Saldırgan kedi ve yenidoğan

Hımm, bu kediyi vermek için kızınıza saldırmasını mı bekliyor babası. Ne tür bir baba bunu yapar bilemiyorum. Çünkü o kedi kızınıza saldıracak bunu biliyorsunuz Ve suç o kedinin değil anne babasının olacak. Ya kızınızı evlatlık verin ya kedinizi?!?!
Not:19 yıl kedilerle büyüdüm. Çocuklarım kedilerle büyüyor ama büyükannelerini hastanelik eden ve saldıran bir kediyi çocuklarımın olduğu evde tutmam. Mantıklı olun.

Öncelikle cogu insanin yaptigi gibi cocuk olunca kediyi sokağa atmamanı takdir ediyorum ❤️ benimde kedim var ve o da benim evladim. Kedisini sokağa atan insanlarla çok kavga ettim. Instagramdan Holistik veterineri veya holistikpetklinik tavsiye ediyorlar Homeopati ve bach çiçekleri terapisi ile kedilerin saldirganliklari ısırma huylari inanılmaz değişiyor ve terapi uzaktan yapılıyor bir araştır derim. insanlar gibi onlarında terapiye ihtiyacı var

Son düzenleme:
Kedi insan parçalar mı ? Köpeğin kendi sahibini sahibinin çocuklarını parçaladığı haberini çok okudum ama kediyi bilemem. Ben eşinize hak verdim. Eğer ben bu sorumluluğu alırım gözümü bir dakika ayırmam diyorsanız kedinizle kalırsınız. Yoksa da sahiplendirin. Anlatımınızdan ben bile korktum kediden 😂

Hayretler içinde okudum. Şu cümlede kanım dondu. Bebeğe saldırır eşim atarsa 😳😳😳😳 bebeğinize saldırma kısmında problem yok. Atması problem. Problem etmeniz ilk kısım kendi bebeğiniz. Ya bebeğime saldırırsa demeniz gerekmiyor muydu ya.
Çünkü kedimin bebeğe saldıracağını düşünmüyorum. Normalde pamuk gibidir kedim. Sadece yabancı sevmiyor korkuyor bence. Bebeğin kokusu da benimkine benzer belki ve hemen benimser buna çok inanıyorum.
ay ne sacma sapan yorumlar var. bir kedi saldırgansa yetiştirilme tarzı yüzündendir. hatta genel olarak tüm hayvanlar. benim kedim de esime karşı saldırgandı, sevmiyordu. çünkü esim kişisel alanına saygı duymuyordu hayvanın. uyurken bile gidip mıncırıp ısırıyordu 🙄😂 ama sonra esim medenileşti ve daha sakin oynamaya başladı onunla. su an esim işten gelince sanki bütün gün işkence çekmis gibi esime koşuyor.
benim de esim cocuk sevmiyor ama saldırmıyor. gidip bir kenarda oturuyor. çocuklar kucaklarına vs alınca inmeye calisiyor ve uzaklaşıyor sadece. ama zarar vermiyor. kaldı ki cocuk sevmemesinin sebebi de ilk karşılaştığı cocugun ağlıyor olmasıydı. korktu ve artık cocuklardan hoşlanmıyor. saygı duyoyoruz 😂😂

ben de hamileyim ve kedimizi göndermeyi bir an için bile düsünmedik. en çok istediğim şey onu ve bebeğimi beber oynarken görmek.

kolay mı ondan vazgecmek ya? her gece uyurken Allahım paşama uzun önürler ver diye dua ediyorum ben 😂 bazı insanlar cok tuhaf valla. sakin kedi istiyorsanız, sakin yetiştireceksiniz.
Hanımefendi kediler eğitilebilen canlılar değiller. Ne zannediyorsunuz her gün kırbaçlıyorum diye kedi saldırgan oldu filan mı? Huyu böyle onun. Yoksa eşim de ben de çok seviyoruz oyun oynarken bile hırçın oynatmayız sinirlendirmeyiz.

