Saç Rengi ve Saç Boyama SAÇINI KIZILA BOYAYANLARIN Paylaşım Alanı

ayyy kızlar yanlış yere yazmısım bi alttaki konuya yazıcaktım buraya tıklamış kusura bakmayın lütfen o_O

Kızıl saçı sonbahar kızılıyla tanıdım ben sonra irlanda kızılı istedim ama hiç bi zaman o renk tam olmadı ev de kendim açtım hep rengini saçımın kendi rengi kahve. Uzun saça kızıl çok yakışıyor ben şu an kendi renginde kullanıyorum saçımı ama biraz uzasın yapacağım İlk renk irlanda kızılı olacak

Arkadasim Ebnim Saçimda Koyu Kestane, 1 Hafta önce Kirmiziya Boyattim,açmadan Boyadilar, Yani Bence Açmazlar Ama Bri Birini Tutmuyo Kuaförler, Ama Benim Saçlarim Süper Oldu :)
ye
Sac rengim kumral ama cok ack dgl koyu boyle neyse. Palettenin sonbahar kizilini uclarina sureyim guzel gozukur dedm ama sacimin bi kismina surup dger kismina surmemisim :KK51::cry: Simdi sacimi acamiyorum hic guzel goruntu olmuyo nasil duzeltebilirim yardm edin sac rengime nasl dondurebilirim ya da ona yakin bi renk nasl yapabilirm

selam bu kızıl olaylarından anlayan arkadaşlar yardımcı olabilirler mi aceba :pilk veya diğer 3 resimde olan rengi nasıl elde ederim. kumralım saçlarımın uçlarında röfle var. kuaförde açtırma işlemiyle mi yaptırmak gerekir yoksa market boyalarıyla bu renkleri tutturmam mümkün müdür?
$tumblrlbfqukjwza1qau8q7.jpg 3218d51dde4a2d80776657c07ddfa270.jpg e169a3021c2cbd2e0f509e99adcd3a20.jpg tumblr_mldh118AVP1rwfdq8o1_500.jpg

1. resimdeki rengi Akos - Gelincik kızılı ile elde edebilirsiniz. tabi şu anki saçlarınızda -röfleden ötürü- renk farklılıkları olduğu için, ister istemez kızılı boyadığınızda ton farklılığı oluşacaktır.
Eğer kuaförde saçınızı açtırmak istemiyorsanız, market boyalarının yanında verilen %9'luk oksidan suyunu saçlarınıza sürüp güneşte bekleyin derim. Bu şekilde de bir-iki ton açılıyor saçlar =))

1. resimdeki rengi Akos - Gelincik kızılı ile elde edebilirsiniz. tabi şu anki saçlarınızda -röfleden ötürü- renk farklılıkları olduğu için, ister istemez kızılı boyadığınızda ton farklılığı oluşacaktır.
Eğer kuaförde saçınızı açtırmak istemiyorsanız, market boyalarının yanında verilen %9'luk oksidan suyunu saçlarınıza sürüp güneşte bekleyin derim. Bu şekilde de bir-iki ton açılıyor saçlar =))
Oksidanı sürüp güneşte bekleme durumunu ilk defa duydum. Kendiniz denediniz mi?

peki diğer resimlerdeki renk nedir biliyor musunuz?

tesekkur ederim canim havuç kızılı benziyo sanki.. direk bu boyayı uygulasam bu kadar açar mı bi bilgin var mı?

Evet havuç kızılı benziyor ancak ben iki boyayı karıştırıp kullanmandan yanayım, kor kızılı ile havuç kızılı gibi ya da yakut kızılı ile havuç kızılı gibi. (Turuncuya dönük fosforlu bir renk olmaması için)
Saçın anlattığın kadarıyla kumral ve uçlar röfleli. Direk boyarsan kumral kısım daha koyu, röfleli kısım ise parlak kırmızı olur. Çok fazla sorun etmem diyorsan -saçın uzunluğuna göre- 2-3 tüp boya alıp boyayabilirsin.
Tabi benim önerim çok az da olsa kumral kısımları açman. Oksidan suyunu sürüp güneşe çıktıkça saçların yıpranmadan açılır.

Evet havuç kızılı benziyor ancak ben iki boyayı karıştırıp kullanmandan yanayım, kor kızılı ile havuç kızılı gibi ya da yakut kızılı ile havuç kızılı gibi. (Turuncuya dönük fosforlu bir renk olmaması için)
Saçın anlattığın kadarıyla kumral ve uçlar röfleli. Direk boyarsan kumral kısım daha koyu, röfleli kısım ise parlak kırmızı olur. Çok fazla sorun etmem diyorsan -saçın uzunluğuna göre- 2-3 tüp boya alıp boyayabilirsin.
Tabi benim önerim çok az da olsa kumral kısımları açman. Oksidan suyunu sürüp güneşe çıktıkça saçların yıpranmadan açılır.

uclar sorun degil boyayi direk kullanmayi dusunuyorum. oksidani 30vol kullanmak yeterli olur sanirim?

