Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Saçlarım çok yağlı çok dökülüyor bana bir şampuan önerir misiniz?

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri
saç hakkında bilmediğim tüm bilgilere şu son 3 ay içerisinde sahip oldum Alimm olacamm vallA..
İnsanoğlu uzaya bile gitti şu saç dökülmesine bi çare bulamadılar pehhss artık diyorum..

denemedim ama şampuan arayışı içerisindeyim doktor piyasa şampuanı kullanma dedi napcam ben yhaa..
saçıma iyi geleni bulana kadar habure şampuan mı alcam:KK50:
bitkisellerinde fiyatları uçuk hergün yıkıyorum şampuanda dayanmaz bana parada..
napcaz şaştım kaldım bebe şampuanıyla yıkadım sabah bi süre bunla yıkıcam DALİN:KK37:

bu arada bende iştahda açmadı bişide yok bilmem şimdilik böle hatta yemek yemek bile istemiyorum kilom 52 6 ay kullancam 6 ay sonra tekrar tartılıp bakarım artık..

ama bünyeye görede değişiyo antidepresan da kullandım doğum kontrol hapıda gram almadımda vermedim.. genelde hep kilo yapıyo diyolar kulakdan dolam bilgi bunlar yemezsen almassın cnm kilo felan

evet bünyeye göre değişiyo. mesela ben doğum kontrol hapı kullandım kimilerinde kilo aldırı bazı bayanlarda kilo verebilir diyodu. benim vucudum su topladı, varisler olmaya başladı hemen bıraktım sanırım ilaca karşı dirençli değilim. zaten demir hapı durduk yere kilo aldırmaz benim iştahımı açıyo daha öncede kullanmıştım. günde 5 öğün yemek yediğimi bilirim gerçi o zaman ihtiyacım vardı 39 kiloya düşmüştüm. doktor 6 kutu yazdı.2-3 ayda kendime geldim. şimdi işhatımı şekersiz kahveyle bastırıyorum.

Şampuanlar konusunda haklısın. kafa karıştırıcı bi durum. ama ben kararımı verdim elseve'nin o şampuanını saç kremini kullanıcam. işe yararsa buraya yazarım. tabii bünyeye göre değişiyo uff yaaa bu dünya da kadınsan ne çok derdin var yawww :KK1:

valla öle erkeğe yakışır kellik yafss dökülmesin saçlarımmm:KK5:
hep bu haplar hormonlarmızı bozuyoo

O kadar çok şey ögrendim ki resmen iktisatt yaptım saç konusunda :KK70:DD

:KK70: kızlar bende bir yandan sizleri takip ediyorum bir yandan internette araştırmaya devam ediyorum. Bu kadar araştırmayı okulda yapsaydım prof olmustum :)
Allah başka dert vermesin ama bu saç dökülmesi ve yağlanması resmen bi illet. Gerçekten insanı canından bezidiriyor :s

:KK70: kızlar bende bir yandan sizleri takip ediyorum bir yandan internette araştırmaya devam ediyorum. Bu kadar araştırmayı okulda yapsaydım prof olmustum :)
Allah başka dert vermesin ama bu saç dökülmesi ve yağlanması resmen bi illet. Gerçekten insanı canından bezidiriyor :s

resmen kendimden ve aklımdan şüphe eder oldum :KK70:D annem "kızım sen böle kafana taktıkça daha çok dökülür düşünme düş artık şu saçlarının yakasından, :))) bırak düşünme kendine gelir o " diyo :KK70:DD tabi ben gözlerimi açar açmaz hemen yastıgıma bakıyorum ki dökülmüş mü diye :KK70:DDD ya aklımı kaçırmaktan korkuyorum ne illet bişe bu , yaglanması , dökülmesi :KK70:D saçlarımı ik ay önce kestirmeye gitmiştim. bi tane kız gelmişti... Allahım öyle bi saçı vardıki vallaha abartmıyorum üç tane kafaya saç çıkardı o kafadan :KK70:DDD kuaförüm kızı görünce " yine sen mi geldin dedi olamaz dedi" :KK70:DD kız sAçlarından nefret ediyoo, çok fazlaymış, çok rahatsız ediyomuş, çok sıkılıyomuş kıldan :KK70:DDD Allahım dedim biz olsun diye , bir tel döklümesin diye strese gireriz, kız saçın fazlalıgından şikayetci :KK70:DDD Allahhımm delirmemek elde mi şimdi söyleyin :KK70:DD

