Sağlıklı kilo vermek isteyenler kesinlikle baksın!

Merhaba kızlar. Böyle bir topiği bu güne kadar nasıl farketmedim aklım almıyor:KK19:
Beni de aranıza alırsanız çok sevinirim :) Ben 20 yaşındayım. Ne yazık ki 90 kilo civarındayım (son 1 yılda yaklaşık 20 kilo aldım) boyumda 174.
Hemen yarın bu diyete başlayacağım. Devamlı yiyip kilo aldığım hergün hayatın benden bir gün götürmesi, isteklerimi 1 gün daha ertelemem demek ve buna bir dur demenin vakti de geldi. Bu hafta sınav haftamdayım ama yinede düzenli olarak sizleri takip edeceğim. Hepinizi öpüyorum inşallah birlikte başarırız :21:

rumuzunu değiştir önce bence peralle,

seni görünce aklıma sarelle geliyor :KK1:

Merhaba kızlar. Böyle bir topiği bu güne kadar nasıl farketmedim aklım almıyor:KK19:
Beni de aranıza alırsanız çok sevinirim :) Ben 20 yaşındayım. Ne yazık ki 90 kilo civarındayım (son 1 yılda yaklaşık 20 kilo aldım) boyumda 174.
Hemen yarın bu diyete başlayacağım. Devamlı yiyip kilo aldığım hergün hayatın benden bir gün götürmesi, isteklerimi 1 gün daha ertelemem demek ve buna bir dur demenin vakti de geldi. Bu hafta sınav haftamdayım ama yinede düzenli olarak sizleri takip edeceğim. Hepinizi öpüyorum inşallah birlikte başarırız :21:

slm canım.evet hemen yarın başlıyorsun kendini hazır hissetmiyorsan 1. listeye hafiften bir şeyler ekleyerek başla sınav haftanmış.en fazla beynimiz harcıyormuş kaloriyi o yüzden hemen birebir uyma hazırlık yap sadece.daha çok gençsin canım sen bizden hızlı verirsin.kendine küçük hedefler koy birden atıyorum ben 30 kilo vericem deme.gözünde büyür yoksa.ben ilk 3 dedim 3.700 verdim.şimdide 5 diyorum yani küçük adımlar tatlım.başarıcaz tabiki de:KK52:

egzersizden önce kahve içmek yağ yakımını arttıyor,
şekersiz iç ama.

çaykurun bergamut aromalı yeşilçayını içiyorum ben, fincanıma da yarım çubuk tarçın ilave ediyorum
hem şekeri dengeliyor, hem içimi kolay oluyor

kahveyı sekersız içiyorum bn zaten sıyah cayda dahıl her cayıda sekersız içiyorum .yeşilçayı hiç böyle denememiştim.birde tarcınlı deneyeyım o zaman cok saol :)

kilo verdikten sonra hamile başlıklarında takılırız belki :KK49: söylerken bile garip hissediyorum.

benim elbise giyebilmeme daha oohooo çok var, 1 hafta sonra bende eliptike başlıycam.

..
bu hafta regl öncesi olduğum için tatlı krizlerim olurdu benim,
diyeti uygulamazsam inanmazdım
bir sefer bile tatlı istemedim :KK39:

verelim de hamile başlıklarına da takılırız canım:KK9:vallahi ben bir kaç kere tatlı krizine yenik düştüm ne yapayım.zaten kaçamaklar ola ola bu işi noktalayacağız abartmamak şartıyla tabiki.sen kaç kilodasın canım?ben etek giyiyorum elbiseyi de bundan sonra giyeceğim inşallah.biraz gerdirdi ama olacak o da.ben öyle şeyler yaprım mesela 1 beden küçük kıyafet almak gibi.o zaman motive oluyor insan.bir ara 88 kiloya çıkmıştım o sinirle gidip 1 beden küçük kıyafetler aldım şimdi onları giyiyorum.dene bence çok işe yarıyor.

çalışırken diyeti uygulamak bile çok zor bilirim.

