Saldırgan kedi ve yenidoğan

ay ne sacma sapan yorumlar var. bir kedi saldırgansa yetiştirilme tarzı yüzündendir. hatta genel olarak tüm hayvanlar. benim kedim de esime karşı saldırgandı, sevmiyordu. çünkü esim kişisel alanına saygı duymuyordu hayvanın. uyurken bile gidip mıncırıp ısırıyordu 🙄😂 ama sonra esim medenileşti ve daha sakin oynamaya başladı onunla. su an esim işten gelince sanki bütün gün işkence çekmis gibi esime koşuyor.
benim de esim cocuk sevmiyor ama saldırmıyor. gidip bir kenarda oturuyor. çocuklar kucaklarına vs alınca inmeye calisiyor ve uzaklaşıyor sadece. ama zarar vermiyor. kaldı ki cocuk sevmemesinin sebebi de ilk karşılaştığı cocugun ağlıyor olmasıydı. korktu ve artık cocuklardan hoşlanmıyor. saygı duyoyoruz 😂😂

ben de hamileyim ve kedimizi göndermeyi bir an için bile düsünmedik. en çok istediğim şey onu ve bebeğimi beber oynarken görmek.

kolay mı ondan vazgecmek ya? her gece uyurken Allahım paşama uzun önürler ver diye dua ediyorum ben 😂 bazı insanlar cok tuhaf valla. sakin kedi istiyorsanız, sakin yetiştireceksiniz.

Saldırgan kedisine 12 sene sonunda sokakta bakmaya başlamış, hala da kedi besleyen biri olarak(ikinci bebeğim 6 aylık, daha yeni geçtik o yenidoğan dönemden) yuva aramanızı öneririm.
-saldırgan kediyi evden göndereli çok seneler oldu, şu anki kedimiz başka kedi yanlış anlaşılma olmasın-
Yenidoğana saldırması şakaya gelmez, denenip risk alınacak bir şey olduğunu da düşünmüyorum.
Vicdansız olduğu iddia edilen eş bile bana kalırsa fazla tedbirsiz bu konuda.
Kedinin huyu belli, sonuçta kvnin kokusuna falan da alışacak olsa alışırdı. Bir saldırma sonrası kendini sokakta bulmasındansa baştan yuvalanması daha makul.

Kediniz anne terbiyesi almadı mı? Yani bebelikten beri mi sizde?

Bahçede baktığımız kedilerden biri oğlumun çocuk olduğunu biliyordu. Başta kendisini yavaş yavaş alıştırdı. 1.5 yaşındaydı oğlum. Sevdirdi. Asla tırmık vs atmadı... Sonra yavrusu doğdu. Oğlumla bebeğini tanıştırdı. İlk defa öyle birşey gördüm. Kendisi oğlumun yanına gitti sevdirdi. Yavrusu uzaktaydı onu çağırdı, sevdirdi... Şimdi gitti😭

Sakinleşmesi için birşeyler vardır mutlaka, takviye ilaç vs alın. Evden göndermekten iyidir

Abartmayın hanımefendi adam da kendi çocuğunu koruma derdinde. Atacak olsa kedi annesini parçalarken atardı kaldı ki hayvanlar duygularıyla yaşayan canlılar değil bebeğe zarar verme ihtimali gerçekten de var. Adamın korkusu normal burda beddua edilecek bir şey yok
Hiç normal değil normal olduğunu düşünen anormaldir!!! Hayvan dediğiniz şey eşya değil mal değil can can ! Çocuğu annesine zarar verirse çocuğu da atsın ileride o zaman ! Çocuğa zarar verirse atarım sokağa diyen biri vicdansızdır. Kedinin köpeğin evlattan farkı yok. Bunun yerine çözüm arar şu an konu sahibinin yaptığı gibi ! Atarım ne demek ya nasıl bir kötü kalp !

Yaa kıyamam ben size...Benim de iki yaş kızım var ama biz bebekken eve aldigimizda çocugum zaten büyümüştü ve benim kedim hiç saldırgan değil, hatta kendini korumayı bile beceremiyor kuzum..ne yapacağınızi bilmiyorum o yüzden ama anlıyorum sizi, umarım çocuklarınızı birlikte büyütmenin bir yolunu bulursunuz🙏

4 yaşında erkek kısır bir kedim var. Bebekliğinden beri bakıyorum. Ben ve eşim dışında herkese çok saldırgan. Bize de saldırgan ama ben onun dilinden anladığım için sinirlenince filan tek başına bırakıyorum üstüne gitmiyorum o sakinleşiyor. Şimdiye kadar eşime ve bana fiziksel zarar vermedi ufak tefek cırmıklar haricinde.

