Sadece oğlunu düşünen kaynana

İyi akşamlar arkadaşlar ,kaynanamla aynı apartmanda oturuyoruz ,kaynanam eşimin üzerine çok düşüyor 3 kişi yemek yedigmzde mesela bı kez balık yedik son 2 tane kalmıştı birini kaynanam aldı diğerini de oğluna al diyor beni önemsemiyor ,bugün de eşim evimzde ustaların başındaydı akşam üzeri kendi evimzde ben de işten geldim kaynanama geçtim ustalar var evde diye ,yemekleri isittim eşim gece nibetine gidecekti siz yiyin annemle ben ekmek arası goturecem dedi ,kaynanama dedim olurmuymus düzgünce yemek yesin gitsin dedi ,ben işten geldikten sonra 1.5 saat aç durdum bana ya sen yersen ye falan bişey demedi eşim de yemeden gitti ben de yemekleri kaldiriverecem ben de aç degilim diye ,sonradan eşim gidince diyor yeseydin sen dite siz olsanz yer msnz ben mi abartiyorim çoğu şeyde böyle
Kendi evinizde akşamdan yemeğinizi yapacaksınız kendi paranızla aldığınız yiyecekleri sofranızda eşinizle evinizde mis gibi yiyeceksiniz. Elin evinde kv de olsa önüne ne koyarsa oturup ses çıkarmadan yersin

İyi akşamlar arkadaşlar ,kaynanamla aynı apartmanda oturuyoruz ,kaynanam eşimin üzerine çok düşüyor 3 kişi yemek yedigmzde mesela bı kez balık yedik son 2 tane kalmıştı birini kaynanam aldı diğerini de oğluna al diyor beni önemsemiyor ,bugün de eşim evimzde ustaların başındaydı akşam üzeri kendi evimzde ben de işten geldim kaynanama geçtim ustalar var evde diye ,yemekleri isittim eşim gece nibetine gidecekti siz yiyin annemle ben ekmek arası goturecem dedi ,kaynanama dedim olurmuymus düzgünce yemek yesin gitsin dedi ,ben işten geldikten sonra 1.5 saat aç durdum bana ya sen yersen ye falan bişey demedi eşim de yemeden gitti ben de yemekleri kaldiriverecem ben de aç degilim diye ,sonradan eşim gidince diyor yeseydin sen dite siz olsanz yer msnz ben mi abartiyorim çoğu şeyde böyle
Dusunebilir. Cunku simdi benimde oglum olacak ben kocami dusunmeyi birakip oglumu dusunucem😂 kaynanamda kendi oğlunu dusunmeye devam etsin hayatta takmam.ay bir kere bruksel lahanasi yapmistim koca bir borcam bunlara sinirlenmistim anne ogul bir kasik bile birakmadim aklima bunlarin anne ogul bama küstügü geldi 😂😂😂 sen kendini dusun bosver yemegini ye sen kocanin annesi degilsin karisisin. Bir tencere yemegini evinde yap yada. Kocanla beraber afiyetle ye. Kaynanada laf kalmaz boylece

Kv adı üstünde..çocuklarına davrandıgı hassasiyeti gösteremezler.Göstereni görmedim ben.Ameliyat oldugumda bir kere arayıp hal hatır sormayan,oglu nezle oldu diye gece arayip hatrini soruyor:kahve: beklentileri düsürmek gerek..
Hepsi aynı o zaman bu kaynanalarin ,ben dec dusunmeyecem bundan sonra
Kendi evinizde akşamdan yemeğinizi yapacaksınız kendi paranızla aldığınız yiyecekleri sofranızda eşinizle evinizde mis gibi yiyeceksiniz. Elin evinde kv de olsa önüne ne koyarsa oturup ses çıkarmadan yersin
Normalde öyle zaten arkadaşım evim tadilattaydi 1 aydır yeni bitti fırınım bugün geldi daha çok şükür bin şükür dediğin düzene gececem inşallah 😊

Hepsi aynı o zaman bu kaynanalarin ,ben dec dusunmeyecem bundan sonra

Normalde öyle zaten arkadaşım evim tadilattaydi 1 aydır yeni bitti fırınım bugün geldi daha çok şükür bin şükür dediğin düzene gececem inşallah 😊
Şöyle düşün bunu gördüğün iyi oldu, sonrasında ona göre davranırsın. Soğuk yapma ama unutma da. Yeri gelince inceden sen de ayar verirsin. Diplomatik durumlar mecbur kocanın annesi olunca rest çekilmiyor. Anadolu annesi tipik oğlum yesin modu

Şöyle düşün bunu gördüğün iyi oldu, sonrasında ona göre davranırsın. Soğuk yapma ama unutma da. Yeri gelince inceden sen de ayar verirsin. Diplomatik durumlar mecbur kocanın annesi olunca rest çekilmiyor. Anadolu annesi tipik oğlum yesin modu
Aynen rest çekilmez eşimin annesi ,bu aralar tadilattan dolayı fazla içli dişli olduk onyuzden böyle oldu ,ben mi abartiyorim dedim ama herkesin kayınvalidesi aynıymış

biz görüştüğümüz zamanlarda kaynanam gittiğimizde sofraya hep bir tabak eksik koyardı 🤣🤣 ben de özellikle sorardım oturduğumuz kime tabak koymadın bana mı diye cevap vermek zorunda kalırdı ayy unuttum yanlış saydım kendime koymadım vb. kaynana işte. oglunu paylaşmayı kabullenemiyor.

Abartıyorsun bence ama olayı değil. onlari önemsemeyi abartıyorsun. otur aç isen ye yemeğini kalk.
Bütün hepsi aynı bu kaynanalarin aynen fazla onemsemeyecem ben de inşallah

1 aydır kv de yemek yiyip hala laf mı ediyorsun. Koca kadınsın neden kv ye demesini bekliyorsun otur ye. Şahsen ben kv gittiğimde teklif beklemem ne varsa ortada yerim
Afiyet olsun sana ,aile yapısıyla ilgili bindurum demekki bizde yemekler toplu yenilir aile üyeleriyle

ataerkil bir anne üstüne fazla düşünmeye gerek yok. Ben olsam anne x gelmiyormuş biz yiyelim derdim. O yemeyecekse de ben yiyorum o zaman der yerdim. Kadın sizi düşünmez muhtemelen cok ataerkil bir hayat yaşadı.

X