Sağlıklı ve mantıklı bir akla ihtiyacım var..

Dostfikri

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
9 Ekim 2024
1
0
34
Merhaba sizi biraz darlayacağım.
Baba tarafım çok varlıklı ama babamın gönlü çok fakir. Para sevmez para tutamaz yönetmeyi bilmez.
Annem ise pasif agresif dışarıya karşı uysal kibar, evin içinde aniden patlayan bağırıp çağıran ve ömrü boyunca g*ünü toplatan biri. Hastalık hastası kısaca. Şimdi aile aile diyenler çıkabilir ancak 35 yaş sonrası hala aynı evde onlarla barınıyorsanız öyle bir kutsiyet çoktaaan kalkmış oluyor. Birbirinize dayanamayan geçimsiz, ruh hastası biri oluyorsunuz. Benim en büyük sorunum hedefsizlik, kararsızlık sorumsuzluk oldu. Lise mezunuyum ve 2 sene özel sektörde çalıştım ama son 8 senedir en az 100 iş değiştirdim. Hiçbir yere adapte olamadım. İnsanlar acımasız ve ben eskisi gibi cesur değilim. Eziliyorum maalesef kabul ettim. Bu yaşa kadar şöyle böyle geldim su akar yolunu bulur laflarıyla.. şimdiiiii asıl meseleye gelelim kemerleri sıkın uçmaya hazır mısınız……
Benim 3 kardeşim evli ama bir bekar erkek var evde ve madde bagımlısı ayrıca gay 34 yaşında ve işsiz.
Önceleri bu maddenin ona zarar vermediğini vs atıp tutuyordu. Ama şimdi ise parasız ve işsiz olduğu için aşırı öfkeli ve kaba zaten eskiden de aynıydı ama tamamen babama çekmiş. Babam bizi çocukken kemer ve hortumla suçsuz yere misal bulaşık yıkamadık ona su vermedik diye be maddi sıkıntıları olduğu için döverdi. Hatta beni çok suskun olduğum için diğer kardeşlerime göre geçen sene de dövdü. Artık yaşım orta yaş olduğu için karşılık verdim dövmedim ama bilinçsiz olmadığım için cahilli karşısında bedenime zarar vermesin diye elini kolunu burktum.
Bu madde bagımlısı cinsiyet sorunu yaşayan erkek kardeşim geçenlerde annem ondan yemek sakladığı için (para vermediği için o da bu yöntemi uyguluyor) ortalığı ayağa kaldırdı. Biz apartmanda yaşıyoruz ve alt kat yine yukarı geldi noluyor diye. Eskiden korkmuyordum ondan karşılık verırdım ama şimdi yüzü hali eli ayağı beni öldürecek hissi verıyor. Ben annemle olan kavgalarına karışmam ama baktım yerlere düşüyor yine annem ne bağırıyorsun yeter dedim bu sefer bana ağır hakaretler asagılama evde kaldığımı ve beni kimsenin almak istemediğini söylemeler başladı tabi hepsi beni kızdırmak içindi amaaaa şu gerçek ki bunların altında haset var kıskançlık var art niyet var . İşte bundan korkuyorum hemde çok. Çünkü normalde iyiyken böyle değil . Tam bir narsist olduğu için karnındaki işkembeyi öfkelendıgınde dışarı döküyor. Çok pis ve odası mikrop yuvası . Hastalandığında doktora gıtmez abur cubura para verir yemek yemez çok zayıf ve tamamen bitik. Annemin tümör ameliyatından sonra bi gözü kör oldu dıgeri bulanıklaştı. Babam kireçlenme olduğu için ayakta duramıyor bakıma muhtaç. Param ve ekonomik özgürlüğümü oturtmam için ruh sağlığımı iyileştirmem gerekiyor ama evden dışarı çıktığım gibi peşime düşüyorlar telefonlarım susmuyor. Evli olanları bilirsiniz malum kocamız vs çocuğumuz var derdimiz var bi de sizinle uğraşamayız dıyorlar bende bunlarla ömrümü çürütüyorum. Ev iki katlı ve kiradayım. Erkek kardeşimin öyle psikolojisi bozuk öyle bozuk ki üst kata geçen gün bi erkek kurye çağırıp sipariş bahane oradaki terasta ilişki yaşadı. Aılem bu durumu bildiği halde konuyu kapatıp üstünü örtüyor ve ölene kadar örtecekler. Benim canım şu an onun vicdanına kaldı maalesef. Güya annem babam deyip karşıma çıkan iyi insanları bile değerlendirmedim daha iyisi olur diye. Meğer ömrüm geçmiş bunların yanında