Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Saçlarım çok yağlı çok dökülüyor bana bir şampuan önerir misiniz?

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri
ben ara sıra saf zeytinyağı sürüyordum saçlarıma, haftada 1 gün yarım saat bekletip yıkıyordum. o zamanlarda hangi kuaföre gitsem "saçınıza ne yapıyorsunuz?" diye soruyorlardı çünkü hem parlak hem de güçlü ve gür oluyordu. bir de düzenli olarak kestirirdim saçlarımı... şimdi neden -di'li geçmiş zamanlarda yazıyorum? uzuuun zamandır yapmadığımı fark ettim ve bu konu başlığını görünce tekrar yapmaya karar verdim ben de :))) saçlarım çok fazla döküldüğü için forumda geziyordum alternatifler için ama bildiğim yoldan şaşmayacağım. ilk iş saç kestirmek!!! ikincisi zeytinyağına dönüşşşş!!
bu arada yağlı ya da değil, saçları her gün şampuanlamak çok zarar veriyor saç derisine. onu bir ya da iki gün kendi haline bırakmalı ki PHını dengelesin.. zaten kullandığımız bütün şampuanlar kötü, bari boca etmeyelim kafamıza değil mi?:)) elseve arı sütü özlü şampuanı kullanıyorum ben de ama dökülmeye özel bona cure'ün şampuanını kullanmıştım ve tamamen kesmişti. şimdi tekarar alacağım.. kuaförlerden temin edilebiliyor sadece.
meyve ve yoğurt yemek lazım bu arada, içerden takviyesiz çözüm kalıcı olmuyor hem cilt için hem de saç için.. cildinizin yağlı olduğu dönemlerde temizlemek için bebe pudrasını gül suyu ile krem haline getirip yüzünüze 10-15 dk. lık bir maske yapın ve ılık suyla yıkayın, beyazladığınızı göreceksiniz hem de son derece zararsız bir yolla. benim bu yöntemle ergenliğimde yüzümü sivilce basmadan fazla yağlandırmadan sorunu aşmıştım. hala zaman zaman yaparım... haa bir de kil maskesi!!
yalnız sorunu ciddi boyutlara ulaşmış olanlar mutlaka doktora gitmeli diye düşünüyorum, en güzeli..
şimdilik aklıma gelenler bunlar...umarım birinin işine daha yararlar...

Cnm benim zeytin yaglı bakımı her saç tipi kaldırmıyor..yaglı saç aslaa...iyyice döküyor yaglı saçı...döklüme sorununu kesecek bi yaglı bakım yaglı saçlar için yok malesef:S ((

Cnm benim zeytin yaglı bakımı her saç tipi kaldırmıyor..yaglı saç aslaa...iyyice döküyor yaglı saçı...döklüme sorununu kesecek bi yaglı bakım yaglı saçlar için yok malesef:S ((

hımm... peki hiç bona cure saç bakım ürünlerini denemiş miydiniz? belki faydası olur, denemekten zarar gelmez bence
bir kaç yıkama sonrasında azalmayı, tüpün sonlarına doğru geldikçe de tamamen durduğunu gördüm ben. umarım siz de en kısa zamanda deva bulursunuz bundan olmasa da başka bir şeyden..

bonacure ürünlerinin saç yağlanması üzerinde herhangi bir etkisi var mı? Bana daha önce başka bir arkadaşım önermişti ama benimde saçlarım çok yağlı olduğu icin kullanmaya cesaret edemedim. Çünkü o kadar çok şampuan alıyorumki evdeki dolapda yer kalmadı artık. :s

bunu aslında kuaförünüze danışmalısınız, onlar size özel olan uygun bir yol izlerler muhakkak ama şahsen ben durumunuza özel bir ürün mutlaka bulursunuz diye düşünüyorum çünkü market ürünleri gibi 3-5 çeşidi olan bir marka değil.
kemoterapi aldığı esnada saçları çok döküldüğü için rahmetli kayınvalideme doktoru tavsiye etmişti ki kullanan başka arkadaşları da vardı. ben de oradan duymuştum zaten. geçen kış denedim sonuç aldım, bu aralar tekrar alıp deneyeceğim bakalım.. bunun dışında 2si 1 arada şampuanlar yağlı saça iyi gelmiyor diye biliyorum ben. bir de saç kremini sprey kullanıyorum. bir ara benim de çook fazla yağlanıyordu, sinir olmuştum da ordan biliyorum onu da :) bana sprey saç kremleri daha iyi geliyor, uzaktan sıkıyorum, hem çok da güzel kokuyorlar!!