resmen kendimden ve aklımdan şüphe eder oldum :KK70:D annem "kızım sen böle kafana taktıkça daha çok dökülür düşünme düş artık şu saçlarının yakasından, :))) bırak düşünme kendine gelir o " diyo :KK70:DD tabi ben gözlerimi açar açmaz hemen yastıgıma bakıyorum ki dökülmüş mü diye :KK70:DDD ya aklımı kaçırmaktan korkuyorum ne illet bişe bu , yaglanması , dökülmesi :KK70:D saçlarımı ik ay önce kestirmeye gitmiştim. bi tane kız gelmişti... Allahım öyle bi saçı vardıki vallaha abartmıyorum üç tane kafaya saç çıkardı o kafadan :KK70:DDD kuaförüm kızı görünce " yine sen mi geldin dedi olamaz dedi" :KK70:DD kız sAçlarından nefret ediyoo, çok fazlaymış, çok rahatsız ediyomuş, çok sıkılıyomuş kıldan :KK70:DDD Allahım dedim biz olsun diye , bir tel döklümesin diye strese gireriz, kız saçın fazlalıgından şikayetci :KK70:DDD Allahhımm delirmemek elde mi şimdi söyleyin :KK70:DD

Haha :KK70: bir tek ben değilim demekki :) bende etrafta kim var kim yok hemen saçına bakar oldum. Bir kız görüyorum otobüste saçlarına takılıp bakıorum şöyle gür saçlarım olsa diye. Tv de birini görsem şuna bak nasıl gür saçları var diye aklımdan geçirmeden edemiyorum :) Hay Allahım ya halimiz komedi desene :)

ohoo hergün yıkıyorum bilmem kaç defa tarıyorum..

oğlum bile anne sen kel mi kalcan diyo hep kel kalcam dediğim için çocukda etkileniyo..

kızlarr medikal şampuanları baya araştırdım nizoral,ketakonazol ve zetion tarzı medikallar haftada 2-3 defa şampuanla dönümüşlü ve düzenli kulanıldığında sebore ve kepeği önlüyomuşş bu kesin artık çünkii dün şakak bölgemden başlayıp saç diplerime doğru birden bire sivilce dökmeye başladı kıpkırmızı oldu..

hemen zetionla köpürttüm o bölgeyi (bide tutuştumm sebore oldum diyeee) 15 dk öle durdum sonra yıkadım geçti..

dökülmem birgün çokk birgün az bende anlamadım..
benle oyun oynuyooo bu dökülmee yakalarsam varyaaa:KK57:

herkesin saçını inceliyo halde buluom kendimi durun bakim bi ilaç daha buldum içinde hem zinco hem biotin bayada vitaminler var araştırmadayım..

peki şimdi neyle yıkıyosn cnm benim???

şuanda nizoral kullanıyorum şampuan olarak bi de nizoral hap kullanıyorum canım. tam 7 gün oldu kullanmaya başlayalı ikisinide. şöyle anlatayım geçen sene saçkıran oldum ben 9 ayda kendine ancak geldi saçlarım ama bu arada saçlarım çok yağlıdır. ve sonrasında saç derimde çok kaşıntı ve saç kaybı olmaya başladı saçlarım kalın telli gür değil. aksine ince telli ama sönük değil(di) :KK50: ama şuan çok azaldılar. ve saçlarım dökülmeye devam ediyo. ama nizoralden sonra gözle görülür bir azalma oldu mesela elimi saçıma attığımda artık elime saç gelmiyo ya da en fazla 1 tane saç geliyo. etkisini görmeye başladım her gün bi tane hap ve hergün şampuanla saçımı yıkamam gerekiyo ama hergün yıkamada sanki daha çok azalır gibi geliyo saçlarım bu da kafama takıldı açıkçası