Ama eve gelen misafirlere özellikle yatıya kaldılarsa inanılmaz saldırıyor. Kayınvalidem iki kez hastanelik oldu. Kadın travma geçirdi kediyle yalnız kalınca titremeye başlıyor. Haberlere çıkan kedi saldırmalarından daha beter köpek saldırmış gibi zarar veriyor insanlara.
Kendi anneme de saldırdı ama benim annem kedilerden korkmadığı için o saldırınca eline sopa filan alıp korkutmuş anneme bir şey yapamadı.
Bu saldırmalar durduk yere oluyor bu arada. Hiç bir sebep yokken misafiri odada yalnız bulduğu anda koşarak gelip ısırıyor yüzüne saldırıyor.

Neyse kedimi verme niyetim yok. Ona çok düşkünüm ve aşırı seviyorum zaten vicdanen de başkasına veremem bensiz yapamaz. Şimdi inşallah 1.5 aya kadar bir bebeğimiz olacak.
Eşim de kedimi çok sevmesine rağmen oğluma saldırırsa direk atarım evden diyor. Annemi hastanelik etti yenidoğanı ne hale getirir atarım saldırmaya kalkarsa diyor.

Aşırı stres oluyorum kedim saldıracak bebeğe de eşim onu atacak diye. Saldırmasını engellemenin bir yolu yok mu acaba? Sırf içimizi rahatlatsın diye veterine götürdük hem eşimi ikna etsin istemiştim ama veteriner kalktı eşimin yanında “bebek doğunca da kıskanır saldırır bir araya getirmeyin” dedi. Ona da bir ayrı üzüldüm.
Kedilerden anlayan birileri varsa lütfen bir fikir verebilir mi?
Canım kedileri çok severim. Ama bebek farklı bir durum. Belki veterinerin haklıdır. Benim sonradan sahiplendiğim bir kedim vardı. Herkese saldiriyordu. Sokak köpeğine bile. Huyları değişmiyor. Kardeşin filan var mı? Belki Ona verebilirisn

Saçmalamayın lütfen.

Henüz bebeğim için saldırgan olup olmadığı belli değil. Neden başkasına vereyim kedimi? Belki benimseyecek ve hiç zarar vermeyecek. Çünkü bize zarar vermiyor yabancılara veriyor sadece.
İyi saldirinca anlarsin saldirgan olup olmadigini .

Benim kedim gibi.
Biz hariç kimseyi istemiyor ve kanatacak kadar saldırıyor. Yatılı misafir mümkün değil alamıyoruz iyi de oluyor gerçi hiç lazım değil ama bebek olunca başta saldırsa da zamanla alışıyor. Sanırım küçük ve savunmasız olduğunu anlıyor. Zamanla onu da bizden biri gibi sayıyor.

Genelde çocuklardan hoşlanan kedi ben görmedim. Ailemizde çok kişide kedi var, kendim de kedi besledim senelerce. Uysal kedilerde çocuk görünce saklanıyor. Çocuk çok sevmek isterse de genelde tıslar. Çocuklardan ürküyorlar yani istisnalar var mutlaka ama “genelleme” adı üstünde kedilerin genel durumu. Geneli çocuklardan korkar kaçar. Pek sevmez.
Kimsenin kucağına gitmeyen ben dahil kimse tarafından sevilmekten hoşlanmayan kedim çocuk gördü mü gidip önüne yatıyor. Sevilirken gıkı çıkmıyor. Kucağında yatıyor sarılıyor normalde asla durmaz. Genelleme yapmayın bence çünkü ben kendi kedimin çocuklara zaafı olduğunu net gördüm.

Kayınvalidem iki kez hastanelik oldu. Kadın travma geçirdi kediyle yalnız kalınca titremeye başlıyor. Haberlere çıkan kedi saldırmalarından daha beter köpek saldırmış gibi zarar veriyor insanlara.
Yani bir kedi en fazla ne kadar saldırmış olabilir diye düşünüyorum da hayal edemedim. Hani çizer yırtar anlarım da hastanelik olacak kadar ne yaptı?

