Saldırgan kedi ve yenidoğan

Başka veterinere danışın. Sakinleştirici kullanılabilir (feliway, sakinlestirici malt) veya kedi psikologundan yardım alabilirsiniz.

Saldırganlık düzelmiyor malesef. Bizim bir erkek bir dişi kedimiz var. Dişi olana yanlışlıkla değsek bile tırmığı yiyoruz. Çocuklara gözünüzü koruyun diyorum. Onun dışında onlar da tırmığı yiyip oturuyorlar. Tırnaklarını kesmek için yakalamak zaten imkansız, bizi çiğ çiğ yer
Dediğiniz gibi. Atsan atılmaz, satsan satılmaz bir durum. Biz alıştık huyuna suyuna. Senelerdir iyi kötü geçinip gidiyoruz. Biz aldığımızda kızım 4 oğlum 7 yaşındaydı. Akılları kesiyordu yani. Bebekle nasıl olur bilemedim. Arkadaşların dediği gibi, sakinleştirici filan verebilirsiniz başlarda. Umarım bebeği sahiplenir de hiç sorun yaşamazsınız.

Veteriner
Veterine haklı kedi ve bebeği aynı ortamda tek bırakmayın sakın. Köpekler için davranış uzmanı/eğitimciler var. Bir arkadaşım saldırgan köpeğine eğitim aldırmıştı. O tarz bir şey kediler için de var mı araştırın bence.

Sizin akliniz yerinde mi ? Yeni dogan bebekle saldirgan bir kedi var ve hala esim saiakga atmasin diyorsunuz .neden zamaninda sahiplendirme diniz ?

Benim iki tane kedim var, bir de 9 aylık kızım. Kedilerim saldırgan değiller ama biz de ilk başta benzer tedirginlikler yaşadık. Yenidoğan döneminde arka odamı kedilere göre yaptım. Kumlarını mamalarını oraya koydum. Kontrollü bir şekilde ayrı ayrı salıyordum. Sonra ikisini birden salmaya başladım alıştırdım öylece. Kızım hareketlenince kızımdan kaçmaya başladılar zaten herhangi bir sorun yaşamadık. Siz yine veterinerinizle ve doktorunuzla danışarak gidin. Denemeden de vazgeçmeyin kedinizden naçizane.

Hiç öyle sopa bağırma vs yaşanmadı. Kedimin huyu böyle. Sadece uzun cisimlerden korktuğu için anneme saldırınca annem eline vileda sopası almış o da rahat bırakmış annemi. Başka bir şey yaşanmadı yani.

Hatta kayınvalidemi hastaneye götürürken bile kedimi sakinleştirip okşayıp öyle çıktım evden. Sokağa atmam söz konusu bile değil

Eşiniz insan değil ! İnşallah yaşlanınca çocuğunuZ eşinizi kapıya atar! Boşayın gitsin ya! Nefret ettim ne demek atarım ! Tek can kendi ürediği can değil !
Saçmalamayın lütfen.
Sizin akliniz yerinde mi ? Yeni dogan bebekle saldirgan bir kedi var ve hala esim saiakga atmasin diyorsunuz .neden zamaninda sahiplendirme diniz ?
Henüz bebeğim için saldırgan olup olmadığı belli değil. Neden başkasına vereyim kedimi? Belki benimseyecek ve hiç zarar vermeyecek. Çünkü bize zarar vermiyor yabancılara veriyor sadece.

Kediler çocukları sevmez, bir de eve gelen bebeği kıskanır da.
Tam aksine kedim hircindir ama kizlarima hic zarar vermez yabanci çocuklari sevmez ama kizlarima bayilir. Beraber buyuduler belki onun etkisi ama hic çocuklara zarar verdigini gormedim. Bana harita cizer kücük kizim aglasa sesini duydugu anda hemen yaninda biter hatta gozyaslarini yalar ( bizim kedimizin sevgi dili yalamak) birlikte küçükken çok uyumusluklari var. İlk kedimizi sahiplendigimizde küçüğum 4 yaşindaydi.5yil gecti hala aralari çok iyi... Agresif iki kedim var ikisi de bize harita çizer cocuklara dokunmazlar. Konu sahibi rahat olun zamanla kontrollu bi sekilde alisirlar hatta kedinz cok tatli bir koruyucu melek olur insAllah...