zaten şampuanda market ürünü kullanmamalısın hayatım.bide devamlı şampuan degiştirme bir ay dene mesela belki iyi gelir belki gelmez onu öyle anlarsın cnm benim bu arada bonacure dediginiz bir yaglı bakımmı , içinde ne var mesela ??

aslında velaa kulanıyorum gliss serisinide alırımm ama tek kulanımlık pantene verdiler deneme amaçlı augra formuluü yaglı hisi vermiyen şampuna tek seferde durlanıyoo istersen deneee ama benim şaçımı kurutuu boyalı çünkü

ben tekrar önceki doktorun kontrolüne gittim(ilaç veren doktoruma)
böle böle didim 1 ay oldu ilaçlarımı kullanıyorum hala dökülme var ve yağlanma fecii durumda saç diplerimde sivilceler çıkıyo yüzüm sırtım yağlanıyo felan dedim..
önceki yaptırdığı testleri tekrar istedi..
b12
folikasit
ferittin vs.

tekrar kan vericem yarın sonra ona göre ilaç yazıcakmış..
ama 1 ayda bişe bekleme senin tedavin 6 ay dedi:2:

yağlanmaya çözüm bulcam gibi durun bakem ne dicek..
bölee anlattım hepisini saçımı sabah yıkıyorum akşama yağ hala hi. değişme yok yüzüm yağ içinde felan dedimm..
yarın kan vercem oteki gün tekrar sonuçlara bakıp ona göre vercek bişi.

hastanelerdende bıktım..

bu arada devlethastanesinde yaptırdığım hormon testimi gösterdim bana senin bişin yok git minoxil pantogor kullan dedi dedimm..
güldüü...
ayyy ben artık başka doktora gitmem bu doktoruma güveniyorum buna devamm..

Son düzenleme:

canım onlar çok pahalı yhaaa:26:

aynı dert bendede war ben smdı aktardan aldım yag karısımı onu kullanıorum kesın sonuc werıomus ınsallah alırım

cnm benim keske sonuçlarını atmasaydın, şimdi bi daha kan vericien bencede bişen yok, ama inşallah bu yag konusunda çözüm bulsunlar istiyorum bakarsın bulurlarr bizde kurtuluruz DD

cnm benim keske sonuçlarını atmasaydın, şimdi bi daha kan vericien bencede bişen yok, ama inşallah bu yag konusunda çözüm bulsunlar istiyorum bakarsın bulurlarr bizde kurtuluruz DD

yok cnm sonuçlarımı atmadım..
götürdüm yanımda ama yükselme vardı değerlerimde tekrar bakılcak

hımm anladım cnm benim, hangi degerlerin yükselmiş ki??? yükselip yükselmedigini nerden anlıyolar?

değerler ve referans aralığa bakıyolar..

benim eski değerlerimin sonuçları duruyo bende ayrıca dr bilgisayarındada var..

onları karşılaştırıcak..

sabah 9 da kan verdim yarın14:30 da alıcam sonucu sonra tekrar cilt doktoruna götürücem..
bugün yine baya döküldü
ama doktor 1 ayda mucize bekleme tedavin 6 ay diyoo
bakim yağlanmaya ne vercek ilaç değiştircek mi yarın belli olucak yazarım cnm..

Son düzenleme:

hayatım canını sıkma üzülmede, bak benim dedigim gibi bazen dökülüyo, bazen dökülmüyo sebebi yok ortada :26: sen şu sivilcelere bi çagre bulursun inş, dökülmeyi artık geçtim ben kime sorsam dökülüyo diyo,ee içimizdende bişe çıkmadı ee daha elimizden bişede gelmiyo..

ya erkektipiyse çaresi yok kel kalıcizzz:18::18::18:

benim hormon testinde baktırdım, öyle bişe yok dedi sendede yok bence cnm, boşuna kuruntu yapıyosn

bu seferde kan, folik asit, b12 tavan yapmışş ilaçları bırakıyoruz dedi doktor..
stresten diyoo
genetik fln değil kansızlık vitaminsizlikde yok şuan için strese bağlı dökülme dedi..
(ben panikatağım bu arada 2.5 sene antidepresan kullandım doktorum biliyo tüm detaylarımı)
stres için ilaç yazdı anlıcanız sakinleştirici 3 tanede iğne verdi..
iğneler dökülmeni yağlanmayı biraz hafifletir dedi..
stres saçda yağlanma yaparmış yada genlerinden gelen bişi bu dedi

anıcanızz yağlanmaya ilaç yok..
sakinleştirici kullanıp 1 ay sonra tekrar gidicem
kel kalana kadar yolu var dökülsün bakalım dökülebildiği kadar..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…