Sakinliğim Gurursuzluk mu?

Kime nasıl yorum yazdığım sizi ilgilendirmez. Kurallara aykırı bir durum olursa yöneticiler banlar cezalandırır.

Asıl siz haddinizi bilin. Herkes sizin gibi düşünmek yazmak zorunda değil. Kendisi yazdı asla boşanma kelimesini bile kabul etmez diye. Niye, ne alaka durduk yere boşanmayın diyor bir çocuk? Benim evimde de 13 yaşlarında 2 çocuk var. Onlara bir yalanı yaşatacağıma gerçekleri söylerim. Adam başkalarıyla düşüp kalksın, terapiste bile zahmet buyurmasın, konu sahibini çocuklarına karşı çaresizmişim gibi hissettirsin, başka? Gerçek acıdır maalesef. İki seçenek var, ya devam edersin ya da yediremez ayrılırsın. Hastalık değil bu, zamanla düzelsin iyileşsin.
Aldatılma konusunda yazdıklarınıza bir itirazım yok ki zaten ama anneleri çocukları üzerinden vurmak doğru mu, bana göre hadsizlik bu evet..Artı o yaşta bir çocuk aldatılma olduğunu dahi bilse anne babasının ayrilmasini istemez çünkü annenin hislerini idrak edebileceği bir yaşta/olgunlukta değil.. Diğer taraftan çocuklar yüzünden elbette bir evlilikte kalınmamalı, herşeyinizle hem fikirim ama çocuk konusunda ölçmeden tartmadan yazmışsınız..

Evet aşırı zekiler… çocuklara anlatmak için destek alacağım gittiğim de söyleyeceğim şey çocuklara nasıl açıklamalıyım ?

Korkusuna gelince Çocuklar varken askere gitti ailesinde kalmadık onlarda başka şehirde köydeler
anneannem yanıma gelmediği için evimde kalamadım ben gittim köye üç ay dayanabildim dayılarım çok kalabalık baskıcılar vs bişey mi dendi ortam birden değişti o yüzden mi inanın bilmiyorum kısa dönemdi askerlik iki ay teyzem de kaldık merkezde büyük olan sobalı evde zatürre oldu diye
Ama köy travma oldu sanırım düşüp kolu kırıldı hastalık iğneler vs birde büyük olan gereğinden fazla sakin içinde yaşayan içine kapanık bir çocuk…
uzmandan destek almak lazım
bu yaşta çocuğa ihaneti söylemenizi tavsiye etmezler muhtemelen ama boşanma konusunu uygun biçimde nasıl açıklar ve kabul ettirsiniz onu konuşursunuz uzmanla

X