Tabii oksarsınız, çizilen KV

Var olan çocuklu eve gelip, direkt evin insanları olarak görmesi başka var olan evine dışardan gelen yerleşen bir yavru başkaca. Sizin durumunuzla bir değil yani. Burada kedi senelerdir kurduğu imparatorluğu yeni bir ilgi çeken varlıkla paylaşacak. Dediğim gibi bizim tüm sülalede herkesin hemen hemen kedisi var. Ablam mesela sahiplendiğinde kızı sizin yaşınızdaydı. Direkt o düzene geldiği için çocuğa ekstra bir durum olmadı. Ama bahsettiğim hırçın kedide kediler ciddi anlamda kıskançlık yaşadılar. Başta uzak duruyorlardı. Çocuk yürüme emekleme dönemine geldiğinde saldırılar başladı.
İnşallah konu sahibinde benzer durum olmaz. Ama yenidoğan döneminde çok dikkat etmesi lazım kıskanma olasılığı da var

Eşiniz insan değil ! İnşallah yaşlanınca çocuğunuZ eşinizi kapıya atar! Boşayın gitsin ya! Nefret ettim ne demek atarım ! Tek can kendi ürediği can değil !
Abartmayın hanımefendi adam da kendi çocuğunu koruma derdinde. Atacak olsa kedi annesini parçalarken atardı kaldı ki hayvanlar duygularıyla yaşayan canlılar değil bebeğe zarar verme ihtimali gerçekten de var. Adamın korkusu normal burda beddua edilecek bir şey yok

5 yaşında bir kedim ve 3 aylık bir oğlum var. Kedim bize çok düşkün. Eve misafir çocukları gelip sevmek istediğinde çocuklara vurup kaçıyor ve misafir gidene kadar yerinden kalkmıyor kimseye pas vermiyor. Bebeğimin kokusunu bilsin diye bir kaç kez yanyana getirdim kokladı sakince ve uzaklaştı her defasında. Şuan bebeğim herhangi bir tepki veremediği için biraz daha büyüdüğünde bir araya getirmeyi düşünüyorum. Ev iki katlı olduğu için o üst katta yaşıyor bebeğimin odası alt katta bu avantajmız var. Bir de bu aralar sıcaktan çok tüy döktüğü için yaklaştırmıyorum. İlerleyen dönemlerde bebeğim hayvanları öğrendiğinde sevmeye sosyalleşmeye vs başladığında arkadaş olacaklardır :) Olumsuz bir tepki almadım bebek konusunda ama kendinizin böyle agresif tavırları varsa bir süre bebek büyüyünce kadar bir araya getirmemenizi tavsiye ederim ya da sürekli kontrol altında tutun ikisini de. Zaten bebek olduğu için yanından ayrılmazsınız :)

Hayretler içinde okudum. Şu cümlede kanım dondu. Bebeğe saldırır eşim atarsa bebeğinize saldırma kısmında problem yok. Atması problem. Problem etmeniz ilk kısım kendi bebeğiniz. Ya bebeğime saldırırsa demeniz gerekmiyor muydu ya.

Kocanız da ilginçmiş annesine saldıran hastanelik eden kediyi daha evde tutuyor. Pasif bir tip demek ki.

Size zaten bir şey demiyorum kendi annenizi hastanelik etse bakalım aynı tolerans da olacak mıydınız?

Veteriner bile demiş çocuğunuzu kıskanır diye.

Kedi saldırgansa evcil değil vahşidir.

Vahşi hayvan da evde beslenilmez.

Pati sevmeyenler yada evcili olmayanlar bilmez,anlamaz evcilinde evlat oldugunu... bu yuzden bu konuya keske sadece pati anneleri yorum yapsa zira arkadas "kedisinden vazgecmekten" degil ki bu noktada cok takdir ettim kendisini benzer süreçlerden gecenlerin tecrubelerini, ne yapmasi gerektigini,nasil alistirabilecegini soruyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…