Sakinliğim Gurursuzluk mu?

Selamlar Arkadaşlar

Üyelik tekrarı yüzünden sevgili yöneticiler askıya alabilirler hesabı. Burada ki Anne-bebek klüplerinden reel hayatta görüştüğüm arkadaşlar olduğu için yeni bir üyelik ile açmak zorunda hissettim.

Gelelim derdime. 15 senelik evliyim üniversite biter bitmez sınıf arkadaşımla evlendik. 20/22 yaşlar…
sıfırdan ailelerden yardım almadan maddi manevi (ki benim babam ve annem yoktu anneannem büyüttü) bir hayat kurduk. Zaten ilk beş sene borç öde vs evliliğin getirdiği sorunlar ve maddi durumlarla geçti. Herşey oturdu iki çocuğumuz oldu.
10 senedir işimiz gereği çok fazla kadınla iletişim halindeyiz müşterilerimizin çoğunluğu açısından.

Geçen sene sadece bir kişiye çok takıldım kavga vs engelledi müşterisini. Bir daha iletişimleri olmadı. Yatılı fuara gitmişti eşim orada o kişi davet etmiş ve aldatılmışım. Bir boşluk anında bugün itiraf etti en büyük pişmanlığım bu diye. Muhasebe kayıtlarımız vs hepsine baktım o dönem bir kez ticari bir iletişim olmuş. Başka da olmamış bu sene fuara benle katıldı. O kişinin standına da uğradık kadın yanıma gelmedi oturamadı asistanı kahve yaptı çok tedirgin tutumları vardı içimden de dedim gerçekten bir kişiye takıldım ve bence haksız değilim…
Gelelim bugüne sadece yalnız kalıp ağladım ben yapsam adliye yada cenaze olurdu sanırım bizim duygusal yaklaştığımızı ama onun lanet olsun ki bir dürtüydü olmamalıydı bu sırrı mezara götürmesi gerektiği vs söyledi zaten vicdanının altında bir senedir ezildiğini vs vs

Benim yakıp yıkmam lazım. Sakinliğimden korkuyorum arkadaşlar profesyonel destek için bir yerle görüştüm onlar seans ayarlayınca döneceğiz dediler.
Atıp tutarken asla kapının önüne korum bilmem ne diyen ben şuan tepkisizim ne düşüneceğimi bilmiyorum çünkü isim sürpriz olmadı…ve daha önce çok başka ortamlar oldu yabancılar vs birlikte gittik geldik kimseye bu kişi kadar takılmadım.
Bir senedir duymadan ben bunu hazmettim mi midesiz miyim gurursuz muyum ben!
13/14 yaşında ikisi de ergen çocuklarımın
Bir yapan hep mi yapar sağlıklı düşenemediğim konusunda hem fikirim objektif yorumlara ihtiyacım var…
Zor durumlar bunlar..Anında boşarım diyen ancak başına gelince zorlanan/ayrılmayan kadınlar da yadsınamayacak kadar çok. Eşinizi de anlamadım, bir halt yedi ve üstüne üstlük boşanmak da istemiyor, size söyleyerek vicdanını mı rahatlatıyor! Bu durumda da sizi bir kuyuya atıyor. Bencillik olmuş bu hareketi keza aldatmasına zaten denecek laf yok..Ben de aldatılma durumunda -kapıya anında koyanlarcıdanım- ama yaşamak başka birşey. Diyelim ki ayrılmadım; bir daha asla ona karşı eskisi gibi olamam, bu mümkün değil..Eşim "beni boşa" diye yalvaracak raddeye gelir, yakar yıkarım çünkü. Bu da bizi eninde sonunda ayrılmaya sürükler diye düşünüyorum..Belki de saniyesinde giderim.. Yaşamakla, tahayyül etmek arasında göründüğünden büyük mesafeler var..Güven duygusunun bitmesi bana korkunç geliyor 😔

Ne güzel iş, babasıyla aynı kafada bir erkek çocuk yetiştirmişsiniz. İleride kendisi de karısını aldatır ve asla boşanmam der, sus otur çek der
Nasıl bir yorum bu! Kadın yaşadığı şokla başetmeye çalışıyor. Hiçbir şey bilmeyen bir çocuktan bahsediyorsunuz, hangi çocuk anne babası ayrılsın ister! Çok suçlayıcı, haddinizi bilmelisiniz..