öğlenki salatayı yoğurt ile değiştireyim ben o zaman.

kurumdakiler hayretle bakıyor bana.hiç üşenmeden bunları nasıl hazırlıyorsun diyorlar bana:21:yeminle her gün beslenme çantası hazırlayıp gidiyorum işe:KK9:akşamdan salatamı yapıyorum.sabah da ızgara mı hazırlıyorum.çok yoruluyorum ama değecek bunlaraEn Büyük KKsalatanın yanında ayran içiyorum canım.salatayı çıkarma bence zaten yüzde 98i su o salatanın

egzersizden önce kahve içmek yağ yakımını arttıyor,
şekersiz iç ama.

çaykurun bergamut aromalı yeşilçayını içiyorum ben, fincanıma da yarım çubuk tarçın ilave ediyorum
hem şekeri dengeliyor, hem içimi kolay oluyor

Yeşil çayı yaseminli bulabilirseniz tavsiye ederim çok hoş.

7-Günde-15-kilo-Diyeti.jpg

Sevgili arkadaşlarım :KK16:

Bu güne kadar bu siteden çok faydalandım. Başkalarının üzüntülerine üzülüp,mutluluklarına sevinen altın kalpli insanlar var burada. Herkesin sorunlarına çözüm arayan,bulan,sorulara yılmadan cevap veren iyi yürekli arkadaşlarım hepinize tek tek teşekkür ediyorum :KK54:

Hep faydalanmak olmaz biraz da fayda sağlamak lazım değil mi :KK31:

Öncelikle şunu belirtmeliyim ki bir çok diyet deneyimim oldu bu güne kadar. Dukan diyetinden tut elma diyetine kadar çoğunu denedim. Hiç bir diyeti kötülemek gibi bir amacım yok yanlış anlamayın. Bana yaramadılar sadece :KK14: Her şey herkese yarayacak diye bir şey yok sonuçta.

Bu yazacağım diyet listesi (daha doğrusu listeler) diyetisyen listesidir. Kendi kafamdan uydurduğum bir liste kesinlikle değil :KK20:

Diyetten söz edecek olursak :

Bu diyet 25'er günlük toplamda 5 adet diyet listesinden oluşuyor. Diyet sonunda 18-20 kilo verilebilir :KK52: Yavaş ama sağlıklı bir şekilde kilo verebileceğiniz bir listedir. Zaten yağ yakımının çok kısa sürede gerçekleşmeyeceğini bilirsiniz :KK31: Ortalama haftada 1 - 1,5 kilo vereceksiniz. Ama YAĞ olarak vereceksiniz. Kesinlikle kas veya su değil! :KK8:

Yağ ölçümü de yaptırdım. Kesinlikle kas kaybım olmamış. Yağ kaybetmişim :KK24:

Diyeti denemeden sizinle paylaşmak istemedim :KK16:

1. listeyi denedim. 2. listenin bitmesine 3 gün kaldı. Hiç bir sağlık problemi yaşamadım Allah'a şükür. Bu yüzden gönül rahatlığıyla 2 listeyi sizinle paylaşabilirim. Diğer listeleri de denedikçe sizinle paylaşacağım :KK42:

Ben kaç kilo verdim ? : Diyete başladığımda 82.9 - 83 gibi bir kilodaydım. 2. Diyetin bitmesine 3 gün kaldı ve ben tok karnıma ve kıyafetlerimle şu anda 73.7 kiloyum. :KK9:

Gelelim Listelerimize:

1. listeyi uyguladıktan sonra daha fazla kilo vermek isteyenler 2. listeye başlayacak.

2. listeyi bitirip daha fazla kilo vermek isteyenler 3. listeye başlayacak.

UYARILAR !!! Salatanın içerisine patates, mısır, havuç, turşu ve bezelye koymamalısınız. Ve yemeklerinize de katmamalısınız :KK20:

Meyve öğününüzde yiyebileceğiniz meyveler: 1 yerli muz veya 1 portakal veya 1 armut veya 1/2 nar veya 2 mandalina veya 1 elma veya 1 havuç veya 1/2 greyfurt veya 1/2 ayva veya 1 kivi veya 1 dilim ananas veya 200 gr çilek veya 200 gr kavun veya 200 gr karpuz veya 150 gr kiraz veya 1 adet şeftali veya 7 adet erik veya 100 gr üzüm.

Günde 2 litre su içmeniz sizin yararınıza olacaktır.

