Saç Rengi ve Saç Boyama Saç Hikayem - Merak Ettiğiniz Tüm Soruları Sorabilirsiniz

Esmerlere koyu kızıl ve çikolata tonlarından başka öneremiyorum :)

Cila yapın derim , bilmiyorsanız yardımcı olurum.

Cila yapın derim , bilmiyorsanız yardımcı olurum.

tam olarak bilmiyorm eğer söylerseniz çok memnun olurum...
gri renkle mi yapacağım ve gri ile metalik gri arasında çok nuans farkı var mı...hangisini tavsiye edersiniz
kendi rengime de azda olsa etki ederrmi ....çok heycan yaptım =)

kendi renginiz elbette etkilidir . Markete gidip kolestonun tüp boyaları var 7/1 tekli satılıyor veya garnierin 7.1'i var onu alın , sadece krem boyanın olduğu tüp boyayı bir çay bardağı su ile karıştır . saçlar gür ise uzun isee iki tüp al . saçlarına öönce boya yapar gibi sür sonra şampuan gibi gelişi güzel fırcasız sür . 25-30 dk beklet sonra yıkama ,peçete ile sıyır . bak eğer renk değişimi var ise yıkayabilirsin :)

Saçlarım kahvemsi bi renk oldu güneşte hala turuncumsu parlaklık var ve beyazlarımı kapatmadı sonuç olarak beğenmedim bu turunculuktan nasil kurtulucam hic bilmiyorum

özür dileyerek söylüyorum unuttum saç reniniz en son neydi ve ne uygulamıştınız ? öyle daha yaardımcı olabilirim.

merhaba benim kendi doğal rengım koyu kahve.. sıyaha yakın diyebılırım..
suan üzerınde 3kez tekrarlanmıs balyaj var..
diplerıımde doğal rengım cıktı yaklaşık 1 karıs kadar.. (kınamayın lutfen hamılelık sebebıyle boyatmadım)
şimdı emzırdıgım için sureklı boyama işlemı yapmak ıstemıyorum kendı rengıme yakın bir çıkolata kahve ıstıyorum..
kuaforemı gıtmelıyım evde hallolurmu ???

özür dileyerek söylüyorum unuttum saç reniniz en son neydi ve ne uygulamıştınız ? öyle daha yaardımcı olabilirim.

Palette kumral a boyamıştım daha öncesinde de loreal koyu küllü kumral vardı siz palettede turunculuk olmaz demiştiniz ama oldu nasıl kurtula bilirim. Koyu ama sarı yansımaları olan bi renk istiyorum yani ışıkta güneşte kızıl değilde sarı parlasaın

Merhaba ben 22 yaşındayım bu yaşıma kadar saçıma boya yapmadım ama sonra özendim ve yapmak istedim istediğim renk koyu küllü kumral idi açılınca da beren saat,hazal kaya,pelin karahan tonlarında bir saç istiyordum kendi saç rengim ise siyaha yakın koyu kahve çocukken siyah idi fakat büyüyünce açıldı.neyse kimse bana söylemediğinden ben saf saf boyayınca direk o renk olr diye düşünerek koleston 6.1 boya alıp boyadım hiç bir etki olmadı sonradan ögrendm açtırmak gerektiğini 7.1 boyadım saçma kızıllı bir ton oldu başka bir siteden 20 volumluk oksidanla(20 volum olnca kızıllık az oluyormuş) loreal majirel 6.1 e iki kere boyadım sonuç gene saçma bir renk oldu.
çok üzülüyorum ve kumral tonu çok istiyorum en son 5.3 e boyadım bugün okuldan sonra kuaföre uğrayıp ona derdimi anlattım oda bu saça tutmaz açtırmak lazım 150 tl gibi bir rakam söyldi artabilirmiş öğrenci olduğumdan yapamadm tabiki.
lütfen yardm istiyorum insanlar bakırdan kızıla dönüyor ben bi kumral yapamadım onu geçtim saçımdaki kızıllıktan kurtulamadm başkalarına yakıştırırm ama kızıl ve bakır tonlarından nefret ediyorum olmadı kafamı kazıtsam mı diye düşünmedim değil lütfen yardımcı olun

Eklentiler

• $dgfhszh.jpg
    24,5 KB · Görüntüleme: 727
  • $pel-n-pelin-karahan-14331311-604-539.jpg
    44,5 KB · Görüntüleme: 500

