Saç Rengi ve Saç Boyama Saç Hikayem - Merak Ettiğiniz Tüm Soruları Sorabilirsiniz

Hee benim yapabilecegim bisey degil sanirim bu kirma islemi. En azindan direk bi boyayla halletsem iyi olurdu. Platin oksidan falan cok anlamam.yanlis dozda yaparim mazaallah :KK17:
Yok canım , bak sana ne dicem. Al bi %6 oksidan kolestonun küçük şişesi. Saçın boyasızsa yada uçları açıksa hafif böyle . istersen suyla incelt. 20 ml krem koyuyosan 80 ml su koyucaksın. Yani 2/8 oran. Sonra 10 dk beklet saçında ve kurut bu işlem saçına parlaklık katacaktır

Merhaba sea123 yardımcı olur musunnnn:110:

Fotoğrafta gördüğün gibi iki renk geziyorum kumral üzerine koyu kayhe yapıldı 10 ayda Böyle oldu

Yada uçlarda hafif kırma işlemi olan saçı açıcı olmadan elde edebilirlermi kuaföre gideceğim bu arada.
Bir tane maşalı saç var onda kırma üzerine ombre yapılırsa elde edersiniz gayet güzel şekilde kuaförde , kısa küt kesimli olanda (saçınızı 10 ay önce boyadığınız tonun derecesindeki bir boyanın kahvesine boyarsanız elde edebilirsiniz. Yani şunu diyorum koyu kahve boyandıysa muhtemelen 5.0 veya 6.1 dir. 6/7 veya 6/75 boyayıp güzel bir ton elde edebilirsiniz. )

Bir tane maşalı saç var onda kırma üzerine ombre yapılırsa elde edersiniz gayet güzel şekilde kuaförde , kısa küt kesimli olanda (saçınızı 10 ay önce boyadığınız tonun derecesindeki bir boyanın kahvesine boyarsanız elde edebilirsiniz. Yani şunu diyorum koyu kahve boyandıysa muhtemelen 5.0 veya 6.1 dir. 6/7 veya 6/75 boyayıp güzel bir ton elde edebilirsiniz. )

çok teşekkür ederim cevabın içinn merakla bekliyordum:)) bu hafta boyatacağım inşallah burada paylaşırım:) dip boyamı ben de kendim yapmak istiyorum çünkü öğrenciyim arkadaş gibi rahat edeceğim inşallah. bu konuda da yardımcı olursunuz değil mi buralarda olursanız:) upuzun saçlarımı kestirdim kuaförlere güvenim hiç kalmadı:KK43:

çok teşekkür ederim cevabın içinn merakla bekliyordum:)) bu hafta boyatacağım inşallah burada paylaşırım:) dip boyamı ben de kendim yapmak istiyorum çünkü öğrenciyim arkadaş gibi rahat edeceğim inşallah. bu konuda da yardımcı olursunuz değil mi buralarda olursanız:) upuzun saçlarımı kestirdim kuaförlere güvenim hiç kalmadı:KK43:
Tabiki , 2 sene önce bu yazdığının aynısını ben buraya yazmıştım :))

Merhaba, bu tonu nasıl elde edebilirim?
Kumral istiyorum ama bal rengi bi kumral değil. Grimsi bir kumral ne çok açık ne çok koyu. Saç rengim de bal köpüğü karamale tonlarında.

b8e6f2fbfebb9526e7019dfd6e214f03.jpg

Merhaba, bu tonu nasıl elde edebilirim?
Kumral istiyorum ama bal rengi bi kumral değil. Grimsi bir kumral ne çok açık ne çok koyu. Saç rengim de bal köpüğü karamale tonlarında.

b8e6f2fbfebb9526e7019dfd6e214f03.jpg
Koleston Perfect 7/11 + %6 lık oksidan ile boyarsanız istediğiniz tona yakın elde edebilirsiniz yeşillikten korkuyorsanız mor cila yapabilirsiniz , yada 7/2 veya açıksa saç renginiz 8/2 boyayabilirsiniz .

Koleston Perfect 7/11 + %6 lık oksidan ile boyarsanız istediğiniz tona yakın elde edebilirsiniz yeşillikten korkuyorsanız mor cila yapabilirsiniz , yada 7/2 veya açıksa saç renginiz 8/2 boyayabilirsiniz .

Çok teşekkürler, mutlaka deniycem. : )

Merhaba,

Saçlarım Koleston 7/4 renginde şuan. Rengi çok beğeniyorum ama daha canlı durması için market boyası yerine kuaför boyası almayı düşünüyorum.
Yalnız ben 7/4 olarak batığımda kumral bakır azıyor ama ben daha kırmızı aşk alevi tarzı bir renk istiyorum. Beyaz tenliyim ve o renk daha güzel duruyor.
Acaba majirel yada igor aiçin 7/4 alıp kırmızı yoğunlaştırıcı ile boyasam nasıl olur?

