Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Saçlarım çok yağlı çok dökülüyor bana bir şampuan önerir misiniz?

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri
gülbencim ben bugün başka bi dr daha gittim..

hormon testi istiyorum dedim erkek tipi dökülmemi bu öğrenmek istiyorum bıktım saç dökülmesinden dedim..

kan testlerim yanımdaydı baktı kan vitamin iyi dedi..

testosteron, estradıol ve fsh istedi..

hemende yaptılar 1.5 saat sonuçları bekledim sonra dr gösterdim gayet iyi snein bişin yok genetik dökülme bu dedii..

sülalede varmı dedi anne tarafı baba tarafı seyrek saçlı zaten var dedimm böle böle..

minoxil ve pantogor yazıp yolladııı..

ikisinide kullanmak istemiyorummmm nefret ettimmmm minoxildende haplardandaa ben napcam yhaaa
sonra bi hışımla çıktımm (eşimde telde bakkk gördünmü bişin yok sen kafana tak daha tak tak dur diye dalga geçiyo)
doğruu kuaföreee kes saçlarımı dedimmm kızda şaşırdıı..
kes dedim görmek istemiyorum küt kestirdimmmm pişmanmıyım niye yaptım bilmiyorummm artık bana soldan soldan geliyolarrr
mezoterapi olayını araştırmaya başladım ben genetikmiş baksana bişin yok diyip duruyolarrr

hemen mezoterapi falan yaptırmaya kalkma Allah aşkına biraz sabırlı ol ve sakin ol doktorun verdiği ilaçları şampuanı bi kullan ve lütfen stres yapma artık saçının dökülmesini ne kadar çok kafaya takarsan o kadar çok dökülüyor sakin ol hatta sakinleştirici iç bence ben saçım dökülürken içmiştim çok kafaya takıyordum senin gibiöncelikle sakinleş saçlarını düşünmemeye çalış bi uğraş bul kendine hatta kurslara falan git iyi gelir kafan dağılır hem de birşeyler öğrenir yeni insanlar tanırsın böyle kurslar çok iyi geliyor insanabak dediklerimi yap ve en az altı ay bekle çünkü dökülme maalesef iki günde durmuyor anla artık bunu öyle doktor genetik dedi diye hemen moralini bozmaaslında bu doktorlar bazen bizi başlarından atmak için yok genetik yok stresten diyorlar test yapıyorlar birşey bulamayınca hemen böyle söylüyorlar birşey söylemiş olmak için:44:

canım ya desteğin için saol sen hep haklı çıkıyosun ama böyle dökülen saçlarımı izlemek bunalıma sokuyo beni..

ben zaten antidepresan kullanıyodum bırakmıştım tekrar başlıcam..

minoxili hiç sevmedim pantogor böyle ilaçlar şeler kullanmak istemiyorum..
kan hapımı felan bırakmıcam devam edicem çünki diğer doktorlada kontrolüm var 1 ay sonra en azından onada danışırım..
şampuanlardan yana şansım yağver gitmiyoo..
bitkiselve medikal şampuan kullandım saçlarım yapış yapış gibi oldu..
bu doktorum verdiğinide araştırıyorum bakim..
ne genetiği yafss benden 3 yaş kücük erkek kardeşim var saçları fırça gibi hemde erkek olduğu halde genetikmidir nedir gelip beni buluyoo vela havleee

biliyorum çok zor ben de geçen sene bu zamanlar aynı şeyi yaşadım kafaya takma demek de kolay biliyorum annem babam hep aynı şeyi söylüyorlardı ve ben sinir oluyordum onlar böyle deyince beni anlamıyorsunuz o herkesin hayran olduğu uzun gür saçlarımı kaybediyorum diye gerçekten çok zor hele ben saçlarıma çok düşkünüm popoma kadar gelen saçlarım var ve onları kaybetmenin ne acı olduğunu çok iyi bilirim yani kafaya takmamak çok zor ama bunu bir şekilde başarmak zorundasınbir de şu benim söylediğim şampuanı bir dene lütfen ben çok memnun kaldım senin de denemeni istiyorum

kızlar sonuç olarak saçın yağlanmasını gideren etkili bir şey buldunuz mu benimde dün akşam yıkadım bu akşam sönmeye başladı bile kulaklarıma yapışıyor pofffffffff

canım sen o şampuanın hapını da kullanıyorsun yaa senin durumun nasıl yani saçın dökülüyomuydu genetikmiydi?
ilaç iyi geldimi şampuanını denim tabiki doktor plasenta verdi şuan prozinc kullanıyorum..
pantogor ilaç yazdı ama bildiğim kadarıyla priorin(doğru yazdım umarım) içerikleri aynı diye biliyorumm..
bu gibi ilaçların hepsi genetik dökülme için.