Palette 7.0 yani doğal tonn, o yüzden önermişimdir. Çünkü hiçbir ton barındırmmayan kumraldır. Ozaman size şöyle bir şey denemenizi önereceğim gidin Loreal Majirel veya Koleston Perfect (kolestondan yanayım) 8/1 alın oksidanınız %3 lük olsun. Bulamayabilirsiniz cünkü %3 oksidan her yerde olmayabiliyor. Muhtemelen saçlarınız boya kabul etmeyecek çünkü koyu küllü kumraal var saçlarınızın pigment boşluklarında. Saçlarınızı toz açıçı alıp %6 oksidan ile karıştırın. Normalde bu küllü formülüm benim. Eltimin saçlarını böyle yapmıştım. Açıcıyı 1 saat beklettim.%6 ile açıcı karışınca 1 saat beklese bile zar zor saç açılıyor ama güzel oluyor. Boyayı %3 ile kullanınca saçı rahatça açık tonlara boyayabiliniyor. O yüzden bnce 45 açıcı ile bekletilmeli sonra boyanmalı harika bir sarı oluyor eltime cok yakısmıştı :)

Öncelikle allah bağışlasin :) ayol niye kıniyim insanlık hali :)
Ben size çikolata kahve için Koleston Perfect 7/77 öneririm. Gidin bu boyayı alıp evde boyayın. Kendi renginize de yakın olur röfleleriniz de güzel tutar. Ama önce pigmentasyon yapmalısınız tabi bu balyajlarınızın açıklığına bağlı. Emzirme döneminde daha cok doğal boya kullanın derim. inoa tam size göre. Kapısında İnoa yazan bir kuaföre gidip 7/0 boyatın. Bu cok doğal kumraldır. Çikolata değildir ama siz bi inoa kataloğuna bakın derim

Doğru boyama girişimlerinde bulunmuşsun canım , kuaförün 150 dediği işlemi bir arkadaşını alıp malzemelerinde 50 tl ye alıp evde kendin boyayabilirsinde 5.3 boyaman çok ama çok yanlış olmuş. Şimdi yapman gereken saç açılmalı sonra cilalanmalı ve boyanmalı.
Loreal Majireli bulduğun yerde Loreal Platfiz olmalı. Yada Wella Blondor olucak onunla saçlarını 2 ton aç , kızılımsı olmaması için %6 oksidan yani 20 lik kullan. Sonra 1 kutu Loreal Majirel 7.1 ile 1 çay bardağı suyu karıştırıp kafana sür. 30 dk bekle ve yıkama peçeteyle sıyır. Hemen ardından Koleston Perfect 7/11 boyamalısın %3 oksidan ile boyarsan daha iyi olur. Koyu olur yani koyu küllü kumrala böylece ulaşırsın. Bu işlemler sonucunda bir miktar daha küllü istersen wella colour touch 7.1 ile boyamanı tavsiye ederim.

yardım için çok teşekkürler fakat bir kaç sorum olucak benim saçlarm seyrek açıcı zararlı olur mu ayrca bu konuda çok cahlm biraz daha detaylı anlatblrmsnz yani sıyrn demşsnz nasıl kalck mı tamamen yıkamckmym kusura bkmayn yoruyrum fakat bu konularda ben ve arkadaşlarm çok bilgsz

Saçımda yaptığım değişiklikleri ekliyeceğim bekleyin kızlar daha boyamadım

Son düzenleme:

Yıkamadan , selpakla saçın üzerinden geçilcek okdar. Yani sıyırlcak.
Açıcı konusuna gelince önce ufak bir karışım hazırla ve bir tutam saçın kırık uçlarına sür , kaç dk dayanıyor ise belli olur , tüm saçı da o süre kadar bekletilir. Yani saçın uçları 46 dk yanmadan dayandıysa tüm saç dayanır.

Selam arkadaşlar. Ben Loreal 5.3 dore kullanıyorum yıllardır ve çok ta yakışıyor yüzüme ve tenime. Fakat yaz aylarında 1, ve yahut 2 ton açmak istiyorum. Acaba bu boyadan sonra hangi tona geçsem? Bu arada iki hafta sonra dip boyanın vakti geliyor. Bu konuda bana yardım lütfen. Ha yalnız saçımı açmadan bu işlemi yapmam mümkünmü?

çok teşekkürler umarm yapabilecek birini bulurum

Biraz karisik geldi bu bana market boyalarindan onerebileceginiz bi renk ve marka varmi acaba???

maşallahh renk katalogu gıbıdır sızın fotograflarınızzz :))

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…