Ne güzel iş, babasıyla aynı kafada bir erkek çocuk yetiştirmişsiniz. İleride kendisi de karısını aldatır ve asla boşanmam der, sus otur çek der. Eş olarak anlaşamıyoruz aramızda aşılması imkansız sorunlar var, biz ayrılıyoruz ama anne baba olarak beraberiz diyebilmeniz gerek. Benim de ergen çocuklarım var, ben söylerdim. Çünkü büyüyecekler kendi hayatlarını kuracaklar ve ben bir pislikle yaşamaya devam ediyor olacağım. Adam terapiste bile yanaşmıyor, gitsin konuşsun konuşsun dönsün otursun evinde diyor. Sadece siz kendinize yardım edebilirsiniz. Siz isterseniz çıkarsınız bu durumdan, ben aldatılmayı affetmeme tataftarıyım. Kim bilir kaç kişiyle oldu, kimbilir kaç defa daha yapacak sorusu bir an bile çıkmaz benim aklımdan. Boşanmamak kendimi cezalandırmak demek. Böyle sadakatsiz rezil biriyle ömrümü çürütmem.

Bundan sonra nasıl güveneceksiniz? Kurtarmak diyorsunuz da neyi kurtaracaksınız, evliliğinizi mi kocanızı mı? Size değil genele sesleniyorum. Lütfen en küçüğünden en büyüğüne çocuklarınızın arkasına saklanmayı, çocukları bahane etmeyi bırakın, onların sırtına yüklemeyin kendi sorununuzu.
Diğer yazdıklarınızı ilk cümleden sonra okumamışım bile
Zor durumlar bunlar..Anında boşarım diyen ancak başına gelince zorlanan/ayrılmayan kadınlar da yadsınamayacak kadar çok. Eşinizi de anlamadım, bir halt yedi ve üstüne üstlük boşanmak da istemiyor, size söyleyerek vicdanını mı rahatlatıyor! Bu durumda da sizi bir kuyuya atıyor. Bencillik olmuş bu hareketi keza aldatmasına zaten denecek laf yok..Ben de aldatılma durumunda -kapıya anında koyanlarcıdanım- ama yaşamak başka birşey. Diyelim ki ayrılmadım; bir daha asla ona karşı eskisi gibi olamam, bu mümkün değil..Eşim "beni boşa" diye yalvaracak raddeye gelir, yakar yıkarım çünkü. Bu da bizi eninde sonunda ayrılmaya sürükler diye düşünüyorum..Belki de saniyesinde giderim.. Yaşamakla, tahayyül etmek arasında göründüğünden büyük mesafeler var..Güven duygusunun bitmesi bana korkunç geliyor 😔
Evet arkadaşım beyefendi kendini güveni inşa etmeye adayacakmış pazardan alınır gibi alınacak bir duygu sanki

Teşekkür ederim hepinize arkadaşlar muhtemelen bitecek psikolog ile belki en az hasarla çocuklarımın atlatması amacım olabilir

Telefonum da asla bulunmasını istemiyorum bu hesabın bu kadar aciz kendisine bile düşüncelerimi söylemedim üyeliğim askıya alınabilir

Yani adam terapiste bile gelmiyor. Suçunla otur derler bizim burada. Yani affedilmez bir hata yapmış olsam ben, kocam bir şeyler istese şartsız şurtsuz kabul ederdim. Sizin kocanızda bu yok. Bu biraz pişkinlik olmuyor mu sizce de?
Yaptığını kendince ufaltıyor. Kendiniz de demişsiniz ben yapsam ya adliye ya cenaze diye. Ama kendine gelince üstü kapatılacak bir şey.
Çocuk konusun gelirsek de valla konu sahibi dünyadaki ilk boşanan çift siz olmayacaksınız. Çocuklarınız da bu duruma ayak uydurmak zorunda bence. Bir sürü insan bunu başarıyor, sizinkiler de başarır. Ama karar sizin tabi.

Selamlar Arkadaşlar

Üyelik tekrarı yüzünden sevgili yöneticiler askıya alabilirler hesabı. Burada ki Anne-bebek klüplerinden reel hayatta görüştüğüm arkadaşlar olduğu için yeni bir üyelik ile açmak zorunda hissettim.

Gelelim derdime. 15 senelik evliyim üniversite biter bitmez sınıf arkadaşımla evlendik. 20/22 yaşlar…
sıfırdan ailelerden yardım almadan maddi manevi (ki benim babam ve annem yoktu anneannem büyüttü) bir hayat kurduk. Zaten ilk beş sene borç öde vs evliliğin getirdiği sorunlar ve maddi durumlarla geçti. Herşey oturdu iki çocuğumuz oldu.
10 senedir işimiz gereği çok fazla kadınla iletişim halindeyiz müşterilerimizin çoğunluğu açısından.