Tırnaklarını düzenli olarak kesersiniz, kendisiyle de mümkün mertebe ilgilenirsiniz, kokusuna alıştırırsınız. Eşiniz de sizle işbirliği içinde olsa strese sokmasa keşke sizi. Tek başınıza çözüm bulamazsınız ve eşinizin desteği çok önemli. Bebeklerden korkar genelde kediler. Benim küçük kedim de çok agresif ama bebek görünce saklanıyor.
Evet aslında eşim benden daha çok ilgilenir günün iki üç saatini ayırır oynamak sevmek için. Ama bu konuda benim kadar çok güvenmiyor. Saldırırsa başkasına verelim diyor. Ben saldırmayacağını düşünüyorum.
Hımm, bu kediyi vermek için kızınıza saldırmasını mı bekliyor babası. Ne tür bir baba bunu yapar bilemiyorum. Çünkü o kedi kızınıza saldıracak bunu biliyorsunuz Ve suç o kedinin değil anne babasının olacak. Ya kızınızı evlatlık verin ya kedinizi?!?!
Not:19 yıl kedilerle büyüdüm. Çocuklarım kedilerle büyüyor ama büyükannelerini hastanelik eden ve saldıran bir kediyi çocuklarımın olduğu evde tutmam. Mantıklı olun.
O da bizim bir evladımız gibi oldu nasıl verelim öylece. Şu an veriyoruz desek psikolojim bozulur zaten ne kendimi affederim ne eşimi.
İnsan bağlandığı canlıdan kolay kolay vazgeçmez maalesef.

Çünkü kedimin bebeğe saldıracağını düşünmüyorum. Normalde pamuk gibidir kedim. Sadece yabancı sevmiyor korkuyor bence. Bebeğin kokusu da benimkine benzer belki ve hemen benimser buna çok inanıyorum.
Normalde pamuk gibidir dediğiniz kediniz:
Bize de saldırgan ama ben onun dilinden anladığım için sinirlenince filan tek başına bırakıyorum üstüne gitmiyorum o sakinleşiyor. Şimdiye kadar eşime ve bana fiziksel zarar vermedi ufak tefek cırmıklar haricinde.
Bebeğimin kokusu benimkine benzer “belki” nedir Allah aşkına? Bebekler bebek gibi kokar. Yabancıya saldırgan diyorsunuz, bebeğiniz de kediniz için yabancı olacak gayet. Çok dikkatli olmanız lazım bu süreçte. Çok.

Normalde pamuk gibidir dediğiniz kediniz:

Bebeğimin kokusu benimkine benzer “belki” nedir Allah aşkına? Bebekler bebek gibi kokar. Yabancıya saldırgan diyorsunuz, bebeğiniz de kediniz için yabancı olacak gayet. Çok dikkatli olmanız lazım bu süreçte. Çok.
Ya o hareketleri tüm kediler yapıyor. Hani oynamak için insanların elini ısırma filan. Ama çok sorun yaratacak bir şey değil. Bence bu huyuyla bile pamuk gibi.
Kayınvalideme saldırırken oyun için yapmadı. İkisi farklıydı.
Tabi ki çok çok dikkatli olacağım kendi çocuğumu riske atacak bir şey yapmam. Yanımdan ayırmam. Ama başka çözüm yolları arayacağım.

Hanımefendi kediler eğitilebilen canlılar değiller. Ne zannediyorsunuz her gün kırbaçlıyorum diye kedi saldırgan oldu filan mı? Huyu böyle onun. Yoksa eşim de ben de çok seviyoruz oyun oynarken bile hırçın oynatmayız sinirlendirmeyiz.

Evet aslında eşim benden daha çok ilgilenir günün iki üç saatini ayırır oynamak sevmek için. Ama bu konuda benim kadar çok güvenmiyor. Saldırırsa başkasına verelim diyor. Ben saldırmayacağını düşünüyorum.

