Sadece erkek anneleri lütfen!

iste bende cok karsiyim kliselere ama kiz konusunda ekstra hassasim , mantigim hata yapiyorsun o da her isi bilmeli , kendisi icin bilmeli diyor , duygularim ise amannn bosver buyuyunce el mahkum ogrenecek yapacak diyor
kiza karsi inanilmaz koruyucuyum , bunu atlatmam lazim , farkindayim hata yaptigimin ama bi turlu duzelemedim duzelirim elbet

Off tam sopalık bu insanlar.
Size ne diye çemkiresim geliyor böylelerine.

Kendinizi cok guzel ifade etmissiniz toplum baskisi ne yazik ki her cinsiyette var. Ornek veriyorum kizim sacli dogdu ama ona ragmen herkes erkege benzetiyor, mavi cok begendigim bir pijama takimi giydirdim sen deli misin niye mavi giydiriyosun iyice erkege benzemis vs vs gibi her seferinde beni soka ugratan tepkilerle karsilasiyorum. Cocugun fitratinin bozulmasi imkansiz cunku cinsiyet degistiren insanlara uzun bir surecte yapilan psikolojik testlerde dogustan karsi cinsiyetin hormonlarini tasidigini anlayip o sekilde degistiriyorlar ancak ne yazik ki insanlarimiz sadece kulaktan dolma bilgilerle yasamaya alistigi icin onlardan bu beklentiye girmek cok yorucu. Cok uzattım diyecegim o ki sizin gibi erkek annelerine ihtiyacimiz var gercekten bildiginiz yoldan sasmayin ...

Ben oğlumu hiç pışpışlamadım pembe de sarı da mavi de giydirdim döktüğünü toplatıyorum sildiriyorum
Nadir bağırırım ama bağırdığım zamanların %80i özelikle kız arkadaşlarını ittirip kaktırdığı zamanlar

Toplumun değişmesi seninle benimle bizimle olacak işte doğru yoldayız

Kıza karşı bu koruyuculugun erkek çocuğunuz da yansımaları nasıl?

2,5 yaşında oğlum var.
Kimin ne dediği umrumda değil. Tencere tava kaşık çatal ne varsa her gün birkaç kere salona taşınırlar.
Geçen sene pembe mutfak seti aldık, başka rengi yok zaten.
Babası direk ‘pembe?!’ oldu. Ne var oyuncağın rengi mi olurmuş, çocuk o diye tersledim biraz. Ama hak veriyorum. Adam diğer türlüsünü görmemiş ve üzerine de düşünmemiş, dolayısıyla direk kız rengi olarak kabul ediyor beyni. Ben biraz konuşunca daha normalleşti kafasında.

Biz birlikte her şeyi yaparız oğlumla.Mutfaktan bir çırpma sesi duysun koşa koşa gelir zaten. Çamaşır makinesini doldurur, asarken silkeleme işi hep ondadır. Yani gördüğü her türlü ev işine katılmak ister, erkek çocuğu diye buna engel olmak sadece çocuğuma değil topluma dahi haksızlık etmek olur bence.

kurtlar vadisinin modasi gecto cukur var eskiya dunyali bilmem ne var :)) reklamlarinida yaptim bak :)) oynasin yavrucak daha pipi ne onun farkinda degiller.

ay çok tatliymis:)) maşallah tencere tava hevesi o yaşlarda çok oluyor
sonra geçiyor.benimki gözünü acar açmaz mutfağa kosardi.tencere sesi gelince anlardık uyandığını:)
kendi anılarım canlandı gözümde
bütün oyuncakları kucağına koyar öyle uyurdu.biri düşünce hemen hisseder uyanır kucağına geri koyar geri uyurdu))
simdi bile devam ediyor bu.
küçügun bir tane yastığı var onu alır yatar.
büyük ne var ne yok toplar yatağa
kızarım diye yastık altına saklar bazisini
inşallah büyüyünce de devam ederler.
sağlıkla büyüsunler , hayırlı evlat insan olsunlar.
eslerine yardımcı olsunlar ilerde

Kıza karşı bu koruyuculugun erkek çocuğunuz da yansımaları nasıl?
o yerleri de supuruyor , camasir da asiyor , sofra kurup kaldiriyor , yani her isi yapiyo garibim
kiz daha cok kucuk 1 yasinda , zaten birsey yapacak yasta degil ama ben soylem olarak evde o yapmaz yapamaz diye dile getiriyorum konusu acildikca
mesela bakici bulasik makinasini onunla beraber bosaltiyor ona bile sinir oluyorum
bu arada bende boyle buyudum , uniden mezun olana kadar herhangi bir is yapmisligim yok herseyi 20 yasindan aonra ogrendim yani gecmisten gelen bi eziklik de degil benimki , bende bilemedim neden bu kadar korumaci yaklastigimi

Daha çok minik :)
Bir arkadaşım babasının benzer bir tutumundan bahsetti de, cok kırgındı.
Babam kizkardesime asla kiyamazdi,
Ama bana sen erkek evlatsin güçlü olman lazım diyip yüklenirdi.
Ama 2 yaş sadece aralari.
Bir de sizin boyundan büyük sorumluluk yukkeyeceginizi sanmıyorum :)

Gitgide farkındalık artıyor bence, sonraki nesiller daha normalleşecek bu şekilde inşallah...

