Saç Rengi ve Saç Boyama SAÇINI KIZILA BOYAYANLARIN Paylaşım Alanı

mehaba arkadaşlar bir sorum olacaktı.belki bu rengi daha önce konuşmuşsunuzdur çok fazla sayfa oldugu için hepsine bakamadım kusura bakmayın o yüzden
sorum şu : resmini koydugum saç rengini tam olarak hangi boya ve tonuyla elde edebiliriz? altına kendi saç rengimi de koyuyorum. birbirlerine yakın tonlarda gibi görünüyor.ama benim oradaki saçım boyanın akmış hali onu göz önüne alarak cevaplandırırsanız sevinirim a.s.

istediğim renk:

benim saç rengim :

8.44 mango ile 9.1 kullu sarıyı karıştırırsan bu renge yuzde 95 benzeyen bır renk çıkar canım. ayrıca senin saçın hangı renkten akıpta boyle oldu? ve normaldede bu kadar parlak mı yoksa flaş yuzunden mı ?

canım saçımı ilk boyadığımda koyu bir turuncuydu yani şöle diyim kızıla bakan bi turuncuydu hatta avrupa yakasındaki yaprak'ın saç renginin bi ton koyusu felandı.akınca bu hale geldi.onun sebebini de ben şuna bağlıyorum bu koyu turuncuya boyamadan önce kuaföre gitmiştim saçımı turuncuya boyaması için ama kuaför soğan kabuğu dedikleri sarıya bakan bir renk yaptı.yani akınca bu kadar açılmasının sebebi zeminin açık olmasıydı.parlaklığı da evet flashla da alakalı ama güneşte aynen böyle parlıyor.

ayrıca bu mango rengi hangi boyada vardır canım sen biliyor musun ?

canım mango eskiden lorealde vardı. ama şimdi turkıyede talep olmadığında sanırım getirtmiyorlar. yurt dışında hala satılıyor. ve buyuk ıhtımal ulkelere göre boya gönderıyorlar. çünkü avrupada 50 çeşitse turkıye 10 çeşit anca.
en ıyı mango 8.44 rengi TIERRA da var. 120 ml. yanı normal boyanın ıkı katı kadar normal boyalar 60 ml.hatta koleston 50 ml. ve bıtkısel bir boya.saçı kesinlikle kızılımsı yapmıyor. direkt ilk boyamada turuncu yapıyor. ama bulman zor olabılır. internetten sıparış verıyorsan guvenerek bu rengi verebılrsın. yada bulunduğun yerde buyuk kozmetık magazası varsa ordan bulabılrsın

canım şimdi baktım dediğin boyaya e-kuaför diye bir sitede buldum 20 lira civarında dışarda bulabileceğimi de pek sanmıyorum ben :1no2: olmazsa burdan alırım ama bir şey soracam şimdi küllü sarıyla mangoyu karıştır dedin ya herhangi bir markanın küllü sarısı olsa olur demi?

canım tıerrayı bende 18 ytl ye alıyorum. pahalı gibi. ama dığer boyaların ıkı katı yanı 9 ytl aslında dığer boyalara göre.
senin gösterdığın saç çok canlı bır renk değil. duz sarı koysan çok canlı bır renk çıkar ortaya. ama kullu sarıda o canlılılığı çok az kırılır.
canım tıerra jel kıvamlı bır boya. o yuzden eğer boya karıştıracaksan onunda jel kıvamlı olması senin için daha ıyı olacaktır. ama piyasada jel boya olarak benım tek bıldığım loreal recital serısı var. ama oda 9.1 rengini kaldırmış. zaten kaldırmasada loreal recital ıslak saça uygulanıyor. tıerra ıse kuru saça. o yuzden senin kuru saça uygulanan jel kıvamlı bır boya bulman gerek. ve ben bılmıyorum. eğer bulamazsan onuda tıerradan alabılrsın.
bırde sunu soyleyeyım. ben tıerrayı kullanırken tıerranın ozel 1 litrelik peroksitlerinden almıştım fıyatı 15 ytl. ama normal küçük peroksitlerde işini görur buyuk ıhtımal.
yuzde 9 luk peroksit koyman gerekli içine.çünkü oldukça açık bır renk. hatta peroksiti 1 e 1.5 oranında koymalısın.

tamam canım anladım.işte bi buralardaki kozmetikçilere bakayım bulabileceğimi sanmıyorum ama bulursam alırım kesin.aslında ankara'da böyle kuaför malzemeleri satan bir yer varmış oldukça da ucuzmuş piyasaya göre ama o yeri bir türlü bulamadım.ankaralı olan arkadaşlardan bilen varsa yardımcı olursa çok memnun olurum a.s.

konum kilitlendii için burdan devam edicem arkadaşlar
saçlarım kızıl 5 aydır güzel ama bakımı çok zor ve çabuk akıyor hepiniz bilirsinizz
şuanda sarıya merak sarmış durumdayımm saçları mat kızıl oldu
ve 1 ay kendi haline bırakıcam 1 ay sonrasında baoyamaya başlıyacağım
saçlarım ince telli olduğundan bakım yağlarıyla desteklemem lazım
ne kullanabilirmm önerisi olan??

