Gastroenteroloji - Sindirim Sistemi Hastalıkları Safra Kesesinden rahatsız olanlar...

geçmiş olsun öncelikle .ameliyatı devlette mi özelde mi oldunuz?

geçmiş olsun nescafenin zararı olacağını sanmıyorum ben içmiştim benim doktorum hiçbir şeye yasak koymamıştı ye iç hayatın tadını çıkar demişti bence siz o yasak dediklerini de azar azar deneyin zaten zamanla insan neyin rahatsız ettiğini anlıyor mesela ben şu an kızartma ve yağlı yiyeceklerden çok rahatsız oluyorum çikolatayla bir sorun yok yumurta da eğer sabah sabah aç karnına omlet falan yersem o zaman bulantı yapıyor zaten sevdiğim bir besin değil sarısını sadece omlet melemen gibi yemeklerde yiyorum beyazı dokunmuyor onu biliyorum da sarıda durum nedir onu bilemiyorum ama her bünye farklı işte siz bence hepsini deneyin az ve sık beslenin şimdilik her şeyden yemeye çalışın

5 gün sonra safra kesemi aldırıyorum nolur bana şans dileyin arkadaşlar kazasız belasız atlatayım şu ameliyatı

periciğim nasılsın?hesaplarıma göre 13'ünde ameliyatın vardı umarım her şey yolunda gitmiştir ve kurtulmuşsundur

14ünde oldu ameliyatım.bugün tam 1 hafta oldu .ne yalan söyleyeyim çok fazla ağrım oldu hastanede kaldığım 1 gece boyunca acıdan ve o takılan direnden ağladım resmen .ama şu an iyiyim kendim yatıyorum kalkıyorum kendimi zorlamadıkça acı hissetmiyorum :) karnımdan destek almadan kalkmak meğer ne zormuş ameliyat sonrası anladım.doktor yaşın çok küçük olduğu için acıya katlanamıyorsun doğum yapmış olsaydın böyle canın acımazdı bu ameliyatta dedi kurtardı kendini

Geçmiş olsun
Hangi hastanede ameliyat oldun
Bide kapalı ameliyattaki karındaki delikler çokmu büyük dikişlimi iz kalacak gibimi acaba

Geçmiş olsun
Hangi hastanede ameliyat oldun
Bide kapalı ameliyattaki karındaki delikler çokmu büyük dikişlimi iz kalacak gibimi acaba

hayır izler çizgi halinde ve küçük merak etme .20 gün oldu ameliuat olalı kabuk bağladı dikiş yerlerim

Merhaba.2 gun once dayanilmaz bir sirt agrisi yasamaya basladim nefes alamiyorum oluyorum diye bagirdim.kesin dedim kalp krizi geciriyorum.uzerine dehset bir istifra ettim.acil e gittik safra kesemde tas oldugunu ve hemen ameliyat olmam gerektigini soyledilerdun gece bir atak daha gecirdim acilde igne serum atlattim.suanda da sirt agrim varameliyat olmak istemiyorum.17 gunluk bebegim var ustelikte prematurebana cok ihtiyaci var.esimde ol kurtul aci cekmene dayanamiyorum diyor.gercekten agri geldimi bagira bagira agliyorumcocuklarim kucuk diye de yanasamiyorum ameliyata.cok cok kafam karisik

Cnm ameliyat ol kurtul bence de ama hazırlikli ol, ameliyat sonrasi karnın dikis içinde ve gerim gerim geriliyor o sekilde emziremezsin.
İki hafta boyunca mutlaka yardimci da tutun derim

Cnm ameliyat ol kurtul bence de ama hazırlikli ol, ameliyat sonrasi karnın dikis içinde ve gerim gerim geriliyor o sekilde emziremezsin.
İki hafta boyunca mutlaka yardimci da tutun derim

Cevabin icin tesekkur ederim canim.ameliyattan korkucagim hic aklima gelmezdi.9 kere ameloyat oldum bu gune kadar.usandim artik acida cekiyorum bir yandan diyorum ol kurtul hergun aci cekicegine bir kere cek gitsin bir ysndanda ayilmam cok zor oluyor benim onu yasamak istemiyorumbuyuk kizim 4 yasinda kucugum 18 gunlukyardimcim var o konuda rahatim cok sukur...