Maşallah çok tatlı

yok ayirim yaptigimi oglum anlamiyor :) ama guzel bir ornek vermissin tesekkur ederim , simdi bu ornek benim beynime kazinir ve daha da adil davranirim ogluma karsi o da benim ilk goz agrim neticede :) en sevdigim erkek :)

Benim kız yeğenim benim gibi erkek fatma Evde heryerde oyuncak arabalar var. Doğumgünü pastasını traktör yaptırdık hediye olarakta traktör arabası aldik. Içine binip sürüyor onlarca traktör aldim nerde görsem aliyorum. Odasında traktör posteri bile var. Kimseyide ilgilendirmez. O bizim minik prensesimiz. Bu bir donem sadece insanlar bukadar mi cahil. Benim erkek kardesim bebek arabası vardi sürüyordu çarşıda gezerken annem cocuk kıyameti kopardı diye almıştı. Cocuk bu napabilirsin ki

Benim oğlum 2 yaşında. Evde bir de ablamız var. Arabalarla da oynuyor ama mutfak eşyalarını daha çok seviyor. Ben de ona oyuncak pasta seti aldım. Ablasının bir barbisi onun, pepenin bebesi hiç elinden düşmez. Bunun yanında atlat zıplar uçağa bayılır. Çocuk bunlar yahu. Etek giydirip toka takmıyoruz ki. Bu kadar şeyden niye fıtratı bozulsun? Siz başkalarını dinlemeyin. Bu arada kızım da maviyi çok severdi çok ürünü de mavi almıştım. Boşverin gitsin.

Alemsiniz vallahi konuya çok güldüm :) Kuzenimin oğlu da bir dönem çay setleri pasta setleriyle oynardı ama biz kız gibi (!) olacak diye değilde ne güzel uğraşsın aşçı olacak belki derdik şimdi de dinazorlarla oynuyor sadece :) hatta bi kuzeniğmde kızından kalan şeker pembesi bebek arabasını oğlu için kullanıyordu. Boşverin çok takılmayın insanların laflarına

İroninize hayran kaldım :) Ben de iki erkek çocuk annesiyim. Toplumsal cinsiyet rollerini gereksiz dayatmalarla biz çocuklara asiliyoruz. Sonrada bu kocalar neden odun kütük, şiddet yanlısı veya duygusuz diye yine biz aglaniyoruz. Eşleri vefat ettikten sonra kendi kendine yetemeyen erkekler bizim eserimiz.
Esim kültürlüdür güya. Ama bu pembe mavi renkten esimle kavga etmisligimiz bile vardır. Birgün oğlum pembe rengi giymem kızlar giyer demişti. Bende renklerin cinsiyeti olmaz. Bu insanların dayatmasidir. Pembe rengi sevmiyorsan sorun yok ama sevipde giyemiyorsan bence giymelisin demiştim ki eşim bana demedigini birakmadi
Size sonuna kadar hak veriyorum. Sanki erkeklik pamuk ipliğine bağli da hemen elden gidecekmis gibi davranıyo millet

Kardesim 4 yasinda erkek, saci uzun bagliyoruz hatta. Cubku kendisi kestirmek istemiyor. Kendi istedigi boya kadar kestiriyoruz yiprandikca. Babam bir kez sicakta zor oluyor diye kisacik kestirdi, gunlerce aynaya bakmayi reddetti surekli agladi. Gel gelelim tanidik tanimadik herkes elestirir. Anneme babama kiz cocugu yetistirmediniz mi sanki hic oyuncak etmeyin diyen bile oldu. Biz careyi he he deyip gecmekte bulduk. Baska laftan anlayan yok.

Bence en doğrusunu yapıyorsunuz benim de 21 aylık oğlum var aklı ermeye başladığından bu yana eli ayağı tutuor sonuçta erişebileceği yerdeyse suyunu kendisi alır ev islerinde bana kendince yardımcı oluyor ben öyle alıştırıyorum çünkü elinde tabak bardak vs.isi bittiğinde tezgaha koymaya çalışıyor hatta kirli bezi olduğunda çöpe atıyor hepsini de alıştırdim kendi yapmaya calisiyor dedim ya yapabilmeye calisuyor gücü yettigince pipisi falan da dusmedi:)ayrıca benim de sling turuncuydu hahahahah

Ev işlerini her çocuk gormeli. Kiz da erkekte.. ama kiz oyuncaklariyla oynama belli bir yaşla alakali bisey vardi diye animsiyorum. Yani cocuk cinsiyet ayrimini yapmis olmali diye

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…