nizoral hergün kullanım için bi şampuan deil ki..
nizorali haftada 2-3 normal şampuanla dönüşümlü kullanmalısın..
bu heryerde böyle araştırdığım kadarıyla..
bitkisel şampuan kullan hergün haftada 3 defada nizoral kullan bence..
zetion bitsin nizoral alıcam bende..
prozincle beraber kullancam..
benim saçımla beraber cildimde yağlandı şaştım kaldım valla ağlayasım varr

şuanda nizoral kullanıyorum şampuan olarak bi de nizoral hap kullanıyorum canım. tam 7 gün oldu kullanmaya başlayalı ikisinide. şöyle anlatayım geçen sene saçkıran oldum ben 9 ayda kendine ancak geldi saçlarım ama bu arada saçlarım çok yağlıdır. ve sonrasında saç derimde çok kaşıntı ve saç kaybı olmaya başladı saçlarım kalın telli gür değil. aksine ince telli ama sönük değil(di) :KK50: ama şuan çok azaldılar. ve saçlarım dökülmeye devam ediyo. ama nizoralden sonra gözle görülür bir azalma oldu mesela elimi saçıma attığımda artık elime saç gelmiyo ya da en fazla 1 tane saç geliyo. etkisini görmeye başladım her gün bi tane hap ve hergün şampuanla saçımı yıkamam gerekiyo ama hergün yıkamada sanki daha çok azalır gibi geliyo saçlarım bu da kafama takıldı açıkçası

yani saçı bence hergün yıkama çok zararlı,daha çok yaglanır cnm ... ben şimdi yıkıyorum yıkadıgım gün açık oluyoo saçlarım, ikinci gün yaglandı için saçlarımı topluyorum, zaten üçüncü günün sabahı yıkıyorum...bu şampuanı bi dene... peki bunu sana doktor mu verdi, bu hapı fln? du bakalım sana iyi gelicek mi?
Bide bu arada kızlar sarmısaklı şampuanlar hakkında ne düşünüyosnz, bi fikriniz bildiginz varmı :) ben bu aralar sarmısaga takmış bi vaziyetteyimde, yakında şampuanını alıcmda hangisini alıcam konusunda karar veremedim..herkes bişe söylüyo :))))

evt bana dr verdi şampuan ve hapı aslında bana da çok saçma geldi ama dr özellikle hergün yıka dedi ilk şişe bitene kadar zaten küçücük bişey az kaldı içinde ondan sonra ara ara kullanıcam hapımda yarrın bitiyo 2. kutuya başlıycam iyi geldi gibi bana bilmiyorum anlık birşey de olabilir önemli olan bıraktıktan sonra tekrar etmemesi. sarımsaklı şampuanlardan ziyade şampuanına sarımsak atanlar daha memnun genelde

evt bana dr verdi şampuan ve hapı aslında bana da çok saçma geldi ama dr özellikle hergün yıka dedi ilk şişe bitene kadar zaten küçücük bişey az kaldı içinde ondan sonra ara ara kullanıcam hapımda yarrın bitiyo 2. kutuya başlıycam iyi geldi gibi bana bilmiyorum anlık birşey de olabilir önemli olan bıraktıktan sonra tekrar etmemesi. sarımsaklı şampuanlardan ziyade şampuanına sarımsak atanlar daha memnun genelde

evet bende şampuanıma sarmısak attım da sabunda kullanıyorum, en son şampuan vuruyorum ... o yüzden şampuanım çok geçç bitiyor..içindede sarmısak var, acaba o kadar fazla kalması saça zarar verir mi.. sarmısak çok kalmış oluyo ya... :S bilmiyorum :S

evet bende şampuanıma sarmısak attım da sabunda kullanıyorum, en son şampuan vuruyorum ... o yüzden şampuanım çok geçç bitiyor..içindede sarmısak var, acaba o kadar fazla kalması saça zarar verir mi.. sarmısak çok kalmış oluyo ya... :S bilmiyorum :S