O da bizim bir evladımız gibi oldu nasıl verelim öylece. Şu an veriyoruz desek psikolojim bozulur zaten ne kendimi affederim ne eşimi.
İnsan bağlandığı canlıdan kolay kolay vazgeçmez maalesef.
sokak kedisi, evcil kedi bir sürü kedi baktım bu yaşıma kadar ve evet kediler neyi nasıl tecrübe ederse öyle davranır. size kedilerin eğitilemez olduğunu kim söyledi anlamadım? benim kedim de üstüme atlat benle oynar ama zarar vermez. asla bizle veya başkasıyla oynarken tırnak çıkarmaz. arkadasimin kedilerine de baktım, kedim 15 gün kedili başka evde de kaldı ömrümde ilk kez hastanelik eden kedi görüyorum. kediniz demek ki kendini güvemde hissetmiyor. bulunduğu ortamdan rahatsız. neden durduk yere saldırsın hayvan pardon?

Merhaba öncelikle şunu söyleyeyim benim evimde Papağanım var ayrıca da 4.5 aylık bir kedim 4.5 yaşında bir oğlum var . Evdeki hayvanları aşırı seviyoruz. Papağanım ısırıyor işine gelirse bırakıyor vs . Oğlum buna alıştı . Kedim çok hareketli ama bir o kadar da sevecen ilgi isteyen seven bir kedi . Burada bazı mesajları şaşırarak oldum . Kedi bir yetişkini hastanelik edecek kadar saldırmış . Çocuğa hadi ilk başta birşey yapmadı ama çocuk biraz daha büyüyecek kedinin üzerine gidecek yatacak sıkacak vs vs . Benim oğlum böyle yani kedini seviyor öpüyor yeri geliyor daraltıyor hayvan sakince istemiyorsa kalkıp başka yere gidiyor . Küçücük çocuk laf dinlemeyecek devam edecek . Tabi bu anlattığım iyi ihtimal kedi birşey yapmazsadan söz ediyorum . Kedi oğlumu kıskanıyor oğlum kediyi papağan hepsini . Bu çok olağan bir durum . Bebek doğunca kediyle bebeği nasıl aynı ortamda tutacaksınız bir an saldırsa kıskansa ne yapacaksınız? Kedinin karakteri bu senelerdir böyle işte neden kabul etmiyorsunuz? Bebek doğacak kediyi odaya mı kapatıp orada mı tutacaksınız sürekli sonra daha hırçınlaşacak ?

sokak kedisi, evcil kedi bir sürü kedi baktım bu yaşıma kadar ve evet kediler neyi nasıl tecrübe ederse öyle davranır. size kedilerin eğitilemez olduğunu kim söyledi anlamadım? benim kedim de üstüme atlat benle oynar ama zarar vermez. asla bizle veya başkasıyla oynarken tırnak çıkarmaz. arkadasimin kedilerine de baktım, kedim 15 gün kedili başka evde de kaldı ömrümde ilk kez hastanelik eden kedi görüyorum. kediniz demek ki kendini güvemde hissetmiyor. bulunduğu ortamdan rahatsız. neden durduk yere saldırsın hayvan pardon?
Belki de kedinin karakteri budur hiç aklınıza bi durum geldi mi ?

Size yumuşak huylu kedi denk gelmiş sadece. Başka bir açıklaması yok. Ne yapıyor olabilirim mesela kedi saldırsın diye? Bir tane örnek ver yani bunu yaparsan saldırgan olur vs.
Kedim evde yabancı varken tedirgin oluyor hoşlanmıyor ve buna inanılmaz dikkat ediyoruz eşim kendi annesine terlik yerine patik alıp giydirdi kedi terlik sesini sevmiyor diye. Biraz gülerken sesimiz yükselse eşim uyarır Leo korkar çok ses yükseltmeyin diye. Daha nasıl bir tedbir alabiliriz nasıl rahat ettiririz bilmiyorum.

