Sağlıkço arkadaşlar yardım edebilir mi?

novelll

Guru
Kayıtlı Üye
8 Ağustos 2014
2.087
879
İyi akşamlar arkadaşlar sağlıkçı arkadaşlar veya bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim, ben zamanında ameliyat geçirmiştim bundan 23 sene kadar önce, bende aids fobisi oluştu:KK43: o zamandan bu zamana evlilik için kan testi, iş için sağlık raporu tam teşekküllü, ve hamilelikte yapılan testler dahil test oldum. Acaba bu hastalık kaç yılda hıv den aids sürecine geçio? Bana yardım eder misiniz lütfen

Onca kan testinde hiv pozitif cikmadiniz değil mi? AIDS falan mümkün değil doğal olarak bu durumda. Hiv pozitif ciksaniz zaten ilaç tedavisi gorurdunuz AIDS e cevirmemesi için.

Onca kan testinde hiv pozitif cikmadiniz değil mi? AIDS falan mümkün değil doğal olarak bu durumda. Hiv pozitif ciksaniz zaten ilaç tedavisi gorurdunuz AIDS e cevirmemesi için.
Ama bende ya testler yanlışsa ya laf olsun die yapıyorlarsa

Bence psikoloğa/psikiyatriye git.
Dalga geçmek için demiyorum ama onca teste "ya laf olsun diye yapıyorlarsa" diye korkmanız çok iyi görünmüyor ruhsal durumunuz için.
Ayrıca yıllardır oluyormuşsunuz yani testi, ki HIV 1.5 ay içinde kanda saptanabiliyor günümüzde.

İstatistiklere bakarsak onca testin yalnis sonuçlar vermesi neredeyse imkansiz. Bir test olsa neyise, ama kaç test ve kac sene aradan geçmiş. Bunun için psikolojik tedavi almanızı öneririm. Hiv nasıl bulaşdigini düşünüyorsunuz ki?

Ben 36 yıl önce ameliyat oldum. O dönemde AIDS bakılmıyordu. Benzer korkularim okul yillarimda oldu ama varsa en geç 5-10 yılda Hiv + çıkardı. Gereksiz kuruntu. İçiniz rahat olsun.

Laf olsun diye test yapılır mı? Ayrıca HIV pozitif olsanız belirtiler de olurdu. Lenf bezlerinde şişme mesela, var mı?
Yine de guvenmiyorsaniz yeniden test yaptırın.

Laf olsun diye test yapılır mı? Ayrıca HIV pozitif olsanız belirtiler de olurdu. Lenf bezlerinde şişme mesela, var mı?
Yine de guvenmiyorsaniz yeniden test yaptırın.
Bugün boğazım çok ağrıyor yutkunurlen falan ve lenf bezlerim şiş:KK43:(

Ben 36 yıl önce ameliyat oldum. O dönemde AIDS bakılmıyordu. Benzer korkularim okul yillarimda oldu ama varsa en geç 5-10 yılda Hiv + çıkardı. Gereksiz kuruntu. İçiniz rahat olsun.
Sağlıkçı mısınız kaç yılda öldürür ve bu zamana kadar 23 yıl yaşamış olur muydum??

Sağlıkçı mısınız kaç yılda öldürür ve bu zamana kadar 23 yıl yaşamış olur muydum??

Öldürmez.
Artık 80lerde yaşamıyoruz.
HIV virüsü bulunanlar her gün düzenli ilaçlarını alıp düzenli kontrollere giderek normal yaşamlarına devam ediyorlar.
Hatta senden benden uzun yaşıyorlar düzenli kontrol edildikleri için. (senden dedim bak çünkü AIDS değilsin)
Kimseye de bulaştırmıyorlar, korunmasız seks yapsalar dahi.

Bugün boğazım çok ağrıyor yutkunurlen falan ve lenf bezlerim şiş:KK43:(
Tamam belli ki siz kapsamlı bir test yaptirmadan rahat etmeyeceksiniz. Bir enfeksiyon doktoru bulun ve test yaptırın.

X