ALTERNATİFLER : 1. listede öğlen arada bir köfte yerine bakliyat yedim. (Nohut,yeşil mercimek v.b) Döneri ısıtıp yenen dönerlerden kullandım. Köfteyi bazen kendim yaptım bazen de kasaptan hazır köfte aldım :KK17: Form bisküviyi illaki o tahta gibi olanlardan yemek zorunda değilsiniz. Mavi-Yeşil ( bu markayı gerçekten vermek zorundayım çünkü diğer markaların içerisinde şeker var bunda yok :KK34:) bisküvilerinden yiyebilirsiniz. Elmalı, limonlu, peynirli... Probiyotik yoğurt kayısılı dışında yediklerim de oldu. Orman meyveli, ananaslı falan da yedim. Kayısı yerine gün kurusu da yedim. Gün kurusunu daha sağlıklı buluyorum. Peyniri çoğu zaman tam yağlı ezine yedim :KK30: 1. listede sabah kendinize 2 dilim tam buğday ekmeği arası peyniri soğuk yemek yerine tost makinesinde tost yapabilirsiniz. Çaylarınızı tatlandırıcı ile tatlandırabilirisiniz.

EK SPOR : Sevgili Akrepciğimin önerisi ile bir taraftan zayıflarken bir taraftan karnımızın sıkılaşması için balon şişirmeye karar verdik :KK19: 1. liste bitene kadar günde 5 kere,2. liste bitene kadar günde 10 kere balon şişireceğiz. Bu şekilde her listede 5'er 5'er artırarak devam edeceğiz. :KK64:

Aklıma gelen şeyler olursa eklerim. Siz de aklınıza takılan her soruyu çekinmeden gönül rahatlığıyla sorabilirsiniz. Tartınızda bol eksili günler dilerim :KK16:

Kilo bildirim günümüz PAZARTESİ'dir.

:nazar::nazar::nazar::nazar:

burda verdiğiniz kg 47 günde verilen mi?

kesinlikle katılıyorum zaten ben bu kiloların bir kısmını tiroit tedevisiyle bir kısmını da günde 2 öğün yiyerek aldım.biz 8 öğün yiyerek kan şekerimizi dengede tutuyoruz ve sürekli metabolizmamız çalışıyor.asla 2 öğün yok:KK20:

afiyet olsun da sen diyette değil misin:KK20:neyse zaten kilon da yok öyle düğüne kadar alma da kuğu gibi güzel bir gelin ol canım benim:KK16:

canım burda siz ne derseniz o,çoğunluğa uymak lazım haftaya pazartesiye kadar tartılmayacağım bakalım neler olacak bu hafta:KK52:senin şu anki kilonu çok beğeniyorum ah ben de görsem bir o kiloları ama en sevdiğim 68 kilomdu.asıl hedef ise 64.neden bilmiyorum ama 64ün altında çok kötü görünüyotrum böyle hortlak gibi.boyum da çok değil aslında 1.68.fakat kiloyu çok göstermiyorum.kimse inanmıyor benim 81 küsür olduğuma hadi canım diyolar.kiloyu da hep orantılı aldım ve bu yüzden çok saldım kendimi nasıl olsa belli olmuyor diye:KK19:ah kafam ah:113:

Benim de boyum 1.70 ben de göstermiyordum saldıkça saldım. :KK50: inşallah istediğin kiloya düşeceksin canım.:KK16:

verelim de hamile başlıklarına da takılırız canım:KK9:vallahi ben bir kaç kere tatlı krizine yenik düştüm ne yapayım.zaten kaçamaklar ola ola bu işi noktalayacağız abartmamak şartıyla tabiki.sen kaç kilodasın canım?ben etek giyiyorum elbiseyi de bundan sonra giyeceğim inşallah.biraz gerdirdi ama olacak o da.ben öyle şeyler yaprım mesela 1 beden küçük kıyafet almak gibi.o zaman motive oluyor insan.bir ara 88 kiloya çıkmıştım o sinirle gidip 1 beden küçük kıyafetler aldım şimdi onları giyiyorum.dene bence çok işe yarıyor.

kurumdakiler hayretle bakıyor bana.hiç üşenmeden bunları nasıl hazırlıyorsun diyorlar bana:21:yeminle her gün beslenme çantası hazırlayıp gidiyorum işe:KK9:akşamdan salatamı yapıyorum.sabah da ızgara mı hazırlıyorum.çok yoruluyorum ama değecek bunlaraEn Büyük KKsalatanın yanında ayran içiyorum canım.salatayı çıkarma bence zaten yüzde 98i su o salatanın