Geçen sene sadece bir kişiye çok takıldım kavga vs engelledi müşterisini. Bir daha iletişimleri olmadı. Yatılı fuara gitmişti eşim orada o kişi davet etmiş ve aldatılmışım. Bir boşluk anında bugün itiraf etti en büyük pişmanlığım bu diye. Muhasebe kayıtlarımız vs hepsine baktım o dönem bir kez ticari bir iletişim olmuş. Başka da olmamış bu sene fuara benle katıldı. O kişinin standına da uğradık kadın yanıma gelmedi oturamadı asistanı kahve yaptı çok tedirgin tutumları vardı içimden de dedim gerçekten bir kişiye takıldım ve bence haksız değilim…
Gelelim bugüne sadece yalnız kalıp ağladım ben yapsam adliye yada cenaze olurdu sanırım bizim duygusal yaklaştığımızı ama onun lanet olsun ki bir dürtüydü olmamalıydı bu sırrı mezara götürmesi gerektiği vs söyledi zaten vicdanının altında bir senedir ezildiğini vs vs

Benim yakıp yıkmam lazım. Sakinliğimden korkuyorum arkadaşlar profesyonel destek için bir yerle görüştüm onlar seans ayarlayınca döneceğiz dediler.
Atıp tutarken asla kapının önüne korum bilmem ne diyen ben şuan tepkisizim ne düşüneceğimi bilmiyorum çünkü isim sürpriz olmadı…ve daha önce çok başka ortamlar oldu yabancılar vs birlikte gittik geldik kimseye bu kişi kadar takılmadım.
Bir yapan hep mi yapar sağlıklı düşenemediğim konusunda hem fikirim objektif yorumlara ihtiyacım var…
Kafanızda bitmiş o yüzden bu sakinlik ilk şok hali ağlama vs geçince eğer karşıdakine karşı bir tepki vs veremiyorsaniz bu birşeylerin bittiğini gösterir
Yok pişmanım vs buna inanmayın belli ki kadın yada bilen biri anlatmakla tehdit etti esinizde yok vicdan azabı vs deyip itiraf etti öylemi ?
Kadın bana faceden sahte profille resim atmış ben tanımıyorum vs diye bakmamıştım ne hikmetse eski es kişisi bir iki hafta sonra itiraf etti ben bu itiraf sonrası mesajı diğer mesajları silerken görüp okudum
Resimleri ekran resmi aldım ve boşadim

Hanım efendi karşıda ki çocuk olayları bilmiyor siz nasıl çocuğumu nasıl yetiştirdiğimi biliyorsunuz ben bana annelik yapmayan kadın gibi olmamak için doğurup atan merhametli çocuklar yetiştirmeye çalışıyorum kafanız mı iyi sizin 13 yaşında babasının yediği haltı bilmeyen çocuk hakkında oda yapar vs ne kadar saçma sapan yazmışsınız sizin çocuklarınızın başına gelmesin hayat büyük konuşmaları yediriyor ama size gelmesin diyorum ben lütfen çocuklarıma yorum yapmayın !!!!
Boşanmayı korkunç bir şeymiş gibi göstermeyin. Kim diyor ki doğurup atın merhametsiz yetiştirin diye. Boşanan kadınların çocukları merhametsiz mi oluyor? Atıyorlar mı o çocukları bir köşeye? Sadece sizin evde mi var aldatan ve aldatılan? Ailesini çocuklarını düşünmeyen, karısını enayi yerine koyan tek koca sizde mi var?

Ben çocuklarımla her şeyi konuşur her şeyi söylerim. Küçüklüklerinden beri korktuğumu istediğimi istemediğimi... her şeyi konuşurum onlarla. Kimsenin anneliği kimseyi ilgilendirmez, hiç birimiz mükemmel değiliz. Ergen iki kızım var, babaları beni aldatırsa ihanet ederse onu da söylerim. Birbirimizi artık sevemiyoruz, kırmak üzmek yaralamak istemiyoruz, bu nedenle boşanıyoruz ama o sizin babanız, devamlı görüşürüz, ne zaman isterseniz beraber planlar yaparız... Bunlar çok mu korkunç sözler davranışlar? 13 yaşındaki çocuğa dürüst davranmak yerine gizlemeyi saklamayı daha faydalı görüyorsanız öyle davranın.

