Sadece erkek anneleri lütfen!

Kayınvaldeler iyi olsa gelinleride kızları gibi olur ama hatayı hep karşıda arıyorlar. Benim eşim tek erkek kayınvaldemde kayımpederimde çok iyiler, eşimden çok ben arar sorar ilgilenirim.

Kayınvaldeler iyi olsa gelinleride kızları gibi olur ama hatayı hep karşıda arıyorlar. Benim eşim tek erkek kayınvaldemde kayımpederimde çok iyiler, eşimden çok ben arar sorar ilgilenirim.

bende öyle--ydim
ama kızları varsa belli bir süre sonra o ayrımı anlıyorsun
sen gelinsin ve orada kalıyorsun
kendileir bilir

bizimkiler para akışına göre
taraf dgeiştiriyorlar

Yahu insanlar ne cahil ya..
Bir erkeği istediğin gibi kadın gibi yetiştir içinde yoksa onu kadın yapamazsın.
Benim de oğlum olursa istediği oyuncakları 'kız' oyuncağı da olsa, rengi de olsa alacağım.
Hem neden kızlar arabayla oynayınca, mavi giyince sorun olmuyor da erkekler bebekle oynayınca pembe giyince kıyamet kopuyor?
Kadın olmak neden aşağı düşülecek, olmaması gereken bir seviye, ya da kadın gibi olmak neden bu kadar yanlış ve küfür?
Siz devam edin. Bırakın iş yapsın, istediği ile oynasın bırakın!
Terkedin o çevrenizdekileri de.
SANA NE diyin. Yüzlerine yüzlerine gülerek SANA NE diyin!
Sizi bu kadar bilinçli anne olduğunuzdan dolayı tebrik ederim. Umarım çoğalır sizin gibiler!

Tabi ki lazım.
Oğlu evlenince kızının değil gelininin başına ekşiyecek de ondan lazım.

Oğlum bakıyor diyecek ele güne. Oğlu işe gidip gelirken evde gelinine donlarını yıkatıp beğenmeyip işine laf edip orada burada çekiştirecek.. Zihniyet belli..

Benim oğlum 8 yaşında, 3 yaşında kız kardeşi var hep birlikte mutfağa girip kek kurabiye yapmak en büyük zevklerimizden, çamaşır asmak için kavga çıkıyor, balkon yıkamak, evi süpürmek, toz almak da bunlara dahil, pipi yerinde geçen sene sünnet oldu

Kızım olmadığı için çok gozlemleyemiyorum ama benzer baskılara ve hadsizliklere maruz kalıyorlar.

Mesela 4-5 yaşlarında çok hareketli kiz cocugu görseler
Aaaa bu ne böyle oğlan çocuğu gibi! Derler

Geç uzasa kız bebeğin saçları, pembe kiyafetlerine rağmen
Kiz mi erkek mi? derler.

Kız çocuğu futbol oynamaz, agaca çıkmaz.
Bir de cici Bici giyindiyse
yakışıyor mu bak ne kadar cicisin.
Üstün kirlenir, eteğin açılır.

Kız çocuğuna bayramda kolonya/şeker tuttururlar.
Vs vs..
Aslında cocuklarimizin 20 sene sonra ne olacaklarına biz karar veriyoruz.

Benim kıza da mavi inanılmaz yakışıyor. Ama bahsettiğin münasebetsiz ordusu aaaa oğlan gibi giydiriyosunlara başladı.
Ama ben onlara inat erkek bebek reyonunda da beğendiğim bişey olursa alıyorum.
Ayrıca ben de çocukken barbie değil actionman severdim, arabaları tabancaları severdim. Mahallede çocuklarla futbol da oynardım.
Oğlan gibi mi oldum yoo gayet kadın gibi kadınım sadece çıtkırıldım değilim:)

Son düzenleme:
Ben hayatım boyunca oyuncak bebeklere ilgi duymadım bebekliğimde ve çocukluğumda favori oyuncaklarım kamyon kepçe ve arabalardı bu arada babamla berbere maça sanayiye falan giderdim erkek gibi büyüdüm , büyüyünce ne olacaksın sorusuna cevabı müteahhit olan bir kız çocuğu düşünün bu kadar şeye pipim çıkmadı maalesef Tahminen o dönem eksik olan kurtlar vadisiydi ,izlesem çıkarımıydı ki?