ilk istediğim renk buu
bide bu var tabiki

buda ben

sizce bana bu tonlar gider mi denize falanda gidicem zaten makyajsız sarıda
kızılda yüzü soluk gösteriyor..
bide bal köpüğü tarzında bi renk var değişik bi renk koyu sarı karamel arasıı bilen var mı

canım bugun baktım kuaför malzemeleri satan dükkanlara tierra bulamadım.sanırım tierrayı okullar açılmadan sipairş edecem internetten.şimdilik yine buradaki boyalarla idare edeyim dedim.evde koleston perfect 'in 0/43 bakır altın rengi vardı.ben de yanına
selektive'in 7,64 orta bakır kızıl sarısı rengini aldım.2sini %9'ar volümlük oksidanla karıştırıp boyayacam.boyayı 1'e 1 yapayım demi ?bir de sence ortaya nasıl bir renk çıkar canlı bir turuncu elde eder miyim dersin zeminin de açık oldugunu düşünürsek ?

canım kolestonun 043 yoğunlaştırıcısını keşke almasaydın. yanı o kadar yoğun bır renk ki arkadaşımın saçını resmen koyu kızıl bakır rengi yapmıştı. selektivende yıne koyu bır rengini almışşın. ve selektıve de pek ıyı değil yanı saçını naylon gıbı yapıyor.
ama başka caren yoksa suandakı saçından daha koyu ve daha yoğun kızılımsı bır saça hazır ol.oldukça canlı çıkacağına emiin olabılrsın. ama merak etme bır aya kadar yıne akar saçın .bırde boyanın yarısını yuzde 9 lukla karıştırıp dıplerine uygula. diplerini boyama işlemi bitince de kalan yarısını yuzde 6 lıkla karıştırıp uçlarına sur. 20 dk sonrada kalın dışlı bır tarakla tara duzgunce. uçların zaten oldukça açılmış. tekrar yuzde 9 luk uygulayıp yıpratma. bız turuncu saçlı arkadaşıma oyle yapıyoruz.dipleri için yuzde 9 uçları için sulandırılmış yuzde 6 lık.

canım kolestonu yeni almadım.daha önceden bi kuaför övmüştü ben de 2 kutu getirtmiştim.birini kullandım daha önce biri de duruyodu evde hazır varken onu kullanayım dedim ama gerçekten dediğin gibi çok koyu bi kıvamı var ve renk de koyu çıkıyor.selektivin de açıkcası nasıl bir boya oldugunu çok bilmiyorum daha önce 7.44 rengini kullanmıştım artık onu hiç bi yerde bulamıyorum ben de o yüzden bu rengi aldım.katologta çok koyu bir renk gibi durmuyordu ama şimdi sen böyle diyince kıllandım kafamçokkarıştı koyu olmasını istemiyorum da napsam ki acaba kolestonun yarısı,selektive bir de yanına sarı renkte felan bir boya mı koysam acaba? o zaman çok koyu olmaz heralde demi

sarı koyarsan ıçıne kötu pembemsi yapay bır turuncu çıkıyor ortaya açıkcası.yanı bız eskiden dırek turuncu bulamazdık ve senin şuanda yapacağın işlemi yapmıştık bıkaç kez mecbruyıyetten ve kötu bır turuncu çıkıyordu ortaya.yınede sen bılrsın canım.koyu bır renk çıkacağı kesin şuandakı saç renginden. ama zamanla yıne akar saçın.

tamam canım sağol zaten hemen boyamayacağım o zamana kadar da düşünüyüm biraz yerimseniben boyadıktan sonra çeker koyarım buraya fotosunu :a015:

:lepi:
Yazın kızıl saç boyatmalımıyım karar veremiyorum

canım yazın kızıl pekte ıyı olmuyor. akıyor ok cabuk ve kötu ton ortay açıkıyor bence ekıme doğru yaptırsan daha ıyı olur. hemen hergun yıkanıyoruz denıze gırıyoruz guneş bunlar hep kızılı kötu etkılıyor

Yazın kızıl saç boyatmalımıyım karar veremiyorum

eğer zemin açık renkse fazla akmıyor.ama koyu renk ise çok akıyor.saçım sarı idi..palettenin koyu kızılına boyadım çok da güzel oldu.sadece ilk iki yıkamada aktı şimdi tam oturdu rengi.

bu arada geçen bir mağazada çalışan kızın saçları çok hoşuma gitti.yaldır yaldır yanıyordu.dayanamadım sordum ne renk diye.kendi boyamış.kahve köpüğü,açık kumral,ama küllü karıştırmış.beyaz tenli idi çok güzel olmuştu.

bende saçlarımı palettenin sonbahar kızılına boyadım saç rengim koyu olmasına rağmen bayağı güzel oldu.herkes kızılın aktığını söylüyor ama ne hikmetse bende akmıyor önceden de kolestonla boyuyordum yine akma olmuyordu bende mi bir sorun var boyada mı anlamadımCADIARZU

ben karar verdim, boyatıcam ama böyle biraz açık, kırmızıya yakın, canlı bi kızıl istiyorum
bi de saçlarımı her gün yıkıyorum ben.. akması falan açısından; hangi boyayı tavsiye edersiniz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…