Başınıza gelmesin, kınamayın, büyük konuşmayın... Bunlar yazılmayınca olmuyor nedense. Eşimi severim sayarım, 18 senedir evliyim bir yanlışını görmedim. Çocuklarını benden çok düşünür, ailesini her şeyden önce tutar ama bunlar onu vazgeçilmez yapmıyor. Sevmiyorsa, evliliğe devam etmek istemiyorsa söyleyecek anlatacak ve adam gibi yolunu ayıracak. Arkamdan onla bunla düşüp kalkıp ama çocuklarımız demeyecek. Ben de bu hayata bir kez geliyorum, kafamda boynuzlarla yaşamak zorunda değilim. Sevilmemek mi aldatılmak mı derseniz sevilmemeyi tercih ederim. Adam sizle terapiste gelecek kadar önemsemiyor olayı. Yaa tamam git konuş dön eve diyor. Bazı hatalar affedilir ama aldatma affedilmez. Çünkü tekrar yapmayacağından emin olunamaz güvenilmez. Yanınızda olmadığı her an acaba mı diyip kuşkulanacaksınız. Ne belli sadece tek kişiyle ve tek sefer olduğu?

13 yaşındaki çocuk bunu fark etmez ama bir sonraki aldatmayı fark edebilir. Senin yüzünden, sen üzülme diye boşanmadım demek sorunu o çocuğa yüklemek oluyor.
Sağlıklı düşünemiyorum kafamı toplayamıyorum yazıyorsunuz, yardım istiyorsunuz, yapılan yorumlara çemkiriyorsunuz. Ne istiyorsanız onu yapın.

Nasıl bir yorum bu! Kadın yaşadığı şokla başetmeye çalışıyor. Hiçbir şey bilmeyen bir çocuktan bahsediyorsunuz, hangi çocuk anne babası ayrılsın ister! Çok suçlayıcı, haddinizi bilmelisiniz..
Kime nasıl yorum yazdığım sizi ilgilendirmez. Kurallara aykırı bir durum olursa yöneticiler banlar cezalandırır.

Asıl siz haddinizi bilin. Herkes sizin gibi düşünmek yazmak zorunda değil. Kendisi yazdı asla boşanma kelimesini bile kabul etmez diye. Niye, ne alaka durduk yere boşanmayın diyor bir çocuk? Benim evimde de 13 yaşlarında 2 çocuk var. Onlara bir yalanı yaşatacağıma gerçekleri söylerim. Adam başkalarıyla düşüp kalksın, terapiste bile zahmet buyurmasın, konu sahibini çocuklarına karşı çaresizmişim gibi hissettirsin, başka? Gerçek acıdır maalesef. İki seçenek var, ya devam edersin ya da yediremez ayrılırsın. Hastalık değil bu, zamanla düzelsin iyileşsin.

Selamlar Arkadaşlar

Bir sefer yapan herzaman yapar. Denenmişi denemeyeceksin.

Psikoloğa gideceğim birlikte gidelim kurtarma yada bitirme değil bizi dinlesin dedim hatam belli ben gelmeyeceğim dedi
çocuklardan erkek olan şakasına bile boşanma konusunu kaldıramayan bi çocuk evde sakinliğim de o yüzden sanırım kapıya koysam diğeri takmaz… aile bende yok zaten gidip uzaklaşayım diye
peki çocuk boşanma fikrinden neden bu kadar korkuyor ?
neden kaldıramıyor yani ? 13 veya 14 yaşında bu çocuk, akılsız değil küçük değil sonuçta. gayet aklı erer
hele ki yeni neslin bilmediği şey yok artık, çok da uyanıklar .
merak ediyorum, neden?

Kime nasıl yorum yazdığım sizi ilgilendirmez. Kurallara aykırı bir durum olursa yöneticiler banlar cezalandırır.

Asıl siz haddinizi bilin. Herkes sizin gibi düşünmek yazmak zorunda değil. Kendisi yazdı asla boşanma kelimesini bile kabul etmez diye. Niye, ne alaka durduk yere boşanmayın diyor bir çocuk? Benim evimde de 13 yaşlarında 2 çocuk var. Onlara bir yalanı yaşatacağıma gerçekleri söylerim. Adam başkalarıyla düşüp kalksın, terapiste bile zahmet buyurmasın, konu sahibini çocuklarına karşı çaresizmişim gibi hissettirsin, başka? Gerçek acıdır maalesef. İki seçenek var, ya devam edersin ya da yediremez ayrılırsın. Hastalık değil bu, zamanla düzelsin iyileşsin.
bana çok garip geldi, çocuk gayet de anlayabilecek, algılayabilecek yaşta
en azından anne babaların anlaşamadıklarında boşanma yoluna gidebildiklerini, bunun da hayatın içinde bişey olduğunu bilmesi lazım (çocukla sadece gerektiği kadar bilgi paylaşılır tabii, babanın ihaneti çocuklara söylenmek zorunda değil en azından şimdilik)
şimdiki çocuklar çok da zehir gibi üstelik
mutlaka çevresinde boşanmış ebeveyn örneği vardır, arkadaş çevresinde vs
nasıl bu kadar, şakasını bile kaldıramayacak kadar tepkili olabilir boşanma denen şeye?

peki çocuk boşanma fikrinden neden bu kadar korkuyor ?
neden kaldıramıyor yani ? 13 veya 14 yaşında bu çocuk, akılsız değil küçük değil sonuçta. gayet aklı erer
hele ki yeni neslin bilmediği şey yok artık, çok da uyanıklar .
merak ediyorum, neden?
Evet aşırı zekiler… çocuklara anlatmak için destek alacağım gittiğim de söyleyeceğim şey çocuklara nasıl açıklamalıyım ?

