Sadece erkek anneleri lütfen!

Çocuğun oynayacağı oyuncağa bari karışmayın ya ne maydanoz bir toplumumuz var herşeyide bilirler. Çocuk keyif alıyorsa, anne sıkıntı etmiyorsa size ne oluyor arkadaş. Çok meraklıysan sen çocuğunu arabalarla tabancalarla büyüt... Oyuncak çocuğun ilerde ne olacağını belirleyecek mi ben bu tip düşüncelere karşıyım. Çocuğun kendi kişiliği karakteri hiç göz önünde bulundurulmuyor ben ne verirsem o olur gibi bir mantık yok şunu kafanıza koyun artık bence. O da bir birey. Ne çocuğu tabancayla büyüten ekstra bir övgüyü hak ediyor ne bebeklerle büyüten topa tutulmayı hak ediyor... saçma saçma şeyler

valla bi kız bi oglan annesiyim hic ayırmıyorum ikiside hayatı öğrensin zorluklar karşısında dimdik kalsın benim gibi olmasınlar diye uğraşıyorum

Nasıl da bizi anlatmışsınız. Dışarıdakiler daha olumlu yaklaşırken ben en sert tepkileri eşimden alıyorum. 5 yaşındaki oğlumun kurabiye yapması, çamaşır asması veya oyuncak ütü vileda ile oynamasını sorun ediyor. Çok bunalttı. Acaba diyorum ileride fıtratı bozulursa farklı hissederse diye çekiniyorum bu sefer yaptırmıyorum. Oğlum ısrar ediyor gözyaşı akıtıyor resmen neolur salatayı ben doğruyayım patatesleri dilimliyeyim. Babama söylemeyiz diyor. Düşünün

Bu zihniyetin ne kadar sağlıklı erkek yetiştirdiği haberlerden belli. Hergün bir şiddet haberi. Hem mutfak eşyası erkek fıtratını niye bozuyor erkek adam yemek yapmaz mı onu da anlamadım. 1 yaşında oğlum var o da sürekli mutfak eşyalarıyla oynuyor şuan.evde bebek yok ama gittiğimiz yerlerde oynuyor daha küçük diye sanırım kimseden tepki almadım alsam da anca güler geçerim. Cinsiyet ayrımcılığı yapmayan bir çocuk yetiştirmeyi planlıyorum ve bütün ev işlerini öğretmeyi. Büyüdüğü zaman her işini kendi yapabilsin istiyorum.

Bunu eleştirenlerde eşlerden yardim bekleyenler oluyor genelde. Bende erkek annesiyim ve kesinlikle herşeyi öğretecm. Kimseye kulak asmamak gerek umrumda değil .

Çok saçma ya. Benimde oglum var küçük fincan takımı almıstım. Çay koyup ikimiz içiyorduk. Geri kafalı zihniyet bu bosver takma. Hem ben ogluma pembe t shirt bile giydiriyorum ne var bunda. Simdi moda bir kere. Çok ya yakısıyor. Hee bu arada pipisi de yerinde duruyor

Harika anlatmışsın tabi oçevredekilerin dediği gibi yapalım iyice kendini erkek hissetsin sen erkeksin aslansın pipin var oyuzden hiç yemek yapmazsın temizlik yapmazsın onları kadın denilen pipisiz yapar sen ondan üstünsün diye yetiştirmek lazım ki az makanta var yenilerini çabuk çabuk büyüyüp yetiştirelim ülkenin ihtiyaçı var

O kadar mesaj içinde bir Truman Show un uçakla oynayamamasi bir de bu çok üzdü.

Babaya söyleyin sakin olsun lütfen.
Asıl böyle çocuk sucluluk duyar gibi saklamaya çalışması falan çocuğu bozar.
Kimsenin iki yumurta kırdı bir toz aldı diye pipisi düşmez.

Renk renktir canimici,oyuncakta oyuncaktir,heleki kucuk bir cocuk oynayacaksa cinsiyetin hic ayrimi olmamali

Allahim hemen sizin oglana olmayan kizlarimla talip olayım

Böyle kafadaki anneler cok yaşasın çokça üresin. Genetigini aktarsin amin
bunların da nesli tukensin

Boş ver Allah aşkına. Zaten ağzı olan konuşuyor.
Ben de oğluma sarı kazak giydirdim diye kız ilan ettiler.
Benim oğlum 21 aylık şimdiden sofra toplamaya ve dağıttığı oyuncakları toplamaya yardım ettiriyorum ki öğrensin. Her şeyi ayağına beklemesin.
Bazen bu tarz insanların beyninin, kafasında değil de başka yerde olduğunu düşünüyorum.

