Gastroenteroloji - Sindirim Sistemi Hastalıkları Safra Kesesinden rahatsız olanlar...

anladım canım inşallah bunlarda gecer. yok bizim burda ultrasonlar tertemiz çıkıyo bildiğin fıtık kist görünmü pıspırıl herşey 30 saniyede çekiyolar canım malum hasta çok mesai uzuyo düzgün bakıncada

İnşallah canım :) Sizin ora neresi ?

Dun sabah ameliyati oldum.ilk ciktigimda agrim vardi ama morfin vurdular 10 dakika sonra hic biseyim yoktu:)aksamda evimdeydim.karnimda 4 deligim var:) geldigimde kizimi emzirdim bile.bugun cok daha iyiyim.dr perhiz de vermedi ne istersen yiyebilirsin dedi.keske ilk ameliyat dediklerinde olsaymisim.o kadar aci cektim acillerde sabahladim.bir kere cekip kurtulmak en iyisiymis.burda yazilanlari okuduktan sonra cesaret edebildim.cok cok sagolun....

herşeyin vardır hayrı şekerim maşallah supanallah arkadaşıma

Canım merhaba,senin üye adın değişmiş sanırım,ben safra kesesini aldıranlardan genel bilgi alıyorum mesaj atıyorum,her bünyede ne değişiklik gösteriyor diye,ben sana daha önce de mesaj atmışım kusura bakma olur mu canım!!dua edin bana 1-2 haftaya bende aldırabilirim..Oğluşumdan dolayı erteledim hep.

Son düzenleme:

Korkcak hiçbir şey yok inan :) olsun bir daha at önemli değil canım

arkadaşlar 15 gün önce safra kesem alındı.bunun öncesinde yaşadığım bir durumu paylaşmak isterim.

bu durumdan muzdarip olup ameliyat olmak istemeyenler için özellikle.ameliyat olmam gerektiğini öğrendiğimde çok korktum.ameliyat fikri çok uzak

geldi bana birde sırf taş yüzünden saframda olmak istemedim.çünkü sonuçda onunda vücütta bir görevi var.bu yüzden başka yöntemlere baş vurdum ve

gebzede diyet artı tıbbı ilaç ve bitkisel ilaçla tedavi yöntemi ile safradaki taşları eritabileceğini söyleyen dahiliye uzmanı bir doktorla tanıştım.neyse 3.5 ay

bu yöntemi denedim ama maalesef taşlarım küçülmeyi bırak büyüdüler birde iltihabım olduğunu öğrendim..bu yöntem işe yaramayınca bende

laparaskopik yöntemle ameliyat oldum..göbeğimde olmak üzere tam 4 tane delik var.fakat bir tanesi yapıştırma olduğu için pek belli olmuyo..daha

büyük tehlikelerle karşılaşmak istemiyorsanız bir an önce olun çünkü bazen ultrason bile doğruyu göstermıyo olabılıyo.çünkü benim 4 tane 11mm

boyunda taşım vardı .bir taşım da kanalın ağzını tıkamış ve bu ameliyat olduğumda ortaya çıkdı...Allah herkesin yardımcısı olsun..

BEnimde alkalen reflü rahatsızlığı var?içinizde bu rahatsızlık olan var mı?

2010 dan beri başladı.Yaklaşık 1 bucuk senedir de teşhis tam kondu ve ilaç kullanıyorum.

Banada 1 hafta önce endoskopiden sonra aynı rahatsızlık söylendi..Alkalen reflü gastrit yazıyor raporda ama bende aynı zamanda safra kesemde taş da var..Ameliyat diyor doktor, ameliyat olucam artık çok sıkıştırmaya başladı çünkü..(

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

kızlar ameliyatı ünv. hastanesinde olan var mı? ücret ne kadar istiyorlar?

Çok geçmiş olsun :) haftaya ben de amliyat olcam ünv. hastanesinde. Siz özelde mi oldunuz?

Tesekkur ederimmm.evet ben ozelde oldum.sizde hayirla olun insallah.o agrilari cekmeye degmiyor.