ayy uzun saç olayını hiç zormaa hiç hayatımda ben saçımı küt yaptırmadım ilk.. ilk defa yaptırdım dökülme durmucak biliyorum durmadıda.. saçı kestirmek dökülmeyi engellemiceni bilerek kestirdim..
ben hergün yıkadığımdan ve yağlanma sorunundan dolayı kestirdim..
hep uzun saç kullandım çokda seviyorum

benim saçım ilk döküldüğünde troid ilacı kullandığım için döküldü ilacı bırakınca dökülme durdu ama saçlarım çok azalmıştı ben de doktora gittim testleri yaptı bir sorun çıkmayınca ilacı verdi altı ay kullandım hem yeni saçlarım çıktı eski haline döndüler hem de uzadılarbir sene önce de stres ve vitaminsizlikten döküldü yine gittim doktora benimle pek ilgilenmedi çünkü saçlarım azalmasına rağmen hala gürdü önemsemedi zorla ben test yaptırdım ona ama sadece kansızlık ve tiroide baktı verdiği ilaçları biraz kullandım işe yaramayınca ilacı da doktoru da bıraktımsonrasında öncelikle beslenmemi düzelttim ve priorini aldım altı ay kullandım ilk başlarda yine döküldü ama daha azdı ve yeni saçlar çıkıyordu ama son iki ay dökülme durdu bayağı gürleşti saçlarım ama ben tam eski haline dönsün istediğim için(çünkü çok azalmıştı)bir kutu daha aldım son aldığım kutunun yanında da şampuanını hediye ediyorlardı daha önce alıp kullanmamıştım sonra onu da kullanmaya başladım ve memnun kaldımşu an yine kullanıyorum ama saçımda bir problem olduğu için değil bi salaklık edip dalgalı,kabaran saçıma perçem kestirdim ve kullanamıyorum onları uzatsın diye kullanıyorum ilacı şampuanı da sürekli kullanmayı düşünüyorum:44antogarla içerikleri aynı mı bilmiyorum:44:kısa saça gelince de boşver kestirdiğin iyi olmuş bence yani rahat edersin hep yanlış olduğunu söylesem de hergün yıkıyorsun zaten dökülüyor da önce dökülme bir dursun yağlanma geçsin sonra uzatırsınve lütfen biraz sakinleşmeye çalış artıkkafaya takıp sürekli bunu düşününce herşey denemye kalkınca insan çok yoruluyor ve strese giriyor o zaman daha çok dökülüyor

Son düzenleme:
bir de tabi ki öncelikle doktorun verdiği şampuanları kullan bir süre baktın iyi gelmedi o zaman bunu denersin öyle hemen gidip alma şimdi sana şu dökülmeyi durduruyor şak diye kesiyor desek hemen gidip almak isteyeceksin ama böyle birşey yok öyle şak diye durmuyor hiçbirşey mucize etkisi göstermiyor maalesefben de geçen sene ne duysam alıyordum şükür geçti o günler inşallah senin de geçecek

canım yaa bu ilaçlarda çok pahalı nasıl kullanıyorsun sen günde 1 tanemi yarım mıı?
aldıığın ilacın fiyatı ne ve ne kadar gidiyo
birde şu şampuna vitamin ampül kırma olayıı onada bulaşsam mı kiii:44:

günde iki tane içiyorum fiyatı 120 liraiki ay gidiyor

cnmm benim D öncelikle yeni saçların hayırlı ugurlu olsun, benimde saçlarım up uzundu dökülme olunca kestirdim, çünkü bu saç azalınca bi de uzun olunca çok kötü gözüküyo, en azından kısa saç daha saglıklı duruyo D ben sonuçlarımı yarın alıcam bugün gidemedim işim çıktı Acildi, sorularınıda sordum yumurtalıkta kist bu sonuçta çıkmıyormuş, testrn yüksekligide erkek şeklinde dökülme sekliymiş öyle dedi doktor..ayrıca dediki içten bişe yoksa hormonda temiz çıkarsa, dıştan bişeler yapıcaksın dedi...yani şampuanını bitkisel seçmen gerek dedi... yani doktoruna sinir oldum genetik diyip basından atar gibi ama çok şükür bişen yokmuş tr-lelli içimiz rahat etti en azından sen çok kafaya takıyosun bunu yapma cnm benim...du bakalım bende ne çıkıcak, bende de bişe çıkacagını pek sanmıyorum da öyle içimiz rahatlasın diye gidiyoruz

prolaktin denen hormon felan rgl zamanı bakılıyo snaırım bana hiç açmısın tokmusun yada şu zaman gel demedi git yaptır dedi yaptırdım 1.5 saat sonrada dr gösterdim..

canım sendede bişe çıkmayınca sanada genetik dicek bak gör..

pantogor ve minoxil yazıcak..