Kocaman yetişkin kadını hastanelik edecek bir hayvan , yenidoğan bebeği ne hale getirir. Korktum açıkcası . Saldırıp saldıramayacağını bekleyip görmeyi ve denemeyi mi düşünüyorsunuz ? Bu çok riskli olmaz mı ? Siz bilirsiniz yine de . Ama ben yapamazdım sanırım . Çünkü wc gitseniz çocuk odada yalnız 😰

Hiç normal değil normal olduğunu düşünen anormaldir!!! Hayvan dediğiniz şey eşya değil mal değil can can ! Çocuğu annesine zarar verirse çocuğu da atsın ileride o zaman ! Çocuğa zarar verirse atarım sokağa diyen biri vicdansızdır. Kedinin köpeğin evlattan farkı yok. Bunun yerine çözüm arar şu an konu sahibinin yaptığı gibi ! Atarım ne demek ya nasıl bir kötü kalp !
Burda konuşulan şey yetişkin bir kadını hastanelik eden bir kedi. Yani bir bebeğe neler yapabilir bir düşünün. Sokağa atmasa da baş edilemezse sahiplendirilmesi gerekecek

Konuyu ben açtım sandım. 😥 10 yaşında bir kedim var. Dişi, kısır sokaktan sahiplendim. Çok saldırgan. Sebebli sebepsiz saldırıyor. Evde iki kişiyiz, gün boyu çalışıyoruz yalnızlığa alışkın bir kedi. Misafirleri, çocukları sevmiyor. Ara ara banada tıslar. 15 gün önce bebeğim oldu ve henüz Yanyana getiremedik. O işi göze alamıyorum. Bebeğin geldiği ertesi gün eşimin eline saldırdı odada eşim çamaşır katlarken. Suan genelde odasında duruyor. Ara ara bebek uyuyunca çıkarıyorum. Ona hiç kıyamıyorum. 😥 Bebek biraz büyüyene kadar birisinde dursa dedim ama böyle bir kediyi kimse bi sure evinde misafir etmez. Ben asla onu sokağa bırakamam. Ölsem yapamam. Öyle bir döngüye girdik. O kadar üzülüyorum ki geçen gece baya ağladım 😣

Tırnaklarını düzenli olarak kesersiniz, kendisiyle de mümkün mertebe ilgilenirsiniz, kokusuna alıştırırsınız. Eşiniz de sizle işbirliği içinde olsa strese sokmasa keşke sizi. Tek başınıza çözüm bulamazsınız ve eşinizin desteği çok önemli. Bebeklerden korkar genelde kediler. Benim küçük kedim de çok agresif ama bebek görünce saklanıyor.

Konuyu ben açtım sandım. 😥 10 yaşında bir kedim var. Dişi, kısır sokaktan sahiplendim. Çok saldırgan. Sebebli sebepsiz saldırıyor. Evde iki kişiyiz, gün boyu çalışıyoruz yalnızlığa alışkın bir kedi. Misafirleri, çocukları sevmiyor. Ara ara banada tıslar. 15 gün önce bebeğim oldu ve henüz Yanyana getiremedik. O işi göze alamıyorum. Bebeğin geldiği ertesi gün eşimin eline saldırdı odada eşim çamaşır katlarken. Suan genelde odasında duruyor. Ara ara bebek uyuyunca çıkarıyorum. Ona hiç kıyamıyorum. 😥 Bebek biraz büyüyene kadar birisinde dursa dedim ama böyle bir kediyi kimse bi sure evinde misafir etmez. Ben asla onu sokağa bırakamam. Ölsem yapamam. Öyle bir döngüye girdik. O kadar üzülüyorum ki geçen gece baya ağladım 😣
Odaya kilitlemek psikolojisinı ıyıce bozacaktır ama

Tırnaklarını düzenli olarak kesersiniz, kendisiyle de mümkün mertebe ilgilenirsiniz, kokusuna alıştırırsınız. Eşiniz de sizle işbirliği içinde olsa strese sokmasa keşke sizi. Tek başınıza çözüm bulamazsınız ve eşinizin desteği çok önemli. Bebeklerden korkar genelde kediler. Benim küçük kedim de çok agresif ama bebek görünce saklanıyor.
Cok ılgınc nıye korkarlar kı
Bende bı kedı var bıcır bıcır oynuyor bızım kızla.
Korktugunu gormedım
Kızım da bebeklik donemınde

X