hayatımı çaldınız dıyorum Allah gözünü kör etsin dıyorlar. Altlarını bile aldırmaya çalışıyorlar o kadar herkesin duygusal ve fiziksel desteğine ihtiyaçları var ki .. bu durum yeni değil ve ben bunu yeni anladım hiç istikabilimi düşünmeyen biri olarak ailemin beni çocukluğumdan beri yaktığını ve hala farkında olmadan devam ettıgını yeni anladım. Çok korunmadan çocuk yapıp annemden çocuk aldırmasını istemiş iş konularında hep annemi kullandı kendi beceriksizliği yüzünden ailesini perişan etti. Öyle pis huyları var ki evin içinde akıl almaz. Üzgünüm bu kadar detaya giremem çok acımasız ve insani olmayan vicdansızca olaylar yaşanıyor evimizde. Son görüştüğüm adam gayet temiz aile erkeği maddi manevi destek olan biriydi . Ama o kadar sevgisiz büyüdüm öyle vicdansız aileye düştüm ki görüştüğüm adamın ailesiyle olan iyi bağlarına haset ettim kıskançlık krizine girdim. Gerçi biraz da anacıydı işin doğrusu. Her buluşmamızda anası görüntülü arar askım oğlum derdi. Evlerine giderdim karşımda öpülüp koklaşıp sarılırlardı. Ben aılemden buna hiç doyamadıgım için görmediğim için eve tanışmaya geldiler ve biz 1,5 sene beklemek istıyoruz dediler. Midem bulandı suratım düştü çünkü onu o kadar sevmiştim ki anasının böyle yapacağını net olarak anlatmadı ve karar ikimizin bile demedi annesi karar verdi ve gittiler. Babam olacak vicdansız da onunla olan ilk 3 ayımı sırf kendi istediği biri olacak diye zehir etti. Namaz kokmuyor oruç tutmuyor kim olduğu belli değil vs vs dıye sürekli işi bozmaya çalıştı. Evden onunla görüşmek için çıktığımda annem peşime düşüyordu illallah geldi. Evin işi var yemek yapılacak temizlik var kardeşlerin gelicek dıye dıye tamamen hayatımla oynadılar. En kötüsü ne biliyormusunuz yılllardır çalışıp o işi yapıp bu işi helal yoldan lafın basıma korkuyla cesaret karışık yapıp babama kiraya destek olmaktı ve bunu kullanmış olmasıydı. O kadar ama o kadar aile sevgisine muhtaçtım ki bi gün düzelir dıye hep bekledim. Çünkü kafam salak gibi bişeylerin yoluna girmesi için önce anne babanın ailenin iyi olması gerekir dıye çalışıyordu. Böyle böyle 36 oldum. Ona gelince ne bir aldatmaaa ne de hakaret var işi annesi uzattığı için mesaj atıp hediye olarak verdiğin kolyeyi verıcem buluştuğumuz yere gelir misin diye gayet kibar bi msj attım ama adam önceden evlenıp ayrıldığı içim kaybedecek bir şeyi yoktu ve istemiyorum zorlamayla olmuyor herkesin yolu açık olsun dedi ve kesti attı. Sevmıyor vs de wp daki durumlarımı saniyede yakalıyor. Acım geçeli 3 ay oldu. Ayrılalı 6 ay. Erkek işte küçüğünde de büyüğünde de az bi piçlik oluyor. Eski görüştüğü kızlar da dahil hepimizin durumlarına sağ baştan rutin olarak bakıyor sanırım😅
Şimdi ev bakıyorum taşınacağım çok büyük karar aldım çünkü semt degıstırmek bana iyi gelecek ama bi fikre ihtiyacım var
Bu ekonomide dairelerde vs kadınlar kalmak istese ne kadar güvenebilir ? Ben şimdiki işimden 22 bin ₺ bile kazanmıyorken bu adamlar 12 bin ₺ istıyor. Hadi 10binle yuvarlandım bi gün ekmek yemedim bi gün zeytin. Ya duvarlarda kamera varsa? Arkada mafyavari bilmemne ticareti yapıyorsa? Allah biliyor gündüz surlarda kızın kafası kesilen bi toplumdayız. Nasıl yaparım ki ben? Eskiden olsa idare ederdim ama şimdi iyice silkelenmek mi iyi karar için yeterli yoksa bendeki bu düşünceler sadece komik ve ütopik bi hayal mi? Hayatta bu kadar tembel olan ben basım kendimi toparlayacağım? Şimdiden teşekkürler..

Bir derdim var a taşınsa konunuz iyi olur gibi. Gözünüzü karartıp ayrı eve çıkın. Geç değil hiç Bi şey için

X