74.4 ile başladım şimdi 72.2 yim, 1.54 1.55 boyum.

zaten son 10 kilomu çalışırken diyet yapamamaktan aldım, kendine hazırlık yapmanı tebrik ediyorum :KK42:

bu boy ve bu kilo ile kabine giremiyorum, zaten evde bir hayli 1 beden 2 beden 3 beden küçük kıyafetlerim var :KK70:

Yeşil çayı yaseminli bulabilirseniz tavsiye ederim çok hoş.

yaseminli yeşil çay hiç görmedim selin,cim

az kaldı zaten çaykurunki, bunu deneyeyim

evet canım o zaman bişeyler yaparız:KK17:yok moralimi bozmuyorum o zamana kadar dediğin gibi midem de küçülecek inşallah:KK9:kahvaltıya bayıldım ama çok severim çok:21:daha çok var 3. listeme.sanırım mayısın 1inde 2. listeye başlıcam.ooooooo çok var daha:KK9:

Çok gelmesin gözüne hemen geçiyor zaman. Benim dördüncü listeye geçmeme 5 gün kaldı mesela. :KK1:

Canım hoş geldin aramıza. Seni de aramızda görmekten çok mutluluk duyarız. :-) Öncelikle sınavlarında başarılar dilerim. O zaman hemen yarın bekliyoruz yediklerinin listesini. :-)

canım ben öğle yemeklerinin yanında bazen de akşam bir bardak ayran içiyorum.seline de söyledim bişeyler ekle sen dedi.çünkü ben günde 9/10 saat çalışıyorum.öğretmenim ve sürekli ayaktayım.mesela ilk haftamda çok zorlanmıştım bu yüzden.bir de özel bir kurumdayım canımızı çıkarıyorlar anlayacağın o listeye bişey eklemeseydim çoktan bırakırdım listeyi.vücunu tanoıyorsun sonuçta eğer tempolu bir yaşamın varsa küçük eklemeler yapmaktan bir zara gelmez.aksine yoğurt ve ayran yağ yakımını artırıyor diye biliyorum.ee ben de fena vermedim hani 2 haftada.dediğim gibi kendi vücudunu en iyi sen biliyorsun.

Evet arkadaşlarım darlingim gibi çok hareketliyseniz mutlaka bir şeyler eklemelisiniz listenize.:KK20:

Çok gelmesin gözüne hemen geçiyor zaman. Benim dördüncü listeye geçmeme 5 gün kaldı mesela. :KK1:

3. listedeki çikolatayı her gün yedin mi?
4. listede sürpriz bir şey var mı buna benzer.

ben bi kaç topik takip ediyom ismimin yazılı old bir yer de var ama. orda ki gibi başarısız olursam diye korkuyorum.boyum kısa ve vermem gereken en az 6kg var :KK55::KK55:

Darlingim de salata konusunda benim gibi düşünmüş. :KK16:

zaten son 10 kilomu çalışırken diyet yapamamaktan aldım, kendine hazırlık yapmanı tebrik ediyorum :KK42:

bu boy ve bu kilo ile kabine giremiyorum, zaten evde bir hayli 1 beden 2 beden 3 beden küçük kıyafetlerim var :KK70:

Ben de görmedim Türkiye'de. Arkadaşım Çin'den getirmişti bana. İnanılmaz güzel bir kokusu ve tadı var. Oradakiler hep öyle içiyorlarmış. Ne yazık ki burada bulamadım. bulan olursa söyleyebilir mi acaba? :KK43:

Benim de boyum 1.70 ben de göstermiyordum saldıkça saldım. :KK50: inşallah istediğin kiloya düşeceksin canım.:KK16:

evet göstermeyince anlamıyor insan ne kadar şiştiğini:KK53:inşallah canım tüm bunlara değecek nasipse

vallahi mecbur yapıyorum işte çok sıkılıyorum ama davamız uğruna yapıcam sonuna kadarEn Büyük KKbenim de 38 beden kıyafetlerim hep duruyor.şu anda 42 bedene sıksada azıcık giriyorum.68e düşünce sen de alırsın kendine elbiseler:21:

geçsin hemen geçsin de ulaşalım hedeflerimize:KK53:

X