Saç Rengi ve Saç Boyama SAÇINI KIZILA BOYAYANLARIN Paylaşım Alanı

ben de saçlarımı siyaha boyamıştım evde, baya oluyo ama=) 24 ocak'tı yanlış hatırlamıyosam :p şimdi rengi açıldı yine; saçlarım kumral, uçları sarımsı; boya yüzünden arada siyahlar da var hala:icecream: ben açık bi kızıl istiyorum, kırmızıya yakın yani :KK70: palette sonbahar kızılı öyle sanırım ?:uhm: evde alıp boyasam istediğim gibi olur mu CADIARZU kuaförlere hiç güvenim yok çünkü =D

ben de saçlarımı siyaha boyamıştım evde, baya oluyo ama=) 24 ocak'tı yanlış hatırlamıyosam :p şimdi rengi açıldı yine; saçlarım kumral, uçları sarımsı; boya yüzünden arada siyahlar da var hala:icecream: ben açık bi kızıl istiyorum, kırmızıya yakın yani :KK70: palette sonbahar kızılı öyle sanırım ?:uhm: evde alıp boyasam istediğim gibi olur mu CADIARZU kuaförlere hiç güvenim yok çünkü =D

canım, eğer arada siyahlıklar varsa her yer aynı renk olmaz sanırım :1no2: kendi saçın olan yerler canlı kızıl olur siyah yerler ya siyah olarak kalır ya da koyu bir kızıl olur bence yani yerimseniben

canım, eğer arada siyahlıklar varsa her yer aynı renk olmaz sanırım :1no2: kendi saçın olan yerler canlı kızıl olur siyah yerler ya siyah olarak kalır ya da koyu bir kızıl olur bence yani yerimseniben

teşekkür ederima.s. o zaman ben bi deniim yine,,güzel olmazsa siyaha boyarım tekrar =D

Küllümango bana ne cözüm önerirsin?
Doğal saç rengim Acık kestane.
Ve sacımı yıllardır doğal bir kumral bakıra boyamak istiyorum. hangi kuaföre gitsem hep canlı bakır olarak cıktım. Son günlerde cok görüyorum kafamdaki rengi sokaklarda ve sanırım moda olmus bu yıl.
Organik boya katologuna baktım parfümeride ve 2 tane renk arasında karar veremedim.
Bİri cok kızıl geldi, diğeri de tam istedigim ton degildi. Ama ikisi de yakındı istedigim renge ve ikisini de aldım karıstırdım. Boyadım. Sonuc cok farketmedi ama belli belirsiz istedigim tona yakın bir renk oldu.
Karıstırdıgım iki renk Karamel ve cikolata kahve kızılı isimli iki renk.
2. boyamada istedigin olur dedi parfümerideki kız. Acaba icine biraz da canlı bakır mı katmak lazım.
Eger katarsan birden akar sacı turuncu olur. Böyle yavas yavas rengi oturtmak daha dogru dedi, yine aynı kız.
Ne dersiniz? dogru yolda mıyım? olucak mı?
Tavsiye ttiginiz bir numara/renk varmı ?
2 kez bu sekilde iki rengi karıstırdım (yesil kutudaki organik boyadan)
Ama sonuc azcık kızıl yansımalı bir cikolata kahve oldu.
Benim istedigim turuncu olmayan bir kumral bakır tonu
istedigim renk buna benziyorr : --> http://picasaweb.google.com/songulbektas/Sac

canım,

senin fotodaki istediğin renk bir tek palette kumral bakır rengi. numarası da 5-7 palette.
tam bu istediğin renkte.

umarım yardımcı olabilmişimdir.
a.s.

canım ınan bu fotodakı saçrengi hakkında bır bılgım yok o yuzden ne desem yanlış olur. kusra bakma yardımcı olamadığım için.ama yazmışşın ki turuncu olmayan bır kumral bakır tonu demişşin. bakırlık demek turuncumsu yansıma demek zaten. anlayamadım.

tam anlatamamısım istedigim rengi galiba.
Yani böyle karamelden kızıla calan bir renk desem dogru olur mu bilmiyorum.
Hani sacı dogustan kzıl olanlar günes görmeyince olur ya. Böyle turunculuk yerini agırbaslı
orta tonlarda bir kızıla bırakır.
Tam olarak istedigim bu.
Alex' arkadasımın soyledigine göre gittim baktım ve paketteki resim bana hos göründü, Palette 5-7 kumral bakır aldım.
Cok canlı olur mu? acaba icine baska renk mi katmalıyım istediim renk icin?
karamel yada kullu br renk. Yoksa gerek yokmu? yani zaten doğal duran bir kızıl mı?