Çok şükür benm hemen tespt edildi. Tabi yine doktor tarafından değil, bizim araştırmamız sonucu. Zorla ultrason çektirdim :)

Şimdi ameliyat gününü bekliyorum. Yediklerime dikkat ediyorum. Dilediğini yiyememek ne kötü bir şeymiş :)

Agrisi berbat bisey.kalp krizi geciriyorum sanmistim.en son agrim tuttugunda battaniyeyi isirip bagirmistim.bide yeni dogum yapmistim.hemde sezeryan.20 gunde iki ameliyat:) ben ameliayattan sonra doktoruma sormustum neler yemicem diye ne bulursan ye artik sorunumuz yok rahat ol demisti.ayyy ne sevinmistimmmm....

:)geçen hafta ameliyat oldm kurtuldum ben de :) doktor bana da herşeyi yiyebilirsin dedi. sadece bi süre daha rahatsızlık veren gıdaları tüketme dedi. 10 gün sonra patoloji sonucu için tekrar gidicem. bugün için banyo yapabilirsin dedi.

yalnız ne pansuman ne de dikiş aldırmayla ilgili bişe demedi. netten araştırdım artık yapıştırma yöntemiyle dikiş atılıomuş, ya da kendinden atan dikişler yapılıomuş. acaba benimki de öle olduğu için mi bişe dememiştir.

Siz pansuman yapmış mıydınız, ya da dikiş aldrma faln?

Gecmis olsun.ne pansuman yaptim nede dikis aldirdim.evet yapistirma yapiliyor.zaten bantlar cikinca gorursunuz cizgi seklinde dikis yoktur.
Orarlar zamanla kabuk baglicak.sonra o kabuklsr dusucek hepsi bu:)

Gecmis olsun.ne pansuman yaptim nede dikis aldirdim.evet yapistirma yapiliyor.zaten bantlar cikinca gorursunuz cizgi seklinde dikis yoktur.
Orarlar zamanla kabuk baglicak.sonra o kabuklsr dusucek hepsi bu:)

Meraktan dün akşam açtım bandajları, sadece incecik olan bantları bıraktım. gerçekten dikiş faln yok. sanki bıcakla bi çizik atılmış :) şimdi helecanla kabukların oluşup tamamen dökülmelerini bekliyorum :)

bilgi için teşekkürler

Bende safra kesesini aldıranlardan birisiyim.
10-11 yıldır sancısını yaşıyordum.Önceleri yok kum sancısı yok gaz sancısı dediler.Sonra safra taşı olduğu ortaya çıktı.
İlk olarak 8 yıl önce tek taş vardı.Hatta espiri yapıyordum ''tek taşım var'' diyerek.
Sık sık ataklar geçiriyordum,acillik oluyordum.8 yıl önce dr ilk söylediğinde 1.sınıfları okutuyordum ''olmaz ,tatilde olayım ' dedim ve hep erteledim ,hep erteledim.Ne sancılar geçirdim aman yarabbim.
Nihayet bu yıl ocak ayında kapalı ameliyat oldum.Çok şükür sorunsuz geçirdim.Tabiki taş sayım oldukça artmıştı .
Göbeğimdekiyle birlikte 4 dikiş vardı.Bir hafta sonra dikişim alındı ,ertesi günü banyo yaptım.
Dikiş izlerimden birisi göbeğimde hiç yok sayılır,ikisi çok hafif.Birisi belirgin onuda hiç takacak gibi değil.
Onca yıl neden sancıları çektim diye hayıflandım ama demekki bu zamana kısmetmiş.
İlk 1,5 ay baharatlı ,kızartmalı ,yağlı yiyecekler ve yumurta yenmemesi istendi.Başka perhiz yoktu.
Şimdi ara ara hisediyorum.Hangi yiyeceklerde sindirim güçleşiyor onu tespit etmeye çalışıyorum.
Ameliyat sonrasında ,kolay ilerleyen süreçte Allahıma şükrettim ,daha büyük sorunlarla dert vermesin rabbim.
Olması gereken arkadaşlara hiç korkulacak bir durum olmadığını söylemek isterim.
Hiç çekinmeyin ,ertelemeyin derim .Tecrübeyle sabitlenmiştir.

çok geçmiş olsn :) ben de geçen hafta ameliyat oldm. artık dikiş de yok. banyomu da 3. gün yaptm. her şey daha da kolay. bu yüzden kimse ertelemesin. geç kalmadan ameliyat olmak en iyisi :)

p.tesiden beri işe de gidiyorum. hiç bir sıkıntı yok. o atakları yaşamaya kesinlikle değmiyor :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…