Birde %9 la mı açmam gerek?

Merhaba,

Saçlarım Koleston 7/4 renginde şuan. Rengi çok beğeniyorum ama daha canlı durması için market boyası yerine kuaför boyası almayı düşünüyorum.
Yalnız ben 7/4 olarak batığımda kumral bakır azıyor ama ben daha kırmızı aşk alevi tarzı bir renk istiyorum. Beyaz tenliyim ve o renk daha güzel duruyor.
Acaba majirel yada igor aiçin 7/4 alıp kırmızı yoğunlaştırıcı ile boyasam nasıl olur?

Birde %9 la mı açmam gerek?
Kolestonun 7/4 rengi benim en sevdiğim tonlarından bir tanesidir , daha önce kullandım. Bakır saçlarıma ilk loreal majirel 7/43 ile başladım , sonra canlı olmadığı için (loreal cidden canlı tutmuyor yani pastel tonlarda başarılı) inoa 7/43 kullanırken 15 gün sonra çingeneye dönüyodum. Sonra Wella koleston illumina 7/43 üne geçtim. Aşırı memnun kaldım oda ilk boyandığında kızıl ve canlı olmıştu. Bunu deneyebilirsin ama ben tam kızıl bakır olsun diye Koleston Perfect 7/4 le devam ettim , koyu olmasını sevdiğimden %6 kullanıyodum. Ama ondan önce hep %9 kullandım zeminde bakırı oturtmak için. İnanın Marketteki 7/4 ile Kuaför boyası olan 7/4 çok farkediyor. Saçlarımı 7/4 ile boyarken resimdeki gibiydi.
Uzun oldu ama size özetle tavsiyem özellikle kolestonun 7/4 ünü deneyin aşırı yoğun tutuyor . Kumral bakır desede kızıl çıkıyor o renk. %9 ile boyayın ilk 2 boyamadan sonra %6 ya geçin daha ciddi durur :))

Eklentiler

• image.jpeg
    image.jpeg
    38,7 KB · Görüntüleme: 329
Kolestonun 7/4 rengi benim en sevdiğim tonlarından bir tanesidir , daha önce kullandım. Bakır saçlarıma ilk loreal majirel 7/43 ile başladım , sonra canlı olmadığı için (loreal cidden canlı tutmuyor yani pastel tonlarda başarılı) inoa 7/43 kullanırken 15 gün sonra çingeneye dönüyodum. Sonra Wella koleston illumina 7/43 üne geçtim. Aşırı memnun kaldım oda ilk boyandığında kızıl ve canlı olmıştu. Bunu deneyebilirsin ama ben tam kızıl bakır olsun diye Koleston Perfect 7/4 le devam ettim , koyu olmasını sevdiğimden %6 kullanıyodum. Ama ondan önce hep %9 kullandım zeminde bakırı oturtmak için. İnanın Marketteki 7/4 ile Kuaför boyası olan 7/4 çok farkediyor. Saçlarımı 7/4 ile boyarken resimdeki gibiydi.
Uzun oldu ama size özetle tavsiyem özellikle kolestonun 7/4 ünü deneyin aşırı yoğun tutuyor . Kumral bakır desede kızıl çıkıyor o renk. %9 ile boyayın ilk 2 boyamadan sonra %6 ya geçin daha ciddi durur :))

Cevap için teşekkür ederim. Ben bakırdan ziyade daha kızıl olsun istiyorum.
Mesela fotoğrafını attığınız renk bana göre koyu. Yani nasıl desem daha kor renginde birşey istiyorum.
O yüzden kırmızı açıcı karıştırsam mı bilemedim

image.jpeg
Cevap için teşekkür ederim. Ben bakırdan ziyade daha kızıl olsun istiyorum.
Mesela fotoğrafını attığınız renk bana göre koyu. Yani nasıl desem daha kor renginde birşey istiyorum.
O yüzden kırmızı açıcı karıştırsam mı bilemedim
Açıcı ile boya karıştırmak ciddi bir amonyak patlaması etkisi yaratır saçınızda. Kor tonları düşünüyorsanız zemininiz açık olmalı . Saçınızı boyamadan önce düşük volümlü açıcı ile açın derim ben (istediğiniz rengin açıklığı şuanki renginizden açıksa ) eğer yok ben kendi şuanki tonlarda kor rengi istiyorum derseniz Koleston Perfect 77/44 çok ama çok yoğun bir kızıldır. Baya açıktır. İsterseniz 8/45 e de bakabilirsiniz.

