Sabrimi sinayan gelin

bu gelinin buyuk olan versiyonu bizde var... bizimkide bebek mevlidi yaptı ablam mevlidde yanına özel gitmemiş ben zaten şehir dışındaydım katılamadım tutturdu kızlar beni tebrik etmedi özür dileyecekler ... e mübarek bebek olmuş 2 aylık biz zaten defalarca gördük tebrik ettk hastaneden çıkınca... 40 kere mi tebrik edelim... özür dilemedik tabikide tıpış tıpış kendi yanaştı sonra... asla saygısızlık etmem ama kendimede ettirmem...

Gelininde istedigi bu sanirim. Yazik cok yazik ne alip veremedikleri varsa bizle

Yok ya gelinden ilgi kesilince uzaktan kuduruyor ancak. Suan cagirsak kosa kosa gelecek. Kendi ailesi pek kalabalik degil soguklar da. Bizimkiler de kizlari gibi bagirlarina basinca ne yapacagini bilemedi. Azitmasaydi o da napiyim...

Vay arkadaş özgüven patlamasına gel.Hangi dünyada neyin kafasını yasiyor bu gelin hanım.Valla yüz vermeyin boylesine.Cunku bence kardesiniz öyle de mutsuz olacak böyle de mutsuz olacak.Arasaniz vay ablan niye arayıp duruyor, rahatsız ediyor.Aramasaniz vay ablan beni sevmiyor,istemiyor o yüzden aramiyor. Ne istediğini bilmeyen,kaprisi bile beceremeyen biri bence. Kendi haline bırakın.Sizde insansiniz canım

Hep gelinlerden duyduk bunları buda bi tuhaf iş o ne ya öyle beni sevsinler. Benim bi kuzen vardı aynı anlattığı tip çocukken az pataklamdımdı bu yüzden...:KK53: valla bunların huyu değismio sen sık görüsme:KK48:

Kardeşinizde suç buldum. Aranızda denge kurması lazımdı. Ortak nokta kardeşinizdi ve bunca lafları size hiç taşımaması gerekirdi. Özür dilemez deyip kapatmalıydı konuyu. Kardeşinizde bitiyor iş. Biraz patavatsız geliyordur size ama kimse mükemmel değil. Bu yüzden hep diyoruz ya eşinizin ailesi ile mesafe koyun saygılı ama mesafeli ilişkiniz olsun diye. Mesela sizden de belki laf götürüyor kardeşiniz, bu da çok yanlış.
Ayrıca kardeşinizin çocukluk arkadaşını gelin sevmek zorunda değil, eşinin etrafında kendinden rol çalma potansiyeli olan bir kadın görmek istemiyordur, bu konuda haklı.

Gencler arasinda inisler cikislar olabilir.
Surdan bakinca komsu kizinizi kiskana bilir gelininiz, bunu abes gormeyin. Kiskanmakta hakli.
Diger konularda siz haklisinjz.
Iki tarafndada yanlis noktalari var( gelinin daha cok hatalari var evet).

Ama hersey bi kenra gencler dedigim gibi inisli cikisli olabiliyorda ; anne babanin ne sucu var tum bu olanlarda?
Resmen hadsizlik su yaptigi, annen baban ne diye ozur dileyecekmis?
Yasli anne babadan sucsuzken ozur beklemek saygisizlik. Buna izin vermeyin. Kardesnde izin vermesin, bi yere kadar simarir insan, yukseklere cikmasin. Cizgiyi asiyor.

Valla ben de ilk kez beni sevsinler diyen gelin gordum. Mümkünse beni dd bebeğim olursa onu da hatta eşimi de ailesi çok sevmesin. Merhaba nasilsin yeter bana..

bu gelinin buyuk olan versiyonu bizde var... bizimkide bebek mevlidi yaptı ablam mevlidde yanına özel gitmemiş ben zaten şehir dışındaydım katılamadım tutturdu kızlar beni tebrik etmedi özür dileyecekler ... e mübarek bebek olmuş 2 aylık biz zaten defalarca gördük tebrik ettk hastaneden çıkınca... 40 kere mi tebrik edelim... özür dilemedik tabikide tıpış tıpış kendi yanaştı sonra... asla saygısızlık etmem ama kendimede ettirmem...
Iste ben de boyleyim. Saygisizlik etmem kendimede ettirmem. Ama bazen hatir icin cig tavuk yeniyor maalesef.
Yok ya gelinden ilgi kesilince uzaktan kuduruyor ancak. Suan cagirsak kosa kosa gelecek. Kendi ailesi pek kalabalik degil soguklar da. Bizimkiler de kizlari gibi bagirlarina basinca ne yapacagini bilemedi. Azitmasaydi o da napiyim...
Bu kizcagiz da kudurur eminim. Anne ve babamda bir seylerin farkindalar artik, ne uzucu keske boyle olmasaydi.

Kardeşinizde suç buldum. Aranızda denge kurması lazımdı. Ortak nokta kardeşinizdi ve bunca lafları size hiç taşımaması gerekirdi. Özür dilemez deyip kapatmalıydı konuyu. Kardeşinizde bitiyor iş. Biraz patavatsız geliyordur size ama kimse mükemmel değil. Bu yüzden hep diyoruz ya eşinizin ailesi ile mesafe koyun saygılı ama mesafeli ilişkiniz olsun diye. Mesela sizden de belki laf götürüyor kardeşiniz, bu da çok yanlış.
Ayrıca kardeşinizin çocukluk arkadaşını gelin sevmek zorunda değil, eşinin etrafında kendinden rol çalma potansiyeli olan bir kadın görmek istemiyordur, bu konuda haklı.
Kardesimin hatasi hayati boyunca kendine haksizlik edilse bile alttan almasiydi. Sadece esi degil, herkese karsi asiri ilimli. Bu yuzden denge kuramadi haklisiniz bunun ben de farkindayim ama cocugun yapisi boyleydi hep.