şampuan şişen büyükse başka boş bi şişeye yarısını dök onun kalanına ekle sarımsağı en azından hem şampuandan hem sarımsaktan kazanırsın :KK1: bende ikinci nizoral e başlayınca yanında kullanmak için şampuan arayışı içindeyim bitkisel olsun istiyorum ama karar veremedim hala tresan kullanmıştım o da yüzüme alerji yaptı hala duruyo yarısı evde

şampuan şişen büyükse başka boş bi şişeye yarısını dök onun kalanına ekle sarımsağı en azından hem şampuandan hem sarımsaktan kazanırsın :KK1: bende ikinci nizoral e başlayınca yanında kullanmak için şampuan arayışı içindeyim bitkisel olsun istiyorum ama karar veremedim hala tresan kullanmıştım o da yüzüme alerji yaptı hala duruyo yarısı evde

nizoral bende alıcam yanında prozinc mor kutu.. yağlanmaya çok iyimiş..
ikiside dönüşümlü olarak kullanılcakmış..
prozincde çinko vitaminler varmış(baya araştırdım) en kısa zamanda temin etmem lazım gelişmelerdne haberdar ederim..

prozincde çinko vitaminler varmış(baya araştırdım) en kısa zamanda temin etmem lazım gelişmelerdne haberdar ederim..

ısrarla bekliyoruz tr-lelli :) Sen kullan eğerki şu yağlanma problemini çözerse bende prozinc alıcam. Placenta kullanmaya başlamıştım. İlk günler çok iyiydi. Yağlanmayı kuruttu sanmıştım ama yağlanma son 3 gündür daha çok arttı. Bende daha önce kullandığım pantenne şampuana geri döndüm :/ Of ya inan resmen para tuzağı bu ürünler. ona 30 lira ona 20 lira ver derken bütçeyi sarstık.

benimde 3 4 gün kullanımlık şampuanım kaldı sen benden önce alırsan prozinc fayda edip etmediğini yazarsan çok sevinirim canım bende büyük ihtimal onu almaya karar verdim bi de doktor bana bişey tavsiye etti hem şampuan hem saç toniği DANDREX ŞAMPUAN, DANDRUFF TONİK. istanbulda belirli eczanelerde var banada listesini verdi olan yerlerin sanırım şampuan 45 lira civarı ama toniği bilmiyorum.

of yine kararımı değiştirdim şimdide Vichy dercos saç bakım serisi kullanmayı düşünüyorum saç bakım kremine karar verdim ama şampuan çeşidine karar veremedim bunun da yağlı kepekli saçlar için mi dökülen kepekli saçlar için mi olanı alsam acaba bi de saç dökülmesine karşı enerji şampuanı var onu mu alsam acaba?

mslesef öyle pahalılar..
prozinc 20lira felenamış nizoralde sanırım 6-7 civarı büyük boy değillermiş ama denemelil yeterli enaz 1 ay gider..
zetionum bitsin alıcam
bu arada en azından şunu söyleyebilcek kadar yorum yapim zetion medikal şampuan eğer saç diplerinizde minik sivilceler varsa kurutuyor..
alnımdada minik sivilceler vardı sürüp beklettim saçımla beraber 10 dk kuruttu(ama 3 hafatdır kullanıyorum)..

of yine kararımı değiştirdim şimdide Vichy dercos saç bakım serisi kullanmayı düşünüyorum saç bakım kremine karar verdim ama şampuan çeşidine karar veremedim bunun da yağlı kepekli saçlar için mi dökülen kepekli saçlar için mi olanı alsam acaba bi de saç dökülmesine karşı enerji şampuanı var onu mu alsam acaba?

canım benim bence bu kadar sıklıkta degişmemelisin, bu saçlarına daha çok zarar vermez mi, çok arastırmak lazım aslında, o yüzden çok dikkatli seçmeliyiz yani :))

X