sonuçta aklı olsa yapmaz.
Konu sahibi hiç üzülmüş gibi durmuyorsunuz. Hadi kedinin aklı yok, sizin de mi yok bu kadar saldırgan bir kediyle yeni doğan bir bebeği aynı evde tutacaksınız? Herkes anne olmamalı işte. Banlanırsam da umrunda değil yaaa. Hiçbir suçu olmadan dünyaya gelen bir bebek, kedi uğruna feda edilecek çok çok yazık.

Bunu da çok duydum ama su sıkmak bence onu daha hırçın yapar. Sinirlendirir veya. Hiç sevmez zaten suyu.

Bir de bu olay 4 senede 1 kere oldu ya. Belki anlık bir şeydi. Belki tam o anda bir böcek soktu o da ona sinirlendi saldırdı. Tekrar yapmaz diye ümit ediyorum. Ve kayınvalideme yapmış olmasını da acaba kadının enerjisini mi sevmedi diye yorumluyorum. Olabilir yani.
İyi hanımefendi. Cocugunuza da bısey yaparsa enerjisini sevmedi diye yorumluyorum der gecersınız anlasıldı bır musibet bin nasıhattan ıyı gelecek size bız bı yerlerimizi yırtmayalım laf anlatmak ıcın.
Kedi evladınızın sagını solunu yırttıgında anlarsınız elbet.

İyı gunler

Konu sahibi hiç üzülmüş gibi durmuyorsunuz. Hadi kedinin aklı yok, sizin de mi yok bu kadar saldırgan bir kediyle yeni doğan bir bebeği aynı evde tutacaksınız? Herkes anne olmamalı işte. Banlanırsam da umrunda değil yaaa. Hiçbir suçu olmadan dünyaya gelen bir bebek, kedi uğruna feda edilecek çok çok yazık.
Doğru söze ne denir ki ? Yukardan en son yazdığı msja çok şaşırdım deneme yanılma😏 kv nin enerjisini sevmemiş olabilirmiş bilmem neymiş ☹️Allah bebeyi kurtarsın bu durumdan

Benim kardeşimin kedisi böyleydi. Kari koca disinda saldirirdi. Hamileyken zarar vermedi hatta üstüne yattı. Bebek doğunca da bebeğe zarar vermedi kokladı hatta. Yegenim beş aylık değildi bir gün beşikte uyurken çocuğa saldırdı. Çocuğun yüzü çizik içinde kaldı. Hastaneye goturduler .Sonra başkasına verdiler kediye. Ardından vefat eden bir arkadaşlarının kedisini sahiplendiler. O kedi çok güzel anlaşıyor yeğenimle. Kanka oldular. Sanırım kediden kediye değişiyor.

Eşinize de böyle mi savundunuz ‘annenin enerjisini sevmedi ondan saldırdı bence’ mi dediniz? Tam tersi sizin annenize saldırmış olsaydı eşiniz böyle düşünse ne düşünürdünüz? Kediniz saldırgan ve sizi çok zorlu bir süreç bekliyor ben atın veya atmayın diyemem o sorumluluk da tamamen size ait ama kayınvalidenize saldırdıktan sonra kediyi ödüllendirir gibi başını okşayıp gitmişsiniz. Allah yaşatmasın çocuğunuza saldırdığında da kediyi mi sakinleştireceksiniz? Veterinerleri dolaşıp çözüm bulmalısınız bence aynı evin içinde köşe kapmaca oynayacak enerjiniz olmayacak çocuk doğduğunda

Ee amac zaten suyu sevmemelerinden faydalanmak.

Merhaba konudan bağımsız ama size danışmak istiyorum mesela kedinin çocuğun veya başka bir insandan rahatsız olduğunu nasıl anlarız ? kedinin evde oğluma ne hissettiğini sürekli kafama takıyorum
Hamileyken 2 tane kedim vardi. Birisi hamile kaldigim andan itibaren asla yanima yaklasmadi. Surkeli koltuk arkasindan vs saklandi. Digeri göbeğimde yatardi. Dogumdan sonrada yanima yaklasmayan kendim asla kizima yaklasmadi. En son su fotoyu çekmiştim. Bu fotodan bir kac saat sonra evden kacti. Ve buldugumuzda oyle bir saldirdi ki bize kan revan icinde kaldik. Hala daha bahcemizde yasiyor. Yemek birakiyoruz. Biz varken gelip yemiyor yakalarda eve aliriz diye. Biz yokken gelip yiyoyor. Yani sevmedigini anlamamaniz imkansız. Bakışından tavrından belli olur.
Screenshot_20240715_115152_Instagram.jpg

Hamileyken 2 tane kedim vardi. Birisi hamile kaldigim andan itibaren asla yanima yaklasmadi. Surkeli koltuk arkasindan vs saklandi. Digeri göbeğimde yatardi. Dogumdan sonrada yanima yaklasmayan kendim asla kizima yaklasmadi. En son su fotoyu çekmiştim. Bu fotodan bir kac saat sonra evden kacti. Ve buldugumuzda oyle bir saldirdi ki bize kan revan icinde kaldik. Hala daha bahcemizde yasiyor. Yemek birakiyoruz. Biz varken gelip yemiyor yakalarda eve aliriz diye. Biz yokken gelip yiyoyor. Yani sevmedigini anlamamaniz imkansız. Bakışından tavrından belli olur.
Eki Görüntüle 3452393
Ben çok üzüldüm ya ☹️

Çocuğunuzun da enerjisini sevmediğini saldırdığında anlarsınız o zaman.Hadi kedinin aklı yok kardeşim,sizin de muhakeme sorununuz mu var?
Her dakika bebeği ve kediyi mi takip edeceksiniz? Zarar vereceğini anlamak için müneccim olmaya gerek yok.Daha geçenlerde haberlerde izledik,Amerika da evcil hayvan 20 günlük bebeği öldürdü evde.Yanılmayayım ama kediydi diye hatırlıyorum.İnsan bu eziyeti niye yapar kendine,onu da anlamıyorum da.

Ben çok üzüldüm ya ☹️
Bahsettigim kedimi 2 yasindayken sokaktan sahuplenmistim. Sokak kopeklerinin saldirisina ugramisti. Agir yaraliydi. 2 sene bizimle yasadi her firsatta kacmaya calisti. Birkac defa evden kacsada apartmandan kacamadan yakalayip aldik. Ben acikcasi ev kedisi olmayi sevmedigini düşünüyorum.

Cok ılgınc nıye korkarlar kı
Bende bı kedı var bıcır bıcır oynuyor bızım kızla.
Korktugunu gormedım
Kızım da bebeklik donemınde

Eğer başından beri birliktelerse benimsemiştir. Ne mutlu size, dünyanın en güzel manzarasıdır onları öyle görmek bence. Benim kediler hiç bebek görmedi doğru düzgün. Arada görünce aşırı korkuyorlar =))

Eğer başından beri birliktelerse benimsemiştir. Ne mutlu size, dünyanın en güzel manzarasıdır onları öyle görmek bence. Benim kediler hiç bebek görmedi doğru düzgün. Arada görünce aşırı korkuyorlar =))
kedicik bende bes altı aydır 🩷
Kızım 20 aylık oldu
Kedi kızımdan sonra geldı

X