öle yapıolar hormonlarda kanda temiz çıktığında genetik diyolarr..

hayy ben buu genlerimiiii :44:

genlerimi değiştirmek istiyorummm zenci sorundan gen alıp saçlarım öleee sımsıkı hatta kıvır kıvır olsun istiyorumm..

küt ve cılız saçlarımla başbaşayım yinee iyimi

canim ben bu konuda yillardir muzdariptim bi sitenin kampanyasindan gilss shae yagi seti kazandim duzneli kullanmaya balladim ve inan bana saclarim artik dokulmuyor onceden banyoda tutam tutuma gideirn ici sac dolardi hele ev her yer sac doluydu denemedigim sey kalmadi bioxin aktarlardan gititm yok isiganli sampuan yok sarimsakli yok sac bakim yagi artik halimi sen dusun simdi bu sampuandan baska bir sye kullanmiyorum bu shea yagi baya iyi bir bitkiymis gecen tc de kadinin biri sac bakim kurunde bu yagi kullandi ben cok memnunum

hayatımmm öyle deme ya, küt saçda bi degişiklik sonuçtaa kendine bunu yapma...bu arada sskn yoktu ya para ödedin mi cnm??

hayatımmm öyle deme ya, küt saçda bi degişiklik sonuçtaa kendine bunu yapma...bu arada sskn yoktu ya para ödedin mi cnm??

cnm hiç küt kullanmadım hep omuzumdan aşşadaydı en son belimdeydii 4 defa uçlarını az az derken omuzuma çıkmıştı şimdi küt ama cılız..

15 lira muayine ücreti 12 lirada test parası ödedim okadar..
ama özel hastanedeki doktorlada kontrolüm var 1 ay sonra
ben şey bakıyorum şimdi benim saç diplerim feci acıyooo acıyan bölgedede uçsuz sivilceler çıkıyo kılkökü iltihapı diye bişi varmışş "kendime hastalık icat ediyorum" belki öle bişidir yaa ben genetik olduğuna inanmıyorum sülalemde tamamen kel yok seyrek saçlı var..
ama erkek kardeşim var saçları fırça gibi 24 yaşında genetik olsa önce erkekleri vurur ben bu iltihap olayına taktım saçımın acısıyla uyanıyorum sanki saçlarıma iğne sokuyolar gibi:44:

Son düzenleme:
Sen kullanıyomusun cnm, faydasını gördün mü? kullanıyosan ne zamandan beri kullanıyosun :44:

kullanıyorum evet dökülme sorununu şampuanla halletmek tabiki mümkün değil

ama faydası oluyor diyebilirim.içine sarımsak falan rendelemeyin sakın..prozinc şampuan kullanılırken

başka hiçbir şeyle etkileşime geçmemeli..sarımsağın ne işi var şampuanda anlamadım..

direkt sarımsaklı şampuan kullanmak daha mantıklı..

prozinc kötü bi şampuan değil fakat ben hergün saçlarımı yıkıyorum..
yağlanma çok olduğu için..
mor kutusunu şuan kullanıyorum 1. ayımı doldurucam ama yağlanmaya hiç bi etki etmedi..
yine saçımı bugün yıkıyorum yine akşama yağlanıyor..,
normal şampuanla yağlanmayı giderme yönünden hiç bi farkı yok..
dökülmem şiddetli olmasada hala var..

olsun değişiklik iyidir iyi DD bu arada hormon testinden hiç bişe çıkmadı... dedigim gibi bişe çıkmayacagını biliyodumda genede emin olmuş oldum... bu kafandaki sivilceleri sen gösterdin mi doktora, niye olmuş bunlar yoktu ki senin yani öle bi şikayetin yoktu??

yok canım ilaçlarım bitsin 1 hafta daha var kontrole gidicem tekrar özeldeki doktoruma..
ozaman söylücem..
bilmiyorum kii nerden ürediler yağlı olduğu için çıkıyor zannediyorum bakim dr ne dicek..
senin dökülme ne alemde cnm

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…