Kardesim normal zaman da gelipte bir sey soylemiyordu ve kardesim beni arayinca gelinin hatasi bile olsa ona yansitmiyordum aralari acilmasin diye yani benden yanada bir laf tasima soz konusu degil.

Son olayda kardesimin bizi aramasini ve bunlari vs. Soylemesini esi istemis cocuk utana sikila aradi ve bana abla "Dun benle cok kotu kavga etti ben ona anlatamadim sen ablamsin, sen anlarsin dedi. Ozur dileyemez demesi lazimdi buna ben de katiliyorum.

Komsunun kizina gelince annemlerle ayni avluda oturuyor sayilir. Kizin tek yaptigi kardesim ve esi ile karsilasirsa "Gunaydin, iyi gunler, nasilsiniz? Vs. " demesi. Bunlar cok normal seyler.

Elbette kimse kimseyi sevmek zorunda degil ve sevmesinide beklemiyoruz zaten. Ama bir Allah'in selamini verdi diyede surat yapmasi ve huzursuzluk cikarmasi cok sacma.

onu evlenmeden önce ailesi fazla pohpohlamış.nefret ediyorum böyle kadir kıymet bilmeyen insanlardan hiç yüz verme siz alttan alıyosunuz diye tepenize çıkmış

Bence arayın hayırdır x deyin, aramamı istemişsin deyin yüzüne vurun bakalım napıcak
Biraz ters halinizi de görsün. Yazıktır size de

Yok artık diyorum :) bence aranıza mesafe koyun ister gelin olsun ister görümce kimse kimsenin kaprisini çekmesin. İyi niyet sınırları içinde zaten hiç çaba göstermeden de sorunsuz sürer ilişki.

Ben sizin yerinizde olsam direk ararım gelininizi ablacım sorun ne bana da bi anlat derim. Zaten öyle olunca şaşırır. Anne olacaksın bak büyüdün artık ona göre davran, ben bunları duymamış olayım der kapatırım telefonu.

Merhaba arkadaslar.

Bu konu artik canimi sktigi icin paylasmak istedim. Iki kardesim var ikiside evli. Kucuk kardesimin esi fesat mi nedir cozemedim ama sabrimin son demleri artik.

Hic alisik olmadigim tipte birisi. Mesela bizim aileye girdi ama surekli herkesten cok beni sevsinler, hep ben on planda olayim cabasi. Mesela benim kardesten olan cocukluk arkadasimla olan yakinligimi kiskanir ve onla beni yan yana gorse surati duser. "Abla iste sen onu benden cok seviyorsun" der. Kendininde samimi arkadaslari var benim hic aklima gelmez kiskanmak. Banane herkesin samimi arkadasi benim yerim ayri onun ki ayri.

6 aylik yegenim var ben ona hediye alsam, onu sevsem surat duser. Babam kucuk cocugu kucagina alamaz mesela. Adamcagiz bizi bile alamamis kucagina belli bir aya kadar. Korkuyor cunku benim cocuklarimida alamadi. Iste pat diye babama sen benim cocugumu kucagina almazsan ben sana kuserim dedi. Babam da kizim sevmedigimden degil yapamam ben dedi.

Komsumuzun nisanli bir kizi var ve kiz boyle kasi gozu oynayan bir tipte degil ve biz o komsumuzla 40 senedir komsuyuz. O kizla kardesimin cocuklugu bir gecti. Bu kiz bize gelse gelince bir kiskanclik krizleri vs. Kiz oynak bir tip olsa ya da kardesime kur falan yapsa bunu anlarim ama o da yok.

Kardesimle az bir sey tartissalar hemen sosyal medyada bunu paylasir.

Son olarakta dun kardesimle kavga etmis. Simdi kendisi hamile vay efendim kendini surekli aramiyormusuz. Biz cocugunu istemiyormusuz. Nerden cikariyor bilmem. O bebegi nasil sevmeyiz? Her dakika neden arayalim? Bizimde bir hayatimiz var sonucta.

Kardesime demis ki ablani, anneni ara benden ozur dilesinler. Duyunca kan beynime cikti. Ne yaptikta neyden ozur dileyecekmisiz? Sucumuzda dogmus olan yegenimizi sevmemizmis. E be kadin diger cocuk daha senin karninda, cikaripta mi sevelim? Hele bir dogsun simdi sana ne yapabiliriz?

Hormonlardan falan diyecegim ama hamile olmadan once de boyle iddia ve kiskancliklar icerisindeydi. Kardesimiz kotu olmasin diye susup alttan aldikca tepemize cikti.

Daha yaptiklarini anlatsam saymakla bitmez. Haftanin 3 gunu ararim. Annemlere gidince o da geldiginde guler yuzle karsilarim. Onca hatasina karsin, kardesim mutlu olsun diye susarim ve kalbim kirilsada yansitmam.

Simdi benden telefon bekliyormus. Arkadaslar ben ne yapayim? Artik doldum tasiyorum.

YAŞ kaç acaba ?
Yani şuan saydığınız özellik kafamdaki profilde 15-16 yaşlarında bir ergeni getiriyor aklıma,
Annesine sinirlenince trip atar ya aynen o şekilde
Böyle bir insan ile yaşamak zor bunun ne isteği ne sorunu ne tafrası biter.

X