Merhaba yeni üye oldum fakat bayağıdır takip ediyordum bu siteyi misafir kullanıcı olarak. Cevaplarınız gayet mantıklı geldi bu yüzden ilk olarak size sormak istiyorum. Öncelikle saçlarım çok işlemden geçti ama bakımını ihmal etmiyorum bakım yağları olsun, lavanta olsun, zeytinyağı olsun besliyorum ve masaj yapıyorum gayet de iyi uzuyor. Sorum şudur ki; siyahtan birkaç işlemden sonra saçlarım nihayetinde bakıra döndü benim istediğimse Elçin Sangu' nun saç rengi gibi canlı bir turuncu tam olarak portakal rengi gibi bir renk . Bunun için en son Palette altın sarısıyla, Garnıer tarcın bakırı karıştırıp kullandım, şuan evet kızılım ama o istediğim canlı turuncuyu yakalayamadım yani kızıl akınca soluk bir turuncuya dönüşür ya aynen onun gibi ve yıkayınca daha da akıp daha kötü bir soluk kızıl halini alıyor. Ne yapmalıyım ne tonda gitmeliyim yada bir boya markası, numarası olarak ne öneriyorsunuz şimdiden teşekkürler..

Merhaba yeni üye oldum fakat bayağıdır takip ediyordum bu siteyi misafir kullanıcı olarak. Cevaplarınız gayet mantıklı geldi bu yüzden ilk olarak size sormak istiyorum. Öncelikle saçlarım çok işlemden geçti ama bakımını ihmal etmiyorum bakım yağları olsun, lavanta olsun, zeytinyağı olsun besliyorum ve masaj yapıyorum gayet de iyi uzuyor. Sorum şudur ki; siyahtan birkaç işlemden sonra saçlarım nihayetinde bakıra döndü benim istediğimse Elçin Sangu' nun saç rengi gibi canlı bir turuncu tam olarak portakal rengi gibi bir renk . Bunun için en son Palette altın sarısıyla, Garnıer tarcın bakırı karıştırıp kullandım, şuan evet kızılım ama o istediğim canlı turuncuyu yakalayamadım yani kızıl akınca soluk bir turuncuya dönüşür ya aynen onun gibi ve yıkayınca daha da akıp daha kötü bir soluk kızıl halini alıyor. Ne yapmalıyım ne tonda gitmeliyim yada bir boya markası, numarası olarak ne öneriyorsunuz şimdiden teşekkürler..

Merhabalar ; cevaplarıma önem verdiğiniz içim teşekkür ederim burada herkese yardımcı olmak istiyorum :))
Elçin sangununkiler malum kendi rengi , ve teni de beyaz olduğundan gözümüze çok yoğun bir kızıl görünür. Ha birebir aynısı olmaz demiyorum olabilir ; saçınıza bağlı yakını da olur. Ama ben size bir kaç yöntem söyleyeceğim ;

Öncelikle market boyalarından doğal tonlar dışında istediğiniz verimi alamazsınız. Sarılar kızılımsı tutar küllüler yeşil vs. Bu yüzden Profosyonel bir kuaför makası kullanmanızı rica edicem. Ama bunlar çok dikkatli kullanılması gereken boyalar ama ben size yine de bir kaç ton önericem.

Koleston Perfect 77/43 çok yoğun bir kızıl bakırdır. Kızıl tutar aka aka bakır olur. Koleston Perfect 77/44 aynı şekilde.

Yok ben kırmızı değil , irlandalı gibi has bakır olucak diyosanız Loreal Majirel 7.44 önerebilirim ama Loreal çabuk akar unutmayın. Yine Koleston Perfect 7/4

Ben performans olarak yoğun bakır da İgora 8-77 yi de cok beğenirim. Açık tonda ise saçınız bununla boyayın derim. Oksidana gelince kesinlikle ve kesinlikle %9 ile boyayın derim.

Kuaför boyası tercih etmek istemezseniz ; market boyalarından palette ye güvenin derim ben. Onun kızılı bir nebze daha iyi. 8-77 tarçın bakırı kullanın isterseniz.

Gerçekten çok teşekkür ederim önerileriniz için.. Igora 0.77 tam istediğim renk ama görseldeki gibi tutar mı diye kaygıya düştüm sadece :KK64:ama renk bi harika bayıldımm.. Tavsiyelerinizi dikkatle okudum, aklımda kalacaktır. Birde atacağım görselde de ilk renk modeli benim şuan ki saçlarıma benziyor, bense ikinci halini almasını istiyorum; yani katalog yapay saç örneği olan diğer görseldeki gibi bir renk biraz daha canlı ve daha portakalımsı.. Cevabınız için çok teşekkür ederim ekleyeceğiniz bir detay varsa anlattıklarıma bağlı, dikkate alacağım..