Keşke o eleştiri yağmuruna tutanlar da mantalitenizi anlasalar, azıcık KV sorunları evlilik sorunları azalır bari.

Kimseye bakmayın, devam edin. Ne var yani çocuğunuzu yardım eden bireyler olarak yetiştiriyorsanız? Kendi payıma Allah sizden razı olsun. Oğullarınız inşallah kıymet bilen hayırlı insanlarla birlikte olur. Daha şimdiden geleceklerine yatırım.

Bir oğlum bir de ikiz kızlarım var şükür, ülkemin üç farklı şehrinde karşılaştığım içerik olarak aynı olan üç diyalogoğlum yanımızda değilken)

Teyzeler diyor ki: Oğlan mı bunlar?

Cevap veriyorum "Kızlar"

Teyzeler "Olsun yavrum olsun"

Biri ilave etti "yaşın daha genç oğlun da olur" Eşimle güldük geçtik.

Delikanliligin kitabını yazmış aynali Tahir falan deneseydin en azından. :))
Kadın olmaktan güzeli mi var, boşver

bizim gibi anneler cogaldikca kadinlar ozgurlesecek ben buna eminim

benim koca kisisi son derece feminist bir adamdir , gecen gun golden globe odul torenlerinde oprah'in kadin haklarini savunan konusmasinda ayaga firlayip alkisladi adam hic abartmiyorum
ama bu zihniyetteki adam bile gecenlerde bi muhabet sirasinda kizimiz icin buyuyup babasinin gomleklerini utuleyecek dedi
var ya adami dogduguna pisman ettim , oglani da kocami da karsima oturtup bi elim belimde obur parmagim havada 1 saat azarladim , yerin dibine soktum
adamcagiz saka yapmistim diye diye bi hal oldu
yani ogluma ne kadar is ogretiyorsam kizimi da o kadar uzak tutuyorum
bende tepkisel olarak gelisen bu durumu dengeye oturtamadim bi turlu

Bu ve benzeri cinsiyet şartlandırmalarının altinda, homofobi var aslında! Toplumsal anlamda eşcinsellik hâlâ tabu görüldüğü için maalesef, erkek rolü saçma sapan oyuncaklarla,renklerle, sözlerle,eylemlerle garantiye alınsın isteniyor! Bir de erkeğin baskın iktidarinin daha altları bezliyken garantiye alınması çabası! Kadın ezilsin, kadın emek versin, kadının ev içi rolü onu hapsetsin; ama erkek pipisinin getirdiğini sandığı tüm konforu ömrü boyunca kullansın! Henüz anne adayıyım,bir erkek annesi olacağım herşey yolunda giderse:) Yarın bir gün canı prenses elbisesi giymek isterse giysin,canı isterse o da rujumla oyun oynasın, büyüyünce isterse eşcinsel olsun, vicdani retçi olsun,azınlıkta kalsın, ama başı dik,vicdanlı,vefalı,adil olsun! Kadın cinayetlerinde,kadına şiddette anneler de sorumludur diye düşünüyorum. Gözle görülmeyen o kadar basit rol ayrımları var ki.. Neden yoğurt mayalamayi ben biliyorum, neden mutfak tezgahıni detaylıca silmek eşinizin aklına gelmiyor,cidden neden basit temizlik ve alışveriş tüyolarıni 50 yaşında bile bilmiyormus gibi yapıyorlar? Neden havucun bebe olanını ben ararken,erkeklere kalsa en kart olanını alıp eve geliyorlar ve bize "tamam ulan alışverişi de ben yaparım" dedirtiyorlar icimizden söylene söylene?? Zekaları mi eksik, gözlem güçleri mi zayıf,pasakliligi mi seviyorlar? Hayır! Anneleri onları sadrazamın sol..t.k.lari olarak yetiştirdi ve bu konforu en entelektüeli bile sevdi, sömürdü! O yüzden doğacak yavrumla birlikte ben de içimdeki militanı büyüteceğim ve soranlara da "kız gibi" olsun " kız gibi" büyüsün var mı,diyeceğim! En azından kadınların iyi özelliklerini alır belki de, bir kuşak böyle başlar değişmeye! Sevgiler erkek anneleri! Pipiye selam:)