Korkusuna gelince Çocuklar varken askere gitti ailesinde kalmadık onlarda başka şehirde köydeler
anneannem yanıma gelmediği için evimde kalamadım ben gittim köye üç ay dayanabildim dayılarım çok kalabalık baskıcılar vs bişey mi dendi ortam birden değişti o yüzden mi inanın bilmiyorum kısa dönemdi askerlik iki ay teyzem de kaldık merkezde büyük olan sobalı evde zatürre oldu diye
Ama köy travma oldu sanırım düşüp kolu kırıldı hastalık iğneler vs birde büyük olan gereğinden fazla sakin içinde yaşayan içine kapanık bir çocuk…

Benim de sakinliğimin geçici
Ayrılmamak için kendinizi ikna etmek istiyorsunuz ama siz de farkındasınız artık olmayacağının. Bence kendinize saygınızı kaybetmeyin süreci uzatıp
Öyle bir iknaya ihtiyacım yok bir yere geldiyse maddi manevi ikimizin sayesinde 15 sene o gelirken arkasında durduğum gibi çekilmeyi de bilirim sadece niye sakinim diye düşüyorum bitirmişsiniz kafanızda diyen arkadaşlar haklı gibi zaten bir senedir bilinç altım hazırlamış o kişiye takık olduğum için telefon falan ortada iştede kayıtlar önümde ara ara hep bakıyordum ki bilmeden detayı o kadın ticaret var mı mesaj atmış mı vs diye

Bundan sonraki hayatınız şüpheyle geçicek. E bir de midenin kaldırma durumu var. Yapabileceğinizi düşünüyorsanız devam edin.

Evet aşırı zekiler… çocuklara anlatmak için destek alacağım gittiğim de söyleyeceğim şey çocuklara nasıl açıklamalıyım ?

Korkusuna gelince Çocuklar varken askere gitti ailesinde kalmadık onlarda başka şehirde köydeler
anneannem yanıma gelmediği için evimde kalamadım ben gittim köye üç ay dayanabildim dayılarım çok kalabalık baskıcılar vs bişey mi dendi ortam birden değişti o yüzden mi inanın bilmiyorum kısa dönemdi askerlik iki ay teyzem de kaldık merkezde büyük olan sobalı evde zatürre oldu diye
Ama köy travma oldu sanırım düşüp kolu kırıldı hastalık iğneler vs birde büyük olan gereğinden fazla sakin içinde yaşayan içine kapanık bir çocuk…
küçük yaşta evlenip erken anne olduğunuz için herhalde, yoksa neden eşiniz askerdeyken köyde teyzede ananede orada burada kalasanız ki? evinizde oturursunuz çocukla normalde...
gereksiz yere çocuklarda "babam gidince böyle saçma sapan şeyler yaşıyoruz" algısı gelişmiş

daha sonra eşinizden ayrı hiç tatile, sehir dışı gezmelere vs. gitmediniz mi? çocuklar babasız güzel bir şey yaşamadılar mı hiç?

Çocukların tam ergenlik zamanı , boşan demek kolay siz kendi şartlarınızı daha iyi bilirsiniz . Aileniz yaşasaydı arkanızda olsaydı biraz daha kolay olurdu . Çalışıyorsunuz galiba , çocuklarınız büyüsün meslek sahibi olsun size sahip çıkarlar . Benim fikrim evli kalıp kenara para atmanız , terapi almanız baktınız olmadı ilerde boşanırsınız. Gerçekçi konuşmak lazım herşey pahalı , aileniz yok, çocukların istekleri ihtiyaçları bitmiyor . Kenara para atın , baktınız olmuyor basın tekmeyi . Benim çevremde gördüğüm çocuklar annelerine büyünce sahip çıkıyor . Durum sizin akıllı yavaş hareket Edin . Aynı hareketi bir kadın yapsa , kocanız affedermiydi tabiki hayır . Hakaretler havalarda uçuşurdu . Sessiz akıllı , hareket edin .

X