Eklentiler

• corte.jpg
    corte.jpg
    286,1 KB · Görüntüleme: 2.683
  • 877-acik-kumral-yogun-bakir-1934-39-B.jpg
    877-acik-kumral-yogun-bakir-1934-39-B.jpg
    37 KB · Görüntüleme: 2.105
Gerçekten çok teşekkür ederim önerileriniz için.. Igora 0.77 tam istediğim renk ama görseldeki gibi tutar mı diye kaygıya düştüm sadece :KK64:ama renk bi harika bayıldımm.. Tavsiyelerinizi dikkatle okudum, aklımda kalacaktır. Birde atacağım görselde de ilk renk modeli benim şuan ki saçlarıma benziyor, bense ikinci halini almasını istiyorum; yani katalog yapay saç örneği olan diğer görseldeki gibi bir renk biraz daha canlı ve daha portakalımsı.. Cevabınız için çok teşekkür ederim ekleyeceğiniz bir detay varsa anlattıklarıma bağlı, dikkate alacağım..
Saçın rengi birazcık açılmış orda , birde fönden olsa gerek baya açık durmuş. Portakalımsı istiyosanız 8.43 hatta çok açık isterseniz 9.4 olabilir , igorada sanmıyorum bu kadar açık bakır olcağından . İgora 8-77 gerçekten güzeldir. Ama muhtemelen saçınız 7 tonlarıyla boyandı , eğer saçınız güçlü ve sağlıklıysa tecrübeli veya bilen birinden yardım alarak saçınızı açın ama öyle açın demiyorum 10 dakika dursa bile yeterli 1-2 ton açılcak sonuçta. Palettenin yoğun renk açıcısını deneyebilirsiniz. Üstüne 8-77 boyarsanız tam o yapay katalog saçı olur akınca da portakal rengi olur ama açıldıktan sonra mutlaka ve mutlaka cila yapılıp öyle boyanmalı.

Evet haklısınız, bana da saçı açıp sonra boyamak en mantıklısı gibi geldi (tecrübelerinize saygı duyarak tabii nacizane fikrim) Çok teşekkür ederim dikkate aldığınız ve önerileriniz için tekrar düşünüp söylediğiniz formda bir süreç izleyeceğim. Sonucumu sizinle de paylaşırım. Tekrardan sağolun :)))

Evet haklısınız, bana da saçı açıp sonra boyamak en mantıklısı gibi geldi (tecrübelerinize saygı duyarak tabii nacizane fikrim) Çok teşekkür ederim dikkate aldığınız ve önerileriniz için tekrar düşünüp söylediğiniz formda bir süreç izleyeceğim. Sonucumu sizinle de paylaşırım. Tekrardan sağolun :)))
Boyamaya karar verince yazın , talimatları atayim yardımcı olurum herzaman :)

Merhaba ben sacimi haziranda ombre yaptirmistim ve eylul sonunda komple actirip rofle yaptirdim hic istedigim gibi sari bi renk olmadi sarimsi turuncumsu garip bir renk oldu herkea kotu yorumlar yapti ben de dayanamadim evde kendim iki kutu siyah boyayla siyaha boyadim.. En basta cok kotu yogundu simdi durdukca alistim ve sacima bi daha dokunmamaya karar verdim. Kendi rengime donmek istiyorum. Merak ettigim sacim uzadikca kahve gelicek suan boya da koyu oldugu icin goze batmiyor ama bu sacimdaki renk hic akar mi yani bazi kisimlar acilmaya basladi ama bazi yerler simsiyah biranda acilmasina gerek yok ama bu boya eninde sonunda akicak degil mi bunu merak ediyorum sadece. Simdiden cok tesekkur ederim

merhaba ben de fikrinizi almak istiyorum. öncelikle şunu merak ediyorum mesela saçı kızıl tonlarında boyayınca zamanla akma yapıyor ton değişiyor. peki saçın dibi geldi ne olacak? dibini boyasan bu sefer ton farkı olacak? zaten evde dip boyama nasıl olur ki? yani diple boyanmış yerin sınırı tam nasıl ayrılır ki? boyanmış yere de biraz boya değebilir o zaman ne oluyor?

yıllar önce komple boyattım sonra kendi saç rengime döndüm. şu an tamamen kendi saçım. hatta şöyle
eXN7VmZ.jpg

ve evde şu tonları yakalamam mümkün mü, dibim geldi mi ne yaparım?
1119178_e4bd7abacd430c67252afe167bb21a46.jpg Mackenzie-foy.jpg

X