Belki de kedinin karakteri budur hiç aklınıza bi durum geldi mi ?
ayy nasıl komiksiniz ya? dağlardan kedinin atasını alıp eve sokmadılar herhalde? hangi kedinin karakteri bu olabilir? hangi kedi güvende hissettiği yerde saldırgan olur? tabii ki bebeğin sağlığı düsünülmeli ama madem kediden bu kadar kolay vazgecilecekti demek ki sizde evcil hayvan bakacak kumaş yok. hiç almayacaktınız. kediyi kısırlaştırmazsınız, saldırgan olur dışarı atarsınız, aşılarını yaptırmazsınız hastalık bulaştırır dışarı atarsınız, hayvana güvenli ortam vermezsiniz hayvan saldırgan olur dışarı atarsınız. kusura bakmayın da kücücük dilsiz bir canlıya acımayan başka canlılara da acımaz. (konu sahibine bu konuda bir sey demiyorum zaten kendisi gönderme taraftarı değil) ama o kedi yapılan hatalar sonucu bu duruma geldi. gidip asacaksınız kediyi suçlu diye az kaldı

Hiç öyle sopa bağırma vs yaşanmadı. Kedimin huyu böyle. Sadece uzun cisimlerden korktuğu için anneme saldırınca annem eline vileda sopası almış o da rahat bırakmış annemi. Başka bir şey yaşanmadı yani.

Hatta kayınvalidemi hastaneye götürürken bile kedimi sakinleştirip okşayıp öyle çıktım evden. Sokağa atmam söz konusu bile değil 🥹
Sizin kedinin korkmadığı bisey yok çocuk gece gündüz ağladığında o kediyi odaya kitlediginiz de daha saldirganlascak.

Halbuki annelik hamilelikle basliyor bu yüzden 9 aylik bir süreç. Ama malesef siz bebeğin ne demek olduğunu kavrayamiyorsunuz. Keşke 1 kedi daha sahiplenseydiniz.

ayy nasıl komiksiniz ya? dağlardan kedinin atasını alıp eve sokmadılar herhalde? hangi kedinin karakteri bu olabilir? hangi kedi güvende hissettiği yerde saldırgan olur? tabii ki bebeğin sağlığı düsünülmeli ama madem kediden bu kadar kolay vazgecilecekti demek ki sizde evcil hayvan bakacak kumaş yok. hiç almayacaktınız. kediyi kısırlaştırmazsınız, saldırgan olur dışarı atarsınız, aşılarını yaptırmazsınız hastalık bulaştırır dışarı atarsınız, hayvana güvenli ortam vermezsiniz hayvan saldırgan olur dışarı atarsınız. kusura bakmayın da kücücük dilsiz bir canlıya acımayan başka canlılara da acımaz. (konu sahibine bu konuda bir sey demiyorum zaten kendisi gönderme taraftarı değil) ama o kedi yapılan hatalar sonucu bu duruma geldi. gidip asacaksınız kediyi suçlu diye az kaldı
Her canlının bir karakteri var . Kimisi böyle dalga geçer yazılana vs kimisi saldırır kimisi ısırır vs . Sizde ki böyle bir durum işte .Siz kim oluyorsunuz da yok sizde hayvan besleyecek kumaş yok vs diyorsunuz muhattap olmayın !

Her canlının bir karakteri var . Kimisi böyle dalga geçer yazılana vs kimisi saldırır kimisi ısırır vs . Sizde ki böyle bir durum işte .Siz kim oluyorsunuz da yok sizde hayvan besleyecek kumaş yok vs diyorsunuz muhattap olmayın !
ablam sen benle muhattap oldun farkındaysan? ben de sana diyorum ki sadece sahiplendiğim kediye değil simdiye kadar 50-60 kediye (sokak kedileri dahil) iyileşme süreçlerinde evimde baktım. ilk defa hastanelik edeni görüyorum sizce bu normal mi yani? valla yok çok açık. beğenip kediyi almakla bitmiyor bu iş. bütün sorumluluğunu kaldıramayacksanız hiç girmeyeceksiniz bu işe. kediyi alırken cocuk planları yok muydu yani? benim kedim de ilk eve geldiğinde bize güvenmiyordu, dokundurmuyordu ama zamanla “EĞİTİLDİ” artık sevmediği insanlara da saldırmıyor sadece başka bir ortama gidiyor. bizimki de 24 saat sakinleştirici almıyor valla 5 kilo hayvan istese çok güzel hastanelik eder. demek ki eğitilebiliyor.