gerçek saç rengim siyah saçımı kendim boyuyorum boyadığım renkte ateş kızılı istediğim gibi çok belirgin canlı bi kızıl olmuyo istediğim sonuca nasıl kendim boyuyaral ulaşabilirim bi öenerinşz var mı? kuöföre gitmek istemiyorum.

tam anlatamamısım istedigim rengi galiba.
Yani böyle karamelden kızıla calan bir renk desem dogru olur mu bilmiyorum.
Hani sacı dogustan kzıl olanlar günes görmeyince olur ya. Böyle turunculuk yerini agırbaslı
orta tonlarda bir kızıla bırakır.
Tam olarak istedigim bu.
Alex' arkadasımın soyledigine göre gittim baktım ve paketteki resim bana hos göründü, Palette 5-7 kumral bakır aldım.
Cok canlı olur mu? acaba icine baska renk mi katmalıyım istediim renk icin?
karamel yada kullu br renk. Yoksa gerek yokmu? yani zaten doğal duran bir kızıl mı?

canım,
ben 5-7 kumral bakır ile boyadım saçımı ve yaklaşık 1 yıl da kullanmdım .
çok doğal bir renk.bence içine başka bir renk katmana gerek yok.
çünkü hem kumral hem de hafif bakır yansıması var.
güzel bir renk.
inşallah boyayınca sen de beğenirsin.
2. boyamada rengi tam oturuyor.
şimdiden güle güle kullan canım.
:1hug:

bayanlar bende dün saçımı boyattım...ben saç diplerinden itibaren yaptırmadım kendi saç rengim bozulmasın diye...saçım koyu kestane kapkara değil ama siyaha yakın...adama benim saçıma ya kızıl ya kahve tonları at dedim...senin saç rengin koyu kahve gözükmez bile dedi..kızıl attı...saçımın rengini hiç açtırmadım..loeral galiba kullandığı boya...saç diplerimin 3 4 cm aşağısından başladı açık kzıl bir renge boyadı..araya bu rengin bir ton açığını attı....ışıltılı ışıltılı duruyor saçımda...boya tuttu açtırmadan hemde benim o koyu saç rengimin üstüne...ne bileyim hoş oldu gibi...ilk defa boyattım alışmaya çalışıyorum ama bambaşka bir görünüm kattı...

ben size bu kızıl boya ne zaman akar diyecektim ya??hemen akmaz demi çok korkuyom hemen akmasın o kadar para verdim...akar diye kuaförden gelince yıkamadım bikaç gün dursun saçımda daha kalıcı olsun diye... kuaför bana 2 3 ay gider dedi ama 1 ay sonra akarsa gel cila yapayım dedi...ben burda okuyorum da hemen akıyor diyorlar kızıla........

yaaaaaaaaaaaaaaaa hemen akmaz dimi????

Son düzenleme:
canım saçını açmadan boyadıgı için kısa sürede akacağını sanmıyorum ben yerimseniben

arkadaşlar saçımı voila nın yoğun kızılıyla boyadım ve çok güzel tuttu sizle paylaşmak istedim. 1 saatten biraz daha fazla bekledim ve biraz güneşte bekledim ama çok hoş bi kızıl tuttu bilginiz olsun tavsiye ederim

arkadaşlar bende karamel olan saçımı ama tam açılmamıştı siyahlar, bakır kızıla boyadım aktıktan 2 hafta sonra da mango renge boyadım lady color marka bitkisel dendi aktardan aldım ve yanlışlıkla 30 dk yerine 45 dk beklettim renk çok güzel oldu 2 haftaya kadar aktı yine ve inanılmaz dökme yaptı saçımda kızlar ya ve uçları çıtır çıtır dökülmeler dipten her çektiğimde geliyo resmen yaktımmı acaba lütfen yardım yağlarla bakım takviyeside yapıyorum ama hala kendine gelmedi uzun zaman boyamayı düşünmüyorum ne yapmam lazım kendine gelirmi bu saç yıkadıktan sonra taranmıyo çam terebentin kullanıyordum çok kurutuyordu şimdi kullanınca saç hiç açılmıyor lütfen yardımmm :çok üzgünüm:

arkadaşlar bende karamel olan saçımı ama tam açılmamıştı siyahlar, bakır kızıla boyadım aktıktan 2 hafta sonra da mango renge boyadım lady color marka bitkisel dendi aktardan aldım ve yanlışlıkla 30 dk yerine 45 dk beklettim renk çok güzel oldu 2 haftaya kadar aktı yine ve inanılmaz dökme yaptı saçımda kızlar ya ve uçları çıtır çıtır dökülmeler dipten her çektiğimde geliyo resmen yaktımmı acaba lütfen yardım yağlarla bakım takviyeside yapıyorum ama hala kendine gelmedi uzun zaman boyamayı düşünmüyorum ne yapmam lazım kendine gelirmi bu saç yıkadıktan sonra taranmıyo çam terebentin kullanıyordum çok kurutuyordu şimdi kullanınca saç hiç açılmıyor lütfen yardımmm :çok üzgünüm:

geçmiş olsun canım.
saç bakum ürünleri olarak da istersen glissin pembe saç kremin dene .bir de durulanmayan sprey saç kremi var.
daha rahat taranır saçların.
ben lady color ile bir kere yanılıp boyamıştım da saçlarımı zor kurtardım valla.yandılar zavallı saçlarım.
inşallah en kısa sürede düzelir canım.bitkisel diyorlar ama bence hepsi kimyasal.
ben hep palette kullanıyorum,5-7 kumral bakır.
tavsiye ederim,saçı yıpratmıyor ve çok güzel tutuyor.
tekrar geçmiş olsun canım
a.s.

geçmiş olsun canım.
saç bakum ürünleri olarak da istersen glissin pembe saç kremin dene .bir de durulanmayan sprey saç kremi var.
ben lady color ile bir kere yanılıp boyamıştım da saçlarımı zor kurtardım valla.yandılar zavallı saçlarım.
inşallah en kısa sürede düzelir canım.bitkisel diyorlar ama bence hepsi kimyasal.
a.s.

çok teşekkür ederim canım ilgine bakım yağlarıyla bakım yapıyorum o dediğin saç kreminide alayım bakalım nasıl olacak bunlar saç diplerine değmiyecek değilmi? peki hangisi daha iyi durulanmayanmı durulananmı aca :çok üzgünüm: sen nasıl kurtardın saçlarını evet bide bitkisel derler nasıl düşltüm bu hataya offf

çok teşekkür ederim canım ilgine bakım yağlarıyla bakım yapıyorum o dediğin saç kreminide alayım bakalım nasıl olacak bunlar saç diplerine değmiyecek değilmi? peki hangisi daha iyi durulanmayanmı durulananmı aca :çok üzgünüm: sen nasıl kurtardın saçlarını evet bide bitkisel derler nasıl düşltüm bu hataya offf

canım,
ben yıkadıktan sonra pembe gül özlü saç kremini diplere gelmeden sürüyorum ve 2-3 dakika bekletip duruluyorum.
sonra da saçımın suyunu aldıktan sonra gliss onarıcı ve oil nutritive sıva saç kremini saçlarıma sıkıp doğal haliyle kurumaya bırakıyorum. ben ikisini de kullanıyorum ,çok iyi geldi banim saçıma.haftada iki kerede aktardan aldığım yağ karışımlarını saç diplerime ve saçlarımın tümüne sürüp 1-2 saat bekletiyorum.şampuanım da gliss oil nutritive ve içine de bir kaşık bal koydum.yıkamadan çalkalıyorum şampuanı ve onunla yıkıyorum.
bayağı faydasını gördüm. şimdilik kestirmeden kurtardım gibi.
inşallah yardımcı olabilmişimdir sana tatlım.

alexcim benim saçlarımda bakır yanlız senin saçını merak ettim sırf saçının resmini çekip koyabilirmisin

geçmiş olsun canım.
a.s.

canım güzel bi saç maskesi al öncelikle... ama sakın diplere sürme onu. yumuşaması için alt taraflara sür. sana bi de menekşe yağı tavsiye etcem. ben kullanıyorum ve saçımdaki dökülme durdu. umarım sana da yararlı olur. saç diplerine masaj yaparak uyguliycaksın... ama söyliyim kokusu çok keskin. bone falan takarak kullanabilirsin. saçında bikaç saat kalsın ve yıka. saçının diğer taraflarına da az miktarda sürmeyi unutma

alexcim benim saçlarımda bakır yanlız senin saçını merak ettim sırf saçının resmini çekip koyabilirmisin

canım ben resim eklemeyi beceremeyenlerdenim sanırım :KK43:((
denedim ama başaramadım.
benim saçlarım şu an açık kumral bakır. igora 8-77
katologdaki rengin aynısı oldu.ama ben çok açık olduğu için pek beğenmedim. ikinci boyamada bu sefer palette 5-7 kumral bakır ile boyayacağım.bir koyu tonu yani.
şimdiki saçlarımı yıkadıkça sarı bakır gibi oluyor da.
tenim çok beyaz ,çok açık renk ve çok koyu renkler bana pek yakışmıyor.
umarım yardımcı olabilmişimdir canım :)))

arkadaşlar saçımı voila nın yoğun kızılıyla boyadım ve çok güzel tuttu sizle paylaşmak istedim. 1 saatten biraz daha fazla bekledim ve biraz güneşte bekledim ama çok hoş bi kızıl tuttu bilginiz olsun tavsiye ederim
gerçek saçının rengi ve tonu ne açık mı yani? ve 1 saatten fazla beklemek zarar vermezmi kimyasal maddeler var sonuçta içinde

X