Slingin rengi tabiki annenin seçimi olmalı ne seviyosan

Çocuk oturup barbilerle evcilik oynayıp kıyafet dikiyo değil ya boşver milleti

Öyle bile olsa kime ne dimi
Belki cocuk yaratıcı yönünü gelistirecek moda tasarimcisi olacak belki de evcimen huyu var kime ne
Illa mavi kamyonla oynatacaklar

Benim barbilerim vardi
Mavi kum kamyonum da.. barbieler ona biniyordu :)
Sonra annemle knexler vardi lego gibi ondan araba yapıyorduk maksat yaratıcılık cok da iyi yapıyorduk
Ha kirmizi spor arabam dr setim vardı. Bunlar diger kadınlık yetilerimi kaybettirmedi
Ama hic uzaktan kumandali arabam olmadı çocuğum olunca kiz yada erkek ilk onu alicam rahat rahat oynarım

Her cocuk tencere tava sever allah askina ne var bunda .. benimde oglanlar hamur seviyo mutfak esyAlari seviyo yani bu kadar abartmalari cidden sacma.. bazi anneler kiz cocuk istiyo mesela erkek oluyo ama kiz gibi giydirip oyle dusunuyo falan yada tam tersi boyle olunca cinsel catismasi olabiliyo ki bunu bazi kisilerde kendileri yaptiklari icin dogrulamisti. Ama bu kadar zaten mevzu derin olsa once anne dikkat eder yani sizinki tamamen farkli bi olay ogluma getir gotur diyorum. Dagittigini toplamayi yada doktugunu silmeyo ogretiyorum falan yardim ettiriypeuk kendime gayette oglan cocugu gibi yani .. aman millet iste konusur durur neseki ben az ve oz insanla gorusuyorum kafam rahat ediyor:))

30a az kaldı ama hala kendime uzaktan kumandalı araba alıyorum koleksyonum var birkişiye bile elletmem

Bebeklerimle hiç oynamazdım ama onlara kıyafet yorgan falan dikerdim
Daha çok abimin oyuncaklarıyla oynardım o da küçük küçük hayvanlar askerleri çitleri vardı şehir kurardım onu da kovardım :)

Evde top oyarken çok vazo kırmışımdır annem direk trişkaa diye bağırırdı

Sadece kızlar bebekle erkekler kamyonla oynuycak düşünenler şnan kendi çevreleri öyle olanlar görmedikleri için yadırgıyolar

Ama kıyafet çüş dedirtiyo ne renk isterse giysin giydirsin

Hala araba yarışı oyunlarına, uzaktan kumandali afet arabalara, uçaklara hastayım ama pipim yok . Olmadi çıkmadı da. Ne zaman ki kadınlar erkekler diye ayrım olmaz ve erkeğin yaptığını kadin , kadının yaptığını erkegin yargılanmadigi zaman gelir ozaman mertebe atlarız.

5yaşında oğlum var ve o da istiyor mutfak eşyası oyuncakları. Alacağım da kimse umrumda olamaz, çocuğum onunla oynamak istiyor. Bu fıtrak bozacak bi şey mi Allah aşkına. İnsanları ne kadar umursarsanız o kadar karışırlar çocuk yetiştirmenize.

düşsün tüm pipişler ben de erkek yeğenime pembe,sarı,kırmızı renkli kıyafetler almaya bayılırım. sarı mont aldım bu kış giysin diye çocuk 1 kilometre öteden fark ediliyo rahatlıkla izleyebiliyosun ayrıca niloya hayranı

Doktorum bana anneligin kitabi yok demisti. Herkes kendine gore iyi annedir demisti cunku cocugunu en iyi annesi tanir....
O zamana kadar ben annelikle ilgili kitaplar aliyordum. Simdi kalbimin sesini dinliyorum. Kim ne derse desin, bir cocugu en iyi annesi bilir.
Ben bazen ise goturmek zorunda kaliyordum oglumu. Laboratuarda arastirmalarimi yaparken oglum da orayi burayi kurcaliyordu. Ben de oyalansin diye hadi deney yap diye behere su kuyup icine de tuz ilave ediyordum. Hadi oglum bunu kristtallendir diyordum oyalamak icin. Oglumun hic de pipisi dusmedi. Su an 12 yasinda. Yatagini kendi topluyor cunku orada yatan o. Bu sadece kizlara ozgu degil bence. Sizi elestiren zihniyetler yuzunden kadinlarimiza sadece hizmetci gozuyle bakiliyor zaten. Erkek de bulasik makinesini toplayabilir...uzerinde sadece kadinlar icin yazmiyor....

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…