Benim oğlanı görür gibi oldum anlatımında, çizilmedik tavam tencerem kalmadı, daha yeni bir buçuk yaş oluyor ve uyku saatine yakın tüm ayıcıkları, bebekleri de beraber uyuturum, salıncağına koyar Fatoş bebekleri sallar neeen neeen diye Benim eskiler de miras kaldığından kendine, lahana bebeği filan var kendiyle aynı boyda aiyy der sarılır sever arada, yemek yedirmeye çalışır

Benle birlikte makineye çamaşır koyar, hatta gider çekmeceden temizleri de alır gelir onları da koyar. Yemek yaparken izlemek, dahil olmak ister, az daha aklı ersin zaten yemeği birlikte yaparız diyorum öğrensin yav kendini beslemeyi öğrensin, insana lazım erkek kadın değil. 5 litrelik su şişelerini taşımaya çalışır sürür getirir bit kadar şey, babası ekmek alır gelirken, kapıdan direkt ekmek poşetini alır bana getirir "Ahh" diyerek, teşekkür ederim derim sevinir. Sarı - mavi-toz pembeli kelebekli bi tulumu var onu giyince bi kelebek olur evin içinde, saçını elektrikli süpürgeyle düzleriz mutlaka, bekler her temizlikten sonra o arada eline toz bezini alır arkamdan yer siler vs vs...

İnşallah devam eder yav :)

Delikanliligin kitabını yazmış aynali Tahir falan deneseydin en azından. :))
Kadın olmaktan güzeli mi var, boşver
Aynalı tahir de pek etki etmedi ben de zira ayna da bu zihniyete göre kadın işi olduğundan herhalde
Şaka bi yana toplum olarak cinsiyetçi yaklaşımdan kurtulmadıkça biz ebeveynler daha ne dayatmalar görürüz kimbilir...

Sen doğru yoldasın canım.Millete hiç bakma.Insanlar sinirleri bozmak için varlar zaten.Geç yürür,aaa daha yürümüyormu derler.Geç konuşur,aaa niye konuşmuyor hala derler.Hiç annenin psikolojisini düşünmezler.Çocuğunu en iyi anne tanır ve yetiştirir.Benim oğlum küçük daha 2.5 aylık ama 4.5 yaşında ablası var.Elbet onada yeni oyuncaklar alınacak ama şuan evimizin heryerinde barbieler,tencere,tava oyuncaklar.Ablasıyla birlikte elbet bunlarla oynayacak büyüyünce.Bunda abartılacak ne var.Kızıma da istediği için arabalar otobüsler aldığım çok oldu.Onlarla da oynadı bebekleriyle de.En doğrusunu sen bilirsin.Kimseyi dinleme,kafana takma.

Çocuklara yüklenen her türlü misyona karşıyım.
İkisinin arası az, çocukken en çok canımı sıkan tutum 3 yaş büyük olduğum kardeşim icin 'ama sen ablasın' olurdu.
Şimdi oğluma yapmıyorum.

Aynı şekilde, büyüsün de gomleklerjmi utulesin, işlerin başına geçsin, annesine yardım etsin, babasına baksın, doktor olsun bilmem ne yapsın vb her şeye cevaBim,
Düşün çocukların yakasından :)

Kıza da yaptır bu arada öğrenci olacak evde kalacak aç acina

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…