Lütfen ameliyatınızı bilerek isteyerek ertelemeyin. Safra kanalının tıkanma riski var. O takdirde ağızdan girip taşı alıyorlar. Çok zorlu bi işlemmiş. Artı kese gene yerinde kaldığı için tekrar keseyi aldırmak için ameliyat olmak gerekiyormuş.
Ben ameliyat oldum. Hiç korkmadım. Çok rahatladım.

2 yıl ağrı çekmiştim çünkü beni kusturmuyordu ve ihmal ettim.başka birşey zannederek hep ağrı kesiciye dayanarak idare ettim.
Ama gercekten ciddi bir durummuş. Allah korumuş...

Ben yarin sabah 7.30 da ameliyata giriyorum.olmuyor acilar icinde kivraniyorum hergece acillerde sabahliyorum.kollarim delik desik oldu artik.canli bomba gibi gezmektense dr um oyle soyluyor sariligi var karacigeri bitirme riski var curutme riski var varda var.o zaman hic cocuklarina bakamican deyince verdim kararimi bugun herseyi hallettim sabah nasip olursa giriyorum ameliyata.rabbim herkesin yardimcisi olsun insallahhh...

tam oalark şikayetleri nasıl oluyodu canım batma acıma varmıydı mesela etek pantolon kemeri değdiğinde acı oluyomuydu

tam oalark şikayetleri nasıl oluyodu canım batma acıma varmıydı mesela etek pantolon kemeri değdiğinde acı oluyomuydu

Öyle kemerle filan batma olmuyor.
Şikayetleri şu ; mesela akşam geç vakit yemek yediğinde gece mutlaka karnın miden kocaman oluyor ve ssızlama yapıyor.
Hele gece yediğin ağır bir şey ise, ağrıdan geberebilirsin.
Onun dışında sürekli bi geğirme isteği.
Ağrısı çok kötü ama. Kıvrandırıyor yani. Benim midem şiş oluyordu hep genelde.

şişkinlik olduğunda çarpıntın oluyomuydu canım

şişkinlik olduğunda çarpıntın oluyomuydu canım

Yok ama şöyle bak, akşam üstü sırtım ağrımaya başlıyordu ilk. Resmen kaburgalarım ağrıyordu. Sonra göğsümün sağ altına geçiyordu o ağrı. En son biraz daha sola geçiyor tam midemin ortasında bir kitle varmış gibi sertlik oluyor ağrıyordu. Öyle olunca sanki kalbim bile ağrıyor ve sıkışıyordu. Göğüslerime bile vuruyordu. En son işte geçmesine yakın en yüksek şiddetli halini alıp ondan sonra bir anda geçiyor. Ama geçmesine yakın tavan yapıyor bi
Ama ALLAHtan kurtuldum.
Eğer şüphen var ise ultrasona girmelisin bence :)

ultrasona girdim canım bende yok yok artık gitmeye korkuyorum zaten doktorlar artık işi oyuncağa çevirdi kırk kapı çalıyosun 41. anca anlıyo malesef. geçmiş olsun atlatmışsın safranı tamamenmi aldılar

Evet canım, tamamen alınıyor :)
Şuanda çok rahatım öyle ağrım hiç yok. Fakat , köfte,et,sarımsak,soğan vs yediğimde sürekli ağzıma geliyor. Geğirme isteği maalesef geçmedi. Tabi öğütmek biraz daha zor normal insanlardan. O yüzden...
Ultrasonda gözükmediyse yoktur canım . Belki reflü, gastrit filan vardır.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…