ablam sen benle muhattap oldun farkındaysan? ben de sana diyorum ki sadece sahiplendiğim kediye değil simdiye kadar 50-60 kediye (sokak kedileri dahil) iyileşme süreçlerinde evimde baktım. ilk defa hastanelik edeni görüyorum sizce bu normal mi yani? valla yok çok açık. beğenip kediyi almakla bitmiyor bu iş. bütün sorumluluğunu kaldıramayacksanız hiç girmeyeceksiniz bu işe. kediyi alırken cocuk planları yok muydu yani? benim kedim de ilk eve geldiğinde bize güvenmiyordu, dokundurmuyordu ama zamanla “EĞİTİLDİ” artık sevmediği insanlara da saldırmıyor sadece başka bir ortama gidiyor. bizimki de 24 saat sakinleştirici almıyor valla 5 kilo hayvan istese çok güzel hastanelik eder. demek ki eğitilebiliyor.
Ben sizinle insan gibi doğru düzgün muhatap oldum ama siz doğru düzgün insan gibi muhattap olamıyorsunuz çünkü o durum sizde yok . O bebeğe birşey olursa böyle konuşarak ne olacağın bilmeden yorum yaptığınız için vebali boynunuza ! Ayrıca şunu da belirteyim ki kediyi sokağa at vs vs demiyorum konu sahibine kimse yanlış anlayıp duyar kasmaya çalışmasın . Size iyi günler !

Ben sizinle insan gibi doğru düzgün muhatap oldum ama siz doğru düzgün insan gibi muhattap olamıyorsunuz çünkü o durum sizde yok . O bebeğe birşey olursa böyle konuşarak ne olacağın bilmeden yorum yaptığınız için vebali boynunuza ! Ayrıca şunu da belirteyim ki kediyi sokağa at vs vs demiyorum konu sahibine kimse yanlış anlayıp duyar kasmaya çalışmasın . Size iyi günler !
ben de bırakın cocuğa saldırsın demedim. tabii ki öncelik olarak bebeğim güvenliği gelmeli. benim savunduğum sey kediyi bu hale cevrenin getirdiği. duyar da kastığım yok. bir candan bahsediyoruz burda. ayrıca ben size insanlık dışı bir muamele yapmadım? bana hakaret eden sizsiniz. bana insan değil derken kendi yazdıklarınıza bakın. sadece bu konusmalardan bile insani değerlerimin daha yüksek olduğu belli. zaten siz de kimsenin insanlığını değerlendirecek yerde değilsiniz. iyi günleerrr 🙃

Kediyi veremiyorsanız bebeği verin diyeceğim olmayacak.
O "belki" dediğiniz anlar inşallah bebeğin gözünde kalıcı körlük veya yüzünde kalıcı bir iz bırakmaz.
Ama annelik bu olmamalı ya..
Size emanet bir canlı geliyor. Her önlemi almalısınız. Belki vs diyorsunuz. Yani bir kez saldırsın sonra icabına bakarız demek bu. Ama bebeğinizi bir kereliğine gözden çıkarmışsınız demek ki

ben de bırakın cocuğa saldırsın demedim. tabii ki öncelik olarak bebeğim güvenliği gelmeli. benim savunduğum sey kediyi bu hale cevrenin getirdiği. duyar da kastığım yok. bir candan bahsediyoruz burda. ayrıca ben size insanlık dışı bir muamele yapmadım? bana hakaret eden sizsiniz. bana insan değil derken kendi yazdıklarınıza bakın. sadece bu konusmalardan bile insani değerlerimin daha yüksek olduğu belli. zaten siz de kimsenin insanlığını değerlendirecek yerde değilsiniz. iyi günleerrr 🙃
Kedimi bekarken sahiplendim. Ve hayır iddia ettiğiniz gibi sahiplenirken evlilik ve çocuk planım yoktu.

Bana bir tane bile örnek veremediniz. Az önce de sordum. Ne yaptığım için saldırgan olmuş olabilir diye. Bir tane örneğiniz yok. Çünkü siz de bunun saçmalık olduğunun farkındasınız.

X