merhaba, dün tam niyetlendim boya ve oksidan alcaktım çalışan bayan tesadüf dükkanda alışveriş için gelen kuaför olduğunu ondan fikir alabilcemizi söyledi. kuaför de saçını yakarsın hiç uğraşma dedi. bir de ben majirel boya bakıyodum kutusu 27 tl imiş oksidan da 49 tl. çalışan bayan saçların gür ve uzun kendin yapamazsın dalgalanma olur dedi. ve de 3 kutu boya gider yine 100 lirayı geçiyo 200 lira ver kuaför halletsin dedi. korktum ben de. bunca insan nası boyuyo sizlerin başına bu durumlar geldi mi? yanma yada dalgalanma durumu yaşar mıyım. kafam karıştı gerçekten 3 5 aydır saçımı ilk kez kızıla boyıcam hep bi sorun çıkıyor :KK43:

merhaba, dün tam niyetlendim boya ve oksidan alcaktım çalışan bayan tesadüf dükkanda alışveriş için gelen kuaför olduğunu ondan fikir alabilcemizi söyledi. kuaför de saçını yakarsın hiç uğraşma dedi. bir de ben majirel boya bakıyodum kutusu 27 tl imiş oksidan da 49 tl. çalışan bayan saçların gür ve uzun kendin yapamazsın dalgalanma olur dedi. ve de 3 kutu boya gider yine 100 lirayı geçiyo 200 lira ver kuaför halletsin dedi. korktum ben de. bunca insan nası boyuyo sizlerin başına bu durumlar geldi mi? yanma yada dalgalanma durumu yaşar mıyım. kafam karıştı gerçekten 3 5 aydır saçımı ilk kez kızıla boyıcam hep bi sorun çıkıyor :KK43:

majirel pahalıdır daha uygun boyalar da var.. hem kuaföre gittiğinde neyle boyuyorlar göremiyorsun ki belki o daha da ucuzunu kullanıyor..

majirel pahalıdır daha uygun boyalar da var.. hem kuaföre gittiğinde neyle boyuyorlar göremiyorsun ki belki o daha da ucuzunu kullanıyor..

evde boyamış olsam da kaliteli bişi olsun istemiştim sıkıntı yaşamamak için. daha önce röfle yaptırıyodum o yüzden evde kendim boyamadım hiç deneyimim yok. kuaförde yanımda karıştırmalarını isticem tabi eğer kuaföre gidersem. çünkü dediğiniz gibi bilemem içerde karıştırıp getirirse.. ancak oksidan saçı yakıyo mu o kafama takıldı şimdi.. kendim yaparsam böyle bi sonuçla karşılaşabilir miyim?

evde boyamış olsam da kaliteli bişi olsun istemiştim sıkıntı yaşamamak için. daha önce röfle yaptırıyodum o yüzden evde kendim boyamadım hiç deneyimim yok. kuaförde yanımda karıştırmalarını isticem tabi eğer kuaföre gidersem. çünkü dediğiniz gibi bilemem içerde karıştırıp getirirse.. ancak oksidan saçı yakıyo mu o kafama takıldı şimdi.. kendim yaparsam böyle bi sonuçla karşılaşabilir miyim?

boyanın içine katılması gereken bir madde oksidan zaten her boyaya katılır rengin oluşması için.. majirel çok iyi bir boya ama daha uyguna da güzel boyalar var biraz araştırıp kendine göre bir tane bulabilirsin sonra da istersen dip boyanı majirelle yaparsın dipler için 3 kutu gerekmez.. =)

boyanın içine katılması gereken bir madde oksidan zaten her boyaya katılır rengin oluşması için.. majirel çok iyi bir boya ama daha uyguna da güzel boyalar var biraz araştırıp kendine göre bir tane bulabilirsin sonra da istersen dip boyanı majirelle yaparsın dipler için 3 kutu gerekmez.. =)

haklısınız.. oksidan saçını yakabilir diyince ben bi tereddüte düştüm o yüzden güvenemedim ve kendimi kuaför salonunda buldum :KK70: inşallah bi karara varırım.) bir de tam yaza girişte bakıra boyatma terleyince bile akar dedi. belki öncesinde sarı kışa girerken de kızıla dönebilirim..

ben de saçımı kızıla boyatmıştım çok çok büyük ısrarlar sonucu. beyaz tenli olduğum için tabi ki kötü olmadı hatta çok çekici olduğunu söyleyenler dahi oldu. ancak kızıl kullanımı çok zor bir renk. rengi koruması, kıyafete uydurması, makyajıyla çok zor gerçekten. ben başa çıkamadım açıkcası ve hemen iki hafta içerisinde hemen bu renkten vazgeçtim.

eski saç rengime, kumrala dönmek istedim ve hiçbir kuaför bunu yapamayacağını, kızıldan yalnızca siyaha geçebiliceğimi ve bu işlemde de saçımın yanmayacağının garantisini veremeyeceklerini söylediler. ha bir de bu işleme de 550 lira istediler ortalama. annemin kuaförü sağolsun hiç bir yıpranma olmadan saçımı kumrala çevirdi ancak 7 saatim kuaförde geçti.

diyeceğim o ki kızıl zor bir saçtır, herkes başa çıkamaz. eğer karar verdiyseniz, dönüşü çok zor. bilin istedim. biraz cesur olmak lazım

AgnesLake kesinlikle sana katılıyorum ama kızıl saç bir tutkudur. Daha dün saçlarımı boyattım uzun zamandır bende kızıl saçlıyım ama iş güç derken bakımını sağlıklı bi şekilde yapamıyorum. Saçlarımı da her gün düzleştiriyorum. Dün bir profesyonel kuaförde saçlarımı boyattım ilk defa bu kadar içime sindi.
10984993_1464288663869837_1383930411312090015_n.jpg

Beğenenler için boyanın markası ...

Son düzenleyen: Moderatör:
X